Jump to content


Fotografije
- - - - -

Vožnja Novi Sad - Beograd u utorak 13. jula

vožnja novisad beograd

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
63 odgovora na ovu temu

#1 sa-nja

sa-nja
  • Members
  • 6 posts
  • LocationCentral Serbia

Postavljeno 10 July 2021 - 02:31 PM

U utorak ujutru što ranije dok ne počne vrućina vozim od Novog Sada do Beograda, laganim tempom. Ako ima zainteresovanih da mi prave društvo, javite se. Nikada nisam vozila po Vojvodini, išli bismo starim putem preko Inđije.


  • 0

#2 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 July 2021 - 03:37 PM

Ја сам на погрешном крају те руте, па не могу да се придружим. Само ћу препоручити да идеш старим путем, ако Инђија није обавезна. Уз Дунав је неупоредиво лепше, занимљивије и пријатније, а може и да се загази можда у воду зарад освежења. Пут јесте много лошији, али је цела вожња уживање. Бар до Батајнице, где се прикључујеш на Батајнички друм (он ти не гине ни преко Инђије) за који не знам какав је сада за вожњу.

 

Преко Инђије буде више саобраћаја, посебно кроз Пазове (мада тамо једним делом постоји бициклистичка стаза, уз пут), брже се вози и некако нема баш шта да се види. А овамо Сланкамен, Сурдук, Белегиш, Бановци, милина. Јесте дуже и физички напорније, али је психички далеко боље. А та вожња је свеједно дуга.

 

Бтв, ако ниси возила по Војводини биће ти вероватно напорније него што очекујеш. И психички и физички. Практично је све равно, УВЕК дува (чеони ветар :)), непрегледна поља кукуруза и путеви који су километрима потпуно прави и равни, па имаш утисак као да стојиш у месту. :) А ветар ти дува у чело. :)

 

Имам и снимак обе руте, у реалном времену. Стари пут у смеру ка НС, а преко Инђије баш ка БГ.

Ево, по мом избору, кратак преглед који обухвата Сурдук и Стари Сланкамен:


  • 2

#3 sa-nja

sa-nja
  • Members
  • 6 posts
  • LocationCentral Serbia

Postavljeno 11 July 2021 - 09:11 AM

Ја сам на погрешном крају те руте, па не могу да се придружим. Само ћу препоручити да идеш старим путем, ако Инђија није обавезна. Уз Дунав је неупоредиво лепше, занимљивије и пријатније, а може и да се загази можда у воду зарад освежења. Пут јесте много лошији, али је цела вожња уживање. Бар до Батајнице, где се прикључујеш на Батајнички друм (он ти не гине ни преко Инђије) за који не знам какав је сада за вожњу.

 

Преко Инђије буде више саобраћаја, посебно кроз Пазове (мада тамо једним делом постоји бициклистичка стаза, уз пут), брже се вози и некако нема баш шта да се види. А овамо Сланкамен, Сурдук, Белегиш, Бановци, милина. Јесте дуже и физички напорније, али је психички далеко боље. А та вожња је свеједно дуга.

 

Бтв, ако ниси возила по Војводини биће ти вероватно напорније него што очекујеш. И психички и физички. Практично је све равно, УВЕК дува (чеони ветар :)), непрегледна поља кукуруза и путеви који су километрима потпуно прави и равни, па имаш утисак као да стојиш у месту. :) А ветар ти дува у чело. :)

 

Имам и снимак обе руте, у реалном времену. Стари пут у смеру ка НС, а преко Инђије баш ка БГ.

Ево, по мом избору, кратак преглед који обухвата Сурдук и Стари Сланкамен:

 

Hvala  na podeljenim informacijama! Ja uglavnom koristim Strava aplikaciju i preko nje uzimam rute, tako da pogledaću ima li nekih koje se mogu naći tamo.

 

Ako imaš mapu rute koju možeš da podeliš sa mnom, tako bi mi više značilo da vidim kuda si tačno vozio.

 

Što se tiče vožnje kroz Vojvodinu, jedva čekam da iskusim tu razliku i donekle sam tako i očekivala.


  • 0

#4 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 11 July 2021 - 09:33 AM

 

 

Преко Инђије буде више саобраћаја, посебно кроз Пазове (мада тамо једним делом постоји бициклистичка стаза, уз пут), брже се вози и некако нема баш шта да се види. А овамо Сланкамен, Сурдук, Белегиш, Бановци, милина. Јесте дуже и физички напорније, али је психички далеко боље. А та вожња је свеједно дуга.

 

 

 

 

 

Uuuuuuu! A U Banovcima Belegisu ,Surduku ima sta da se vidi.Pogotovo milina put od Surduka do Slankamena,pola makadam, pa kada se  Beograaadjani  sjate u vikendice koje  su  nasledili od dedova , da ih malo izujedaju komarci,  sta ce ljudi moraju malo da se vrate svojim korenima, pa dignu prasinu jer misle  da je to staza  za F1, ma milina bozja, pogotova za vikend.


  • 0

#5 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 11 July 2021 - 10:08 AM

Нешто нисам сигуран ни у члана ни у позив :) :)
  • 1

#6 sa-nja

sa-nja
  • Members
  • 6 posts
  • LocationCentral Serbia

Postavljeno 11 July 2021 - 10:57 AM

Нешто нисам сигуран ни у члана ни у позив :) :)

 

Tvoj problem druže :)

Izveštaj i fotke te možda ubede da postaneš manje neprijatan prema novim članovima i manje sumnjičav.


  • 5

#7 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 11 July 2021 - 11:21 AM

Da dodam, preporučujem vozom do Batajnice a posle kako hoćeš, iz Bgd do Bataje biciklom je pakao zbog saobraćaja, mnogo stresna deonica.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 2

#8 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 July 2021 - 01:01 PM

@са-ња Нажалост, последњи пут сам возио до НС и назад пре него што сам имао било какав гпс тако да своју тачну руту немам, али је она врло једноставна. Идеш преко Петроварадина и Сремских Карловаца, па на Банстол и онда Чортановци, Бешка, Крчедин, Сланкамен, Сурдук, Белегиш, Стари и Нови Бановци и стижеш тачно у центар Батајнице. Одакле је, изгледа, најбоље авионом до Београда. :(

 

Е сад, то је само основни правац, а ја бих свакако препоручио мало загледања, с тим да нисам ја уопште стручан за те крајеве. Знам да сам у Чортановцима хтео да обиђем доста тога, али не стигох. Дефинитивно сићи у Сланкамен и обићи га, а како долазиш из НС прво се попнеш горе до споменика Битке код Сланкамена. Требало би да постоји нека стазица од споменика директно доле, али ја бих се ипак спустио до раскрснице на главном путу и онда у Сланкамен (до обале), јер је поглед (и угођај) на лесни профил током спуштања спектакуларан. Слично је у Сурдуку. Можда је мало незгодно наћи пут до споменика, али је итекако вредно труда због фантастичног погледа. Бешка ми је остала у прелепом сећању, јер делује потпуно уређено, постоји чак и бициклистичка стаза једним делом (уз пут, али издвојена), прелепи дрвореди и некако мирно и опуштено. Бановци су били баш одлично преуређивани и било је лепо видети да се и та мала места сређују. Остаје чињеница да је део пута између Сланкамена и Сурдука апсолутно катастрофалан и срамота за целу државу, али на бициклу и није толико важно, поготово ако обиђеш поменута места.

 

Иначе, требало би да дуж целе трасе постоје путокази Дунавске руте, не можеш да се изгубиш.

 

@мирек Не препоручујем руту на основу предрасуда, тако да... Ако је теби занимљивија и лепша рута преко Инђије и Пазова, помози Сањи и реци због чега. Пусти корење, дедове и остало.

 

@видак Добра идеја за воз до Батајнице (из смера Београда). :) Батајнички друм је, у ствари, јако леп за вожњу, ко жели може да сврати и до оног кампа (ако још постоји), али саобраћај...


  • 0

#9 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 July 2021 - 01:25 PM

Бтв, својевремено сам имао идеју да правим "магазин" о вожњама. Наравно да од тога не би ништа, али једини примерак који сам направио је управо са вожње Београд - НС - Зрењанин - Ечка. Има мало текста (на енглеском) и потпуно невероватно фантастичних слика. ;) Уз мало среће, линк ће да ради:

 

https://cloud.mail.r.../3ATH/3tN6XvCKm


  • 0

#10 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 11 July 2021 - 01:49 PM

Tvoj problem druže :)
Izveštaj i fotke te možda ubede da postaneš manje neprijatan prema novim članovima i manje sumnjičav.

Извињавам се на сумњичавости са надом да ће бити прихваћено. Одређено искуство ми налаже опрез, али то је нека друга прича.
Елем, из Инђије сам и знам терен одлично. Лично, никад не возим старим аутопутем јер је изузетно оптерећен саобраћајем, а и пут је лош. Од Чортановаца до Батајнице уз Дунав сам прошао небројено пута. Није баш незанимљиво, ту је Дунав, неколико села где се може одморити, попити кафа, видети понешто, итд...
  • 0

#11 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 11 July 2021 - 01:54 PM

Бтв, својевремено сам имао идеју да правим "магазин" о вожњама. Наравно да од тога не би ништа, али једини примерак који сам направио је управо са вожње Београд - НС - Зрењанин - Ечка. Има мало текста (на енглеском) и потпуно невероватно фантастичних слика. ;) Уз мало среће, линк ће да ради:
 
https://cloud.mail.r.../3ATH/3tN6XvCKm

Бацио сам поглед, ово стварно добро изгледа.
  • 0

#12 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 July 2021 - 09:14 AM

@омега Хвала. :) То је из периода када сам мислио да ћу моћи да се бавим таквим стварима. После сам ипак остао на веб-путописима, оде и на Фејсбуку. Али ето, баш ми је драго што имам и тај један "магазин".

 

@сања Коју си руту изабрала? Срећан ти пут у сваком случају и пиши како је било.


  • 1

#13 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 12 July 2021 - 09:29 AM

@омега Хвала. :) То је из периода када сам мислио да ћу моћи да се бавим таквим стварима. После сам ипак остао на веб-путописима, оде и на Фејсбуку. Али ето, баш ми је драго што имам и тај један "магазин".
 
@сања Коју си руту изабрала? Срећан ти пут у сваком случају и пиши како је било.

И сам сам имао сличне идеје, али живот има неке своје путеве и планове. Путописи генерално имају посебну публику, не могу да проценим колико бројну (склон сам да мислим не превише), а циклопутописи можда још посебнију. Сад је то доживело извесну експанзију, има доста циклопутника који извештавају и описују своје туре, краће или дуже, али далеко од тога да су сви занимљиви. Треба имати дара и за писање и за фотографију. Лично не пратим ниједан блог или страницу тог типа, мада сам пре неколико година угостио Радојичићеву, организујући некакво бици-књижевно вече.
И тако... :)
  • 0

#14 sa-nja

sa-nja
  • Members
  • 6 posts
  • LocationCentral Serbia

Postavljeno 15 July 2021 - 05:34 PM

[attachment=28731:strava6429360494309887285.jpg]

@омега Хвала. :) То је из периода када сам мислио да ћу моћи да се бавим таквим стварима. После сам ипак остао на веб-путописима, оде и на Фејсбуку. Али ето, баш ми је драго што имам и тај један "магазин".

 

@сања Коју си руту изабрала? Срећан ти пут у сваком случају и пиши како је било.

 

Ovo je ruta kojom sam vozila.


  • 1

#15 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 July 2021 - 06:19 PM

И како је било? Дај бар кратак извештај, посебно што се тиче саобраћаја и других услова. И шта је по теби за препоруку или избегавање.


  • 0

#16 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 July 2021 - 06:28 PM

И како је било? Дај бар кратак извештај, посебно што се тиче саобраћаја и других услова. И шта је по теби за препоруку или избегавање.


Išla je najopterećenijom deonicom.. kako može biti osim stresno.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#17 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 July 2021 - 07:14 PM

Немој да си тако негативан. :)

Зато ме и занимају утисци. Рекох да нисам дуго био, па ме занима да ли ту руту да узимам уопште у обзир.

Колико се сећам, мени је било сасвим ок до Инђије. Баш би било згодно да је неко снимио ту вожњу и то у реалном времену... ;)


  • 0

#18 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 July 2021 - 08:02 PM

Jes' vala, krajnje je vreme da izbaciš neki novi vidoje . Puni baterije i kreći
  • 0

#19 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 July 2021 - 08:14 PM

Немој да си тако негативан. :)
Зато ме и занимају утисци. Рекох да нисам дуго био, па ме занима да ли ту руту да узимам уопште у обзир.
Колико се сећам, мени је било сасвим ок до Инђије. Баш би било згодно да је неко снимио ту вожњу и то у реалном времену... ;)


Nisam negativan. Jednostavno je stresno. Dosta auzomobila, onih 7 km do Indjije sa betonskim pločama ubija u pojam. Na dugačkim pravcima voze se automobili prilično brzo. Posle Indjije ka NS zbog dobrog puta vozi se još brže. Jednostavno rečeno vožnja bicikla tuda je stresna. Ne kažem da ne može, vozio sam tuda kad sam primoran ali je neprijatno.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#20 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3347 posts

Postavljeno 17 July 2021 - 08:58 PM

Nisam negativan. Jednostavno je stresno. Dosta auzomobila, onih 7 km do Indjije sa betonskim pločama ubija u pojam. Na dugačkim pravcima voze se automobili prilično brzo. Posle Indjije ka NS zbog dobrog puta vozi se još brže. Jednostavno rečeno vožnja bicikla tuda je stresna. Ne kažem da ne može, vozio sam tuda kad sam primoran ali je neprijatno.

Ја сам из Инђије и ту деоницу изузетно ретко пређем бициклом. Преоптерећена и лош квалитет пута од Инђије до Пазове, а и даље није ништа посебно. Према Новом Саду је баш тако, бољи пут али јуре.
  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: vožnja, novisad, beograd

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika