Jump to content


Fotografije

Novi amort!


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
66 odgovora na ovu temu

#1 markoni6

markoni6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 248 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 24 November 2008 - 06:15 PM

Razmisljam o menjanju viljuske u toku zime (trnutno imam RS J3), a na CRC mogu da se uzmu neki RS do 200 evra . .. Pa ako mi je to uopste pametno ciniti. . . i sta je najbolje od ove ponude:

Rock Shox Recon Race Solo Air Forks 2008 http://www.chainreac... ... elID=29875
Rock Shox Tora 302 U-Turn Forks 2009 http://www.chainreac... ... elID=13113

Rock Shox Tora 318 Solo Air Forks - Poploc 2008 http://www.chainreac... ... delID=8720

Sta vi mislite!!?? :?: :?: :?:
  • 0

#2 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 November 2008 - 06:53 PM

a koji je tvoj stil voznje?
  • 0

#3 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 November 2008 - 07:41 PM

1. 2148 gr
2. 2400 gr
3. 2071 gr

S obzirom da koliko sam mogao da vidim preferiras XC offroad voznju - ovo su po meni suvise teske viljuske - J3 ti je 2111 gr...Sta bi dobio - verovatno nesto bolji rad viljuske, ali generalno - bajs bi ti ostao na tezini koju si i imao.
Moj predlog je da pratis oglase i kada naleti nesto mnogo bolje i lakse a ocuvano - pazaris. U suprotnom ce ti trebati jos kesa za novo a lakse.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#4 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 24 November 2008 - 09:17 PM

To je negde oko 200e mozda malo vise za Recon.Kad si vec stigao dotle s parama stisni se jos malo pa nabaci neki R7 ili Rebu.Mislim da se pojavila Reba Race ovde u oglasima juce prekjuce ako nije mnogo vozena to je ok amortizer(cena oko 170-180e),e evo nema je vise izgleda da se odmah razgrabi dobar deo :cry: .Video sam i flood-sale na chainreactioncycles ali potopljena vila.Ali kako rece Misa bolji proizvodjaci imaju bolju zastitu od vode mada rizik je... :|

Tesko da nova moze jeftinije od ovoga mada je ova malo stariji model bar po nalepnici ali do modela 2009 meni je sve to isto(lok na volanu ili jok :wink: )mada nek se oglase RS-Sram poznavaoci npr Arioth ili neko drugi pa neka da komentar.Ja ovo ne bi ispustio [-X

http://cgi.ebay.de/F...ox ... 240:1318

Ps:Izvini sto ti stvaram zazubice ako nemas prilike da je uzmes :?
  • 0

#5 markoni6

markoni6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 248 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 24 November 2008 - 10:49 PM

1. 2148 gr
2. 2400 gr
3. 2071 gr

S obzirom da koliko sam mogao da vidim preferiras XC offroad voznju - ovo su po meni suvise teske viljuske - J3 ti je 2111 gr...Sta bi dobio - verovatno nesto bolji rad viljuske, ali generalno - bajs bi ti ostao na tezini koju si i imao.
Moj predlog je da pratis oglase i kada naleti nesto mnogo bolje i lakse a ocuvano - pazaris. U suprotnom ce ti trebati jos kesa za novo a lakse.



Sve mi je jasno :mrgreen: , zato i pitam da li uopse ima smisla kupovati neki od ovih amorta!!

To je negde oko 200e mozda malo vise za Recon.Kad si vec stigao dotle s parama stisni se jos malo pa nabaci neki R7 ili Rebu.Mislim da se pojavila Reba Race ovde u oglasima juce prekjuce ako nije mnogo vozena to je ok amortizer(cena oko 170-180e),e evo nema je vise izgleda da se odmah razgrabi dobar deo :cry: .Video sam i flood-sale na chainreactioncycles ali potopljena vila.Ali kako rece Misa bolji proizvodjaci imaju bolju zastitu od vode mada rizik je... :|

Tesko da nova moze jeftinije od ovoga mada je ova malo stariji model bar po nalepnici ali do modela 2009 meni je sve to isto(lok na volanu ili jok :wink: )mada nek se oglase RS-Sram poznavaoci npr Arioth ili neko drugi pa neka da komentar.Ja ovo ne bi ispustio [-X

http://cgi.ebay.de/F...ox ... 240:1318

Ps:Izvini sto ti stvaram zazubice ako nemas prilike da je uzmes :?


Na bajsu su V-brake, tako da ova reba ne ide nikako!! [-X

Pracenje oglasa se podrazumeva naravno! nije frka :D :D
Strpljen - spasen!! :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#6 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 24 November 2008 - 11:25 PM

A ti navari pinove za diskove. :mrgreen: Salim se! Ali stvarno, za 240e, nova (ako sam skapirao nemacki) Reba...to je dzabe! Mada, nije dzabe, ako nemas ni tih 240, poput mene. :mrgreen:
  • 0

#7 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 24 November 2008 - 11:38 PM

Ovako napamet - preračunaj troškove pošte i carine i vidi da nije isplatljivije da uzmeš ovde? Meni je pre godinu dana pao harač od 5k na vilu od 130E + poštarina, ispalo je vrlo slično capriolovim RS vilama u rangu. Kad već gledaš RS...
  • 0

#8 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 24 November 2008 - 11:40 PM

E bre mixi, kad to saberes, ovde si mogao da kupis neku solo air vilu. :?
  • 0

#9 markoni6

markoni6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 248 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 November 2008 - 08:45 AM

Ovako napamet - preračunaj troškove pošte i carine i vidi da nije isplatljivije da uzmeš ovde? Meni je pre godinu dana pao harač od 5k na vilu od 130E + poštarina, ispalo je vrlo slično capriolovim RS vilama u rangu. Kad već gledaš RS...



Pa imam neku varijantu da je saljem za svajcarsku (postage free), pa odatle da je prokrijumcarim!! :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#10 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 November 2008 - 09:08 AM

Kako ćeš da je prokrijumčariš... misliće ovi na aerodromu da nosiš bazuku u tašni :lol:
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#11 markoni6

markoni6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 248 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 November 2008 - 09:18 AM

Kako ćeš da je prokrijumčariš... misliće ovi na aerodromu da nosiš bazuku u tašni :lol:


Imam coveka!! :mrgreen: :mrgreen: Drugar mi radi spediciju, i to bas ima office na aerodromu, zna tamo sve. . . sve u svemu moz' da se sredi!!
  • 0

#12 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 25 November 2008 - 10:39 AM

E bre mixi, kad to saberes, ovde si mogao da kupis neku solo air vilu. :?

Da, ako je Suntourova :)

Znaš kako ide, kad dođe red na amort, na oglasima ne može za lek da se nađe...
  • 0

#13 CopyCat

CopyCat
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 323 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 November 2008 - 10:46 AM

E bre mixi, kad to saberes, ovde si mogao da kupis neku solo air vilu. :?

Da, ako je Suntourova :)

Znaš kako ide, kad dođe red na amort, na oglasima ne može za lek da se nađe...



Znači tako i meni isto... a kad kupiš deo onda samo krenu da ispadaju ponude :lol:
  • 0
"Always remember you're unique, just like everyone else."

#14 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 25 November 2008 - 10:51 AM

Ili kad ga ocajnicki das ispod cene a onda te zovu da pitaju dal je prodat!
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#15 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Postavljeno 25 November 2008 - 11:56 AM

Ako nemas namere da sakupljas vise para onda Recon za 180e(ako neplatis carinu i te stvari) je savrsen izbor za novi proizvod. Znam da imas i na staro za te pare ali nikad neznas sta se desavalo sa amortizerom na staro. Mozda zeznuti neki delcic koji nece odma da pokaze rezultate vec posle 70km. A i iskreno neznas kolko je drkan pre tebe. Ako nije servisiran eto jos jedno 20e najmanje za servi i novo ulje.

Ali ako imas mogucnosti da sakupis vise para moj savet je Reba. Kolko tolko pristupacna cena, savrsen rad i imas servis. Niko negleda na to kada uzima delove ali to je jedna veoma bitna stvar

Kod nas je jedan lik svoevremono prodavo Duke za samo 50e. Ali sta se desavalo. Amortizer radi besprekorno i posle 70-ak km on se stvrdne do maksimuma i nemoze da se pomeri ni 1mm. Spasa mu nije bilo i sada sluzi kao fiksna viljuska.
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#16 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 25 November 2008 - 09:25 PM

Kupovina polovnog amortizera je ravno macki u dzaku! :evil: Osim ako ne kupujes od osobe koju znas, da je nesto provereno.
  • 0

#17 markoni6

markoni6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 248 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 November 2008 - 10:04 PM

E voleo bih ja neki amort od kilo i po! Al bas zbog te macke razmisljam o nekoj realnoj kupovini novog amorta . . .. pa nesto ce valjda da se desi do proleca .. . . :mrgreen: Nesto cu da smislim valjda!! Fala vam svima koji imate sta da recete na ovu temu!! =D>
  • 0

#18 markoni6

markoni6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 248 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 28 December 2008 - 03:46 PM

E sad hocu da vas pitam nesto :mrgreen: !!! Sta mislite o ovom amortu (80 mm) za ove pare???
http://www.chainreac... ... elID=21341

Da li valja to kupovati ili jok???
  • 0

#19 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 December 2008 - 04:00 PM

To je prvi u niyu R7 nove serije, bilo bi lepo da je to i finalna cifra, ali tu ide poštarina od cca 27 eur, pa onda domaći harači...znači, cifra se penje na nekih 230-240 eur min.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#20 marko035

marko035
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 991 posts
  • LocationJagodina

Postavljeno 28 December 2008 - 04:05 PM

To je dobar amortizer za super pare tj 260$(SALE)ali nije lose da ti Misa iskomentarise taj novi R7 jer i on bese pazario novi Manitou R7 al mislim da je on uzeo onaj od 1,2 i kusur KG :) ,ako njemu radi dobro,onda je valjda to to :wink: .

Ja o vuku :? ...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika