Jump to content


Fotografije
- - - - -

Vožnja Novi Sad - Beograd u utorak 13. jula

vožnja novisad beograd

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
63 odgovora na ovu temu

#41 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 19 July 2021 - 05:09 PM

Znam da ima...
Pitao sam ko će da vozi tom stazom od Beograda do novog sada?
Teško mi je i da zamislim da neko vozi 100km dvosmernom stazom širine 2m.
Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

Не мора да је користи целом дужином, људи би је сигурно користили између места којих од Инђије (заједно с њом) пет, у вожњи ослобођеној опасности и стреса. А зашто не и целом дужином? Од Инђије до Новог Сада је већим делом добар пут па возачи возе пребрзо и неопрезно, стаза би се користила у пуној мери.
  • 1

#42 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 19 July 2021 - 05:25 PM

Moze i jedna biciklisticka do Uzica, ako je vlast ne napravi onda je kriva vlast.


  • 2

#43 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 19 July 2021 - 08:25 PM

Не мора да је користи целом дужином, људи би је сигурно користили између места којих од Инђије (заједно с њом) пет, у вожњи ослобођеној опасности и стреса. А зашто не и целом дужином? Од Инђије до Новог Сада је већим делом добар пут па возачи возе пребрзо и неопрезно, стаза би се користила у пуној мери.

Pa koji je onda smisao staze ako se neće koristiti celom dužinom?

Nisam siguran da razumeš da je prilično silovanje koristiti biciklističku stazu za putovanje od BG do NS a negde dalje i da ne pominjem...


Kad treba da prevezes 100km treba ti put kojim Mozes da ideš bezbedno brzinom preko 30km/h
A to biciklistička staza sa 2 smera ne može nikada da bude.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
  • 2

#44 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 20 July 2021 - 04:41 AM

Ti i legenda @mirek200, pazi ovo napisa covek "BG-NS put je najopasniji put u Evropi,citao sam negde,ja nikad ama bas nikada ne idem tim putem". Pa kako zna da je najopasniji kada nikada nije isao tim putem?

Tebi treba izgleda nacrtati,jer ti shvatanje nije jaca strana :grin: . Ne idem biciklom,a autom idem cesto,i znam taj put kao svoj dzep, a nisam ja rekao da je najopasniji put u Evropi.nego sam napisao da sam procitao, i ja se slazem sa tim zakljuckom, jedino moze da mu konkurise Ibarska magistrala,doduse ne idem njome cesto ali znam kako je bilo kada sam vozio.

 

Sto se ice bici staze,dopustite mi da sanjam,znam ja gde zivim,ali kao u onom filmu,nada umire poslednja. :?


  • 0

#45 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 20 July 2021 - 04:50 AM

A to biciklistička staza sa 2 smera ne može nikada da bude.

 

Ne dva smera,nego usranih napr. 1-1.5 metra sa  postojecom signalizacijom, mislis da nema para? Evo Omega ih hvali kaze da ima para.Za dva smera mislio sam  na magistralu.,usput gde god da su je popravljali  a ploce nisu vadili,vremenom ce opet tamo da pukne asfalt na sastavu..

 

I ko kaze da treba stazu praviti za one koji zamisljaju da su Amstronzi,stazu za vecinu naroda koji rade izmedju mesta,a ne da jurcaju celom duzinom staze.A trkaci neka se uklope i urazume,iliu neka  voze magistralom (hipoteticki)


  • 0

#46 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 July 2021 - 05:15 AM

Znam da ima...
Pitao sam ko će da vozi tom stazom od Beograda do novog sada?
Teško mi je i da zamislim da neko vozi 100km dvosmernom stazom širine 2m koja ima milion presecenja i kad će taj stići.
Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk



To bi više koristilo meštanima koji žive izmedju Beograda i Novog Sada jer su sva ta mesta u ravnici te je ljudima zgodno da idu biciklom na posao ili da obave druge obaveze.
Nama koji volimo da gazimo staza i nema nekog smisla, nebitno da i jer duga 100 ili 10jm.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#47 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 20 July 2021 - 07:30 AM

^
Upravo to je moja poenta,

diskusija je krenula oko toga kako doći od novog sada do Beograda, a za to bi bici stazom trebalo previše vremena i bilo bi pravo mučenje za biciklistu.
Niko ne putuje biciklističkim stazama.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
  • 0

#48 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 20 July 2021 - 10:53 AM

Slazem se u nacelu, ali ima izuzetaka. Kad je staza sira od prosecne saobracajne trake i nema dodira sa ostatkom saobracaja (ili vrlo retko), onda je i dvosmerno moguce voziti brzo. Da se ja nesto pitam, sve bi bile siroke bar 3m (dvosmerne), ako ih vec prave kao posebne sa posebnom infrastrukturom itd. Takve su retke i u civilizovanijim zemljama, kod nas su sci-fi.


  • 0

#49 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts

Postavljeno 20 July 2021 - 12:43 PM

put novi sad - beograd je opasan na još jedan način, osim brzine i količine prometa. Valovit je i to neprimetno, imaš osećaj da vidiš put kilometrima daleko a desi se da na manje od 100 metara "iskoči" auto iz zemlje. Pa još ako je u preticanju...


  • 0

#50 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 20 July 2021 - 01:28 PM

Da,to je najvise izrazeno  izmedju Indjije i Banstola, a posebno kod Maradika prema Indjiji.


  • 0

#51 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 July 2021 - 04:20 AM

Ovde dosije X
Ja nisam primetio nikakve posebne opasnosti, put ko put.
  • 0

#52 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 22 July 2021 - 06:16 AM

Evo Omega ih hvali kaze da ima para.

Нити сам кога хвалио, нити кудио, чак ни не знам ко су ,,их”. Било би добро без глувих телефона ако може.
@Бакара не могу да се сложим да би за сваког бициклисту било мучење да од Београда до Новог Сада вози стазом. За рекреативног, спортског бициклисту то може да буде случај, али за остале као што су они који возе бицикл ради превоза између места ради неке потребе или посла, па и путничко-туристичке бициклисте стаза би служила. Ваљда се не праве стазе само за набријане рекреативце на добрим друмашима који пеглају преко 30? Напротив, праве се за употребу свим бициклистима. Друго, туристи напаковани са дуплим бисагама и теретом, међу којима има доста и жена возача, није баш да возе 30+ на сат.
Дакле, можда бисмо требали да дефинишемо начин преласка од Београда до Новог Сада у смислу да ли је друмсшки тренинг или туристичко-путничка вожња. На крају, оно што би за неког било мучење, за другог можда не би. Мислим да би бици стаза имајла смисла на оваквој деоници.
Него, слика и извештаја са вожње и даље нема :)
  • 4

#53 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 July 2021 - 06:38 AM

Teško da će neko sa 4+1 bisagama voziti i preko 25.. teško je držati i tih 25 osim ako nije neki jači vetar u ledja.
Za cikloturiste takva staza je zakon.
  • 3
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#54 sa-nja

sa-nja
  • Members
  • 6 posts
  • LocationCentral Serbia

Postavljeno 22 July 2021 - 12:49 PM

Nemate pojma kao da niko nije biciklista, tako da end of the story.

 

Nemam dalje ništa da podelim sa vama o tome kako se vozi tom deonicom, zavisi da li se kreće iz Belog Potoka ili Limana za početak.

 

Doviđenja


  • 0

#55 sa-nja

sa-nja
  • Members
  • 6 posts
  • LocationCentral Serbia

Postavljeno 22 July 2021 - 12:51 PM

И како је било? Дај бар кратак извештај, посебно што се тиче саобраћаја и других услова. И шта је по теби за препоруку или избегавање.

 

Preporuka: izbegavati vožnju dugim deonicama u tom regionu i sve će biti super.


  • 0

#56 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 July 2021 - 04:32 PM

Поражавајуће је када неко добије добронамерне савете из искуства, а потом неће да подели своје.

Убацивање "немате појма" да не коментаришем. :( Уосталом, све и да неко нема појма не видим какве то везе има са дељењем сопственог искуства и мишљења.


  • 2

#57 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 July 2021 - 04:36 PM

Nemate pojma kao da niko nije biciklista, tako da end of the story.

Nemam dalje ništa da podelim sa vama o tome kako se vozi tom deonicom, zavisi da li se kreće iz Belog Potoka ili Limana za početak.

Doviđenja

Vidi male...
Sela dva puta na bajs, već sve zna, nos do neba, mnogo bitna, niko joj nije ni do kolena.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 1

#58 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 July 2021 - 05:55 PM

Vidi male...
Sela dva puta na bajs, već sve zna, nos do neba, mnogo bitna, niko joj nije ni do kolena.
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


Možda je trol.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#59 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 22 July 2021 - 06:17 PM

Provalila vas da nemate pojma

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
  • 1

#60 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 July 2021 - 06:24 PM

Provalila vas da nemate pojma
Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk


Još će predavanje i obuku da nam drži :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353





Also tagged with one or more of these keywords: vožnja, novisad, beograd

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika