Jump to content


Fotografije

Nekoliko pitanja...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
35 odgovora na ovu temu

#21 milankus

milankus
  • Members
  • 4 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 February 2009 - 09:01 PM

racna... kaseta... Zar to nije jedno isto!?
  • 0

#22 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 February 2009 - 09:20 PM

racna... kaseta... Zar to nije jedno isto!?

isto
  • 0

#23 milankus

milankus
  • Members
  • 4 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 February 2009 - 09:44 PM

Racna se skida uz pomoc alata koji je slican onom za kasete...

Iz ovog posta bi se reklo da nije isto. Skroz ste me zbunili #-o
  • 0

#24 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 February 2009 - 10:49 PM

Racna ili kaseta dodju na isto, samo naziv "racna" cesce se upotrebljava kod starijih tipova lancanika koji se navrcu na nablu, a skidaju kljucem i odvrtanjem.

Kaseta se jednostavno nabaci na nablu (freehub) i steze jednom maticom u koju se gurne kljuc. Kada se kaseta skida potreban je lanac kojim se pridrzavaju lancanici (daje kontra) da bi se matica koja steze kasetu odvrnula.
  • 0

#25 Stinky_deeluxe

Stinky_deeluxe
  • Members
  • PipPip
  • 59 posts
  • LocationPozarevac

Postavljeno 21 February 2009 - 10:54 PM

Ljudi nemojte misliti da vam solim pamet ali mislim da na kasetnim zadnjim glavama ide kaseta a na "obicnim" zadnjim glavama ide racna.Znam da na racnama (znaci obicnim zadnjim zupcanicima 5,6,7 faz) se koristi za skidanje jedan alat koji se stavi u zupcanike i jednostavno se odvija suprotnim smerom od kazaljke na satu tj na levo a na kasetnim zupcanicima (8,9 faz) kako sam danas na ovom forumu saznao se odvija tako ste se "blokiraju" zadnji zupcanici da se ne okrecu na levo (suprotno od kazaljke na satu) a istim ili slicnim alatom (ne znam tacno kojim) se odvije najmanji zupcanik i onda se prosto izvuce kaseta tj zadnji zupcanici.Ako negde gresim ispravite me...PoZz

Attached Thumbnails

  • Kasetna zadnja glava.jpg
  • Obicna zadnja glava.JPG

  • 0

#26 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 February 2009 - 11:16 PM

na kasetnim zupcanicima (8,9 faz) kako sam danas na ovom forumu saznao se odvija tako ste se "blokiraju" zadnji zupcanici da se ne okrecu na levo (suprotno od kazaljke na satu) a istim ili slicnim alatom (ne znam tacno kojim) se odvije najmanji zupcanik i onda se prosto izvuce kaseta tj zadnji zupcanici.Ako negde gresim ispravite me...



Ne odvrce se najmanji zupcanik nego matica koja steze kasetu.

2.jpg

Da ne bi bilo zabune postoje i stariji tipovi kaseta (petofazne i sestofazne) koje se skidaju sa dva lanca umesto kljucem tako sto se odvrce najmanji zub.

3.jpg
  • 0

#27 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 21 February 2009 - 11:19 PM

Da ne bi bilo zabune postoje i stariji tipovi kaseta (petofazne i sestofazne) koje se skidaju sa dva lanca umesto kljucem tako sto se odvrce najmanji zub.


Da ali to je skoro nemoguce vise da se sretne na bajkovima. Ja za dve godine u servisu samo jednom sam naiso na takav zupcanik. I iskreno da vam kazem otupeo sam mozak pola sata dok da mi padne napamet da se moze najmanji zupcanik olabavati #-o #-o #-o #-o #-o #-o
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#28 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 February 2009 - 11:39 PM

Ja ih za sezonu skinem desetak, ali kad bi NATO zapretio jos jednom vazdusnom intervencijom na Srbiju, ljudi bi izvlacili bicikle iz podruma, a takvih kaseta bi bilo u trocifrenom broju. :twisted:
Sta sve ima po novobeogradskim podrumima.... i sta se vozi za ne poverovati :D
  • 0

#29 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 February 2009 - 08:45 AM

Ljudi nemojte misliti da vam solim pamet ali mislim da na kasetnim zadnjim glavama ide kaseta a na "obicnim" zadnjim glavama ide racna.Znam da na racnama (znaci obicnim zadnjim zupcanicima 5,6,7 faz) se koristi za skidanje jedan alat koji se stavi u zupcanike i jednostavno se odvija suprotnim smerom od kazaljke na satu tj na levo a na kasetnim zupcanicima (8,9 faz) kako sam danas na ovom forumu saznao se odvija tako ste se "blokiraju" zadnji zupcanici da se ne okrecu na levo (suprotno od kazaljke na satu) a istim ili slicnim alatom (ne znam tacno kojim) se odvije najmanji zupcanik i onda se prosto izvuce kaseta tj zadnji zupcanici.Ako negde gresim ispravite me...PoZz

Pa... grešiš da je račna i kaseta različito. Postoje te dve (u stvari i 3) vrste kaseta (račni):
kaseta sa lockring-om
kaseta sa navojem
kaseta sa kontra zupčanikom (može se tako opisati)

i još jednom kaseta = račna
  • 0

#30 ciric_ivan

ciric_ivan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 307 posts

Postavljeno 22 February 2009 - 11:42 AM

Pitao si za onaj ram i vilu.
Ram koji je na prodaju za 250 evra je Scott RC team issue, model iz 2003. od skandijuma, tezak oko 1200 grama, jedan od najlaksih ne-karbonskih ht ramova, ali po meni je cena prevelika i bajk nema nosace za disk (postoji team issue disc only, ali je valjda model iz 2004.). Onaj koji si ti postavio je comp racing iz 2003, solidan ram, aluminijumski i ako se ne varam tezak je preko 1500 grama. Ramovi u toj klasi se prodaju za 50-150 evra kod u zavisnosti od natpisa i ocuvanosti.
Viljuska, ako sam dobro video, je iz 2003, dakle 6 godina stara. Pogledaj koliko kosta nova corsa, pa onda smisli koliko je realna cena viljuske. Moja slobodna procena one viljuske je 50-100 evra. Polovan sid toliko star kosta ispod 100 evra!
  • 0

#31 Stinky_deeluxe

Stinky_deeluxe
  • Members
  • PipPip
  • 59 posts
  • LocationPozarevac

Postavljeno 22 February 2009 - 01:02 PM

Ok, jos jednom hvala na odgovorima... Ako jos neko ima misljenje o onom ramu i vili slobodno neka kaze ali koliko sam zakljucio ram i vila vrede ukupno od 150- 200e u zavisnosti od stanja...
  • 0

#32 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 February 2009 - 02:39 PM

(postoji team issue disc only, ali je valjda model iz 2004.)

nije disc only, nego ima i nosače za disk i pinove za v-brake
  • 0

#33 Stinky_deeluxe

Stinky_deeluxe
  • Members
  • PipPip
  • 59 posts
  • LocationPozarevac

Postavljeno 22 February 2009 - 03:12 PM

ovaj sa moje slike ima prikljucak za disk a ima i pinove za v brake...
  • 0

#34 ciric_ivan

ciric_ivan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 307 posts

Postavljeno 22 February 2009 - 03:24 PM

nije disc only, nego ima i nosače za disk i pinove za v-brake


Bila je i varijanta disc only, a bila je i ona ko sto vozi Boris...
Postavljena slika
  • 0

#35 Stinky_deeluxe

Stinky_deeluxe
  • Members
  • PipPip
  • 59 posts
  • LocationPozarevac

Postavljeno 22 February 2009 - 03:36 PM

Bogami ne bi se bunio kad bi mi dali jednu ovakvu biciklu........ XTR oprema, fox amort ,scottov ram lepo lepo nema sta......
  • 0

#36 xman

xman
  • Members
  • PipPipPip
  • 100 posts
  • LocationPozarevac

Postavljeno 06 September 2009 - 02:01 PM

Sto se tice zupcanika ja mislim da ti treba to da nosis kod majstora zato sto ce da ti bude jeftinije od alata :shock:
  • 0
Posted Image




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika