Jump to content


Fotografije

Sunrace


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
28 odgovora na ovu temu

#1 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 14 June 2021 - 12:47 PM

Nisam siguran da li je trebalo da započinjem novu temu, ali probao sam na forumu da nađem nešto konkretno vezano za ovaj brend ali sem površnih informacija iz ponekih tema, ništa konkretno.

Elem rešio sam napokon da se na drmašu i ja prešaltujem na MTB kasetu da mogu sa drugarom da vozim neke strme uspone na kojima on insistira a da se pritome ne rastavim sa kolenima.
U svakom slučaju jako sam se iznenadio što trenutno ne mogu da nađem na stanju ni jednu 11 32 kasetu tipa Deore, Tiagra ili Sram. Ili nema uopšte na stanju ili je vreme isporuke 4 do 6 nedelja i to na jednom velikom zapadnoevropskom tržištu.Izgleda da je masovna popularizacija biciklizma u vreme Korone ipak dovela do velike potražnje za delovima i nestašice (nadam se privremene) istih. Međutim naleteh na netu na jednu Sunrace kasetu koja je em jeftinija od pomenutih zvučnijih brendova, em bih je mogao dobiti za nedelju do dve dana. Upario bih je sa Kmc lancom.
Šta mislite da li ova kombinacija može da radi lepo, uglađeno i glatko? Nije mi bitno da samo bilo kako funkcioniše, nego da radi približno dobro kao fabrički setup kaseta i lanac 105?
Da li je neko od vas već koristio Sunrace kasete? Kako rade u kombinaciji sa Shimanom? Imate li neke zamerke, pohvale?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#2 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 14 June 2021 - 04:40 PM



U svakom slučaju jako sam se iznenadio što trenutno ne mogu da nađem na stanju ni jednu 11 32 kasetu tipa Deore, Tiagra ili Sram. Ili nema uopšte na stanju ili je vreme isporuke 4 do 6 nedelja i to na jednom velikom


Kako nema na stanju, evo ovde:
https://planetbike.r...s-r8000-12.html



Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
  • 0

#3 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4589 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 14 June 2021 - 05:28 PM

Kako nema na stanju, evo ovde:
https://planetbike.r...s-r8000-12.html



Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

Mislim da traži za 10 brzina

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#4 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 14 June 2021 - 06:15 PM

Za 10 brzina nema bas ultegra (32,34t) ali ima deore, tiagra i sve sto je trazio, cak su najzad i cene unormalili.
https://planetbike.r...-cs-m771-8.html

 

Sve u svemu ja koji sam dosta kritikovao domacu ponudu moram da zakljucim da se stanje dosta popravilo.


  • 0

#5 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 June 2021 - 06:57 PM

Meni je Sunrace došla fabrički na novom biciklu (9sp verzija, 11-32, Sora menjači i ručice, Specialized Diverge). Bolje je radila nego Šimano kaseta koju sada vozim. Šimano mnogo teže indeksiram da svuda menja lepo.
Pominjao sam, kod mene razmak od poslednjeg zupčanika do pretposlednjeg nije isti kao između ostalih. Ako to i pravi problem, nisam primetio, jer brzine na kojima koristim 11 zuba generišu dobar šum u ušima, nikakav drugi zvuk ne čujem. Sada je na trenažeru, tu tek nemam potrebe da koristim najmanji zupčanik.
  • 0

#6 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 14 June 2021 - 08:20 PM

Sad će vam ovo biti možda smešno, ali ja sam mislio na nestašicu delova u Nemačkoj, jer tamo trenutno živim i radim.
Ne znam da li je problem kod mog načina pretrage ali obično kad god mi nešto treba za bajs samo ukucam na google i onda mi izbaci na shopping listu sa tim proizvodima kod različitih prodavaca i sa različitim cenama. Sad kad tražim desetofaznu kasetu 11 32 izbacuje mi uglavnom neke skupe Sram i XT kasete a da dajem 60 eura za kasetu ne želim jer je ista samo sa manje zvučnim imenom upola jeftinija. Problem leži samo u činjenici što ih jelte, nigde nema na stanju. Na jednom sajtu sam našao da prodaju kasetu Sram Pg1030 a piše za info o stanju i roku isporuke pošaljite upit. Ja poslao danas pre podne, ali ni odgovora ni p.... Materine.

Dakle, kako Flocus kaže, valja taj Sunrace. Neće bit ćorak nadam se....
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#7 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 14 June 2021 - 08:26 PM

@Bakara


Unormalili se sa cenama? Sunce ti poljubim ako je to normalno, koliko je onda koštala ta kaseta dok cena nije bila normalna???

Primera radi, ne ista ali slična kaseta je preko (kad je ima), skoro duplo jeftinija.

https://www.bike-com...10-fach-p43864/
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#8 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4416 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 June 2021 - 09:49 PM

Teško da su u PB normalne cene jer su jače od cena u Nemačkoj.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#9 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 14 June 2021 - 10:13 PM

@Bakara


Unormalili se sa cenama? Sunce ti poljubim ako je to normalno, koliko je onda koštala ta kaseta dok cena nije bila normalna???

Primera radi, ne ista ali slična kaseta je preko (kad je ima), skoro duplo jeftinija.

https://www.bike-com...10-fach-p43864/

ne znam sta si to ti video, ali primer ti je vrlo los, 39eur nikako nije isto sto i 3900 dinara
uz to ovo je cena u fizickoj radnji, u nemackoj ovo u radnji kosta vise, a kod nas u online prodajama moze da se kupi i za koji euro jeftinije

Capture2.jpg
Capture.jpg


  • 0

#10 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 14 June 2021 - 10:17 PM

Teško da su u PB normalne cene jer su jače od cena u Nemačkoj.


Izgleda da se malo promenilo,
ona prva kaseta koju sam linkovao ULTEGRA CS-R8000 11-34 u nemackoj najjeftinije kosta oko 95eur kod nas je 7800din.
  • 0

#11 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 15 June 2021 - 04:16 AM

Kaseta koju sam ja linkovao ipak nije ista kao ona sa tvog linka, jer ti si linkovao Deore XT kasetu a ona je ovde isto tako sedamdesetak eura +-.

Međutim, nije ni blizu istina da je najjeftinija Ultegra R8000 kaseta u Nemačkoj 95 eura, odakle ti to?

Ima da se kupi za osamdeset i koji euto a i ispod toga ako se love popusti.

https://www.alltrick...YxoCoPIQAvD_BwE

https://r2-bike.com/...7xoCA3EQAvD_BwE


Međutim, to nije poenta i suština teme. ŠTo se Sunrace kaseta tiče, dok sam ja razmišljao hoće to valjati ili ne, da kupim ili da ne kupim, tih par komada što je bilo na stanju se rasprodalo a cena je bila neverovatnih 19,99 eura. Najjeftinija desetofazna kaseta ikad.

Inače iskopao sam na amazonu Tiagru desetofaz uz pristojno vreme isporuke. Sa knc lancem trebalo bi da radi ko po loju....
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#12 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 15 June 2021 - 07:57 AM

@Smasher
Pogledaš li ti i slike pre nego napises?

Ti si tražio deore kasetu pa sam ostavio link do nje, a posle si okačio hg500 kasetu pa sam okačio koliko košta ona.

I na kraju tvoja online kupovina ultegre od 85e plus poštarina i dalje izadje skuplje od 7800 din u radnji u srb...


Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
  • 0

#13 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 15 June 2021 - 12:43 PM

A da li ti pročitaš tuđe postove pre nego što napišeš svoj?

Da jesi moj dobro pročitao kao što nisi, shvatio bi kako sam ja u jednom od postova već napisao da trenutno ima u ponudi skupljih kaseta više klase za koje ne želim da platim duplu cenu, ali ti si uprkos tome stavio link za jednu takvu kasetu, i to je dovelo do zabune jer sam ja mislio da si ti linkovao običnu Deore kasetu, a ne Deore XT.

Opet napominjem, u zapadnoj Evropi se te kasete koje ti spominješ mogu naći i za sedamdesetak eura, ona Tiagra koju si ti linkovao sam juče kupio na Amazonu za 33 eura sa isporukom što je čak za dlaku jeftinije nego ona tiagra kaseta koju si ti linkova za 3900 rsd.

Samo što ja nikako ne mogu da ukapiram šta je poenta tvog pisanja? Da su cene delove za bicikle u Srbiji jeftinije nego u zemljama zapadne Evrope? Ako ti tako tvrdiš aj važi. :)

Samo, bilo bi lepo da se vratimo na temu, a tema glasi vaše iskustvo sa Sunrace komponentama...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#14 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2434 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 15 June 2021 - 01:40 PM

ona Tiagra koju si ti linkovao sam juče kupio na Amazonu za 33 eura sa isporukom što je čak za dlaku jeftinije nego ona tiagra kaseta koju si ti linkova za 3900 rsd.

Ono i nije bila najpovoljnija ponuda nego prva na koju sam naisao, evo jeftinije

Capture.jpg

 

Samo što ja nikako ne mogu da ukapiram šta je poenta tvog pisanja? Da su cene delove za bicikle u Srbiji jeftinije nego u zemljama zapadne Evrope? Ako ti tako tvrdiš aj važi. :)

Apsurdno jeste, ali cene u SRB su trenutno za potrosne delove trenutno povoljnije nego napolju.

 

Poenta mog pisanja je da
 

Sve u svemu ja koji sam dosta kritikovao domacu ponudu moram da zakljucim da se stanje dosta popravilo.


  • 0

#15 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 16 June 2021 - 04:14 AM



...

Sve u svemu ja koji sam dosta kritikovao domacu ponudu moram da zakljucim da se stanje dosta popravilo.


Ja mislim da grešiš. Mislim da se situacija nije uopšte promenila u Srbiji, u Nemačkoj se te stvari prodaju ali fabrike na istoku dugo nisu radile i zato ih nema i cena je dupla.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#16 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4416 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 16 June 2021 - 07:47 PM

Ulošci Jagwire za V brake, Conti gume i još neke stvari koje su mi drugari doneli iz Nemačke koštali su bar 50% manje nego u Planet bajku. Ipak kod nas znaju da deru.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#17 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 05 March 2022 - 04:30 PM

Danas montirao na Frankenštajna novu Sunrace kasetu to jest račnu za 7 brzina i Sunrace lanac osmofaz. Posle par minuta štelovanja, radi super, upareno sa zadnjim Btwin menjačem,prednjim Shimano A070 menjačem i Sensah šamaraljkama. Sve šareno ubi Bože. :)

Posle cene koja je za račnu i lanac iznosila samo 22 eura, prvi utisak je da ovako jeftina račna i lanac imaju lep dizajn. I jedno i drugo je srebrne boje, onako svetlo kao hromirane,dok Shimano svoje jeftine komponente pravi uglavnom u onoj sivoj boji. Sad koliko će Sunrace kombinacija da istraje videćemo nakon nekoliko godina, ali za sad deluju obećavajuće.

Dobio Frenki i novu prednju gumu i sad smo spremni i za on i za off road. :)

Attached Thumbnails

  • IMG_20220305_1707497.jpg
  • IMG_20220305_1708200.jpg
  • IMG_20220305_1711465.jpg
  • IMG_20220305_1711588.jpg

  • 3

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#18 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1385 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 March 2022 - 08:09 AM

Ispadne da možeš sam da napakuješ jeftin triban povoljnije nego u radnji. Ne znam šta je od komponenti bilo polovno, ali mislim da je Frenki bajs za primer Decathlonu koji bi mogao takvog jednog da stavi u ponudu.
  • 1
The sea, the sea

#19 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 06 March 2022 - 03:59 PM

Pa ima Decathlon neverovatno dobre bicikle u svojoj ponudi u odnosu za ono koliko novca za njih traže. Od onoga što ja znam, nijedan drugi proizvođač ne može da im parira u ponudi. Kod tih početničkih bicikala, jedino je težina nešto malo veća, tipa pola kile ili kilu u poređenju sa konkurencijom, ali zato je ram i nešto čvršći, ima prihvate za blatobrane, pak tregere pozadi i napred, itd.

 

Frenki je kao nov model u prodavnici koštao onomad 270 eura. Ja sam ga doduše platio polovnog, svega 120 ili 130, ne sećam se više. I u toj osnovnoj varijanti je bio odličan bajs za od tačke A do tačke B, zabavan, okretan, sa 7 brzina koje su i više nego dovoljne za ravno i za poneki sitan uspončić, sa gumama koje su praštale džombe, asfalt, gravel i laganiji off road.

 

Najveći problem u tom bajsu je to što zbog jeftine cene nije imao šamaraljke, nego onaj menjač koji se dlanom menja na gore i dole. Menjač je radio kako treba, ali je to totalno nepraktično, pogotovo za grad gde često staješ i menjaš brzine. Zbog toga sam ja odlučio da ga počastim šamaraljkama, i poručio sam Sensah 2/3 x 7 brzina i kojima sam apsolutno oduševljen i u takvom setapu sam vozio bajk godinu i po dana. Nakon toga sam rešio da ga pretvorim u nešto svestraniji bajs kojim bih mogao da se malo pentram po šumi i da idem u neki malo dalji off road. U suštini sve delove sam kupio nove, ali povrh svega toga, sve je bilo jako jeftino:

 

-Šamaraljke Sensah 2x7 brzina 50e sa isporukom

-Pogon na četvrtku Shimano 46/30 26e

-Prednji menjač 12e

-Zadnji menjač nisam morao da menjam ali sam dobio bolji na poklon

-Sajla i bužir za prednji menjač 5e

-Koolstop pakne sa ulošcima 20e

 

To je sve što je uloženo u bajs i mislim da je uzimajući u obzir cenu bajka, ovo jako dobar odnos uloženog i dobijenog. Naravno, sva ta mehnika radi nešto sporije i sve je to dosta teže od Shimanovih prefinjenijih grupa ali funkcioniše. Ide, koči, šalta. Danas sam bio sa drugom u jednoj MTB turi. Prenosa ima dovoljno i za 20% nagiba, utabane šumske staze i gravel nisu nikakav problem, jedino smo naleteli na jedan pravi trail downhil, i bez obzira koliko sam kočio i trudio se da idem polako, upadao sam u kratere u zemlji i uz veoma strm nagib bacio me bajk u stranu. Bio je taj najlepši pad sa bicikla ikad, video sam da ću pasti ali ne mogah ništa da učinim povodom toga, samo sam se ismejao kao kreten. Offroad vožnja je stvarno zabavna, ali mislim da ću definitivno morati da nabavim bajk sa diskovima, jer kaliper kočnice za strme offroad terene mogu da koče, ali je jako zeznuto na gravel bajku jer ako se držiš za dropove, na strmom spustu si previše zavaljen napred i imam utisak kao da ću svakog momenta da se prevrnem napred, pa moram da use uhvatim za "hudove" a tu je snaga poluge kočnica daleko manja, i u toj pričli bi mnogo dobro došao disk koji ima jače kočnice i bolju modulaciju.

 

Skoro da sam prelmioo da kupim Triban RC120 sa diskovima, pogotovo što preko drugarice koja radi u Decathlonu mogu da ga uzmem sa debelim popustom od 33%. Samo mu metnem deblje gume i udri svude kojekude. :)


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#20 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 March 2022 - 04:11 PM

Mehaničke disk kočnice imaju isti problem kad kočiš sa hoods (Sora R3000 šamaraljke, tektro kočnice). Bar je tako kod mene, na ozbiljnom spustu mora iz dropova, dupe iza sedišta.
Hidraulika je druga dimenzija (R7000 105-ca), tu kočiš kako hoćeš.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika