Jump to content


Fotografije

Prednji disk šeta!!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
28 odgovora na ovu temu

#21 markoni6

markoni6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 248 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 24 March 2009 - 08:18 AM

@Ciklo: dobro je da si našao ove slike, da ne misle ljudi da izmišljam!! :mrgreen: :mrgreen: e kakav je to salto bio!! n:bicycle2 Ned'o bog nikome!!! [-X
  • 0

#22 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 24 March 2009 - 09:35 AM

Jedina sreca u nesreci je sto su ti ljudi ispali maksimalno korektni i sto je onaj lik bas ok i bio je pristojan i videlo se da je skroman i normalan. Zamisli, a znamo kakvih ima po ulici, da je neka nadrkana budala i sl. Doduse bilo nas je 10-tak, ali opet, znas ono table recimo 00-03 BMW, zatamljena stakla... :twisted:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#23 biserx

biserx
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 27 March 2009 - 11:43 PM

Hmm... aj se vratimo na temu :roll:

Kod mene je problem sto je disk 'nacentriran' ili da kazem ispravan (ne iskrivljen).
Problem se javlja kada ga zavrnem na glavu. Tada poludi! Seta levo i desno i gore i dole... Katastrofa.. da izvinete je*avam se sa njim od 8h uvece (sada je proslo 12), imam gomilu zuljeva na rukama, raseko se par puta, udario, prikljestio prste..
Sta god da mu uradim ono je*eno seta! #-o
Srafice sam takodje unistio....
Sta ovde treba raditi? Sada vec kontam da je glava upropastena, ali kako?!
Bacicu ga sa terase, razbicu ga, polomicu ga... :evil:

Help!
  • 0

#24 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 27 March 2009 - 11:51 PM

Ajde navedi za koje diskove je rec. Ajde da pretpostavimo sta i kako radis. Mozda je tebi rotor prav ali kada ga pritezes na glavcinu(opet pretpostavka da je 6bolt a ne centerlock) neke srafove previse stezes i da se on iskrivi posle zatezanja. Idemo na drugu teoriju. Mozda je tebi rotor i posle zatezanja na glavcinu prav a da su paknovi loso pojedeni(prethodno rotor nije lezijo na njima u vertikalnom polozaju) i da rotor kaci na njih. Nova pretpostavka. Ajde vidi sta se desava sa glavcinom gada je pritegnes patentom na vilu dali "tera" rotor na neku stranu, mozda je to uzrok tvojih problema. Ali ovo sve je teorija. Ako neumes da sredis kako treba nosi u servis da proradi malo praktika
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#25 biserx

biserx
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 28 March 2009 - 12:00 AM

Tnx na brzom odgovoru ;)
U pitanju su G2 CS Rotori (Avid), 6 rupica za srafice i gomila onih ostalih rupica sto ce da mi zderu pakne :P
Kada postavim tocak u amort, stegnem ga sa polugicom na igli, razmaknem pakne toliko da ne cese i onda zavrtim tocak. Kada gledam u pravcu pakni (hmm tako da vidim paknu, rotor, paknu) vidim kako se rotor prilikom okretanja priblizava jednoj strani, zatim drugoj i tako se to ponavlja...
Srafove dotezem odprilike istom jacinom. Nemam onaj aparat sto meri koliko je Nm dotegnut sraf...
  • 0

#26 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 28 March 2009 - 12:03 AM

Eto, ja sam npr. imao taj problem, sa pojedenoscu paknova. Isprva, disk nije bio bas lepo nacentriran (radjeno u servisu, pred mojim ocima, valjda im se zurilo, a ja tad nisam imao pojma o diskovima #-o ). I tako je malko radilo, grebuckalo, dok ja nisam uzeo u svoje ruke, i precentrirao posle to. Mada, primecuje se da paknovi nisu pod jednakim uglovima naceti, ali to je mili od milimetra. Lepo radi, no i dalje uocavam da je stanje na onoj drugoj kocnici bolje. :)
  • 0

#27 biserx

biserx
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 28 March 2009 - 12:26 AM

*bo sam mu majku :twisted:
Okrenem tocak i vidim kako seta... Posto je u pitanju BB7 uradio sam sledece :)

1) Dotegnem fixnu paknu za jedan "skljoc" :P
2) Zaokrenem tocak, ima cesanja? Nema.. ponavljam prvi i drugi korak dog se ne pojavi cesanje.
3) Cese disk o fixnu paknu. Obelezim mesto na rotoru sa markerom. Zaokrenem disk tocak za nekih 70 - 100 stepeni u levo (nije vazno koji smer...)
4) Tu dje sam ga obelezio rukama sam ga ko konj vuko u kontra smeru od fixne pakne (prema meni u mojem slucaju).
5) Ponavljao sam ove korake dok ga nisam nacentrirao :mrgreen:
Na kraju sam ponavljao ovaj postupak samo za ovu drugu paknu (na BB7 se i ova druga steluje...).

Dal je ovo "zdravo" za rotor ili nije u ovom trenutku me zabole... Sada vise ne seta koliko je setao.. sutra cu ga naterati da miruje ;)
  • 0

#28 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 28 March 2009 - 02:24 PM

hiljadu ljudi hiljadu cudi, ali sta ces. Bitno je da svako sam pokusa da uradi kako misli ako bas nije siguran i nezna kako da uradi onda servis. Ali pre toga se dobro informisite kako i sta. U principu svaki noviji disk ili novija disk kocnica trebalo bi da lepo legne i da radi dobro. Ali desava se da neko ne namesti kako treba, zato postoji video snimci i tako se informisite. Lepo je to da svi nadjemo odgovore i postupke kako nesto da uradimo. 8)
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#29 ciklopia

ciklopia
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 06 April 2009 - 07:02 PM

Ajd i ja da se prikljucim temi posle duuuuuuuuuzeg vremena....
Imao sam do sada bezbroj "susreta" sa krivim rotorima,i to se resava za bukvalno par minuta,taman posla da se baca nov rotor.
Ne znam ko bese rece da se moze ispraviti sa "francuzom" i sasvim je u pravu.
Obrni bajs naopako,lagano obci tocak,i pokusaj da utvrdis gde disc "cese" paknove.Uhvati klestima mesto gde cese na "unutra ili spolja" i lagano da zakrivi u suprotnu stranu.Uradi to lagano,i sa osecajem,jer mozes preterati u tome.Naime...Magurini discovi su veoma tvrdi dok sa druge strane Jucy je veoma mek,i ako budes preterao u operaciji,mozes postici kontra efekat(zakrivis ga previse)
Nemoj se plasiti da ces povrediti pakne,jer je to samo teorija,a nikako praksa bar koju ja imam.
Posle zavrsenog posla,operi ruke,sedaj na bajs i probaj sta si uradio.
Nemoj se zacuditi ako ti disc ponovo cese pakne,sve zavisi koliko ti je zadnja viljuska "meka".
A sada ti treba pomoc od jednog drugara-drugarice koja ce ti pomoci u daljoj operaciji.
Sednes na bajs sa otvorenim klestima (tvoja kompletna tezina je na njemu),a druga osoba koja ti pomaze treba da vidi u koju stranu ti disc cese pakne.To ja radim baterijskom lampom.Utvrdis u koju stranu disc cese paknu,prijatelj ti disc prstima pomeri u suprotnu stranu,ti LAGANO stisnes rucicu kocnice do kraja a u isto vreme osoba koja ti pomaze drzi disc u istu suprotnu stranu.Posle operacije,proverite kako se sve zavrsilo,a ako to nije dalo rezultata,ponovite sve isto.
Mozda nekom od vas nije bas najjasnije jasno sta sam rekao,postavicu video za koji dan,i tako pomoci onima koje strasno nervira cesanje disca o paknove.
Da budem iskren....ja imam disc od 200 milimetara na prednjoj strani,kada ulazim njime u krivinu,stalno mi cese paknove,ali to se ne moze izbeci samo zato sto je moja viljuska (Cannondale DLR 80) za mene dosta meka.
Da neko ne misli da sam slonce,imam 95 kilograma,i to se uglavnom desava sa ovim modelom bajsa koji ja imam.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika