Jump to content


Fotografije

Tour de France 2023


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
76 odgovora na ovu temu

#21 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 08 July 2023 - 07:30 AM

Tako je. Ali on se zalepio za JV i pre 2 godine i na taj nacin ih i koristio i kontrolisao, jer njegov tim nije mogao ni da prati ni da pomogne sve vreme. Iz JV nisu mogli da ga otresu i on je odrzavao minimalni zaostatak za Roglicem. U zadnjoj etapi na hronometru vozio je na sve ili nista i na kraju uspeo.
  • 0

#22 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 08 July 2023 - 09:12 PM

Nije on koristio/kontrolisao drugi tim nego je imao snage da ostane uz njih. Nije to grupna vožnja pa se ti voziš na nečijem točku nego oni aktivno pokušavaju da ostave ostale tempom koji nije jači od vođe tima. To se sada popularno zove "Sky train". Tim tempom isto smanjuješ mogućnost skoka (ako je tempo dovoljno jak).
Ovo je tek prva nedelja ima mnogo da se vozi.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#23 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 09 July 2023 - 07:51 AM

Ima još mnogo da se vozi a oni krenuli da se kolju od starta. Nama gledaocima je odlično a šta će biiti sa njima videćemo. 

Slabo sam pratio prethodnih godina jer ako treba da biram da li da vozim ili gledam, skoro uvek biram da vozim pa nisam u toku ali me onaj Vingegord mnogo nervira sa sedenjem pozadi i odbijanjem da menja Pogačara prvih par jakih dana. 


  • 0
.

#24 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 09 July 2023 - 09:00 AM

On je kupio gledalište prošle godine kada je sačekao Pogačara (kao glavnog mu konkurenta) posle pada i to u finišu trke. Ostalo je sve stvar taktike, ne mora na snagu sve. Taktizira i Pogi, pošto nema baš neki tim pa mora.

Imaš u večernjim satima i reprizu etape.

Ko se juče navozio, kao ja, može mirne svesti da gleda današnju etapu koja se očekuje kao jedna od važnih i zbog konfiguracije terena najzanimljivijih.

Velika šteta, mogao je ući u istoriju, mada je već tu
https://sportklub.n1...ovukao-sa-tura/
  • 0

#25 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 09 July 2023 - 09:58 AM

Ma ima repriza, može da se vrati... ali ima i mnogo obaveza. 

 

Žao mi je Kevendiša ali nikako ne može da se poredi broj pobeda sprintera i brdskog vozača.


  • 0
.

#26 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 09 July 2023 - 10:46 AM

Ovaj svet je otišao u 3 lepe...

Pre 6-7-8 godina bicikl sa Tura je koštao 6-7 max 8000 evra. Sada gledam na YT, najjeftiniji košta 7-8000 a najskuplji skoro 20000. Totalna ludost. Da 7 kg karbona i malo aluminijuma i gume košta kao auto od 1000 i nešto kila sa 10-12000 delova... Tu je neko lud. 


  • 2
.

#27 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 09 July 2023 - 11:58 AM

Ovaj svet je otišao u 3 lepe...
Pre 6-7-8 godina bicikl sa Tura je koštao 6-7 max 8000 evra. Sada gledam na YT, najjeftiniji košta 7-8000 a najskuplji skoro 20000. Totalna ludost. Da 7 kg karbona i malo aluminijuma i gume košta kao auto od 1000 i nešto kila sa 10-12000 delova... Tu je neko lud.


Kapitalizam i inflacija.

Savršeno normalno. Ružno, ali razumno spram cilja: maksimizacija profita.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#28 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 09 July 2023 - 12:14 PM

Ovaj svet je otišao u 3 lepe...
Pre 6-7-8 godina bicikl sa Tura je koštao 6-7 max 8000 evra. Sada gledam na YT, najjeftiniji košta 7-8000 a najskuplji skoro 20000. Totalna ludost. Da 7 kg karbona i malo aluminijuma i gume košta kao auto od 1000 i nešto kila sa 10-12000 delova... Tu je neko lud.

Vidim ide im prodaja baš dobro. U regionu i kod nas popusti i do hiljadu € ali bicikli ipak još stoje.

Sulude su cene. Prosto taj proizvod niti vredi niti može da košta toliko.
  • 0

#29 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 09 July 2023 - 02:46 PM

Kaže Radomir, ako mu je verovati, da se neki modeli Time trial bicikala sa toura bliže cifri od 30000e.

Sećam se pre tačno 4 godine uoči početka tura sam u izlogu video Pinarelo Dogmu. Beli, sa hidraulikom i elektronikom i nekim točkovima od 1,2 kg. Cena je bila 9990 eura. Tad mi je to delovalo neverovatno skupo, a tek danas shvatam u kojoj sam bio zabludi. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#30 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 09 July 2023 - 02:55 PM

Ja ne pratim te stvari - poslednji put sam video bilo kakav snimak neke bici trke pre verovatno 30ak godina - ali malopre pogledah par videa i, pored fenomenalnog kvalilteta skracenih snimaka etapa (npr engleska verzija

) i prelepih predela kojima se vozi...

 

Snimanje je za mene potpuna katastrofa. Ako ste primetili zadnjih godina, nema više prikaza bicikliste i bicikla istovremeno, već se snima obično gornji deo tela (trup-glava) dok je na biciklu, pa i to u trajanju od nekoliko sekundi. Uporedite kada su Armstrong i Urlih vozili i ove snimke sada. Dakle zabrana na globalnom nivou da se snima kao tada, ceo bicikl i vozač i to konstantno tipa poslednjih pola sata uspona i td. Zbog reklama sponzora. Eto kako su i to našli da unište zbog para.

Na ovom snimku najjači kadar gde vidiš izbliza bicikle i to jedva 5 secundi je ovde, https://youtu.be/pGIMtWNv9H8?t=305, a opgledajte odmah kako snimaju Pogačara, samo trupi glavu. I ima eventualno 5 do 7 sec kada ulazi u neki finiš pa se vidi i bicikl i biciklista ali kadar sa tridesetak metara, kada vidiš nejasno i marku bicikla i reklame na dresu.

 

Neka proba neko da nađe kada je na primer uspon ili bilo gde, a da je u kadru biciklista i bicikl. Nema nigde. Armstrongu i Urlihu si video i trepavice, ovde nema ništa. Katastrofa...

 

Katastrofa od snimanja, katastrofa!


  • 0

#31 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1029 posts

Postavljeno 09 July 2023 - 03:02 PM

Ovaj svet je otišao u 3 lepe...

Pre 6-7-8 godina bicikl sa Tura je koštao 6-7 max 8000 evra. Sada gledam na YT, najjeftiniji košta 7-8000 a najskuplji skoro 20000. Totalna ludost. Da 7 kg karbona i malo aluminijuma i gume košta kao auto od 1000 i nešto kila sa 10-12000 delova... Tu je neko lud. 

OK, ima tu i hidraulike i wi-fi ja, tehnologija otišla daleko, ali apsolutno si u pravu. Pa jbga i renomirani satovi su mali a koštaju boga oca...sport za sirotinju pretvoriše u nešto gde postoji mogućnost da zbog takvih stvari gledanost/popularnost krene da opada. 

Samo milioner može dati za bajk toliko, ili neko ko nije došao do velikog novca sopstvenim radom.


  • 0

#32 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 09 July 2023 - 04:08 PM

Kakva etapa danas! Mogu da zamislim izraz lica Jorgensena kad ga je Vuds, nakon što je sat vremena konstantno vodio trku i bio na minuit i po u begu, pretekao 600 m pre cilja!

Teška etapa i meastralna vožnja. Mogu samo da zamislim koliko je potrebno taktike i prognoziranja da pre svega proceniš svoju snagu i dozvoliš sebi da se u celoj trci držiš glavne grupe i pustiš begunce napred, da štediš energiju i snagu da bi 4 km pre kraja krenuo da na usponu od 13% daješ svoj maksimuim i da pritom tvoja pretpostavka da vodeći neće moći da održi tempo do kraja, bude tačna...

Pokazao je Vuds šta znači iskustvo na turu....

Pri tom između Vinjegorda i Pogija i dalje napeto ko u kobasici.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#33 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 09 July 2023 - 07:59 PM

Ovaj svet je otišao u 3 lepe...
Pre 6-7-8 godina bicikl sa Tura je koštao 6-7 max 8000 evra. Sada gledam na YT, najjeftiniji košta 7-8000 a najskuplji skoro 20000. Totalna ludost. Da 7 kg karbona i malo aluminijuma i gume košta kao auto od 1000 i nešto kila sa 10-12000 delova... Tu je neko lud.

Ali ne možeš porediti babe i žabe, jer su bicikli na TDF u top takmičarskom rangu a porediš ih sa Daciom od kola. Kada bi ih uporedio sa cenom nekog WRC automobila razlika bi bila realna. Isto kao sto auto koji je nov 15k evra treba da poredis sa bajsem koji je nov npr 1500 evra, to je ta da kažemo niža srednja klasa, na primer Reno Klio poredis sa nekim alu drumasem sa npr 105 grupom i disk kočnicama. Da li su bicikli precenjeni? Pa jesu, ali bez obzira što je trenutno problem jer imaju previše zaliha još od korone, očigledno tržište nema problem da to plati, ili makar taj deo tržišta kome su namenjeni ti top bajsevi.
  • 0

#34 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 09 July 2023 - 08:29 PM

Ako ti misliš da je "profesionalni" bicikl neko neverovatno čudo tehnike koje treba da košta 15-20000 evra onda u redu. Samo zaboravljaš da takav "profesionalni" bicikl može da se kupi bez ikakvihi problema u mnogim radnjama a WRC se pravi specijalno za reli i nema ga na 2 klika na sajtu proizvođaća. O razlici u tehnologiji, kompleksnosti, količini elektronike, znanja i ko zna čemu sve još nema svrhe ni pričati. Ko ne shvata da je bicikl smešno parče "tehnologije" koje ima elektronike koliko ima u Casio kalkulatoru od pre 20 godina onda je debelo preskočio mnoge lekcije :).


  • 6
.

#35 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 10 July 2023 - 05:05 AM

Nemam šta ja da smatram koliko šta treba da košta - proizvođač ponudi po određenoj ceni na tržište, ako se prodaje po toj ceni to je to, ako se ne prodaje proizvođači propadaju (a to ne vidim da se dešava, naprotiv). Cena koštanja da se nešto proizvede nije jedino merilo ceni na tržištu. Možda je poređenje sa WRC loše jer taj auto ne može da se kupi, ali može onaj McLaren koji je slupao onaj gospodin nedavno kod nas a koji košta 300k ili više evra. Da li vredi te pare? Ne deluje, ali ipak ima neko da ga kupi... U suštini nikome ne treba Pinarello Dogma ili McLaren ali ljudi vole :)

No da ne idemo previše u off, zato je i tu TDF i druge trke da promovišu te bicikle :)
  • 1

#36 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 11 July 2023 - 08:45 AM

Negde pročitah ili čuh da je TDF drugi najgledaniji sportski dogadjaj na svetu sa 3,3 milijarde gledalaca, nešto manje od svetskog prvenstva u fudbalu koje je na 1. mestu.

To ti je neko podmetnuo.
Nekada je na rts -u isao snimak trke.Najzanimljiviji detalji.10 g nema ni tog snimka.
Od kada je biciklizam toliko popularan u svijetu?
  • 0

#37 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 11 July 2023 - 09:14 AM

Počeli da ga gledaju kinezi, zato...

Gorane, Jabuko sa grane, dobrodošao natrag na forum. :)
  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#38 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 11 July 2023 - 09:22 AM

onome kome treba i znači taj promil razlike u performansama i masi, bicikl vredi te pare. To što se nalazi u slobodnoj prodaji i što postoji neko ko će to da kupi je ludost epskih razmera. To ne može da se poredi sa automobilima i razlikama između srednje klase i premijum segmenta.

 

Ali postoji tu jedna stvar, veliko vreme je potrebno za razvoj, konstrukciju, testove ramova, mehanike i ostalog gde će se uštedeti tri i po grama, pri tome to vreme je veoma skupo.

Pa na kraju imamo epilog da nakon hiljadu ciklusa optimizacije potpuno iste tehnologije dobiju se te cene o kojima pričate. Nisam samo siguran ko je ciljna grupa za takve stvari, da li vozači na turu ili ovce koje će da se lože da voze takve mašine. Nešto mislim, da nema ovih drugih, ne bi ni ovi prvi vozili baš mašine od 30k eura.


  • 0

#39 pjesak1972

pjesak1972
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1130 posts

Postavljeno 11 July 2023 - 09:33 AM

Počeli da ga gledaju kinezi, zato...
Gorane, Jabuko sa grane, dobrodošao natrag na forum. :)

Ma nisam se vratio.Tu sam ja.Procitam sta mi je zanimljivo.A bas malo mi je sta zanimljivo.
Bicikl ove godine vozim samo do prodavnice.
Prosle godine isao do Zaovinskog jezera i nista vise.I mislim da mi je to zadnja visednevna tura.Ubuduce bicikl i sve potrebstine za kampovanje u auto i polako.
  • 0

#40 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 11 July 2023 - 09:43 AM

To ti je neko podmetnuo.
Nekada je na rts -u isao snimak trke.Najzanimljiviji detalji.10 g nema ni tog snimka.
Od kada je biciklizam toliko popularan u svijetu?

Setih se. Rekao Radomir Pavlović možda u 2-3 etape unazad.

Ne znam, samo u zadnjoj etapi špalir u poslednjih 30km bi napunio najveći fudbalski stadion...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika