Jump to content


Fotografije
- - - - -

Napad na biciklistu


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
55 odgovora na ovu temu

#1 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 05 March 2023 - 07:33 AM

Pozdrav svima

Otvaram ovu temu, jer sam juče fizički napadnut od meni nepoznatog muškarca tokom bicikliranja.
Vozio sam svoju standardnu komjuting rutu Mala Krsna Smederevo Mala Krsna. Pri povratku, u Radincu kod mesare Jagnje hteo sam da propustim auto koji se parkiran na trotoaru uključivao u saobraćaj. Mahnuo sam mu rukom par puta da se uključi ka Smederevu, što je vozač i učinio da bi potom pri mimoilaženju uzviknuo da sam majmun ili da vozim kao majmun, ne sećam se tačno. Ja sam mu odgovorio da sam samo hteo da ga propustim, na šta se on istog trenutka polukružno okrenuo i pošao za mnom. Pošto sam to video (imam retrovizor), da me ne bi jurio ili ne daj Bože oborio sa bicikla, sišao sam na puta na trotoar. Odmah sam skapirao koliko je sati. Čovek je imao nameru da se fizički razračuna sa mnom. Izvadio sam telefon kako bih događaj snimio ali se tada umešao momak koji je sa njimm prethodno bio u autu. Taj mamlaz je krenuo da mi otima telefon i sprečava me u snimanju, u čemu je kako će se ispostaviti kasnije, i uspeo. U tom guranju sa tim blimezom, prišao mi je vozač auta i zadao im udarac pesnicom u glavu, u predelu jagodične kosti. Potom me je šutnuo i bajs u zadnji točak. Bicikl je tako pao da se šticna polomila. Kasnije sam video da su otišle i žice i da je bandaš iskrivljen. Elem. nastavio je da me vređa i da mi se unosi u lice, dok me je ovaj drugi gurao i govori marš i odlazi, i dalje pokušavajući da mi oduzme telefon. Kako sam se suzdržao da ne uzvratim i ne uletim u ozbiljnu tuču, ni sada mi nije jasno. Valjda sam skapirao da bih tako samo napravio još veće sranje. Samom sebi, naravno. Za njih bi me boleo tuki.
Odmah sam okrenuo 192 i prijavio događaj. Frajer je ušao u auto i pobegao ka Smederevu, a mulac koji mi je otimao telefon se izgubio negde u kraju. Bio sam dovoljno priseban da zapamtim registraciju, marku i boju automobila.
Potom sam se obratio dvojici lokalnih dilbera koji su čitav događaj gledali uz filozofski smešak. Rekao sam im da su sve videli i da želim da mi budu svedoci. Oni su rekli da ih ne mešam i da ih se to ne tiče. Stajali su naslonjeni na kiosk koji ima kameru. Šta reći, osim apsolutni dripci i kreteni. Onda su i oni isparili. Pre dolaska interventne. Hrabar neki svet.
Murija je na licu mesta sačinila belešku, uzela moje podatke itd. Sve po redu i rasporedu. Kratko i bez mnogo priče.
Zatim urgentni gde su me pregledali, snimali i tome slično. Iznenadilo mi je da se tu policija nije pojavila iako je morala zbog prirode događaja. Ali dobro subota je popodne, valja otaljati smenu.
U svakom slučaju, prošao sam sa lakšim telesnim povredama, bez lomova i trauma. Sreća u nesreći, pošto udarci pesnicom u glavu umeju da budu vrlo zajebani, a nije tako retko čak i tragični.
Na kraju balade, u policijskoj stanci u Maloj Krsni, gde živim, sačinjena je službena beleška o obaveštenju primljenom od građana. Čisto da stvari imam crno na belo, da ih ne pojede mrak. Tome me je učilo i naučilo iskustvo življenja u Srbiji.
Tu je čitav događaj detaljno opisan, onako kako se i odigrao. Iz neformalnog razgovora sa službenicom koja je uzimala izjavu od mene, skapirao sam da su kolege na terenu prikupljanje dokaza odradile traljavo, da nisu uzeti čak ni snimci sa kamera, ispitani radnici u mesari koji su događaj sigurno videli, radnica u kiosku itd. Zapravo ništa nije odrađena u skladu sa propisima. Tipična našijanska priča. Ali jebiga pošto sam potegao izvesne veze i poznanstva, okrenuo neke telefone, moraće sve ponovo da se odradi, i to do detalja i u najsitnija crevca. Bez ovoga bi ovo vrlo verovatno završilo u nekoj fascikli ili fioci.
Dakle ako se nema neki poznanik ili prijatelj unutar sistema, ako se čovek oslanja na zakon i pravo, onda piši propalo.

Inače, lik je pronađen na osnovu registracije. Znam ko je, gde živi, šta sanja i čemu se nada. No, ne bih dalje i više o tome na ovom mestu.

Suština je da je napad je ušao u neku zvaničnu proceduru. Očekujem uskoro i poziv od javnog tužioca. Pored toga planiram gospodu da tužim i privatno, a biće istaknut i imovinsko pravni zahtev zbog pretrpljenih povreda, strahova i sličnih čuda. Planiram da ih gonim do beskraja i natrag, Platiće i štetu zbog sjebanog bajka na kojem sam prešao 70000 + kilometara i koji mi je bez preterivanja kao član porodice.
To samo mi ludaci biciklisti možemo da skapiramo ;)

P.s Pomalo mi je krivo što se nisam upustio u fajt i pocepao govna na licu mesta. To je onaj instiktivni deo u meni.
Ali nisam smeo to da dopustim. Imam porodicu, prijatelje, poznanike, neku jebenu reputaciju.
Bolje je na kraju ovako.

Pozdrav svima, obaveštavaću vas kako će stvari dalje razvijati.
  • 2

#2 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 05 March 2023 - 07:48 AM

Da si se potukao sa njima ne bi imao nikakvu krivicu jer bi to bilo isključivo iz samoodbrane. Sad šta bi se takvom reakcijom desilo i kuda bi te odvelo na kraju je pitanje....

 

Način na koji se za čitava procedura završila,, način na koji policija i njihova administracija radi svoj posao, način na koji se ljudi ponašaju, kako i zbog čega ulaze u međusobne konflikte i fizičke obračune je oličje sistema našeg države. Naravno da će ljudi da se ponašaju kako im je volja kada ne postoji obaveza snošenja odgovornosti za svoje postupke jer na kraju krajeva javne službe ne rade svoj posao kao treba. E sada što ti poznaješ neke ljude i što se to neće završiti kako su dotična gospoda mislili je druga stvar.

 

Mi smo još od 90-ih godina postali društvo u kojem ili si mnogo lud i zajeban lik koji redovno nosi oružje, ili tu i tamo redovno treniraš neku borilačku veštinu i znaš da se dobro fajtaš, ili imaš dosta love i veze među ljudima. U svim ostalim slučajevima si izgubljen u društvenom sistemu i možeš sutra da crkneš na ulici i drugi se ne bi ni okrenuli za tobom.


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#3 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 March 2023 - 08:11 AM

Da si se potukao sa njima ne bi imao nikakvu krivicu jer bi to bilo isključivo iz samoodbrane. Sad šta bi se takvom reakcijom desilo i kuda bi te odvelo na kraju je pitanje....

 

Način na koji se za čitava procedura završila,, način na koji policija i njihova administracija radi svoj posao, način na koji se ljudi ponašaju, kako i zbog čega ulaze u međusobne konflikte i fizičke obračune je oličje sistema našeg države. Naravno da će ljudi da se ponašaju kako im je volja kada ne postoji obaveza snošenja odgovornosti za svoje postupke jer na kraju krajeva javne službe ne rade svoj posao kao treba. E sada što ti poznaješ neke ljude i što se to neće završiti kako su dotična gospoda mislili je druga stvar.

 

Mi smo još od 90-ih godina postali društvo u kojem ili si mnogo lud i zajeban lik koji redovno nosi oružje, ili tu i tamo redovno treniraš neku borilačku veštinu i znaš da se dobro fajtaš, ili imaš dosta love i veze među ljudima. U svim ostalim slučajevima si izgubljen u društvenom sistemu i možeš sutra da crkneš na ulici i drugi se ne bi ni okrenuli za tobom.

 

Za prvu rečenicu mislim da grešiš. Stvari ne funkcionišu tako kod nas. Bolje je izbeći bilo kakvu silu, a ako se ne može izbeći, svesti je na apsolutni mogući minimum (ni tada ne znači da ti neće trebati dobar i skup advokat da i ti ne nadereš od strane države).

 

Verovatno bi bilo najbolje za kolegu da je pobegao preko trotoara i kako god zna, i zvao policiju, prijavio tablicu, rekao da ga jure kolima i da mu je život ugrožen.

 

Još bolje bi bilo da nije ništa odgovarao. Kad vozač trubi i psuje ti majku, znači da te je video, to je dobro. :)  Velika većina te ipak neće namerno pregaziti u toj fazi "komunikacije" (ima izuzetaka, što zbog neznanja gabarita svog vozila, što zbog namere, ali puno su ređi). Često je dobro ako se samo nasmeješ i mahneš (radi u praksi, psihijatri & psiholozi valjda znaju zašto).

 

Nije njegov posao da prevaspitava budale - a to uvek nosi rizik da će se imati posla sa policijom & sudovima, hirurzima, ili grobarima. Minimalne su šanse da se završi dobro (čak i da ih je prebio, i to ne jako, bez lomova).

 

- Ovde pričam o tim "nasumičnim" susretima, gde si ti za idiota samo "neki biciklista." Ako te neko baš ciljano zajebava, onda je priča drugačija i zavisi od konkretnih okolnosti, mada je i tada generalno pametno ostaviti pisani trag u policiji.

 

Naravno da smo svi od krvi i mesa i da ne može svako uvek odreagovati pametno kada skoči adrenalin. Ali to ne znači da su takve reakcije pametne i dobar izbor.

 

Za ostalo se u suštini slažem. Rekao bih i da su ljudi sad više pukli nego devedesetih. Decenije haosa, nesigurnosti i ludila - i generacije odrasle u takvom sistemu koje i ne znaju za "normalno."

 

Na kraju, da ne zaboravim:

Ako se ima posla sa policijom, sudovima i sl, bolje je ništa ne pisati javno (na forumu i sl.). Barem ne bez da advokat to prvo "aminuje." Čudo je šta dobar advokat može izvrnuti i zloupotrebiti i pravni sistem je u ogromnom raskoraku sa zdravim razumom, a i sa etikom.


  • 4

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#4 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 05 March 2023 - 08:24 AM

 

Da si se potukao sa njima ne bi imao nikakvu krivicu jer bi to bilo isključivo iz samoodbrane. Sad šta bi se takvom reakcijom desilo i kuda bi te odvelo na kraju je pitanje....

 

Način na koji se za čitava procedura završila,, način na koji policija i njihova administracija radi svoj posao, način na koji se ljudi ponašaju, kako i zbog čega ulaze u međusobne konflikte i fizičke obračune je oličje sistema našeg države. Naravno da će ljudi da se ponašaju kako im je volja kada ne postoji obaveza snošenja odgovornosti za svoje postupke jer na kraju krajeva javne službe ne rade svoj posao kao treba. E sada što ti poznaješ neke ljude i što se to neće završiti kako su dotična gospoda mislili je druga stvar.

 

Mi smo još od 90-ih godina postali društvo u kojem ili si mnogo lud i zajeban lik koji redovno nosi oružje, ili tu i tamo redovno treniraš neku borilačku veštinu i znaš da se dobro fajtaš, ili imaš dosta love i veze među ljudima. U svim ostalim slučajevima si izgubljen u društvenom sistemu i možeš sutra da crkneš na ulici i drugi se ne bi ni okrenuli za tobom.

 

 Lako je preći preko granicu nužne odbrane. 

Uostalom, to više i nije bitno. Odlučio sam šta sam odlučio, i snosim posledice kakve snosim zbog te svoje odluke.

 

Za ostalo se sve slažem. Tako je u dlaku

 

Namera mi je bila da sve ide uobičajenom procedurom. Kada sam počeo da naslućujem kuda čitav slučaj ide i u kojem se smeru razvijaju stvari, bio sam prinuđen da zovem prijatelje.


  • 0

#5 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 05 March 2023 - 08:47 AM

 

Verovatno bi bilo najbolje za kolegu da je pobegao preko trotoara i kako god zna, i zvao policiju, prijavio tablicu, rekao da ga jure kolima i da mu je život ugrožen.

 

Još bolje bi bilo da nije ništa odgovarao. Kad vozač trubi i psuje ti majku, znači da te je video, to je dobro.  :)  Velika većina te ipak neće namerno pregaziti u toj fazi "komunikacije" (ima izuzetaka, što zbog neznanja gabarita svog vozila, što zbog namere, ali puno su ređi). Često je dobro ako se samo nasmeješ i mahneš (radi u praksi, psihijatri & psiholozi valjda znaju zašto).

 

Nema tu ni šta ni gde da se beži. On je u automobilu, ja na bajsu. Čovek se okrenuo i pošao u poteru za mnom. Šta misliš šta mu je u glavi? Da me pozove na pićence ispred dragstora? :) 

Možda bi me oborio pri nekoj brzini od 50 kilometara na sat i ubio ili upropastio za čitav život. Jednostavno sam morao da siđem sa bicikla. Čini mi se da bi svaki drugi izbor potencijalno bio opasniji za mene. To je bila trenutna odluka, kao i da ne uzvraćam. Iskreno, pomislio sam da bi to što snimam događaj moglo da umiri napadača. Nisam očekivao da će i druga osoba da se umeša i da krene da me u tome ometa i sprečava.

 

Što se tiče ovog drugog. Najnormalnijim tonom sam mu rekao da sam ga sam propustio da se uključi u saobraćaj. Pre toga sam mu signalizirao rukom da ga puštam. i to je to. Ne znam šta čovek više treba da radi, kaže. kako da se ponaša u saobraćaju a da to neku budalu ne iznervira i ne napravi kurcšlus u njegovom nervnom sistemu. 


  • 2

#6 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1410 posts

Postavljeno 05 March 2023 - 09:29 AM

Citam i ne verujem, najblaze naipisano, strasno.
Podrska kolega, zelim da sve isteras do kraja.
Pametno si postupio(odreagovao) kao pravi gospodin, a budala ce imati dok je sveta i veka.
  • 7

#7 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 05 March 2023 - 10:28 AM

Jeb... alo vas snimanje i telefoni. Kada ćete da shvatite da ne možete da snimate šta hoćete i koga hoćete. Sreća da nemaš snimak inače bi popio krivičnu prijavu od istog onog majmuna. 


  • 0
.

#8 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 341 posts

Postavljeno 05 March 2023 - 10:41 AM

Malo se informiši pre nego što nešto napišeš.

Podrška kolega @leopold, isteraj pravnim putem do kraja.
  • 6

#9 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 05 March 2023 - 12:10 PM

Šlihtajte se vozačima gospodo kolege, uvek i svuda, ništa vas apsolutno ne košta a uvek ćete izvući najbolje (koliko se može) iz njih.
  • 1

#10 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8872 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 05 March 2023 - 12:29 PM

Nema tu ni šta ni gde da se beži. On je u automobilu, ja na bajsu. Čovek se okrenuo i pošao u poteru za mnom. Šta misliš šta mu je u glavi? Da me pozove na pićence ispred dragstora? :)

Možda bi me oborio pri nekoj brzini od 50 kilometara na sat i ubio ili upropastio za čitav život. Jednostavno sam morao da siđem sa bicikla. Čini mi se da bi svaki drugi izbor potencijalno bio opasniji za mene. To je bila trenutna odluka, kao i da ne uzvraćam. Iskreno, pomislio sam da bi to što snimam događaj moglo da umiri napadača. Nisam očekivao da će i druga osoba da se umeša i da krene da me u tome ometa i sprečava.

 

Što se tiče ovog drugog. Najnormalnijim tonom sam mu rekao da sam ga sam propustio da se uključi u saobraćaj. Pre toga sam mu signalizirao rukom da ga puštam. i to je to. Ne znam šta čovek više treba da radi, kaže. kako da se ponaša u saobraćaju a da to neku budalu ne iznervira i ne napravi kurcšlus u njegovom nervnom sistemu. 

 

Ti znaš kakva je bila situacija - ništa ne sporim.

 

Generalno, ako postoji put preko trotoara, u kontra smeru od onog u kojem stoji auto, to može kupiti dovoljno vremena da se pozove policija. Nije uvek moguće, naravno, a ni uvek bezbedno, ako trotoar nije dovoljno visokom bankinom odvojen od kolovoza.

 

Svakako ne savetujem bežanje kolovozom - to je kao što kažeš, i opasnije i besmisleno.

 

Što se tiče komunikacije:

 

Normalnim ljudima treba vremena i razloga, ali prsnuti ljudi mogu za najmanju sitnicu (da ni ne kontaš u čemu je problem) u momentu skroz poludeti i postati agresivni. 

 

Doživeo sam da flipnuti ljudi reaguju agresivnije na normalnu priču. Opet, ako kreneš odmah agresivno, neki će ustuknuti, a neki to doživeti kao provokaciju. Najbolje mi se pokazalo da se nasmešim i mahnem, bolje čak i od samo ignorisanja (bez reakcije) - jer neke i to zna dodatno iznervirati.

 

Tako je barem kad imam posla sa ljudima koji su prsli (ako te neko vija kolima sigurno, kao što kažeš, nije smiren i normalan). Oni su iz svog ugla skroz u pravu i iz njihove perspektive to izgleda potpuno drugačije (to što ćemo se verovatno složiti da su budale ne pomaže ništa kad se desi konflikt).

 

Dodao bih još i da vađenje telefona i snimanje, ljudi koji su prsli mogu doživeti kao provokaciju i reagovati agresivnije (neki će ustuknuti i smiriti se, ali neki će reagovati suprotno od toga).

 

Ako ima više ljudi u kolima, očekuj da će biti na strani vozača dok se ne dokaže suprotno - koliko god da si ti normalan, dobar i kulturan (nisam sarkastičan).

 

P.S.

Koliko shvatam, ti si prošao bez lomova i težih povreda.

Strašno mi je pročitati šta ti se desilo, a vidim da i po NS ima sve više prsnutih ljudi.

Sad je prošlo kako je prošlo.

Ono što mogu uraditi je da popravim barem bajs - ako ti je izvodljivo & praktično dovući ga do NS (potrebne delove ćemo izvijati najjeftinije što se mogu naći kršteni, što novi, što polovni, u zavisnosti od konkretnog).


  • 7

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#11 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 05 March 2023 - 01:41 PM

Postaćemo kao amerikanci. Normalni ljudi će početi da nose oružje da bi se zaštitili od nenormalnih. A ko ga stalno nosi, jednom će ga i upotrebiti.

Sve bi to bilo drugačije kada bi se svaki takav postupak čoveka procesuirao, kažnjavao i kada bi se zakonom određena kazna sprovodila. Pa kada bi čovek čak i za verbalni sukob i uvredu morao da plati 5000 eura čak i kada nema taj novac (može i na rate, godinama da otplaćuje, digne kredit od banke itd) onda bi se svaka majmunčina dobro počešala po glavi pre nego što išta izusti a kamoli postupi.

Ovako su u moru bezakonja i haotičnog ludila ljudi konstantno primorani da sami uzimaju zakon u svoje ruke a to vodi ka još većem haosu. Divlji zapad.
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#12 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 05 March 2023 - 02:06 PM

"Kako ste uspeli da me izbegnete, svaka Vam čast"

"Sreća što ste baš Vi naišli inače bi me neko drugi udario"

"Prosto ne znam kako ste uspeli da me izbegnete, svaka vam čast"

"Baš Vam je lep auto" - kod žena i ponekih muškaraca

"Kako lepa boja auta" - ako je žena u pitanju

"Ne zam šta mi je danas, nesiguram sam na biciklu"

"Ostavila me devojka pa sam se zamislio, izvinite"

"Kakav zvuk motora, prosto sam se uplašio" - ako je u pitanju sportski vozač i auto

 

To je oružije kojim se treba boriti, bez obzira ko je u pravu.


  • 0

#13 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 05 March 2023 - 02:21 PM

Hvala kolege za podršku.

 

Veliko hvala i tebi BikeGremlin na ponudi, ali rešiću to u lokalu. Nije neka preteano velika materijalna šteta. Šticnu ću novu da metnem, točak vrv da zamenim i to je to.

 

Što se tiče reagovanja, jbga učinio sam ono što sam u datom trenutku procenio kao najpametnije. Teško je u takvim situacijama, kada si objektivno ugrožen, donositi stoprocentno ispravne odluke.

 

Osim toga, imam već neko vreme porodičnu priču koja je teška i komplikovana. I ovo je već napravilo velik stres, a šta bi tek bilo da sam se potukao ne mogu ni da zamislim.


  • 0

#14 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 05 March 2023 - 02:36 PM

Suma sumarum, "dobro" se sve završilo. Znaju u tim situacijama stvari da izmaknu daleko kontroli.

Samo goni do kraja kako si i namerio. Za primer drugima. Bahatom ponašanju se mora stati na put i neka stoka plati za svoje postupke, do zadnjeg dinara.

Napisao si da si pronašao dosta podataka o napadaču. Možda nije primereno o tome pisati, ali čisto me zanima o kakvom psihološkom profilu je reč. Godine, građa, čime se bavi, da li je od ranije poznat policiji itd. Ako smatraš da nije mesto ne moraš napisati...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#15 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4266 posts

Postavljeno 05 March 2023 - 03:07 PM

Biciklista je u takvim situacijama uvek u lošijem položaju. Umoran, ukočen od 100 km vožnje, sa sprintericama ne možeš normalno da se krećeš... ima tu milion razloga da izbegneš tuču, ako možeš naravno.

Mene je matorac jurio i nekoliko puta preprečavao put jer nije uspeo da me ubije katapultirajući se iz dvorišta na magistralni put. "Konverzacija" je trajala sve dok nisam skrenuo u policiju a on videvši gde idem skrenuo na drugu stranu. Ušao sam u policiju ali nisam hteo da ga prijavim, dao sam broj tablica i rekao da idem nazad (prvih par km lep uspon) istim putem, ko zna šta budali može da padne na pamet. Uz put odmah sreo saobraćajce pa i njima ispričao priču. 


  • 0
.

#16 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3335 posts

Postavljeno 05 March 2023 - 04:13 PM

Ако је 27,2 могу да донирам штицну.
  • 2

#17 Prase011

Prase011
  • Members
  • PipPipPip
  • 111 posts

Postavljeno 05 March 2023 - 04:26 PM

Ova je država najveći neprijatelj svojih građana, jer u teoriji institucije postoje ali ne funkcionišu. Što neko lepo reče, vlast od naroda sve češće pravi budale, ali je narod kriv za sve i prvi je počeo, jer je od budaletina i polusveta napravio vlast
Jako mi je žao kolege i sve kroz šta je prošao i šta će sve morati da istrpi dok ološ ne postavi na svoje mesto. Mene su jedared idioti skinuli sa motora i bilo je baš jebeno, brzo su uhvaćeni, 3 pavijana od preko 2 metra, junaci i hajduci, tužili se, ganjali, a onda su dvojica nestala sa radara, tek tako...
Kad se bitka završi, svi su generali pametni, i lako je deliti savete hladne glave, ali kad si glavna zvezda akcionog trilera to nije ni malo zabavno a ni jednostavno.
Uvek sam pristalica toga da lepa reč i gvozdena vrata otvara, ali isto tako treba znati granicu koju kad drugi predju, I uvuku vas u lavirint iz koga ni sami izlaz ne znaju, da je to put bez povratka, e onda treba udariti govedo i ne žaliti, i uvek se truditi da se obezbedi što više dokaza, uvek zatreba iz ovog ili onog razloga kad se polusvet okomi na vas.
I bravo za prijateljski gest i ponuđenu pomoć majstora Gremlina i Omege, uvek me jako obraduje saznanje da medju nama ima još šmekera I ljudi velikog srca.
  • 4

#18 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 284 posts

Postavljeno 05 March 2023 - 04:59 PM

Uradio si najbolje što je moglo, nemoj da se nerviraš sve će doći na svoje.
  • 2

#19 profa

profa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 362 posts

Postavljeno 05 March 2023 - 08:21 PM

Podrska drugar, nastoj koliko toliko sada da se i mentalno oporavis i ojacas. Neverovatne su situacije na koje covek moze da naidje. Secam se jedne price od mog dobrog drugara bicikliste, koji je nekad davno vozeci spust nizbrdo i po krivinama, imao za ledjima auto i ludaka za volanom. Bicikl je sekao krivine i bio brzi od auta, sto vozac nije mogao nikako da svari i prihati. Na kraju spusta i na pravcu pretekne ludak u autu biciklistu, zaustavi se 100m ispred izvadi pistolj i kaze: "...stani sad mamu ti jebem vise..!" Ejj..sto rece kolega smasher def i mi cemo doci u situaciju redovno da pored hrane i vode koju standardno podrazumevajuce nosimo na voznjama- da i oruzje imamo!?
  • 0

#20 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 05 March 2023 - 09:01 PM

Da malo obrazložim i ja. 

Kako god vam zvučalo ali morate voditi računa ko može da vozi auto pored vas, da svojom vožnjom ne animirate neku budalu da vas juri, da pomisli da se jurite sa njim, da ne pomisli da hoćete da pokažete da ste brži od njega i ko zna šta još sve ne... To sam iskusio kao mlad biciklista i mnogo toga još, Nikakav poseban psiho test ne prolaze vozači pa možete pomisliti sve ko vozi, pa uključite mentalitet našeg naroda, sve "teže" vreme i loš odgovor na stres svakodnevice itd itd i sve će gore biti... 

Glavna stvar koju hoću da vam prenesem je da se ne možemo mi putem mačovati sa vozačima, nema to smisla. Ne možemo mi vaspitavati vozače po putu. Imate vozila od 1 do 40 tona u rukama svakave sorte ljudi i nas na bajsu od 7-20kg. Nikakva pravda nam neće značiti ništa ako nas neko povredi i još gore, odvoji nas od našeg omiljenog sporta, da ne pominjem nešto još gore. Sve je posle džabe, nema kazne koja će mene zadovoljiti ako ja ne mogu više da vozim bajs niti naknade štete koja mi se može nadoknaditi. 

Može nekom ličiti poražavajuće za nas (što je opet malo stvar mentaliteta) ali mi u ovom slučaju moramo pružiti prvenstvo raznim budalama za volanom. Pa i da smo kun fu majstori borilačkih veština šta ja mogu onako umoran, sa sprintericama i pločicama pa i da mogu, šta mi znači što sam rešio samo jednu budalu. Što se tiče oružija neka bude to mudrost i lepa reč uprkos svemu i možda mala bočica suvac spreja koja će dobro doći i za pse lutalice eventualno i za baš teške nerešive situacije do kojih skoro da ne može doći ako pazimo na sve drugo.. Takodje moramo imati na umu da se bavimo malo opasnim sportom na žalost, pa i kada nam se nešto desi uvek je moglo još i gore tako da kad je živa glava i ostalo zdravo telo rešiće se sve drugo. 

Naravno podrška kolegi i mislim da se pravno moći dosta da uradi pošto je bio priseban i postupio kako treba kao i naplatiti realna šteta.

 

Ono što bi dodao je da mnogi motociklisti prvenstveno a i neki biciklisti nose uključene akcione kamere tipa Gopro, Osmo Action i mnoge druge, kineske itd koje snimaju putovanje  ali nisam video da imamo temu o istim što možda ne bi bilo loše.


  • 4




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika