Jump to content


Fotografije

Licna radionica


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
43 odgovora na ovu temu

#21 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 13 January 2009 - 10:33 AM

Za alat za odrzavanje svog bajsa ti netreba mnogo novca pa do nekih 5000-6000 dinara naravno i nekom drugaru da majstorises brusilica aparat za varenje ureznice nareznice i ostale skuplje alate ako pazaris bolje otvori servis jer koliko ce ti to trebati za kucnu upotrebu je pitanje!
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#22 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 13 January 2009 - 10:38 AM

AKo hoces da prodjes jeftino najbolje je da kupis alat od firme Bike Hand. Ima ga u Planetbike, a dali imas Planetbike u blizinu neznam. Ono sto je najosnovnije nece da te kosta vise od 50e.

Postavljena slika

Ovaj set kosta oko 40 funti u engleskoj pa racunaj. Ovde ne bi trebalo da bude vise od 50-60e.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#23 BikeMan

BikeMan
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationSrpsko Sarajevo

Postavljeno 13 January 2009 - 07:58 PM

zar je maloljetnicima dozvoljeno da otvaraju servise i sl...Al najveci poblem jeste sto mislim da neynam bas toliko ali barem bryo ucim... :wink:
  • 0

#24 BikeMan

BikeMan
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationSrpsko Sarajevo

Postavljeno 13 January 2009 - 08:00 PM

Sta se podrayumjeva pod ALAT ZA LANAC i ima li neka stranica na kojoj se objasnjava kako se popravlja lanac
  • 0

#25 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 January 2009 - 07:31 AM

Sta se podrayumjeva pod ALAT ZA LANAC i ima li neka stranica na kojoj se objasnjava kako se popravlja lanac

Alat za lanac je u stvari ništa drugo nego izbijač pina u lancu.
Lanac se ne kvari, odnosno ne popravlja se. Kada kupiš nov lanac, on je duži nego što nam treba, pa ga skratimo na dužinu starog, koji se isteglio pa ga skidamo da ne bi oštetio zupčanike, što na kaseti, što na pogonu...

Postavljena slika

Postavljena slika
  • 0

#26 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 January 2009 - 07:51 AM

Kada kupiš nov lanac, on je duži nego što nam treba, pa ga skratimo na dužinu starog, koji se isteglio...


tacnije "skratimo ga da bude dugacak onoliko koliko je bio dugacak stari lanac kada je bio nov" :)
inace, ovaj alat dobro dodje i kada se tokom voznje "pokida" lanac, pa da se na brzinu "okrpi"...
  • 0
--

#27 BikeMan

BikeMan
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • LocationSrpsko Sarajevo

Postavljeno 14 January 2009 - 08:40 AM

Hvala svima na pomoci.
  • 0

#28 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 January 2009 - 10:05 AM

za krpljenje lanca preporucujem da se izbije sto manji deo lanca pa da se ubaci (sram) spojnica...
mnogo dugotrajnije resenje...
  • 0

#29 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 14 January 2009 - 11:16 AM

Dodao bih samo da kad je ovaj alat za lanac u pitanju treba biti obazriv, posebno sa Shimano hyperglide lancima. Ako se ne koristi Shimanov alat, pinovi mogu da se oštete, što može da dovede do "otvaranja" lanca u toku vožnje. Doduše - ne mora alat baš da bude Shimano, ali sam vrh koji naleže na pin mora da bude uži, stariji alati znaju da oštete vrh pina, koji je kod Hyperglide lanaca poput zakivka, pa onda kada se ugura nazad u lanac karika u toku vožnje hoće da sklizne, što dovodi do otvaranja lanca u toku vožnje, a to baš nije prijatno, posebno ako se u trenutku kad se to desi ne sedi u sedištu.....Da ne tupim, slika govori više od hiljadu reči:

http://www.parktool....howto.asp?id=25
  • 0

#30 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 14 January 2009 - 02:45 PM

za krpljenje lanca preporucujem da se izbije sto manji deo lanca pa da se ubaci (sram) spojnica...
mnogo dugotrajnije resenje...


- a nije lose ni da je tu negde onih nekoliko karika 'viska' iz vremena montaze lanca, ako nema powerlinka :)
  • 0

#31 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 January 2009 - 04:20 PM

a nije lose ni da je tu negde onih nekoliko karika 'viska' iz vremena montaze lanca, ako nema powerlinka :)

Umesto powerlink-a može da se upotrebi isključivo shimano spojnica i ništa više.
u suprotnom može da pukne lanac "kada mu se ćefne" i time nismo ništa uradili.

Najjednostavnije je uvek kod sebe imati powerlink (ima svugde da se kupi, a nije ni skup) ili na bajku neki lanac sa Ti linkovima.
  • 0

#32 comi_lee

comi_lee
  • Members
  • PipPipPip
  • 102 posts
  • Locationvozdovac,beograd

Postavljeno 04 February 2009 - 02:32 PM

mozzda ovde nadjesh neshto dobar je sajt......
http://bicycletutor.com/
  • 0
Jednom sam se vozio..brzo kao mlaznjak
Ja nikad nisam stao...Ja nikad nisam stao...
Jednom sam otišao suviše daleko.....nikada se nisam vratio

#33 nedjo

nedjo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts

Postavljeno 16 February 2009 - 12:09 AM

Interesantno je kako niko ne spominje kljuceve za konuse... mislim da su veoma vazan deo svake kucne radionice, jer bi ipak jednom do dva puta godisnje trebalo podmazati ili makar proveriti lezajeve u glavama. ko planira da kupi sav neophodan alat odjednom sigurno ce morati da ulozi bar 150 do 200 eura i to za najneophodnije. Posto radim u servisu i kucnu radionicu sam dobro opremio. Tako da imam kljuvece za konuse od 13 do 17 po dva ili vise komada, nekoliko garnitura imbusa, dva torx-a, stalak i alate za centriranje, klesta za sajle i buzir, nekoliko skidaca za lanac, alat za nabijanje zvezdice u vilu (veoma korisna stvar), nekoliko vrsta alata za skidanje racne, alat sa lancem za skidanje kasete, nekoliko alata za skidanje monobloka, radapciger, alat za holowtwc 2 pogone, ureznice i caure za reparaciju poluga,alat za rastavljanje santour vile... ne mogu svega da se setim... i naravno standardne kljuceve, sapcigere, gumeni cekic, klesta...
  • 0

#34 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 February 2009 - 07:49 AM

Alat za konuse je po meni nepotreban, ako se ima industrija... a što se tiče "pipavijih" stvari nosim u (ris) servis :wink:
Mada, jedino što sam još poželeo kući da imam je izbijač šoljica...
  • 0

#35 nedjo

nedjo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts

Postavljeno 16 February 2009 - 05:10 PM

To je ok, ali k0oliko ljudi koristi glave sa masincima... Najcesce su u upotrebi shimano glave...A inace voleo bi da imam i sve ureznice (za srednju glavu, ili da bolje kazem ram) ali su preskupe a i retko se koriste. A ako mi bas nesto od toka jako treba uzmem iz servisa odradim posao pa vratim...
  • 0

#36 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 February 2009 - 05:38 PM

Ja tu "ličnu radionicu" koristim samo za lične potrebe. Jedva da nađem vremena da sredim i sopstveni bajk (kada treba), a kamoli da sređujem i drugima... Koliko sam samo puta u toku treninga štelovao menjače, ispravljao korman... od polovine decembra do pre nedelju dana sam vozio iskrivljen korman u levo :lol:
  • 0

#37 nedjo

nedjo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts

Postavljeno 16 February 2009 - 06:24 PM

To je normalna pojava, ko god uzme moj bajk kaze mi da mi volan stoji krivo, ali to mogu da primetim tek ako se jako zagledam u njega, tako da se ni ne cimam oko toga :lol:
  • 0

#38 zoranmr

zoranmr
  • Members
  • PipPip
  • 34 posts

Postavljeno 16 February 2009 - 08:44 PM

To je ok, ali koliko ljudi koristi glave sa masincima...

:? :?: :?: :?:
  • 0

#39 nedjo

nedjo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts

Postavljeno 16 February 2009 - 09:06 PM

Ne vidim sta nije jasno... izraz ili konstatacija??? Ako je izraz u pitanju, mislim na nable sa masinskim lezajevima (mada mislim da nije to u pitanj) nego da malo ljudi to ima na bajkovima? Na primer u Subotici ih ima maksimalno 10 ljudi, dok svi ostali koriste klasicne nable (konusi i kuglice)...
  • 0

#40 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 16 February 2009 - 09:24 PM

[youtube_embed2][/youtube_embed2]
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika