Jump to content


Fotografije
* * * * * 1 glasovi

Da ste milioner koliko bi bicikli navukli?

bicikl kupovina

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
21 odgovora na ovu temu

#1 nadal

nadal
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 30 August 2022 - 08:33 PM

Da ste bogatas i da ne razmisljate o parama da li biste napravili kolekciju od 100 bicikli bez da ih uopste i vozite kad god izleti dobra prilika na oglasima ili biste se suzdrzali i imali 2-3 bicikle kao normalan covek i prelazili dosta km svaki dan?

 

I sta bi se naslo u kolekciji?


  • 0

#2 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 30 August 2022 - 08:39 PM

Ono što je najbitnije od svega i što nikakav novac kupiti ne može je vreme....

 

 

Da sam milioner verujem da bih imao isti broj bicikala kao i sada, eventualno malo bolje opremljenih ali sa mnooooooogo više slobodnog vremen da ih vozim. :D

 

Nikad ne bih voleo da imam bicikala više od onoga koliko mogu da ih koristim. Što jedan moj drug reče, džaba i Pinarelo Dogma ako se ne vozi i skuplja prašinu. Jednostavno, šteta je....


  • 2

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#3 Rok

Rok
  • Members
  • PipPipPip
  • 153 posts

Postavljeno 30 August 2022 - 08:40 PM

Da sam bas bogatas koji ne razmislja o parama, ne bih se bakcao biciklima. Leteo bih avionom. A ako bas mora bicikl neki Pinarelo Dogma da me pitaju "a sto za te pare nisi kupio 2 Punta, ipak on nosi tebe". Tesko objasniti ljudima sta je bicikl i da to nije auto ili elektricni "motokotac" koji su prozvali "eleketricni bicikl"
  • 0

#4 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 933 posts

Postavljeno 30 August 2022 - 09:37 PM

Razmišljao o tome. Posedovao bih samo par bicikala, samo ono što koristim. Ali bih u svojim vožnjama imao pratnju na jednom ili dva motora. Da čuvaju leđa od automobila i da mi nose stvari na dužim turama , kako bih maksimalno olakšan vozio. A ne ko Boris...

Napravio bih i jednu ozbiljnu, pravu bici stazu (par stotina km) koja bi se zimi čistila od snega, sa bici štandovima na određenim razdaljinama (osveženje, osnovna bici oprema) - sve o mom trošku.
I svake godine organizovao brevet pod nazivom "Vučiću pedere" u kome bi učesnici dobili markiranu bici odeću, na kraju bi se organizovala proslava zatvorenog tipa sa odabranom muzikom za sve učesnike , specijalnim gošćama, obezbeđenim spavanjem itd. Brevet bi pratili Grbić i Relja, zlu netrebalo i bili bi izdašno plaćeni za to.
Pokušao bih da raznim subvencijama i davanjima iz mog dubokog džepa dovedem i organizujemo proizvodnju Sram ili Campagnolo delova (za motanje bižira i sajli smo već spremni)
Najbolji osnovci na takmičenjima bi dobijali bajseve.
Imao bih kafić/klub u kome bi u staklenim armiranim komodama bili izloženi najbolji primerci bajsa poznatih proizvođača. Takođe, sa bajsevima bi bili izloženi i satovi koji su obeležili horologiju do današnjih dana (volim jako ručne satove). Svako ko biciklom dođe u kafić bi imao gratis piće. Naravno, klub bi za članove redovno organizovao beneficirana letovanja i zimovanja po najboljim putevima sveta....

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 6

#5 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 30 August 2022 - 10:37 PM

bravo ↑

*

ja bih skromno: od svakog tipa bicikla (drum, mtb, gravel itd.) po 2-3 komada...

I organizovao bih velike brevete i ultra trke.
  • 0

#6 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5454 posts

Postavljeno 30 August 2022 - 10:47 PM

Samo jedan. Nov. Dnevno. :)
  • 0

#7 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 31 August 2022 - 12:40 AM

Da ste bogatas i da ne razmisljate o parama da li biste napravili kolekciju od 100 bicikli bez da ih uopste i vozite kad god izleti dobra prilika na oglasima ili biste se suzdrzali i imali 2-3 bicikle kao normalan covek i prelazili dosta km svaki dan?

 

I sta bi se naslo u kolekciji?

 

Da si bogataš i da ne razmišljaš o parama, zašto bi kupovao bicikle na oglasima :)?

 

Mada, kad bolje razmislim, možda to i nije loša investicija. Kupio bih par hiljada bicikala sa oglasa, ali onih iz cenovnog opsega oko 400€, koji su pre par godina koštali 200€, jer za par godina bi trebali da koštaju 800€ ako se trend nastavi.

 

Onda kada obrnem taj milion, kupio bih po par komada iz različitih kategorija i epoha, i vremenom verovatno otvorio muzej.


  • 0
Pozdrav

#8 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 286 posts

Postavljeno 31 August 2022 - 05:28 AM

Izmenjao bi verovatno sve moguće aktuelne modele dok se ne bi prezasitio pa prešao 100% na trčanje i to u šangajkama od 20 evrića.
  • 1

#9 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1363 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 August 2022 - 06:49 AM

Ko kaže da moraš biti milioner da bi imao N+1 bicikala?
  • 0
The sea, the sea

#10 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 August 2022 - 07:52 AM

Kako su krenule cene, treba biti milijarder da bi se sve isprobalo :)
  • 0

#11 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 August 2022 - 07:59 AM

Razmišljao o tome. Posedovao bih samo par bicikala, samo ono što koristim. Ali bih u svojim vožnjama imao pratnju na jednom ili dva motora. Da čuvaju leđa od automobila i da mi nose stvari na dužim turama , kako bih maksimalno olakšan vozio. A ne ko Boris...
...

 

A ja nisam napomenuo u onoj svojoj temi o turi da je par kilometara ispred mene išao bogati lik na drumašu? Bio je stipsa pa nije hteo da plaća motore... n2:party-021

 

Ja ne verujem da bi moja ergela bila bitno brojnija, možda bih imao tri umesto dva bicikla. Ne računam par lepotana od pre 40-50 godina, kao oni Bax-ovi, to bi bilo sa strane, stajali bi uglancani po stanu kada ne bi bili napolju da se šepure.


  • 1

#12 dbic

dbic
  • Members
  • Pip
  • 20 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 August 2022 - 08:00 AM

Evo nekih mojih želja... nadam se da ću bar neke nabaviti i pre nego postanem milioner  n2:party-021

 

Pivto Trail 429.png

 

MOOTS.png

 

Canyon Grizl.png

 

S-Works Turbo Levo.png

 

Scott Scale RC.png

 

 

i onda ću kupiti neko brdovito ostrvo i testirati "povoznost"  n2:Heristical


  • 0

#13 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 31 August 2022 - 11:44 AM

ovo je caffe deo foruma, pa ću malo iz druge perspektive:

 

jednostavno, ljubav prema bicikliranju, biciklizmu ili biciklovima mi ne ide uz posedovanje miliona.

nespojivi su po mom mišljenju (ne moramo se složiti).

 

valjda su u korelaciji sa skromnošću, procesom upoznavanja i prelaska od jednog bicikla do drugog do Ntog, nadogradnji i sportskoj i ličnoj, efikasnom i ekološkom načinu kretanja i stizanja do cilja, onome što malo ko može da shvati, zašto toliko pedalati ni zbog čega.

 

Kolega iznad je dao primer 5 biciklova koji su mu želja. Npr, da je bilo ko u prilici da za džeparac usput nabavi svih 5 odjednom i smesti u neki prostor koji ima samo za to, 100% sam siguran da ne bi ni imao vremena ni razloga da ih zavoli i uživa u njima, razmišlja o tome, zašto mu treba sledeći i to baš taj tip.

 

Da sam milioner od rođenja ili neko ko je bio ceo život posvećen tome (uspeo ili ne), verovatno bi me životne navike odvele u pravcu da razmišljam o tipu i količini jahti koje ću da posedujem. Ne vidim da bih imao kad da zavolim ovaj sport.


  • 3

#14 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 459 posts

Postavljeno 31 August 2022 - 12:17 PM

Ono što je najbitnije od svega i što nikakav novac kupiti ne može je vreme....

 

 

Da sam milioner verujem da bih imao isti broj bicikala kao i sada, eventualno malo bolje opremljenih ali sa mnooooooogo više slobodnog vremen da ih vozim. :D

 

Nikad ne bih voleo da imam bicikala više od onoga koliko mogu da ih koristim. Što jedan moj drug reče, džaba i Pinarelo Dogma ako se ne vozi i skuplja prašinu. Jednostavno, šteta je....

 

Ovo se slažem u potpunosti - ne treba mi više i boljih bicikala koliko mi treba više vremena da vozim i ove koje imam. U smislu da neko ide mesto mene na posao, da vozi auto na servis, da završava razne glupave poslove tipa kupovine po radnji, spremanja ručka i slično, nadam se da bih imao više vremena da se vozam. A u tom slučaju bi mi verovatno i ova 2-3 što imam bili sasvim dovoljni, aj kao sigurno bih probao sve nešto najbolje što se nudi, ali verujem da mi ne bi trebalo više od 3-4 bicikla maksimalno, pogotovu što mi ne bi trebao nijedan za commuting koji je i najdosadniji jer ne bih morao nigde ni da idem na posao :)

 

S druge strane da imam para, i vremena, sigurno bih uložio puno u putovanja na destinacije na kojima bih mogao da vozim bicikl - od Alpa, preko Majorke, Severne i Južne Amerike pa do Australije i onda na tenane biciklom kroz te delove sveta. Priča mi prošle nedelje jedan amerikanac koji se oženio u Singapuru kako imaju oni neko ostrvo pored koje je previše malo da bi se na njemu gradilo ali da je sada zato raj za vožnju mauntin bajkova, eto recimo moglo bi i to! :) 


  • 0

#15 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 31 August 2022 - 01:47 PM

Ја имам милионе, а возим бицикл.
  • 0

#16 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 31 August 2022 - 02:04 PM

@mel

A šta ako dobiješ na nekoj lutriji?

*

Ja već godinama u Gr kupujem Novogodišnju srećku i čekam priliku... :D
  • 0

#17 Gurumeditation

Gurumeditation
  • Members
  • Pip
  • 21 posts

Postavljeno 31 August 2022 - 02:12 PM

Ne volim hordovanje tako da bi ostao na cemu sam dugi niz godina

Drumas za trening
City za svakodnevni commute
MTB za rekreaciju

Medjutim da imam para da se bahatim verovatno bi to otislo na neki full restaurirani indijan iz 48 tako nesto

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
  • 0

#18 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 31 August 2022 - 02:22 PM

ne znam.

ne bih odbio te pare, naravno :)

u isto vreme, ne bih ni voleo da se tako nešto desi, a i ne može jer mora da se igra da bi se dobilo


  • 0

#19 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 933 posts

Postavljeno 31 August 2022 - 02:34 PM

Piroćanac kleči ispred tv, gleda loto i šapuće - "Bože pomozi, ajde pomozi, samo sada, izvuci moje brojeve...."
Bog sa neba - "kupi tiket, makar jednom, samo kupi tiket..."

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#20 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 31 August 2022 - 03:52 PM

Tako moj drug nekad davno maštao naglas, ako dobije na Loto, kako će da kupi Fender gitaru, Marshal pojačalo, ovo-ono...
A ja mu kažem "pa šta bre maštaš kad nikad ne uplaćuješ Loto?!".
(kako sam bio mudar teen ager, a? :D )
  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: bicikl, kupovina

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika