Jump to content


Fotografije

Svi za jednog, jedan za sve


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
44 odgovora na ovu temu

#1 ciric_ivan

ciric_ivan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 307 posts

Postavljeno 11 January 2009 - 11:23 PM

Meni se ovo sto se desava sa oglasima nikako ne svidja! Jedan covek napravi hiljadu oglasa da proda hiljadu delova. Umesto da postavi 2-3 oglasa. Nije mi cudno da u jednom oglasu prodaje bicikl ili vise njih, a u drugom delove. Glupo je i da neko oglasava apsolutno svaki artikl koji ima u radnji na malim oglasima. Jos poseban oglas za levu a poseban za desnu rucicu menjaca... :lol:
Hajde sad svako ko prodaje kocnice da skine pakne i da napravi 4 oglasa, posebno prodaje prednju, posebno zadnju kocnicu, pa jos za dva seta paknova, a onda peti oglas - sve zajedno! :mrgreen:
Posebno je glupo sto patike za trcanje koje su u Planet bajku kostale 1800 dinara prodaju ljudi ovde na oglasima za 50 evra. A pulsmetar CANYON SportMaster CNS-SW1 kosta izmedju 1700 i 2000 dinara u svim radnjama koje se bave prodajom racunarske opreme i sl. (npr. u Nisu Virtikom, Game Box...), a ovde je oglasen za 35 evra. [-X

Mislim da je dobronamerno skrenuti paznju i kupcima (da ne preplate) i prodavcima (da lakse prodaju) na nerealne cene, ali ako referentne budu iskljucivo cene novih delova koji se mogu kupiti kod nas (kao ovo sto sam vec naveo).
Osim toga, misljenja sam da je bolje oglasiti vise stvari u jednom oglasu i da bi bilo dobro na to skrenuti paznju korisnicima sajta.
  • 0

#2 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 11 January 2009 - 11:39 PM

Apsolutno se slazem sa Ivanom. Meni apsolutno nije jasna cinjenica da ljudi koji poseduju ili rade u biciklistickim radnjama na vakve sajtove prodaju svoje delove. Totalno ponizenje. Neka urade svoj sajt, neka se dogovore sa vlasnikom ovog sajta i neka mu postavi baner na glavnu stranu. To je vise ljudski.

A sto se tice cena nema tu sta da se komentarise. Uvek ce biti covek koji ce hteti da zaradi vise para(prodavac) i uvek ce tu biti covek koji ce hteti da da manje pare za odreenu robu(kupac)

p.s Nemogu da verujem da na netu ljufi prodaju vozene Maxxis gume po 30e par kada oni vrede manje od te cifre nove. E na vakve stvari najvise se nerviram
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#3 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 January 2009 - 11:42 PM

Pre jedno godinu dana oglasi lik polovne BB5 za jedno 120E.

Posaljem mu mejl i kazem mu da to novo kosta oko 80E.

-Jao, super, hvala sto si mi rekao!
... i skine cenu na 100.

Nisam s mobilnog gledao sta ima na tom novom planet sajtu, ali ako je neko lenj da vidi cenovnik(e) nove robe kod dva najveca prodavca, onda nek' plati 40e za SD5 i tako to.

Mene vise iritira to sto ne umeju da naprave jedan oglas sa 10 delova. Valjda da budu vidjeniji? Kontraproduktivno. Iskreno, cb oglase retko i gledam bas iz tog razloga, usitnjeno i nepregledno.
  • 0

#4 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 12 January 2009 - 02:06 AM

Meni je OK sto su svi delovi posebno stavljeni . 100 puta sam pretrcao nesto sto me je interesovalo jer sam trazio.ocekivao da to bude u imenu oglasa , a oglas je u stvari glesio nesto tip prodajem delove.....

ALI to da ima '' retardirano-bezobrazno-ne-mogu-da-jebeno-verujem'' skupih i precenjenih stvari Je stvarno istina . I nervira do jaja. Drumski bajkovi na primer, ovde je situacija takva da ako je ako je necemu namena za road , taj deo je odma duplo skuplji od dela iste klase u MTB seriji a.k.a. jednako kosta kao MTB deo vise klase. Npr, tiagra menjac kosta isto kao XT . JBT pa onda cu pre staviti XT sa kracim kavezom nazad nego tiagru....smorih vec.... ali nadam se da kapirate

Mozemo dosta o ovome ali mislim da je uzalud bar sto se cena tice :(
  • 0

#5 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 January 2009 - 06:50 AM

Meni najvise smeta kada ljudi brisu svoj oglas i postavljaju ga ponovo kroz 7-10 dana.
  • 0

#6 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 January 2009 - 07:33 AM

Npr, tiagra menjac kosta isto kao XT . JBT pa onda cu pre staviti XT sa kracim kavezom nazad nego tiagru

Tiagra NOVA u Planet-u u NSu košta ispod 2000 din. Polovan XT košta u oglasima i do 35€.
Nov Shimano XT (stari model, pre rapidrise-a) na CRC košta Now €27.28, RRP €44.95, Save 39%

Danas gledam lika prodaje XTR dual pull prednji menjač za 35€. Na CRC-u košta (čak bolja varijanta menjača -viseći kavez gde nema zavlačenja zemlje, pa da ne može da se promeni na malu šajbnu) €26.18, RRP €54.50, Save 52%

Pre ću se malo stisnuti i kada skupim keša za sve što mi treba, naručiti sve iz CRCa, nego da se gnjavim sa našim oglasima i da se prepucavam šta koliko vredi...
  • 0

#7 cakiss

cakiss
  • Members
  • PipPip
  • 67 posts

Postavljeno 12 January 2009 - 12:54 PM

gamzzy, slazem se da je sa CRC-a sve dosta jeftinije jedino je problem sto nasa carina+porez+taksa+ otvaranje paketa = u tri lepe p...e m......e, porucivao sam par puta od njih ekspresno mi je stiglo sve sto sam porucio ali ovi nasi LOPOVI ubijaju sa haracem, inace najjeftiniji sajt i imaju gotovo sve rezervne delove :D
  • 0

#8 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 12 January 2009 - 02:32 PM

gamzzy, slazem se da je sa CRC-a sve dosta jeftinije jedino je problem sto nasa carina+porez+taksa+ otvaranje paketa = u tri lepe p...e m......e, porucivao sam par puta od njih ekspresno mi je stiglo sve sto sam porucio ali ovi nasi LOPOVI ubijaju sa haracem, inace najjeftiniji sajt i imaju gotovo sve rezervne delove :D

Imam ja varijantu da obiđem naše "lopove" ;)
Rekao sam da bih se JA okrenuo CRCu...
  • 0

#9 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 January 2009 - 02:40 PM

Hahaha,na oglasima ima svega,i kako bi to Pile rekao "ALI ZNAČI SVEGA BRATE"!!!
Neretko se prodaju bajkovi/delovi koji su u proseku skuplji za 10 do čak 40 i više
procenata nego novi novcijati u radnji!!!Onda ti prodavac objasni kako je to platio
toliko i toliko,i kako ne može da ga da niže.To se tako ne radi [-X
Ako si već izašao na oglas, imaj malo poštovanja prema potencijalnim kupcima,
a ne samo da gledaš kako da zavaljaš nešto i prođeš što bolje u svemu.
Lično,bilo bi me sramota da nekog oderem danas za neki deo i
sutra da mu se javim da kupim ja nešto od njega,i još da se cenkam.Ja sam i dalje
lud pa verujem u ogromnu bajkersku porodicu i u to da smo međusobno svi prijatelji,
a ne ovce za šišanje.Šta god da sam valjao na oglasima, davao sam debelo ispod cene,
čak onomad i ceo bajk,jer znam da je nemoguće izvući uložene pare.Fuck that -
valjaj to što imaš za neke pare,dodaji na tu cifru još i kupuj nešto novo :) Evo sad
ću da popušim žešće i pare od prodatog amorta usmerim na vraćanje dugova,a ja
ću da vozim neko sranje od viljuške dok ne uštedim keš za nešto bolje,ali tako je
kako je :mrgreen: Pa drugovi forumaši,ako neko ima neki amort koji skuplja
prašinu, javite se, prihvatam sve ponude :wink: Jebeš freeride vilu dok se dugovi
gomilaju. :twisted: Sramota me bre !!! :oops:
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#10 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 12 January 2009 - 03:28 PM

verujem u ogromnu bajkersku porodicu i u to da smo međusobno svi prijatelji,
a ne ovce za šišanje.


E kad bi svi ovako mislili. Potpuno se slazem i podrzavam. Lepo napisano. :wink: =D>

VRH BRATAE ZNACI BRAWTE :mrgreen:
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#11 Mladen

Mladen
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
  • LocationAleksinac

Postavljeno 12 January 2009 - 03:31 PM

Ej, rodjo, ja imam samo onu RST Launch wilu koja je pukla, pa je warena, pa sada malo radi, malo ne i posle warenja nikada nije montirana na bajk, znachi kao nowa je.....dacu ti je za DZH, samo ne garantujem ti za zhiwot :P :P :P :mrgreen:
  • 0
...born to ride...

#12 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 January 2009 - 03:50 PM

Citiram uvaženog člana zajednice: " =D> =D> =D> =D> =D> "
Vrh ali vrh znači tebra rođo prika garantujem da karbonit puca!!!
Videću ako nađe neku viličicu,ako ne,dobra će biti i ta varena :wink:
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#13 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 12 January 2009 - 06:48 PM

jedan oglas jedna cena jedan predmet i do cetiri slike kako bi mogao biti sto pregledniji da bi ja kao kupac ili prodavac mogao da koliko toliko vidim o cemu se radi pa da stupim u raspravu a i koliko sam i sam puta propustio delova zato sto je bilo sve u jednom oglasu!treba stavljati sto vise slika jel one govore vise od necije reci!ima dosta nerealnih cena tj. ljudi se frljaju pa samim tim polovno izadje i vise nego novo ako vas mrzi da idete i gledate cenu u radnji ima na capriolou cenovnik pa skinite i procenite kako sta naspram novog i ja sam sam par puta stavljao delove iz radnje na oglas naravno po ceni koja mi je u radnji ali to pa plus postarina dodje preskupo i bezveze je one delove koje sam ja koristio davao sam budzasta sto kaze sveta!
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#14 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 January 2009 - 06:54 PM

Imam RST OMEGA SC sa podesivim hodom ( 80-100), oko 2 kg....veoma malo vozena....vrat 19,5 cm - cijena prava sitnica 8)
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#15 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 12 January 2009 - 07:08 PM

Ja nudim RST Capa nemam pojma koji model. Ima luftu u teleskope ali nebaca ulje jer ga nema. Bushinge mozes naci na pijaci kod ganicija za 50 dindzi. Dzabal'k. Hod fiksni na 80mm, prava street vila. Teleskopi nisu ogrebani, nema ostecenja na nogice jer i nije ni vozen. Samo 2-3 puta bijo sa njom do pijaca da uzmem kobasice za rostilj. Ako je neko zainteresiran neka posalje PP i dogovoricemo se. Cena 4-5 ............... piva. Skromno. Evo amortizera, u pozadini normalno

http://cikloberza.co...=1780&mode=view

E da, dok nisam zaboravijo uz nju dajem Totem nalepnice :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Postavljena slika
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#16 slobodan

slobodan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 629 posts

Postavljeno 12 January 2009 - 09:02 PM

R.S.JUDY AMERICANO CRNE BOJE NISTA LUFT RADI SUPER 20e ja castim ptt
  • 0

#17 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 12 January 2009 - 09:37 PM

R.S.JUDY AMERICANO CRNE BOJE NISTA LUFT RADI SUPER 20e ja castim ptt


Da ali nemas nalepnice. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Tako se rusi konkurencija n:yahoo n:yahoo n:yahoo n:yahoo n:yahoo
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#18 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 12 January 2009 - 11:42 PM

Jaoooo ove dole desno su super daj da lepim na moju drumsku viljusku !!!!!! [-o<
  • 0

#19 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 12 January 2009 - 11:44 PM

e ljudi off topic, ali zna li neko gde je lasica ? :|
  • 0

#20 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 January 2009 - 12:54 AM

Arothe MIlane brate misli, brate,ponesi je kad krenes za Serbiju:)Svidza mi se =D> :mrgreen:
  • 0
supertheoryofsupereverything:)




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika