Jump to content


Fotografije

Prednji disk šeta!!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
28 odgovora na ovu temu

#1 markoni6

markoni6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 248 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 March 2009 - 09:11 PM

Evo ste se desava!! Imam nove bb7 kocnice. Prednja kocnica djida kad kocim (G2 rotor, 185 mm)!!! :? To se desava jer disk na jednom svom delu malo seta! Ali to je jedva primetno, ne znam da li 0.5 mm! Ali se pri kocenju dosta oseca!! E sad, stvar je u tome sto se na prvoj voznji to nije desavalo (nekih 20tak km) i danas je pocelo! A nisam udario disk, ili nesto slicno!! Da li je neko imao slican problem??
  • 0

#2 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 March 2009 - 09:33 PM

Meni ne, promenio sam brdo rotora do sad i nisam imao tih zajebancija, ALI moji rotori su svi bili 160mm osim 2 XT komada koja su bila 170mm.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#3 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 March 2009 - 09:43 PM

Kao što rekoh u onoj temi, verovatno ti je iskrivljen rotor, pa se mora nacentrirati.
  • 0

#4 markoni6

markoni6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 248 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 March 2009 - 10:28 PM

Vidim da postoji neki alat za to http://www.parktool....owto.asp?id=125 , ali kapiram da može i bez tog alata nešto da se uradi!!?? Ja sam sad probao malo rukom da ''centriram'' :D i čini mi se da manje baca, ali videću kad sednem ponovo na bajk . . . Greota bre, nov rotor da se baci!! :|
  • 0

#5 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 March 2009 - 10:36 PM

Heheh...kupis ove alate, kupis presu i jos par masina - i pocnes sopstvenu proizvodnju! Kad bi se tako kupovalo i trosile pare...ipak je jeftinije probati da se to dotera, pa ako nece - uzeti nov rotor
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#6 markoni6

markoni6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 248 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 March 2009 - 10:42 PM

Ma nije meni ni palo na pamet da kupujem taj alat, nego tako, samo da kažem da ima i to!! Na nekom forumu je bio link. . . Ma ima da doteram ja ovaj nekako ...
  • 0

#7 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 March 2009 - 10:43 PM

Moze i ovim. :D

2.jpg
  • 0

#8 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 22 March 2009 - 10:44 PM

Verovatno je bio veliki razmak izmedju dve pakne, pa ona koja vise gura, je iskrivila rotor. Bezveze, a tek sto si montirao. #-o
  • 0

#9 markoni6

markoni6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 248 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 March 2009 - 10:50 PM

@Hari: Ako ne uspem ručno, dolazim kod tebe da mi nacentriraš rotor!!!! :mrgreen: :mrgreen:

A moguće da je ova fixna pakna bila daleko. . .. jbg sad. . ..
  • 0

#10 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 March 2009 - 07:03 AM

upravo sa ovim alatom to sređujem :wink:
  • 0

#11 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 23 March 2009 - 02:13 PM

Isto si pitao u temi kod mene, sada otvorio novu i dobio iste odgovore od drugih korisnika. Ako si iskrivio zbog razdaljine pakni onda sledeci put obrati paznju kada centriras pakne. Ja sam to odmah video i shvatio da to moze i te kako da iskrivi rotor. Zato sada ako je moguce ispavi taj rotor ili kupi nov i namesti kako treba. Od ovih alata nije potrebno nista kao sto su gore rekli jedne papagajke resavaju stvar :S .
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#12 markoni6

markoni6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 248 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 23 March 2009 - 02:54 PM

Isto si pitao u temi kod mene, sada otvorio novu i dobio iste odgovore od drugih korisnika. Ako si iskrivio zbog razdaljine pakni onda sledeci put obrati paznju kada centriras pakne. Ja sam to odmah video i shvatio da to moze i te kako da iskrivi rotor. Zato sada ako je moguce ispavi taj rotor ili kupi nov i namesti kako treba. Od ovih alata nije potrebno nista kao sto su gore rekli jedne papagajke resavaju stvar :S .


Ma otvorio sam temu jer tamo kod tebe ljudi pisu svasta!! Tema se zove zadnji disk, a postavljaju se pitanja o amortima! Nemoj da se ljutis, nista licno!! :wink: Probao sam sad da namestim ovaj rotor, i ovako deluje da je ok! Barem u "laboratorijskim" uslovima :mrgreen: , dok je bajs okrenut naopako! Moram da ga provozam koji metar :D da vidim sta sam napravio!
  • 0

#13 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 23 March 2009 - 04:58 PM

Ma ok ne ljutim se ja samo da ne postavljamo istu temu ili pitanje vise puta. OK je to u lab. uslovima sada ga okrenes i vidis kada pritisnes lever da li pri kocenju gura rotor. Jer po pravilu bi trebalo da je na sredini i nema tog guranja. I oprezno da ne bi ga jos vise iskrivio.
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#14 markoni6

markoni6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 248 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 23 March 2009 - 05:51 PM

Sredio sam ga nekako! Još se malo oseća nejednakost pri kočenju, ali vrlo malo! E sad pošto sam lepo nacentrirao rotor i obe pakne su mu jako blizu, verovatno treba još samo malo da se provoza, pa da počne lepo da koči! O VETRE DOSADNI STANI!! [-o< A što se tiče guranja rotora. . . to ovde mora da postoji jer je jedna pakna fiksirana! Kad pokretna ne bi gurala rotor, to bi značilo da rotor const češe fiksnu! To je to! Problem rešen! Ako počne ponovo :arrow: rotor u kantu i kupujem drugi!! ;) a može i ovaj da se koristi umesto frizbija!!! :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#15 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 March 2009 - 06:49 PM

A mozes i da ga naostris i da budes ninja n:character0022
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#16 markoni6

markoni6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 248 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 23 March 2009 - 08:59 PM

A mozes i da ga naostris i da budes ninja n:character0022


A može i tako!! n:character0022 To misliš. . . pošto već znam da letim, da prelećem kola, i prevrćem se. . .. samo mi još fale šurikeni!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#17 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 23 March 2009 - 09:07 PM

Kupi alligatore, pa mozes odma, bez pimpa, postati ninja. :mrgreen:
  • 0

#18 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 23 March 2009 - 11:59 PM

naletoh na ne objavljeni dokazni materijal :wink:

avalski.jpg
  • 0

#19 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 24 March 2009 - 12:01 AM

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#20 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 980 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 March 2009 - 12:21 AM

Komsija iz Zmajevog gnezda(okolina Bg-a),mozda ga neko i zna,deo ponude diskova 8)

Attached Thumbnails

  • surikeni.jpg
  • bruce-lee-20050727-58206.jpg

  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika