Jump to content


Fotografije

Kupovina polovnog bicikla

polovni ukraden provera bicikl

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4 odgovora na ovu temu

#1 leshma

leshma
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 10 May 2021 - 10:08 AM

Pozdrav ekipa,

 

Nov sam pri kupovini bicikla i želeo bih da uzmem jedan za sebe da imam u gradu da vozim.

 

Želeo bih da kupim polovan bicikl, ali sam načuo priče da oni mogu biti ukradeni i da ja nakon kupovine mogu biti kao odgovorno lice koje je ukralo taj bicikl.

 

Da li je ovo istina? Ako jeste, kako to izbeći i koliko često se zapravo tako nešto zadesi?

 

Takođe, gledao sam uglavnom bicikle na oglasima kod sajtova kao što su kupujemprodajem.com.

Verujem da oni imaju manje šanse da su ukradeni, nego bicikl sa neke pijace u gradu.

 

Za bilo kakvu pomoć i savet bih vam bio zahvalan n2:redbull


  • 0

#2 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 10 May 2021 - 11:36 AM

  Meni su maznuli nekoliko bicikli, to je realost, takodje je sansa i da kupis ukraden, ako kupujes polovan.

 

JA uzimam obicno starudije koje nisu u voznom stanju, pa kapiram, da  niko nece plakati za istim, ako vec godinama nije vozen.

 

Neki bas vriste da su nekad ukradeni, recimo ako je ram amaterski prefarban zamazan, ili ako ima jos uvek lokote koji nisu skinuti, i bez kljuceva je.

 

Mozes da lupis print screen oglasa, ili ako si bas picajzla zahtvas fiskalni racun od prodavca, sa datumom kupovine bicikle, tj da ti on dokaze legalnost.


  • 0

#3 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 459 posts

Postavljeno 10 May 2021 - 07:15 PM

Ako je bicikl ukraden i ti možeš da dokažeš da si ga kupio preko oglasa najgore što tebi može da se desi jeste da ti policija zapleni ukradenu robu i ostaneš i bez robe i bez para. Dakle ovo što kaže kolega - uradiš screenshot oglasa, sačuvaš broj telefona od prodavca, poruke ako ste razmenili i sl. Za svaki slučaj... 

 

Sad naravno fiskalni račun da ga je on kupio je idealna situacija ali ćeš to verovatno naći u manje od 10% slučajeva. Bitno je i šta ti priča prodavac o poreklu i kakav ti utisak ostavi da bi bio sigurniji u kupovinu. Tipa mtb sam kupio preko oglasa, 99% sam uveren da je to lično bajs tog čoveka što mi je prodao, nemam nikakvu dilemu prosto. Drugi bajs koji sam kupovao prodavac je bio fini i sve to ali je na pitanje o poreklu bajsa samo rekao da je dovežen iz inostranstva. Da li je legalan ja to realno ne znam ali sam ga ipak kupio, prosto proceniš. 


  • 0

#4 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 May 2021 - 07:59 PM

Bicikle nisam kupovao polovne ali štošta drugo jesam (npr. gomila foto opreme). Za sve što je vrednosti preko 50 evra imam papir na kome piše da je prodavac tajitaj, lična karta broj xyz, prodao toito, serijski broj tajitaj za iznos xyz meni (pa moji podaci) dana togitog...
I ispod potpisi obojice. Za većinu vrednijih stvari (300+ evra) imam i originalne račune, istekle garantne listove...
Nekome je to glupo i smešno, ja mirnije spavam. I ne kupujem kad je nešto sumnjivo jeftino. Jeste da se može dobro proći, ali može se i dobro zeznuti. Što ne znači da ne treba biti oprezan i kada nije sumnjivo jeftino.
  • 0

#5 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 10 May 2021 - 08:11 PM

Ja kupujem da prodjem jeftinije, sta bih ja sto sam sirotinja, volio bih ja sve novo kupovati al nije me pogledalo odozgo :)

Jel neko place za tim il ne place, ima policija pa nek hvata lopove, mene to ne zanima

Pretpostavljam da je jos takvih al oni ce mudro precutati a ja volim da kazem onako kako je :)
  • 1





Also tagged with one or more of these keywords: polovni, ukraden, provera, bicikl

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika