Jump to content


Fotografije

Novi amort!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
66 odgovora na ovu temu

#21 markoni6

markoni6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 248 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 28 December 2008 - 04:49 PM

To je prvi u niyu R7 nove serije, bilo bi lepo da je to i finalna cifra, ali tu ide poštarina od cca 27 eur, pa onda domaći harači...znači, cifra se penje na nekih 230-240 eur min.


Naravno, racunao sam na postarinu!! A ostali harac, nadam se, mogu da izbegnem . .. :twisted: tako da ... . mozda nije lose da razmisljam o ovom r7!??! :roll:

Posto se ovde u skorije vreme nije pojavilo nesto slicno u oglasima, kolika bi mogla da bude cena polovnog r7, ili neke rebe u dobrom stanju??
  • 0

#22 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 28 December 2008 - 06:18 PM

Imas Rebu Race U-turn u oglasima za oko 180e sa lockom na volanu,ali U-turn modeli(sa rucno stelujucim hodom=u-turn)su malo tezi naravno zbog ove opcije,oko 200g .Koliko sam ja pratio oglase u zadnje 2god Reba je isla od 150e do 220e naravno bile su i neke nove npr Reba Team(nov=tako tvrde vlasnici) za 350e.R7 od 150-180e sto ce reci slicno,tako je i kod novih modela Reba je nesto skuplja(Manitou novi je sad najskuplji) i prava je prilika kad se nadje za cenu ispod 300e pa neka je i to model do 2008 tj RebaSL.Reba Race i Reba Team su skoro iste(jedna ima krunu od al6x a druga od 7x) ali tezina je skoro ista tako da dati 50-100e za Team nije bas opravdano(model do 2009).Mislim da su i razlike izmedju Team i Race minimalne i kod novog modela za 2009..

Attached Thumbnails

  • Reba Race Siva.jpg

  • 0

#23 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 28 December 2008 - 06:55 PM

Sve sto je ispod 230-240 za novi amortizer a dobre klase je odlicna cena i savrsena kupovina. Druze Markoni ako imas pare u trenutku nemoj mnogo da se mislis nego odma kupuj amortizer.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#24 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 28 December 2008 - 07:25 PM

Valjda na robu za preko 200€ ne naplaćuju poštarinu, a naša carina... neću ni da je komentarišem. Ja sam dobio svoj paket iz CRCa u Sloveniju, pa mi ga je drugar doneo bez carine. To je posao, ako imaš nekoga u EU.
  • 0

#25 srba037

srba037
  • Members
  • PipPipPip
  • 124 posts

Postavljeno 28 December 2008 - 08:03 PM

Najbolje je da se strpiš malo, duga je zima,tako da imaš vremena za kupovinu viljuške. Moj ti je savet da lepo skupiš dovoljno para i da kupiš novu viljušku. Ja sam jesenas kupio novu rebu team 08 za 27000din, iako sam imao ponude da uzmem polovnu. Novo je novo, znaš da niko nije akao pre tebe. Za manitou ti je malo komplikovano za servis, dok za rock shox sve od delova ima u capriolu a i rade servis po pristupačnim cenama.
  • 0

#26 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 28 December 2008 - 08:47 PM

Pa rec je o novom amortizeru ne o starom. Znaci bilo kako bilo R7 za ispod 234-240e je savrsen izbor. Za servis ce se malo snalaziti ici u Hrvatsku ili Madjarsku na jedan dan i obavi posao. Normalno ako pre toga zakaze za servis. A ako ima u Srbiji neki lik da ih servisira to bi bilo savseno.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#27 markoni6

markoni6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 248 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 28 December 2008 - 10:36 PM

Uh, uh, samo neki problemi!!! :mrgreen: :mrgreen: koliko para potrositi .. . . :roll: Videcu jos, cini mi se da me najpovoljnije izadje ovaj R7, mada sta znam sad . . .zbog tog servisa .. . agonija se nastavlja!!! :roll: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#28 markoni6

markoni6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 248 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 29 December 2008 - 10:11 AM

Imas Rebu Race U-turn u oglasima za oko 180e sa lockom na volanu . . . .


Vido sam tu rebu, ali je ona samo za disc! A to nije ono sto mi treba! [-X E sad, ono sta ja vidim je da su nove rebe disc only!! Jel to istina ili gresim?? :| (mene treba viljuska za V-brake)

Miso, kako se ti snalazis za servis za tvoje viljuske???
  • 0

#29 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 December 2008 - 10:57 AM

Miso, kako se ti snalazis za servis za tvoje viljuske???


Ja ih sam održavam i servisiram 8)
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#30 srba037

srba037
  • Members
  • PipPipPip
  • 124 posts

Postavljeno 29 December 2008 - 11:24 AM

Pa rec je o novom amortizeru ne o starom. Znaci bilo kako bilo R7 za ispod 234-240e je savrsen izbor. Za servis ce se malo snalaziti ici u Hrvatsku ili Madjarsku na jedan dan i obavi posao. Normalno ako pre toga zakaze za servis. A ako ima u Srbiji neki lik da ih servisira to bi bilo savseno.


Za novu viljušku je ok cena, ali mislim da mu je to mnogo velika komplikacija. Doneti od preko pa još i servis preko, što je mnogo, mnogo je.
Učinilo mi se da je neko predložio polovnu rebu u-turn za 180e.
  • 0

#31 markoni6

markoni6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 248 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 29 December 2008 - 03:51 PM

Miso, kako se ti snalazis za servis za tvoje viljuske???


Ja ih sam održavam i servisiram 8)


Kao sto se i moglo pretpostaviti!! :mrgreen:
Auuuuu pa sta sad da radim!! :roll: ipak je cena ovog manitou-u bas onako, mislim .. mpf . . ovaj . . . super!!
  • 0

#32 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 29 December 2008 - 04:13 PM

Ja ipak igram na sigurnu kartu i kupujem one delove koji kod nas imaju zastupnistvo trenutno mislim na RS!Nabavio sam drugaru RECON 351 vp cena sa porezom oko 17953,00 nema sta lepo radi a jos i ima pinove...
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#33 markoni6

markoni6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 248 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 06 January 2009 - 03:23 PM

Ja ipak igram na sigurnu kartu i kupujem one delove koji kod nas imaju zastupnistvo trenutno mislim na RS!Nabavio sam drugaru RECON 351 vp cena sa porezom oko 17953,00 nema sta lepo radi a jos i ima pinove...


A reci mi, za koliko bi bio Recon race?? 80mm hoda . . . i kakav je taj recon solo air?? Posto nesto mislim, ako uzimam nov amort, necu oprugu da uzimam .. ..
  • 0

#34 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 06 January 2009 - 06:43 PM

Recon. To je amortizer koji je podeljen u dve podfamilije. 80/100mm u XC a 130mm u Trail(bivsi All Mountain). Recon prestavlja zlatna sredina svacega . Kvalitet rada, cene, podesavanja, izrade itd td. Za prosecnog rekreativca mozda i najbolja vila. Znaci Race model je najbolji u XC seriju i na sebe nosi sledeca podesavanja. Pre svega solo air sistem koji mozes da stelujes u svako vreme za razlicitu tezinu vozaca. Tu je neminovni rebound, motion control, low speed compression to lock, remote. U principu to je to. Hod mu je 80mm ili 100mm koji se podesuje sa malim plasticnim prstencicima koji se stavljaju u solo air pruzinu. Poseduje aluminiumske stapove koji dodaju lepotu u radu jednog amortizera, tezina mu je oko 1840gr a cena nesto manje od 300e. Spored mene najbolja cena/kvalitet kod XC amortizere koje nudi Rock Shox
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#35 ziggy

ziggy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 291 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 06 January 2009 - 10:01 PM

A reci mi, za koliko bi bio Recon race?? 80mm hoda . . . i kakav je taj recon solo air?? Posto nesto mislim, ako uzimam nov amort, necu oprugu da uzimam .. ..


Ja sam imao RECON RACE 100 mm pre REBA TEAM, u CAPRIOLO je bio, po VP ceni, oko 220eur-a. Pazi, kao što je ARIOTH rekao to je ok amort za te pare. Nov , ai maš i servis i delove za njega.
  • 0
When I was a kid I used to pray every night for a new bike. Then I realised that The Lord doesn't work that way, so I stole one and asked him to forgive me.

#36 markoni6

markoni6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 248 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 06 January 2009 - 10:05 PM

Tenk ju Ariot na ovim info!! Jos da vidim koliko ce to da me kosta u Srbiji (ipak, garancija je garancija), pa da vidim sta mi je ciniti! Nije frka, ali da pocnem polako da se oprastam od para!! :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#37 markoni6

markoni6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 248 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 06 January 2009 - 10:10 PM

A reci mi, za koliko bi bio Recon race?? 80mm hoda . . . i kakav je taj recon solo air?? Posto nesto mislim, ako uzimam nov amort, necu oprugu da uzimam .. ..


Ja sam imao RECON RACE 100 mm pre REBA TEAM, u CAPRIOLO je bio, po VP ceni, oko 220eur-a. Pazi, kao što je ARIOTH rekao to je ok amort za te pare. Nov , ai maš i servis i delove za njega.


Pa to jeste, nov amort, i ima neku garanciju, ima servis, delove. . . . Ne znam nisam pametan, al ko jeste, neka kaze sta ima!! :mrgreen:
  • 0

#38 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 06 January 2009 - 10:21 PM

Capriolo ima najbolje cene za SRAM korporaciju. Iskreno nisam ni video nesto jeftinije a da je na sam dofat ruke. Slobodno kupi taj amortizer i neces se pokajati. Covek koji rekreira nikada nemoze da ga zajebe. Osim ako nije nesto vec fabricki zajebano u njemu. Ne skaces dropove, vozis DH pa da se mnogo sekiras oko servisa. Pretpostavljam da si neka srednja klasa bajkera(u predjenim kilometrima) pa zato ti savetujem jednom godisnje kompletan servis viljuske. Normalno ciscenje unutrasnjosti, promena ulja i to. Na drugi servis bi promenijo semerinze a na treci bushing-e. I to je to. Posle 3-4 godine mislimo na novu stvar. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#39 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 07 January 2009 - 12:54 AM

Jes Arioth u pravu ali nekako mi cenovno Reba SL i Recon i nisu bas mnogo odvojeni jos sada kada ima Reba SL do 2008 za bas male pare jer je doslo do osvezavanja iste a kako neko rece ovde REBA je REBA.Ali Recona ne moz' da sje.emo mi rekreativce a tek Rebu i ostale ozbiljnije vile to tek tesko [-X
  • 0

#40 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 07 January 2009 - 10:14 AM

Pa razlika i nije mala 70-100e zavisi gde kupujes. Ako se zamislis i nije bas malo para to. Ako me razumes. A da rad Recon-a nemoze da se uporedi sa rad Reba-e to je ocigledno. Ali nekome nije to bitno. Hoce srednju klasu amortizera za osrednje pare. Tu dolazi Recon kao best buy
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika