Jump to content


Fotografije
- - - - -

Napad na biciklistu


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
55 odgovora na ovu temu

#21 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 05 March 2023 - 09:24 PM

Suzavac, tj. biber sprej u džepu pod obavezno, što zbog kerova pored puta, što zbog ovih džukela u automobilima, šleperima i autobusima.
Obavezan dodatak elektrošoker, za bliski susret sa ludakom.
Na ovaj način se delimično eliminiše hendikep sprinterica i umora a sve legalno i po zakonu ako neki policajac reši da vas pretrese, dozvoljeno za nošenje a bogami i za upotrebu u samoodbrani.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#22 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 05 March 2023 - 09:30 PM

Suzavac je bolji jer iz daleka možeš da onesposobiš napadača a elktrošoker moraš da prisloniš na njegovo telo, što je komplikovanije. Ima suzavaca veličine upaljača koji staju u dres i mase tipa 20g za razliku od šokera od 250g ako o "oružiju" :) pričamo.
Mada ako smo mudri teže će doći do tih situacija ali ipak daje dobar osećaj sigurnosti znanje da ga imamo u zadnjem džepu dresa na jedan pokret ruke.
  • 0

#23 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 05 March 2023 - 10:40 PM

Suzavac je bolji jer iz daleka možeš da onesposobiš napadača a elktrošoker moraš da prisloniš na njegovo telo, što je komplikovanije. Ima suzavaca veličine upaljača koji staju u dres i mase tipa 20g za razliku od šokera od 250g ako o "oružiju" :) pričamo.
Mada ako smo mudri teže će doći do tih situacija ali ipak daje dobar osećaj sigurnosti znanje da ga imamo u zadnjem džepu dresa na jedan pokret ruke.

Ne bi ja to odvajao, suzavac za daleko, a šoker ako se stvari iskomplikuju.
To sam i napisao.
U svakom slučaju prvo pokušati izbeći sukob!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#24 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 06 March 2023 - 04:55 AM

Kao i uvek, od našeg druga Vidaka samo otvoreno mišljenje i konkretan predlog. :)

Nešto sad razmišljam, kako bi kolege nemci odreagovali kad bih im objasnio da kod nas biciklista u saobraćaju pod obavezno nosi biber sprej i elektro šoker kad ide u rekreaciju...

Nije to naš izbor nego nužda jer nas društvo i sistem tera da se kao i uvek i oduvek sami u svemu snalazimo. Jesmo mi svi balkanci generalno opičeni narodi. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#25 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 06 March 2023 - 05:12 AM

To se u biciklističkim radnjama nudi kao oprema uz bidon i pumpu za gume.

Još je gora situacija po teretanams, tu se nose utoke! Ima svašta da vidiš, razne njuške se tu rekreiraju!!


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#26 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 06 March 2023 - 05:23 AM

Šta još da kažem, mog drugara negde kod sajma iseče bus, nabije ga na ivičnjak i ovaj da li je pao, da li se jedva zadržao da ne padne, uglavnom iznerviran, krene da juri za vozačem busa.

Stigne ga negde kod Ade ili Čukaričke padine, stane ispred busa i i zove vozača da izađe da se obračunaju ko ljudi.
Ovaj se sad usrao, ne izlazi ali nasrće busom na drugara, a ovaj neda da bus krene dok ne dođe policija, ili da majstor izađe pa da se pošibaju kao ljudi.

Uglavnom otvoriše se vrata autobusa, ovaj razgoropađen krene u bus da prebije vozača, nije ni stigao do njega, majstoru od straha, kad je video da će da bude jeben, otkaže srce i umre.
Srbija brale!!!



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#27 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 06 March 2023 - 05:29 AM

A naš drugar kog su kučići napadali više puta, stalno nosi signalni emgejac (MG) i puca u vožnji da ih rasteruje kad ga napadnu.
E sa takvim se predznanjem kreće u vožnju po Srbiji!
Emgejac, biber sprej, šoker!
Obavezno i beli luk u šticni, protiv švabine kletve: da bog da crk'o onaj ko mi vozi ukraden bajs!


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#28 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 06 March 2023 - 07:45 AM

Protiv ovog poslednjeg (kletva) si stvarno nemoćan. Mislim šta tu možeš

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#29 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 06 March 2023 - 08:52 AM

Još jednom, hvala svima za podršku.

 

Po savetu advokata, idem da obavim dodatne lekarske preglede. Neurolog, psihijatar itd. 

To ću sve odraditi privatno da ne bih gubio vreme u državnoj bolnici. Nadam se da će to biti završeno do kraja nedelje.

 

Potom sa prikupljenom medicinskom dokumentacijom i svim računima, sedamo i pišemo tužbu. Javni će svakako postupati po službenoj dužnosti, ali biće i privatna tužba u kojoj će biti istaknut imovinskopravni zahtev.  


  • 0

#30 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 06 March 2023 - 09:30 AM

Ne moze i jedno i drugo. Ili ce javni tuzilac da pokrene istragu i da optuzi osumnjicenog ili ces ti privatnu krivicnu tuzbu za nanosenje lakih telesnih povreda.

U istom postupku je moguce istaknuti imovinski pravni zahtev ali sud moze da te uputi na parnicu radi ostvarivanja istog( materijalna i nematerijalna steta).

Po meni je prerano podnositi tuzbu, sacekaj da obavis lekarske preglede, da se zavrsi lecenje (neka potraje), da se u nekom ovlascenom ili servisu sa renomeom zatrazi da se utvrdi kvar i ostacenja na biciklu i da se dobije specifikacija popravke sa cenom.

E onda se moze podneti tuzba.

Sve ostalo je trange frange.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
  • 2

#31 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 06 March 2023 - 11:08 AM

 

 

Ne moze i jedno i drugo. Ili ce javni tuzilac da pokrene istragu i da optuzi osumnjicenog ili ces ti privatnu krivicnu tuzbu za nanosenje lakih telesnih povreda.

Da, pogrešno sam preneo/razumeo.

 

U svakom slučaju prvo lekari. Potom sve ostalo.

 

Da vidimo šta će reći javni i kako će kvalifikovati delo.

 

U svakom slučaju, hvala.


  • 0

#32 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 06 March 2023 - 12:14 PM

Protiv ovog poslednjeg (kletva) si stvarno nemoćan. Mislim šta tu možeš

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Beli luk u šticni, pomaže!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#33 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 06 March 2023 - 12:15 PM

Još jednom, hvala svima za podršku.

Po savetu advokata, idem da obavim dodatne lekarske preglede. Neurolog, psihijatar itd.
To ću sve odraditi privatno da ne bih gubio vreme u državnoj bolnici. Nadam se da će to biti završeno do kraja nedelje.

Potom sa prikupljenom medicinskom dokumentacijom i svim računima, sedamo i pišemo tužbu. Javni će svakako postupati po službenoj dužnosti, ali biće i privatna tužba u kojoj će biti istaknut imovinskopravni zahtev.

Svrati i do Armyshopa, imaju dobre gedžete koji mogu da zatrebaju u slučaju nužde.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#34 Doutdes

Doutdes
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 470 posts

Postavljeno 06 March 2023 - 12:17 PM

Da, pogrešno sam preneo/razumeo.

U svakom slučaju prvo lekari. Potom sve ostalo.

Da vidimo šta će reći javni i kako će kvalifikovati delo.

U svakom slučaju, hvala.

Moze da ga kvalifikuje samo kao ugrozavanje sigurnosti i ne verujem da ce biti bilo sta drugo. Sve ostalo ce biti privatna krivicna tuzba.

Ako su potrebni saveti, tu sam za sve kolege u pogledu bilo koje stvari.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
  • 8

#35 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 March 2023 - 06:09 PM

Svrati i do Armyshopa, imaju dobre gedžete koji mogu da zatrebaju u slučaju nužde.
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk



U Military šopu biber sprej oko 700 din.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#36 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 March 2023 - 06:18 PM

Što je zemlja bednija i siromašnija takvih je sve više.
Ja na poslu često imam dodira sa raznoraznim usijanim glavama. Maltene ma nedeljnom nivou bude jedan slučaj. Ja se držim onog principa da se ne upustam u raspravu koliko god je to moguće. Ako baš postane previše neprijatno onda bude pomalo i rasprave, ali jako retko. E sad, kad je fizički napad u pitanju tu djavo često odnese šalu. U slučaju kolege Leopolda to je još drastičnije jer je u tom trenutku bio sam. Svakako mislim da je dobro postupio jer nije ulazio u neki vid tuče. Advokat će odraditi svoj deo posla i mislim da će se to isterati pozitivno po Leopolda.
U ovom zemlji i dalje vlada bezakonje.. raja je dala sebi previše slobode, do te mere da pojedinci misle da mogu vredjati i napadati druge iz čistog mira ili neke obesti. Dobar deo nacije je moralno jako potonuo.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#37 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 06 March 2023 - 07:00 PM

Naravno da vlada bezakonje kada ne postoji primena zakona. Ako za svoj postupak nećeš biti kažnjen zašto da se uopšte pridržavaš zakona? Štaviše, oni koji to rade su etiketirani kao glupi, smotani, nesposobni. Ali nije to došlo preko noći. Proces degradacije zakonskih tekovina i vladavine prava kod nas traje već decenijama i tonemo sve dublje. A sa onima koji nam vode državu, dobili smo i turbo pogon.
Otac ministra odbrane švercuje oružje, brat predsednika najveći uzgajivač trave u državi, itd. Riba smrdi od glave, uvek.

Ali nije sad adekvatna tema za to...
  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#38 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 06 March 2023 - 09:02 PM

Какав народ таква је и држава...
Морамо сви бити бољи да би нам било боље, као што рече патријарх Павле. Тиме нам је све рекао.
  • 3

#39 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 07 March 2023 - 04:58 AM

A i to si u pravu, debelo...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#40 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 07 March 2023 - 05:08 AM

Ali narod ne moze biti bolji sve dok imamo ovakve tv programe i ostale medije, masovna hipnoza je na vrhuncu, ljudi su zombirani. A na zatucanosti naroda se ne radi od juče, ne treba njima građanin nego podanik. A porast nasilja i beznađe je nusprodukt.
  • 2




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika