Jump to content


Fotografije

Život u inostranstvu


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
136 odgovora na ovu temu

#121 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 29 August 2021 - 08:09 PM

 Nemojte tako  . Mirek je pre svega jedna dobra nepokvarena dusa. On ima zelju da pomogne, nekad ispravno nekad ne, ali nije pokvaren ni los covek.


  • 0

#122 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 29 August 2021 - 08:15 PM

Ako nista bar je nasao nacin da ujedini one koji hoce u imigraciju i one koji ostaju.


  • 0

#123 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 891 posts

Postavljeno 29 August 2021 - 08:59 PM

Ovo što si ti naveo je viša srednja klasa, to nemaju naši ljudi kad odu preko, čak ni lokalci u tim zemljama. Ali lepa je ideja

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

 

 

Jes kako nije! Imam u blizem krugu oko sebe 5 ljudi iz vise srednje klase koji zive u raznim krajevima sveta koji mogu da imaju sve ovo sto je Ske nabrojao x5 ako zele. Svi krenuli od nule!

 

Problem je sto smo mi ovde toliko navikli da zivimo u siromastvu da nam pojam 300k dinara za jednu cetvoroclanu porodicu predstavlja misaonu imenicu, a realnost je da bas ovo sto je Ske napisao, ogromna vecina ljudi u inostranstvu ima. Naravno da ima nasih ljudi koji su otisli na stranu koji i nakon 20 godina i dalje grcaju na neki nacin i takvih znam jos vise, ali je tu vise problem u njihovoj neorganizovanosti nego sto se to moze koristiti u ovoj diskusiji i reci da 'i u Nemackoj se ne zivi tako'.


  • 0

#124 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 29 August 2021 - 09:16 PM

Srednja klasa po definiciji podrazumeva sloj društva koji ne troši sve svoje prihode na preživljavanje. U poslednjih 50 godina u kspitalističkom društvu dobila je neke podkategorije, ali i dalje nije ono što ske navodi.
A i treba da se preračunate malo, samo skijanje na Kopu za 4članu porodicu, sa ski pasom, hotelom, klopom prelazi ta mesečna primanja, ista stvar je i sa letovsnjima. Za ono što hoćete i taj životni stil treba vam duplo.
A ja vam želim i da ostvarite ovde a ne u belom svetu

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
  • 0

#125 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Postavljeno 29 August 2021 - 09:34 PM

Nisam ja bas precizirao da  je 300 000 dovoljno za sve ono sto sam naveo. Otprilike sam rekao. To samo govori koliko smo jadni, ne znamo ni koliko nam je dovoljno, jer nikad i nismo imali koliko nam treba... Bar ja nisam.

A ja bih bio zadovoljan i sa 5 dana skijanja na Zlatiboru, ne mora Kop.

Mada bi bilo lepo jednom za zivota otici na skijanje i na Alpe, recimo... Ili tamo skijaju samo vlasnici internacionalnih kompanija a normalni ljudi ne mogu... ?


  • 1

#126 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 30 August 2021 - 01:20 AM

Izgleda da ni 2000e u nemacku pomenutih na pocetku ove teme ne bi bilo dovoljno za normalan zivot u Srbiji :)


  • 0

#127 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 30 August 2021 - 03:59 AM

Ево ме стиже супер Шиља да заштити. Dobro je da se poredimo sa Nemackom da je neko pomenuo zivot normalne porodice u Abu Dhabijiu nahebasmo ga :)

Eto stigao ms Hajd da zastiti Jekila,dupli nalozi su cudo,znao sam ja da on vreba iz prikrajka. Sta sve Internet moze da istrpi. :grin: I cime se ljudi bave ,bas jadno.

Nije ni cudo sto forumi odumiru ,a sve zbog sitnih dusa kao gore pomenuti, i iz aviona se vidi da tu nesto ne stima,i znam dosta ljudi sa foruma koji su prestali biti aktivni bas zbog gore pomenute sitne duse.(jednina) . A Vi ostali shvatite da je Internet plodno tle za razne bolesne aktivnosi,jer ljudi misle da su nedodirljivi s one strane monitrora . I nece moci  da se skrivaju iza laznih profila, saznace se kad-tad,ljudi ce poceti sumnjati.


  • 0

#128 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14593 posts

Postavljeno 30 August 2021 - 04:17 AM

Zamalo se ne prijavih na forum sa himzinog naloga, onda bi me totalno provalio. :)


  • 0

#129 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 30 August 2021 - 04:33 AM

Pogresices kad tad, vazno je da sam te raskrinkao. Sta je ms Hajd se jos nije probudio? bilo bi suvise ocigledno?

Ajde kazi Duki-koliko imas laznih naloga?
  • 0

#130 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 30 August 2021 - 07:38 AM

Drugar svake godine letuje na Garda jezeru. Oko 2500e za 3 nedelje za dve osobe plus koliko hoće da potroši na restorane.

Kao što MAXI ima Premiju za marku tako ima i Lidl, Peny, Aldi, Edeka itd. itd. svoju. Možete kupovati u Nemačkoj te marke i sigurno uštedeti dosta i naći šta valja od koje.
Ja sam od plate (ne uzimanja kredita) opremio stan, kupio auto (krš ali kotrlja i prošao tehnički), kupio komp (pre korone), kupio dosta delova za bajs i pored toga ok živeo. Ja nisam neko ko izlazi, nisam pušač, ne pijem alkohol, uopšte (ni pivo), tako da tu ne trošim.

Da se razumemo može da se zaradi i u Srbiji ok novac sa i SSS (140.000,00din za mesec dana) ali sa kojom radnom satnicom. Tih 140k su zarađenih sa 350 radnih sati tog meseca.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#131 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 30 August 2021 - 08:09 AM

Da se razumemo, u Srbiji se tesko zivi. Medijalna zarada je cca 400 eur sto znaci da pola zaposlenih primaju manje od toga. Plate u trgovini i slicno su minimalne i zaista je pravo cudo kako ljudi prezivljavaju a zive daleko od "pristojnog". I takvi ljudi gledaju na zapad i traze sansu sto je sasvim normalno. Svako se bori za svoju decu i sebe.
Ali isto tako, to ne znaci da se u Srbiji zivi bolje samo na foru i semu. I istina je da mnogi koji zive pristojno, najvise kukaju i pljuju. Ne znam mnogo ljudi koji mesecno imaju 300k ali vecina mojih drugara i kolega, komsija...zive sasvim pristojno. To znaci stan/kuca na kredit ili nasledjena lepo opremljena, OK kola, izlasci, letovanja, hobi, vikendi....nista besno ali pristojno( po mom poimanju pristojnog).
A ako se sve meri kroz novac, i po tome koliko mislimo da zasluzujemo onda ni u Luxemburgu ne bi bio srecan....

Послато са Xiaomi помоћу Тапатока
  • 0

#132 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 30 August 2021 - 10:10 AM

Ovako verovatno čak ni mnogi gradjani Nemačke ne žive. Mislim da ovo zalazi u prohteve bogatijih ljudi.
Ali lepo svakako zvuči.

 

Mi smo tako živeli u SFRJ, od dve obične plate roditelja (OK, nisu bile minimalci, inženjerski poslovi, ali ne rukovodeći).

 

Meni je to ono što zovem normalnim životom.

Danas je to teško postići i ovde i napolju - sve je više sirotinje i ekstremno bogatih, sve je manje "sredine." Tako barem meni to izgleda.


  • 4

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#133 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 933 posts

Postavljeno 30 August 2021 - 11:18 AM

Naravno da je novac glavni preduslov za normalan i kvalitetan život u Srbiji. Ko priča drugačije, samo se zavarava. Primer - U nedelju (juče) je supruga dobila nesnosne bolove u stomaku. Posle sat vremena čekanja u urgentnom, povratila i počela da gubi svest. To nije bilo dovoljno da se uzme u razmatranje i da je hitno pregledaju (sedeli u čekaonici sve vreme) . Izveo je / oteo na silu iz urgentnog (nisu hteli njena dokumenta da mi daju), odveo je u Bel medic. U roku od sat vremena urađena su sva snimanja, prikačena na infuziju, dati lekovi protiv bolova. Utvrđeno je da je problem žučna kesa i kamenje koje je krenulo. Odmah pozvali doktora, koji je dojurio (hirurg je inače sin dr Bajeca, hvala na angažovanju i trudu), operacija odstranjivanja žučne kese urađena, pročišćeni neki kanali. Večeras je dovozim kući, cena svega oko 202 h rsd (videću tačno večeras) . Ovo je treći put u poslednje 2-3 godine da moja porodica ima potrebu za zdrastvenim uslugama, sva tri puta bio primoran da privatno rešavam probleme, ukupan ceh oko 11 h evra (između ostalog otac operisao rak plućnog krila, nisu hteli za vreme korone u državnoj da ga operišu, cca 7h evra, živ i zdrav hvala bogu) . Ovo je samo jedan primer kako bez značajnih sredstava nema života u Srbiji . By the way na ime doprinosa, poreza itd, svaki mesec mi se od plate odbija 70ak h rsd.
Kao što reče doktor, možeš da jedeš hot dog a možeš da večeraš i u Maderi. Stvar novca i kulture življenja. Puna podrška svima koji su se odvažili da pristojan život potraže u inostranstvu. Ja ću ostati ovde zbog različitih privatnih razloga ali decu vaspitavam, učim i ulažem u njih na način da shvate da su građani sveta a ne Srbije. Neka idu tamo gde će imati priliku za najkvalitetniji život (voleo bih naravno da to prepoznaju u Srbiji ali to trenutno izgleda nemoguće)

O generalnom kvalitetu ljudi (i profesionalno i karakterno ) koji su ostali u zemlji Srbiji (čast svima koji odskaču od proseka), moje mišljenje je jako negativno. Samo podatak da većina mojih prijatelja u inostranstvu (Australija, UEA, Amerika Holandija) uglavnom biraju strane porodice za prijatelje. Kažu da su u globalu pošteniji i bolji ljudi od naših (sigurno i tu ima izuzetaka naravno) . Jedino u Nemačkoj moja prijateljica ima problem sa socijalizacijom cele porodice (priča oko korone je dodatno podigla mostove oko društvenog života a ona baš u godini pre korone ode tamo).

I jedan vic:
Tata i sin crv žive u poljskom wc-u/izmetu. Svakog dana iz rupe gledaju zelene grane, šarene plodove, nebo. Pita sin tatu:

●Tata, je l' ima crva u jabuci?
●Ima, sine.
●A je l' ima crva u trešnjama?
●Ima, sine.
●Pa zašto mi onda živimo u govnima?
●Ali sine kako to možeš da pitaš, ovo je naša rodna gruda, ovo je Srbija!


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 4

#134 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 30 August 2021 - 02:58 PM

A šta misliš, ko je operisao kod privatnika? Pa isti onaj "doktor" kod koga satima čeka u državnoj bolnici ali koji se drugačije ponaša kada radi privatno. Da ne tupimo baš, nije bukvalno taj isti ali njegov kolega koji će je isto tako dobro primiti i operisti kod privatnika a ostaviti da umre u državnoj bolnici.


  • 2
.

#135 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 933 posts

Postavljeno 30 August 2021 - 03:47 PM

A šta misliš, ko je operisao kod privatnika? Pa isti onaj "doktor" kod koga satima čeka u državnoj bolnici ali koji se drugačije ponaša kada radi privatno. Da ne tupimo baš, nije bukvalno taj isti ali njegov kolega koji će je isto tako dobro primiti i operisti kod privatnika a ostaviti da umre u državnoj bolnici.

Naravno, to je svima jasno. Taj isti doktor da je adekvatno plaćen, da radi u normalnim uslovima, da ne postoji političko protežiranje itd, bolela bi ga briga da trči sa jednog posla na drugi i rešava svoju egzistenciju na taj način.


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#136 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 30 August 2021 - 04:00 PM

Taj doktor u državnoj bolnici ima oko 1000 evra platu i malo više. Da li je malo ili mnogo je diskutabilno. Ali i ako mu je malo, nikako mu ne daje za pravo da pacijente smatra nižom vrstom i tako se ponaša prema njima. Znam posredno par takvih koji su brže bolje otišli u inostranstvo za velike pare a onda se isto tako brže bolje vratili jer tamo je pacijent svetinja a ne nešto što ti smeta da spavaš na poslu. Sve što su zaradili tamo a morali su da dodaju i od domaćih tezgi da bi platili kazne da im ne bi podneli prijave. Bilo pacijenti bilo medicinske sestre prema kojima su se ponašali onako kako se ponašaju kod nas. 


  • 1
.

#137 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 933 posts

Postavljeno 30 August 2021 - 04:53 PM

Da se manemo pravih doktora za koje imam veliko poštovanje , (tu ne ubrajam ove starlete sa tv-a) poenta mog posta je da su za srpske uslove potrebne dve dobre plate za manje / više rutinsku operaciju (možda i više, upravo mi žena javila da je zadržavaju još jednu noć) . A svaki mesec mi država uzima ogromne pare za to isto lečenje.
Mene sada čeka bitka sa našim osiguranjem da povratim makar deo tih troškova (da, poučeni iskustvom uplaćujemo redovno zdravstveno osiguranje i ne, ne očekujem punu refundaciju, takođe iskustvo) .
Bem ti državu.....


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika