Jump to content


Fotografije

Capriola Speedster


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
162 odgovora na ovu temu

#41 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 09 June 2010 - 10:48 PM

Taj speedster je maltene specijalka sa ravnim upravljacem.

Jedva cekam da cujem tvoj review


Jeste, oprema mu je drumska. Problem sa mojim rivjuom je što ja iskustva sa pravim drumašem nemam, da bih mogao da uporedim, ali znam da mi ovaj služi svrsi. :D Potrudiću se ovih dana...
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#42 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 09 June 2010 - 10:54 PM

Taj speedster je maltene specijalka sa ravnim upravljacem.


Tako nekako se hibridi i definišu :)
  • 0

#43 Peca67

Peca67
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 17 July 2010 - 01:26 PM

Di je review ?
  • 0

#44 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 25 July 2010 - 04:28 PM

srdjoni daj neki komentar o SPEEDSTER-u ja se dvoumim (citaj troumim) izmedju njega, Capriolo Firebird-a i TREK Special 1.1
  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#45 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 July 2010 - 05:17 PM

Ne znam koja je cena u pitanju, ali masina je sasvim solidna i za neke rekreativne potrbe pun pogodak :) Mislim da ti je bolji izbor od druge dve zbog kocnica.Samo jedna stvar mi se ni na jednom drumasu ne svidja, a to je koliko god skupe kocnice imali obican v-brake od 10-15e ih ubije ko zeca :) (speedster ima solidan v-brake sistem)
  • 0
Postavljena slika

#46 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 July 2010 - 05:48 PM

srdjoni daj neki komentar o SPEEDSTER-u

Uh. Znao sam da neću moći večito da izbegavam... :D
Evo ovako - ja u životu nisam seo na pravi, dobar drumski bicikl, te sve što kažem samo je moj lični utisak. Uz to, čisti sam rekreativac i tempo vožnje mi je umeren i ni ne sanjam o brzinama naših dragih manijaka sa Tour de France imitacije (mada im, doduše, malo zavidim :D ). Iskreno, da sam tada bio u mogućnosti da biram, uzeo bih Firebird-a, jer sam ga žarko želeo. Međutim, on je bio nekih 5000 skuplji, a pošto je i ova kupovina bila neverovatna gimnastika, ostao sam na Speedsteru. Nisam se pokajao. Bicikl je relativno lak (meni sigurno, u poređenju sa MTB Trekom od 15-ak kg), a triple pogon 52-42-30 mi omogućava da ipak ne uništavam kolena na usponima.
Šta sam na njemu menjao - osim rogića koja sam odmah stavio, promenio sam i sic i umesto Selle Royal Viper stavio Selle Italia SLK, ali nisam uspeo da se na njega naviknem, posle 70-80 km postajalo je neizdrživo tvrdo. Na kraju sam stigao do Velo Pronto Z1, kojim sam potpuno zadovoljan. Promenio sam i pakne na kočnicama (umesto originalnih sa Avid SD3, stavio BBB i razlika je drastična), a pre neki dan, posle 2000 pređenih kilometara, umesto prvih Michelinovih guma stavio Schwalbe, jer su se ove prve dosta potrošile i počele učestalo da se buše...
Jedinu nevolju sa mehanikom imao sam sa otpadanjem leve kurble sa truvativ iso flow road triplexa :mrgreen: , jer posle par stotina kilometara nisam otišao do servisa da se dotegne (sreća, bilo je pri sporoj vožnji i blizu kuće :D ). Sve ostalo funkcioniše besprekorno (uz malo navikavanja na menjače, jer sam se na Treku automatizovao na grip shift).
Ukratko - meni je Speedster savršen - čvrst, udoban, lak, LEP i brz (mada su sve te kategorije vrrrrrrrrlo relativne :D ), a oprema koju ima (Tiagra-Sora + gore navedeno) meni za sada vrši posao i još se uopšte i ne vide tragovi upotrebe. Plan mi je da vremenom pogon i menjače (al ko zna kad) zamenim 105-icom i da ne idem dalje. I možda, ako mi baš dune a budem pri lovi, stavim pravim drumski korman i šamaraljke... :D
Tvoja trilema je slatka - raščisti prvo da li hoćeš pravog drumaša ili bi ti ovaj hibrid bio ok. Ako bi ipak drumaša, Firebird ima, čini mi se, malo bolju opremu, a Trek doživotnu garanciju na ram... Ja bih ipak Firebirda u tom slučaju - deluje mi šmekerskije od Trekove najjeftinije konfekcije!
Eto - nadam se da sam bio bar mrvicu koristan...

P.S. A pogledaj i Genesis Corsa trkalicu u Intersportu - sa cenom je tu negde, a ima triplex pogon...
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#47 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 26 July 2010 - 06:31 PM

Srdjoni, Thanks Man na komentarima. Izgleda da smo ti i ja slicni- nikada nisam seo na drumasa a imam veeeeliku zelju da ga 'jasem'. Najveci strah mi je da ce mi prednji pogon na drumasu 39-53T biti suvise jak na brdskim etapama, a da uzmem SPEEDSTER-a izgleda mi manje cool od Firebirda ili Treka. Znaci ja bih "i pare i jare" - da izgleda kao drumas a da ima i onu malu sajbnu 22T. Evo idem da vidim i ovaj koji si mi preporucio. Imas li konkretno neki link od njega?
  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#48 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 July 2010 - 06:42 PM

Imas li konkretno neki link od njega?

Ne, ovo u Intersportu mora uživo da se pogleda, nema linka...
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#49 Peca67

Peca67
  • Members
  • Pip
  • 15 posts

Postavljeno 26 July 2010 - 07:04 PM

"Promenio sam i pakne na kočnicama (umesto originalnih sa Avid SD3, stavio BBB i razlika je drastična),[/quote]


Zasto si menjao paknove ? Jesu li Avidovi skripali kod kocenja ?
  • 0

#50 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 26 July 2010 - 07:27 PM

Ne, ovo u Intersportu mora uživo da se pogleda, nema linka...

Koja mu je cena? Do najblizeg Intersporta imam 80km a nigde slike, bar da vidim :wink:
  • 0

cycling is life, that's why I pedal ...


#51 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 July 2010 - 07:46 PM

Zasto si menjao paknove ? Jesu li Avidovi skripali kod kocenja ?


Nisu, delovali su mi mekano i proklizavali...

@vladapile

Mislim da je oko 53000
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#52 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 979 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 July 2010 - 10:30 PM

Danas sam u Intersportu(Ns) "bacio oko" na pomenuti Genesis,lep biciklic,Tiagra pogon,samaraljke,menjaci,Tektro kocnice...vredi pogledati.
Da li neko ima iskustva sa (mislim da je) Nakamura prozirno zutom vetrovkom,ultra lagana,dzep na ledjima,lako se srola u torbicu velicine nekog pda uredjaja,2300K?
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#53 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 31 July 2010 - 10:32 PM

Pominjase neki da su takvu istu kupovali kod kineza za par stotina dinara. :)
  • 0

#54 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 27 August 2010 - 06:18 AM

Evo posto nisam neki strucnjak za geometriju ovakvih masina,zanima me (pitanje za Srdjonija ili druge poznavaoce)koja dimenzija rama treba coveku od 180 cm visine.Pitanje se odnosi na speedster capriolu.Burazer planira da ga uzme.Poceo covek da se smara na mtb-u po ravnici.Hvala unapred drumasima.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#55 eonblue

eonblue
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 05 September 2010 - 11:04 AM

Da li igde ima da se kupi nov capriolo speedster ram, samo ram?

Citao sam na capriolo forumu da ne ali svasta sam vec cuo i od njih.
  • 0

#56 zeggerr

zeggerr
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 486 posts

Postavljeno 13 September 2010 - 06:45 PM

@eonblue
Mislim da samo ono sto je izlozeno po prodavnicama kao zaseban ram moze tako i da se kupi. Ja sam zvao za neke Capriolo ramove ali su bili sklopljeni bicikli, pa prodavci niti u jednoj prodavnici nisu znali da li moze da se kupi samo ram. iz direkcije su mi odgovorili da se ne mogu kupiti samo ramovi tih vec sklopljenih bicikala tipa Firebird, Speedster....
  • 0
vredniji je gram iskustva od tone teorije....

#57 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 January 2011 - 09:22 PM

http://www.cikloberz...hp?img=8421&t=n

Malo se promenio... Šamaraljke, zadnji menjač, osovine točkova 105... kočnice, pogon i prednji menjač originalni.
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#58 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 29 January 2011 - 09:47 PM

Izgleda da ti je bas dunulo,a i pri parama si.. =D> =D> =D>
  • 0

#59 Nion

Nion
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1709 posts

Postavljeno 29 January 2011 - 09:55 PM

ram je isti :)
  • 0

5500km-2010
6400km-2011
3800km-2012
6080km-2013
7660km-2014

8500km-2015

5000km-2016
Moj zanat mi je dao vrh sa koga ću pasti“... Ako ste dostigli vrh, onda i pad može da bude veličanstven!“ D.V


#60 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 29 January 2011 - 10:39 PM

I koliko te na kraju košta cela ta egzibicija oko prepravke u klasičnog drumaša?
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika