Jump to content


Fotografije

Kupovina hibrid treking ili MTB do 300 eur


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
28 odgovora na ovu temu

#1 MladenBG

MladenBG
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 14 February 2023 - 10:04 AM

Pozdrav svima,

 

Pre svega pohvale za 2bike.rs forum i sve vas koji svojom dobrom voljom, znanjem, iskustvom i savetima pomažete svakome da nauči i olakšavate u rešavanju problema i nedoumica.

 

Odlučio sam da kupim bicikl (nov ili polovan) u iznosu do 300 eur.

 

Nameravam da ga vozim po gradu i vekendima do Avale, Kosmaja, po asfaltu sa eventualnim skrtetanjem na neku stazu, ali ipak asfalt je glavna podloga.

 

Visok sam 180cm, 75kg (unutrašnja dimenzija,šav noge 90cm raspon ruku 190cm), što mi malo komplikuje izbor veličine.

 

U prilogu su 4 bicikla za koje bih vas zamolio da date svoj komentar, mišljenje da li i koji od njih kupiti ili naravno neki vaš predlog ukoliko ga imate.

 

 

Vercelli Sahara  (19” ili  21”) NOV cena sa popustom 310 eur

 

Za njega imam dimenzije rama  21“   TT 53cm   CS 45cm   HT 15cm  WB 111.7cm

 

Sahara Gents Alloy | Vercelli | BikesBikesBikesUK.Com

 

 

 

 

Vercelli-1.jpg

 

 

Vercelli-2.png

 

 

Vercelli-3.png

 

 

Vercelli-4.jpg

 

 

 

Vercelli-5.jpg

 

 

Vercelli-6.jpg

 

 

 

Bentini Horizon (19” 21”)  NOV cena sa popustom 260 eur

 

Horizon Gents Alloy | Bentini | BikesBikesBikesUK.Com

 

 

 

Rockrider 520 (L size) NOV cena sa popustom 280 eur

 

27.5 Inch Mountain bike Rockrider ST 520 - Black ROCKRIDER - Decathlon

 

 

Giant Escape R3 (M size)  POLOVAN cena 190 eur (prodavac kaže može minimalna korekcija)

 

Dimenzije rama (M za visinu 170185)    ST 50cm  TT 56.5cm  CS 42.5cm  HT 17cm WB101.5cm

 

SRAM X3 / X4 3x8 700x28c

 

 

Unapred zahvaljujem,

 

Pozdrav svima  


  • 0

#2 MladenBG

MladenBG
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 15 February 2023 - 04:48 PM

Evo slika Bentini Horizon

 

Bentini-1.png      Bentini-2.png

 

 

Bentini-3.png   Bentini-4.png

 

Bentini-5.png

 

 

 

           

    


  • 0

#3 MladenBG

MladenBG
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 15 February 2023 - 04:52 PM

Giant Escape R3

 

 

Giant-Escape-R3-1.jpg    Giant-Escape-R3-2.png

 

Giant-Escape-R3-3.png   Giant-Escape-R3-4.png

 

 

Giant-Escape-R3-5.png   Giant-Escape-R3-6.png


  • 0

#4 MladenBG

MladenBG
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 25 March 2023 - 10:39 AM

Niko da prokomentariše, da neki savet, mišljenje ili nešto predloži?


  • 0

#5 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 25 March 2023 - 10:13 PM

Onaj prvi Sahara je OK, pa Rockrider ST520, pa Horizon, a Escape R3 ne bih uzimao ima stare menjace.


  • 0

#6 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 26 March 2023 - 10:37 AM

Niko da prokomentariše, da neki savet, mišljenje ili nešto predloži?

To je zato što se najveća većina ljudi jave na forum sa istim pitanjima, istim nedoumicama na koje je milion puta dat isti odgovor ali nove korisnike izlgeda mnogo mrzi da čitaju forum i pretražuju teme. Tu se može mnogo toga korisnog naučiti i saznati a što pomaže pir odabiru bicikla, ali izgleda da je svima lakše odmah postavljati jedna te ista pitanja...

 

Ukratko rečeno, ako nameravaš da voziš konstantno po asfaltu, nema toliko poente da uzimaš mtb. Pretežak je i prekomplikovan za tvoju namenu. Gledaj bicikl tipa kao taj GIant... Znači malo uže gume, bez prednje suspenzije, Ovako sa slika ti niko ne može reći koji je od tih bicikala najbolji izbor, ali za novac od 200 eura kolio prodavac traži, čak i mora malo novca da se uloži biće to pristojan bicikl....


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#7 MladenBG

MladenBG
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 26 March 2023 - 07:10 PM

Hvala ti Dusane,

 

Znači mi tvoj komentar i ocene, jedino si me malo zbunio za Escape komentar stari menjači jer i Rockrider ima isti SRAM X3, verovatno si mislio zbog godina bicikla Escape je a verovatno i menjači star 9 godina?

 

Svakako si mi pomogao, poslušaću te i odraditi  probnu vožnju pa da vidim kako mi Sahara deluje.


  • 0

#8 MladenBG

MladenBG
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 26 March 2023 - 07:18 PM

Razumem o čemu govoriš, nije me mrzelo naprotiv čitao sam dosta i zahvaljujući forumu, pitanjima na teme koje se tiču mojih namena za vožnju, tipa i izbora bicikla i sa vašim odgovorima i savetima došao sam do zaključka za izbor bicikla, šta i koji tip da tražim.

 

Zato i jesu Sahara, Horizon i Giant Escape odabrani jer imaju kurtu viljušku, V-kočnice, točkovi 700c, 3x7 - 3x8, geometriju koja se uklapa u planiranu namenu …  

 

Za Rockrider si u pravu, MTB, diskovi, prednji amortizer, točkovi 27.5” … sve to baš nije moj krajnji cilj imajući u vidu da se fokusiram na asfalt, ali čitao sam na forumu dosta pohvala za BTwin, Rockrider bicikla da su prilično dobar odnos cene i kvaliteta, nov je, cena u mom budžetu i sa prednjih 42-32-22 a pozadi 11-32 je dobar za moje planiranne rute tipa Kosmaj, Avala….

 

Takodje bilo je i podeljenih komentara na forumu MTB za i protiv po asfaltu tako da je očigledno to stvar ličnog opredljenja.

Slažem se sa tvojim komentarom, privukla me je cena.

 

Svaki od ova četiri bicikla su mi svakako interesantna, zato sam ih i stavio u svoj uži izbor i naravno kada treba izabrati za svaki sam imao neke nedoumice:

 

Sahara i Horizon novi, ali meni (u biciklizmu neiskusnom), potpuno nepoznati kao brend,  kao što Dušan kaže i meni se Sahara čini bolji izbor ali Horizon ima 36 žbica pa sam ga zato uzeo u razmatranje…?

 

Giant Escape R3 možda najinteresantniji iali 9 godina star?

 

Ovo su neke moje za i protiv nedoumice i zbog toga sam se obratio za savete i pomoć.

 

Sve u svemu, trudio sam se da se ne obraćam upravo tako kao što si naveo, ali je ipak izgleda ispalo tako.

 

U svakom slučaju hvala ti na komentaru i savetu.


  • 1

#9 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 27 March 2023 - 01:59 PM

Ja sam bio ubedjen da Rockrider koristi Microshift menjace... takodje sam bio ubedjen da se x3 vise ne proizvodi pa sam zato rekao da ne bih kupovao bicikl sa takvim menjacima. Rockrider je ok za po gradu ali nije bas idealan za duze voznje do Avale i Kosmaja.


  • 0

#10 MladenBG

MladenBG
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 28 March 2023 - 12:50 PM

Ja sam bio ubedjen da Rockrider koristi Microshift menjace... takodje sam bio ubedjen da se x3 vise ne proizvodi pa sam zato rekao da ne bih kupovao bicikl sa takvim menjacima. Rockrider je ok za po gradu ali nije bas idealan za duze voznje do Avale i Kosmaja.

 

U pravu si za Microshift menjače ali su na novijem modelu Rockrider 520 V2, ovaj što sam ja gledao je prethodni, stariji model on ima  SRAM X3

U svakom slučaju odustao sam od njega iz razloga koji si naveo.

 

Ako Sahara bude odgovarla, kupujem.

 

U medjuvremenu sam video ovaj Trek u oglasima:

 

http://www.2bike.rs/...-1#.ZCLgl8pBw2x

 

 

Uklapa se u model bicikla koji tražim, takodje (za mojih 180cm i 90 cm unutrašnja strana noge) mislim da mi i ova veličina od 20“ odgovara, ali nažalost nije u u mom cenovnom rangu.

 

Deluje mi malo stariji pa bih te zamolio za komentar da li je pametnija investicija u ovako nešto ili ipak nova Sahara za 310eur?

U tom slučaju bih kontaktirao prodavca i probao da pregovaram i smanjim cenu u skladu sa mojim mogućnostima


  • 0

#11 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 28 March 2023 - 01:08 PM

Polovni moras da probas. Ako je Trek ispravan i uspes da spustis cenu na nivo Sahara, zasto da ne.


  • 0

#12 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 29 March 2023 - 04:05 AM

Za tvoje potrebe bi se odlično uklopio. Izgleda dosta očuvano. Relativno lagan, okretan bicikl. Imao sam isti takav samo drumsku varijantu sa "rogovima" odnosno drop kormanom. Bio sam poprilično zadovoljan.

https://www.2bike.rs...vo#.ZCO3SFObGSQ

Još jedna opcija, malo praktičnija za svaki dan zbog svetala i blatobrana.

https://www.2bike.rs...55#.ZCO41VObGSQ
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#13 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 29 March 2023 - 04:10 AM

Ili ovako nešto


https://www.2bike.rs...cm#.ZCO57VObGSQ


Mnogo ćeš više dobiti za svoj novac ako kupiš polovno u dobrom stanju. I da kroz neko vreme moraš neki potrošni materijal da zameniš, opet dobijaš bolji i verovatno lakši bicikl sa boljom mehanikom i/ili hidraulikom.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#14 MladenBG

MladenBG
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 29 March 2023 - 04:47 PM

Polovni moras da probas. Ako je Trek ispravan i uspes da spustis cenu na nivo Sahara, zasto da ne.

Poslušaću te, probam pogledam pa kako bude


  • 0

#15 sebekkg

sebekkg
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts
  • LocationKg

Postavljeno 29 March 2023 - 06:34 PM

Još si ti nogat kako bi se reklo. Zato ne najbolje proba. Ja sa 188 imam dužinu unutrasnje nogavice od 82-83. Tako da ti to rešavaš sedištem

Sent from my SM-G780G using Tapatalk
  • 0

#16 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 29 March 2023 - 06:49 PM

Da li si pravilno izmerio "insade leg"? Skineš se i kao na slici (sa krojačkim metrom). Ili slika 2
Odskačeš i od regularnih i od neregularnih mera, pa zato pitam

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
7a0d84aaad777fec1bc16f0f8def7ee3.jpg
86caa237121766baaad0a7907725f8e7.jpg
  • 0

#17 MladenBG

MladenBG
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 29 March 2023 - 07:27 PM

Za tvoje potrebe bi se odlično uklopio. Izgleda dosta očuvano. Relativno lagan, okretan bicikl. Imao sam isti takav samo drumsku varijantu sa "rogovima" odnosno drop kormanom. Bio sam poprilično zadovoljan.

https://www.2bike.rs...vo#.ZCO3SFObGSQ

Još jedna opcija, malo praktičnija za svaki dan zbog svetala i blatobrana.

https://www.2bike.rs...55#.ZCO41VObGSQ

 

 

Ili ovako nešto


https://www.2bike.rs...cm#.ZCO57VObGSQ


Mnogo ćeš više dobiti za svoj novac ako kupiš polovno u dobrom stanju. I da kroz neko vreme moraš neki potrošni materijal da zameniš, opet dobijaš bolji i verovatno lakši bicikl sa boljom mehanikom i/ili hidraulikom.

 

Taman sam pomislio da sam blizu krajnje odluke i kupovine Sahara ili Trek, a sada si mi dao zadatak (slatke muke).

 

Sva tri su interesantna, Rabeneick i Cannondale dobra oprema, stanje sve kao novo ... nisam baš želeo 3x9 pa niti diskove ali me više odbijaju interno rutirane sajle u cevima.

 

Speedster izgleda najkompletnije i kao najbolja varijanta za mene, jedino što mi je odmah zapalo za oko su tanje gume. Koliko sa njima ima čvrstine u točkovima za eventualna naletanja na rupe i udarce, a po gradu i do Avale, Kosmaja biće toga.

 

Ako sam dobro razumemo imao si ga, pa te molim za podatak za koju najveću širinu gume ima prostora. Takodje ova velična rama 550 mm ja sam 180cm (ali unutrašnja noga 90cm i ruke su mi takodje malo duže za moju visinu) svakako da moram da probam, ali pošto si ga vozio šta misliš?

 

Hvala ti za predložena bicikla i savete.


  • 0

#18 sebekkg

sebekkg
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts
  • LocationKg

Postavljeno 29 March 2023 - 09:13 PM

Da li si pravilno izmerio "insade leg"? Skineš se i kao na slici (sa krojačkim metrom). Ili slika 2
Odskačeš i od regularnih i od neregularnih mera, pa zato pitam

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
7a0d84aaad777fec1bc16f0f8def7ee3.jpg
86caa237121766baaad0a7907725f8e7.jpg

Sad sam proverio 84 je unutrasnja nogavica.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk
  • 0

#19 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 29 March 2023 - 10:11 PM

Ma mislio sam na Mladena, pokretača teme (180cm - 90 cm).
Ti si totalno ista mera / građa kao moj kolega (on ima i oko 105 kg)

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#20 sebekkg

sebekkg
  • Members
  • PipPip
  • 40 posts
  • LocationKg

Postavljeno 29 March 2023 - 10:37 PM



Sent from my SM-G780G using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika