Jump to content


Fotografije

Nekoliko pitanja...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
35 odgovora na ovu temu

#1 Stinky_deeluxe

Stinky_deeluxe
  • Members
  • PipPip
  • 59 posts
  • LocationPozarevac

Postavljeno 21 February 2009 - 03:44 PM

Interesuje me kako da skinem zadnje zupcanike sa nable a da ih ne ostetim i naravno da ih posle vratim nazad?U pitanju je Shimano Deore FH 510 sa devetofazom.Hvala unapred i pozdrav svim biciklistama! ! !
  • 0

#2 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 21 February 2009 - 03:47 PM

Pa treba ti kluc za skidanje kasete.
Nabavi to i moci ces da skines. Drugim alatkama ne pokusavaj.
  • 0

#3 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 21 February 2009 - 03:50 PM

Nije tesko ali ti trebaju posebni alati.

Prvi da drzis kasetu (tzv. chain wip)-valjda se tako pise.

Drugi je "kljuc" kojim skines samu kasetu.

Da ne bih duzio imas sve u koloru na w w w . b i c y c l e t u t o r . c o m
  • 0

#4 Stinky_deeluxe

Stinky_deeluxe
  • Members
  • PipPip
  • 59 posts
  • LocationPozarevac

Postavljeno 21 February 2009 - 04:09 PM

Hvala na linku shvatio sam kako se radi ali nazalost ja nisam iz Bg pa ne mogu tako lako da nabavim
ove alatke.Da li neko zna kako se kod nas zove onaj alat sto se stavlja u kasetu koji je veoma slican takvom alatu za skidanje obicne racne na navoj???
  • 0

#5 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 21 February 2009 - 04:27 PM

Mislim da ti naziv nije toliko potreban. Ako prodavac ne shvati šta treba da ti da ako mu ti potražiš ključ za skidanje kasete onda beži odatle.

Inače ja imam ključ za osmofaz (kupio u planet-u u ns-u). Isto sam im rekao da mi je potrebno "ono" što skida kasetu i odmah su shvatili. Na mom ključu piše LIFU-09C3. Ponavljam to je za osmofaz.
  • 0

#6 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 February 2009 - 04:59 PM

Inače ja imam ključ za osmofaz (kupio u planet-u u ns-u). Isto sam im rekao da mi je potrebno "ono" što skida kasetu i odmah su shvatili. Na mom ključu piše LIFU-09C3. Ponavljam to je za osmofaz.

Treba prvo da vidiš kakvu kasetu imaš. Onaj matori sistem ili freewheel. Ključ za kasetu sa freewheel-om će moći da radi sa Shimano i Sram kasetama 7-faz, 8-faz, 9-faz, 10-faz. Koliko sam upućen Campagnolo ima drugi sistem. Istim ključem možeš vrteti i CenterLock sistem rotora.
  • 0

#7 Stinky_deeluxe

Stinky_deeluxe
  • Members
  • PipPip
  • 59 posts
  • LocationPozarevac

Postavljeno 21 February 2009 - 05:09 PM

Koliko otprilike taj alat kosta? Moram da napomenem da mi nije potreban neki profi vec neki koji ce se koristiti dva puta godisnje... I da koja je razlika izmedju tog alata za osmofaz i devetofaz?
  • 0

#8 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 21 February 2009 - 05:22 PM

Kao što gamzzy reče: (ja nisam bio siguran da je isti kjluč za sve)

Treba prvo da vidiš kakvu kasetu imaš. Onaj matori sistem ili freewheel. Ključ za kasetu sa freewheel-om će moći da radi sa Shimano i Sram kasetama 7-faz, 8-faz, 9-faz, 10-faz. Koliko sam upućen Campagnolo ima drugi sistem. Istim ključem možeš vrteti i CenterLock sistem rotora.


Cene se ne sećam tačno ali nije preko 700din. Taj ključ je običan, ništa kvalitetno, ali radi posao.
Najbolje bi bilo da okačiš sliku zadnjeg točka da vidimo kakvu kasetu imas
  • 0

#9 Stinky_deeluxe

Stinky_deeluxe
  • Members
  • PipPip
  • 59 posts
  • LocationPozarevac

Postavljeno 21 February 2009 - 05:55 PM

Nazalost imam samo ovu sliku.Glava ima u sebi onu zujalicu koja se cuje kad se mota pedalama unazad tj ima kasetnu glavu (kao i sve deore glave koliko ja znam)! Nadam se da te je to gamzzy interesovalo...

Attached Thumbnails

  • Picture1634.jpg

  • 0

#10 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 February 2009 - 06:05 PM

Glava ima u sebi onu zujalicu koja se cuje kad se mota pedalama unazad tj ima kasetnu glavu (kao i sve deore glave koliko ja znam)!

Ako ima "zujalicu" to ne mora da znači da je kasetna ;)
I na starom Rog-ovom BMX-u imaš "zujalicu" a ne ide nikakva kaseta ;)

Nadam se da te je to gamzzy interesovalo...

ali to je to. slika je rekla više nego 1000 reči :D

Jednostavno traži ključ za Shimano kasetu i to je to.
Imaš varijante za vilasti ključ, za gedoru, i iz jedna.
Najbolja varijanta je za gedoru, najpraktičnije je. Treba ti i kontra za odvrtanje kasete. To je ta šipkica sa lancem na sebi.
Ako nisi nikada video kako se to radi, bolje da ti neko pokaže.
  • 0

#11 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 21 February 2009 - 06:10 PM

Postavljena slika

Postavljena slika
  • 0

#12 gilgames

gilgames
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 805 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 21 February 2009 - 06:12 PM

dok ja slikao vi već okačili. Možda pomogne

Attached Thumbnails

  • 569830637209_dot_jpg_bm_512_384.jpg
  • Slika291.jpg

  • 0

#13 BojanNS

BojanNS
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 564 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 21 February 2009 - 06:35 PM

Ja imam isti alatku kao Gilgames bila je malo manje od 500 din.
poz
  • 0

#14 Stinky_deeluxe

Stinky_deeluxe
  • Members
  • PipPip
  • 59 posts
  • LocationPozarevac

Postavljeno 21 February 2009 - 06:46 PM

Hvala ljudi na odgovorima ali ja imam jos jedno pitanje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...... Interesuje me koliko para vredi ram i viljuska sa slike.Viljuska je u dobrom stanju, nema luftova, nije udarana i sl samo je na jednom mestu malo oguljena nalepnica ali nista posebno cak se i ne vidi.Ram je takodje u veoma dobrom stanju nema neka posebna ostecenja.Velicina rama je 21''.Iskreno ne znam koji je tacno model viljuske ali znam da je Marzocchi Pro eta ili nesto slicno.Ne znam iz koje je god ni da li je vazdusan, vazduh-ulje, vazduh-opruga ili sl.Vidjao sam na netu oglase za ovakve komponente jedan lik je trazio 250e za ram (ali ja mislim da je mnogo)a drugi je trazio 150e za viljusku istu ovakvu samo bez nalepnica.Mogu da saznam tacno koji je model vile ali tek sutra posto ovi delovi nisu moji vec od jednog druga koji bi hteo da proda ceo bajs za po meni smesnu cifru.... PoZz i jos jednom hvala na odgovorima...

Attached Thumbnails

  • DSC00375.JPG
  • DSC00378.JPG

  • 0

#15 Stinky_deeluxe

Stinky_deeluxe
  • Members
  • PipPip
  • 59 posts
  • LocationPozarevac

Postavljeno 21 February 2009 - 06:48 PM

I da gamzzy mislio sam na zujalicu u samoj glavi a ne u zupcanicima. PoZz
  • 0

#16 Neg019

Neg019
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationDream Land tj nedodjija prava nedodjila ili ti rupa. Moj nik govori hiljadu reci.

Postavljeno 21 February 2009 - 07:52 PM

A kod 7 faz kako se skida kaseta? Sa navojem je, bez freehub.
  • 0
Kisa pada, trava raste.
mi je susimo pa je pusimo! 8)

Novi horor film za one koji imaju kola!
"Decko koji grebe" :D

#17 Stinky_deeluxe

Stinky_deeluxe
  • Members
  • PipPip
  • 59 posts
  • LocationPozarevac

Postavljeno 21 February 2009 - 08:03 PM

Zar se zadnji zupcanici kad su u pitanju sedmofazi ne nazivaju racne? Koliko ja znam racne su svi zadnji zupcanici koji se "navijaju" na zadnju glavu a kasete su zadnji zupcanici koji se poredjaju pa se zadnji tj najmanji zupcanik zavije, jer je tako ili sam ja nesto pobrkao?
  • 0

#18 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 21 February 2009 - 08:30 PM

A kod 7 faz kako se skida kaseta? Sa navojem je, bez freehub.

Racna se skida uz pomoc alata koji je slican onom za kasete, a i ne treba ti alat sa lancem. Jednostavno je odvrtis. Ako ide tesko, poluga ili stega pomazu. Kad se racna vrati na nablu, dovoljno je da se pritegne rukom - sama se zategne kad pocnes da motas.
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#19 Stinky_deeluxe

Stinky_deeluxe
  • Members
  • PipPip
  • 59 posts
  • LocationPozarevac

Postavljeno 21 February 2009 - 08:48 PM

antiR3ality

Znam za to vise puta sam to koristio ali nekad zapekne pa ne mozes da skines sve imas osecaj da ako zapnes da ces uviti felnu a takve nable i racne se koriste uglavnom (koliko ja znam) za niskobudzetne bicikle pa samim tim i imaju slabe felne i onda nije bas svejedno...
  • 0

#20 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 21 February 2009 - 08:56 PM

Da podsetim da umesto radapcigera moze da posluzi i matora majica ili slican komad tkanine koji ce se dobro zaglaviti u zupcanike, ili malo starog lanca i ista ta krpa.

Jeftinije ulaznice - posto se kaseta slobodno vrti zdesna nalevo, potrebno je zaglaviti je u mestu da bi mogao da se odvije prsten koji je drzi na freehubu.

Istim alatom se moze skinuti i sram/shimano fh kaseta i fw. Za odvijanje fw samo kljuc u stegu usrafljenu u masivan sto, pa tocak k'o volan, sve ostalo je mucenje.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika