Jump to content


Fotografije

Saveti iskusnih za nas početnike

kupovina

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4 odgovora na ovu temu

#1 Slobodan98

Slobodan98
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 20 July 2022 - 02:41 PM

Pozdrav društvo,

 

Nov sam na ovom sajtu, isto tako želim biti i novi biciklista na našim putevima. 

Kako nemam nekog velikog iskustva u odabiru bicikala odlučio sam se da se ovde obratim za vaše savete. 

 

U narednom periodu želim kupiti sebi bicikl. Planiram se rekreativno baviti ovim sportom. Cilj mi je u slobodno vreme voziti određene ture od 30ak kilometara pa naviše. U nekoj daljolj budnućnosti možda i neke veće relacije, tipa putovanja na par dana i slično. Čitajući dosta i prateći različite forume i sajtove, ispitujući namenu budućeg bicikla došao sam do nekog zaključka da bi najbolji izbor za mene bio drumski ili treking bicikl(nije ni touring isključen). Zanimaju me vaši saveti, kao početniku i rekreativcu, koji bicikl odabrati, prednosti i mane samih. 

 

Visine sam 187cm, težine 96kg(sa tendencijom na dole  :grin: ). Smatram da ovi podaci mogu biti važni za izbor.

 

Hvala u napred na odgovorima. :grin:


  • 1

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14613 posts

Postavljeno 20 July 2022 - 05:16 PM

Po kakvim putevima ces voziti ture od tridesetak kilometara?


  • 0

#3 Slobodan98

Slobodan98
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 20 July 2022 - 07:14 PM

Uglavnom bi to bili ravni asfaltni putevi. Najviše po Vojvodini, uključujući Frušku goru(takođe asfaltirano). To bi za početak bilo. Ne planiram ići letnjim ili atarskim putevima, ali to ne isključuje da ću negde primoran biti (verujem da neću ali ajde da ne isključujem tu opciju). Tako da za početak takve deonice, a kasnije ko zna. Ali do tad ću verovatno imati i više iskustva i znati šta mi godi i treba


  • 0

#4 SalaBrat

SalaBrat
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

Postavljeno 20 July 2022 - 09:33 PM

Pozdrav društvo,

 

Nov sam na ovom sajtu, isto tako želim biti i novi biciklista na našim putevima. 

Kako nemam nekog velikog iskustva u odabiru bicikala odlučio sam se da se ovde obratim za vaše savete. 

 

U narednom periodu želim kupiti sebi bicikl. Planiram se rekreativno baviti ovim sportom. Cilj mi je u slobodno vreme voziti određene ture od 30ak kilometara pa naviše. U nekoj daljolj budnućnosti možda i neke veće relacije, tipa putovanja na par dana i slično. Čitajući dosta i prateći različite forume i sajtove, ispitujući namenu budućeg bicikla došao sam do nekog zaključka da bi najbolji izbor za mene bio drumski ili treking bicikl(nije ni touring isključen). Zanimaju me vaši saveti, kao početniku i rekreativcu, koji bicikl odabrati, prednosti i mane samih. 

 

Visine sam 187cm, težine 96kg(sa tendencijom na dole  :grin: ). Smatram da ovi podaci mogu biti važni za izbor.

 

Hvala u napred na odgovorima. :grin:

Pozdrav i dobro nam došao!

Dobro si postavio pitanje oko odabira bicikla,jer po meni je u samom početku veoma važan pogon tj.da bude trpl ako nisi u kondiciji kao ja što nisam bio!

Da ne bi došao u situaciju da guraš bicikl uz Venac ili Rakovac :mrgreen:(ili bilo koji uspon)

Moj prvi bajk je bio neki,da kažem treking sa pogonom 3x9,i tu je bilo čupavo popeti uspon na Venac od 4km jer sam bio loš sa kondicijom!

Važan je i položaj kormana i kočnice,na tom prvom bajku sam imao hidraulične diskove i ravan korman što mi je skroz odgovaralo!Vec dugo imam drumaša i on mi odgovara ali potajno čeznem za ravnim kormanom i hidrauličnim kočnicama!

Znaci točak 28 i guma do 32mm sve šire od toga mi je rasipanje energije po asfaltu!

Naravno obavezno da pogodiš veličinu rama,koji god da kupiš bicikl!

 Rekreativno sam i ja planirao da vozim isto tako 30 ak kilometara n2:Heristical

Pogledaj sajt https://bicikl.bikegremlin.com/ tu imaš dosta toga lepo objašnjeno 

Samo polako,ne žuri sa kupovinom i srećno!


  • 3

#5 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 21 July 2022 - 02:16 PM

Pozdrav društvo,

 

Nov sam na ovom sajtu, isto tako želim biti i novi biciklista na našim putevima. 

Kako nemam nekog velikog iskustva u odabiru bicikala odlučio sam se da se ovde obratim za vaše savete. 

 

U narednom periodu želim kupiti sebi bicikl. Planiram se rekreativno baviti ovim sportom. Cilj mi je u slobodno vreme voziti određene ture od 30ak kilometara pa naviše. U nekoj daljolj budnućnosti možda i neke veće relacije, tipa putovanja na par dana i slično. Čitajući dosta i prateći različite forume i sajtove, ispitujući namenu budućeg bicikla došao sam do nekog zaključka da bi najbolji izbor za mene bio drumski ili treking bicikl(nije ni touring isključen). Zanimaju me vaši saveti, kao početniku i rekreativcu, koji bicikl odabrati, prednosti i mane samih. 

 

Visine sam 187cm, težine 96kg(sa tendencijom na dole  :grin: ). Smatram da ovi podaci mogu biti važni za izbor.

 

Hvala u napred na odgovorima. :grin:

Ako nisi siguran šta bi i kako bi, možda je najbolja opcija za tebe gravel bicikl. Mnogi smatraju da je ova vrsta bicikla precenjena i ismevaju je, ali radi se zapravo o biciklu koji je dosta solidno prilagođen svim mogućim terenima, a ima ergonomiju i udubonost drumskog bicikla koji je na dužim vožnjama ubedljivo najudobniji tip bicikla. Ako želiš da voziš van puta, na njega staviš deblje gume, ako skontaš da voziš isključivo asfalt, staviš tanke gume i onda će ti po asfaltu biti i lakše i brže. Ima i posebna tema o gravel biciklima na forumu, možda ne bi bilo loše da je prečešljaš i informišeš se ako te zanima....


  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford






Also tagged with one or more of these keywords: kupovina

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika