Jump to content


Fotografije

srednji pogon,alat i popravka


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
285 odgovora na ovu temu

#81 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 22 October 2011 - 08:23 PM

Bilo koju mast na osovinu i srafi.Mix je rekao zato sto je ta tezina bez patrone.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#82 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 22 October 2011 - 08:52 PM

Neverovatno, baš sam ovu temu tražio danas i ne nađoh je :oops:
Čime bi mogao da se zameni BB-ES25 što bi reko onaj tip sa gornjeg linka brighter-lighter-stiffer and better :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#83 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 22 October 2011 - 09:13 PM

za siriusa

Attached Thumbnails

  • 15805.jpg

  • 0
puno znoja,malo krvi

#84 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 22 October 2011 - 09:28 PM

Hmmm, vidim biće problemo n2:smiley-think005
  • 0

profilepic.gif


#85 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 22 October 2011 - 09:35 PM

sto :?:
  • 0
puno znoja,malo krvi

#86 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 22 October 2011 - 10:00 PM

pa zato što sam ja planirao da nabijem tamo XT pogon u dogledno vreme... n2:think
Nisam preterano zagledao ali mi se čini da XT isto kao i SLX (i XTR) koriste ovakve patrone -v
Postavljena slika
  • 0

profilepic.gif


#87 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 22 October 2011 - 10:10 PM

Pitao si cime da zamenis onu patronu,a ne ceo pogon.Uz xt pogon ide i odgovarajuca patrona HT2.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#88 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 22 October 2011 - 10:14 PM

Mada bi ja na tvom bajsu pre zamenio vilu,ako je i dalje na njemu dart 3.A pogon je i taj sto imas sasvim pristojan i dugotrajan.Ja sam imao deore 542 ht2 pogon koji je po meni i vise od rekreativnog pogona,posto radi perfektno.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#89 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 23 October 2011 - 11:03 AM

ah, zamenio bi i ja dart vejdera :) ali mi tu ne gine kapitalna investicija od min +200€ (pod uslovom da uspem darta da utopim za ~100) a to mi je previše u ovom trenutku... :|
  • 0

profilepic.gif


#90 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 23 October 2011 - 11:43 AM

Novi dart 11000 din u capriolu sa 2 god garancije,tako da nema sanse da dobijes za njega sa sve lock rucicom vise od 70 eura.Reconi su 90 100 eura u perfektnom stanju na oglasima.A uz sve to dart se vise ne proizvodi od ove godine tako da bi ga je sutnuo u oglase sto pre.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#91 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 13 June 2012 - 06:57 PM

Potreban mi je deo za radapiciger, deo kojim se ključ odguruje o patronu prilikom skidanja pogona.
Alat izgleda ovako, pa ako neko zna gde mogu da nabavim nek javi.

Attached Thumbnails

  • TL-FC15.jpg

  • 0

#92 dennnic

dennnic
  • Members
  • PipPip
  • 43 posts
  • LocationBacka Topola

Postavljeno 13 June 2012 - 08:54 PM

za siriusa


Imam ovo cudo, sa deore srednjim pogonom. Posto to nije klasicna cetvrtasta, da li mi treba crank extractor za njeno skidanje ili je dovoljan onaj alat sto u capriolu zovu "za skidanje sestofaza" (isto se koristi za montiranje zadnjih zupcanika i centerlock diskova) ?

Koja mast se stavlja u pogon?
  • 0

#93 savudin

savudin
  • Members
  • PipPipPip
  • 79 posts
  • LocationVojvoda Stepa

Postavljeno 06 August 2012 - 06:33 AM

Zamenili mi u Planetovom servisu patronu za novu BB-UN54, sve regularno, naprskan ram iznutra pre montiranja, međutim kad vozim nekako kao da mulja unutra, nije skroz glatko kad se okreću pedale. Razumete? Nema krckanja ali nešto mulja, kao kuglice da se rolaju. Nema problema u vožnji, ide kao blesavo, ali kod prethodne patrone je sve bilo glatko. Jel tu nešto pretegnuto, šta je? Možda treba malo da se razradi? To sam primetio i odmah u servisu kad sam probao, ali kaže majstor "dobro je to".
  • 0
Koliko sam para dao u biciklo mogao sam juga na plin da kupim.

#94 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 06 August 2012 - 06:45 AM

Zamenili mi u Planetovom servisu patronu za novu BB-UN54, sve regularno, naprskan ram iznutra pre montiranja, međutim kad vozim nekako kao da mulja unutra, nije skroz glatko kad se okreću pedale. Razumete? Nema krckanja ali nešto mulja, kao kuglice da se rolaju. Nema problema u vožnji, ide kao blesavo, ali kod prethodne patrone je sve bilo glatko. Jel tu nešto pretegnuto, šta je? Možda treba malo da se razradi? To sam primetio i odmah u servisu kad sam probao, ali kaže majstor "dobro je to".



Ako ne melje onda je sve u redu....Daj patroni malo vremena da se razradi da se rasporedi lepo mast u lezajevima.Kada skines lanac probaj na prazno ako lepo ide i ne melje nema frke.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#95 BlackBiker

BlackBiker
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 269 posts

Postavljeno 08 August 2012 - 10:26 PM

Koji navoj srednjeg pogona je 70mm?Mislim na ono engleski japanski koji?
  • 0

#96 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 August 2012 - 11:40 PM

http://en.wikipedia.... ... _threading
http://sheldonbrown....o-z.html#bottom
  • 0

#97 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 07 November 2012 - 11:25 AM

Pozdrav ljudi! Imam par pitanja...pa da ne duzim: da li moze da se skida suplja osovina hollowtech pogona sa kurble i kako se to radi i kako se vraca ako se skine? Kako se razlikuju patrone kod hollowtech pogona i da le se razlikuju(tipa deore ili xt) i cemu zapravo sluze spejseri i postoji li pravilo za njih, odnosno koliko treba da ih bude u kom slucaju?
hvala
  • 0

#98 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 07 November 2012 - 12:52 PM

Ovako. Skidanje osovine sa strane zupčanika nije moguće, bar u radioničkim uslovima. Razlika između patrona po klasama je prvenstveno po oznakama. Na plastici između šolja piše, (BB...). Spejseri na patroni služe da pozicioniraju srednji pogon kako treba. Poziciju i broj spejsera i stranu na koju se stavljaju imaš na slici. Zavisi od širine cevi na ramu gde se montira sr.pogon, da li je prednji menjač E TIP ili nije (da li se montira ispod šoljica). Stavi kao na slici, pa probaj
http://www.cikloberz...p?img=17452&t=n
  • 0
easy life, easy ride

#99 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3359 posts

Postavljeno 07 November 2012 - 01:47 PM

Hvala...vec sam skidao suplji pogon radi podmazivanja, a i menjao sam par komada...ovde je dobro objasnjeno to za spejsere...i mislio sam da se ne skida osovina sa strane pogona ali hajde da pitam...ima li negde specifikacija tih oznaka za patronu_?
a kad ssm vec tu da priupitam jos nesto...skoro sam se prilikom sedanja na bajs jace oslonio na pedalu levom nogom(ono istovremeno odgurivanje i uzjahivanje pri polasku :) ) i nesto je kvrcnulo...od tada na svakom petom sestom okretu kurbla malo kvrcne i kao da preskoci(nije prava rec ali ne mogu da opisem..klecne?) proverio sam pedale, sve demontirao podmazao i vratio i dalje isto...zato sam pomislio da nije možda šuplja osovina malo se pomerila od sile oslanjanja na pedalu...
šta bi moglo biti, mada znam da je teško odgovoriti ako se ne vidi situacija...
  • 0

#100 aborisavljevic

aborisavljevic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 posts

Postavljeno 07 November 2012 - 02:05 PM

Simptom koji si objasnio govori mi da treba da se proveri šta se desilo, i to temeljno. Ako je "proklizao" pogon, onda, zna se, NOVO. Ali pre toga dobro proveri šta se dešava.
SM-BB51* - DEORE
SM-BB70* - SLX
SM-BB70 SM-BB71-41A - XT
SM-FCM810 - SAINT
SM-BB90-A - XTR
P.S. bez uvrede, proveri da li si sve stegao i montirao kako treba. svakom se desi da pogreši. Ne kažem da ne znaš, ali i "prazna puška se desi da opali". :D :D :D

Uz svaku kasetu dobijaš tri prstena (SPACE-ra)
  • 0
easy life, easy ride




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika