Jump to content


Fotografije
- - - - -

FRUKA GORA -TURA BICIKLOM -JEZERSKA TURA


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
38 odgovora na ovu temu

#21 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 01 May 2021 - 01:21 PM

Overih danas Borkovačko i Pavlovačko ozero! Na slici je i hacijenda Novakova!PXL_20210501_081950936.jpg PXL_20210501_074937878.jpg

Послато са Pixel 4a помоћу Тапатока
  • 3

#22 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 01 May 2021 - 01:50 PM

Divno. Uživanje je pogledati. Pokazala sam drugarima Vaše video zapise. Možete li mi predložiti najopušteniji put kojim se može stići od Beograda do Fruške gore biciklom? Išlo bi nas dvoje, troje. Nije nam važno da idemo brzo, nego da uživamo u vožnji. Rado bismo vozili manje promentnim putevima i trotoarom, kada je moguće. Možemo da pređemo taj put u dva dana, da noćimo u nekom smeštaju. Nismo svi u kondiciji da u cugu pređemo ceo put.

Moj predlog da idete vozom do Rume (doplata za bajs 100 din), a onda lagano imate do Vrdnika podno Fruške. Obiđete Pavlovačko i Borkovačko jezero usput (kao ja danas), popnete se kolko možete ka grebenu, možete da spavate u Vrdniku ili popodne nazad na voz. To je lepa i opuštena varijanta bez mnogo kilometara. Ja sam prošle godine sa društvom vozio u danu iz Bgda do Vrdnika i vratio se vozom iz Sremske Mitrovice preko grebena i Ležimira, ali to je malo zahtevnija vožnja.

Послато са Pixel 4a помоћу Тапатока
  • 0

#23 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 01 May 2021 - 08:02 PM

Danas sa drugom obišao jezera Dobrodol i Šatrinci, pa na Frušku.

 

 

Attached Thumbnails

  • 20210501_142735.jpg
  • 20210501_145507.jpg
  • 20210501_172731.jpg
  • 20210501_174521.jpg
  • IMG-2639965f96bc08aa6bd0abb4160e1390-V.jpg

  • 2

#24 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 01 May 2021 - 08:09 PM

mmax001 Hvala puno :)
  • 0

#25 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 02 May 2021 - 01:17 AM

Moj predlog da idete vozom do Rume (doplata za bajs 100 din), a onda lagano imate do Vrdnika podno Fruške. Obiđete Pavlovačko i Borkovačko jezero usput (kao ja danas), popnete se kolko možete ka grebenu, možete da spavate u Vrdniku ili popodne nazad na voz. To je lepa i opuštena varijanta bez mnogo kilometara. Ja sam prošle godine sa društvom vozio u danu iz Bgda do Vrdnika i vratio se vozom iz Sremske Mitrovice preko grebena i Ležimira, ali to je malo zahtevnija vožnja.

Послато са Pixel 4a помоћу Тапатока

.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#26 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Postavljeno 02 May 2021 - 05:57 AM

Gledam trenutno kako idu vozovi, nisam ni znao da ima do Rume. Stiže tamo 15:20. Prilično kasno.

 

Da li ima neko iskustva sa online kupovinom karata? Da li to funkcioniše i kako i šta posle kupovine?

 

WA2cpha.jpg

 

 

Da li neko može da razlikuje brzi voz od običnog u sledećoj tabeli?

 

GIeyrSU.jpg

 

Zanima me brzi voz za Valjevo. Da li taj voz ide samo do Valjeva? Pošto kada se klikne na detaljnije ima nekih vozova samo do Valjeva, a neki produžavaju do Užica. Mada gledajući vremena prispeća i nema neke razlike, najduže putovanje 1:33, najkraće putovanje 1:19.

 

U cenama prevoza postoje i brzi vozovi https://www.srbvoz.rs/cene-prevoza/ ali ne mogu da vidim kada polaze ti brzi vozovi...

 

Da li neko ima mapu Srbije sa linijama vozova i mestima koje povezuju, to jest železničku mrežu putničkog saobraćaja u grafičkoj formi? Mislim da bi se tako najbolje mogle planirati ture u kojima je uključen i voz. Dosta je konfuzna situacija sa železničkim saobraćajem trenutno...

 

Hvala puno unapred!


  • 0

#27 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 02 May 2021 - 08:07 AM

Gledam trenutno kako idu vozovi, nisam ni znao da ima do Rume. Stiže tamo 15:20. Prilično kasno.

Da li ima neko iskustva sa online kupovinom karata? Da li to funkcioniše i kako i šta posle kupovine?

WA2cpha.jpg


Da li neko može da razlikuje brzi voz od običnog u sledećoj tabeli?

GIeyrSU.jpg

Zanima me brzi voz za Valjevo. Da li taj voz ide samo do Valjeva? Pošto kada se klikne na detaljnije ima nekih vozova samo do Valjeva, a neki produžavaju do Užica. Mada gledajući vremena prispeća i nema neke razlike, najduže putovanje 1:33, najkraće putovanje 1:19.

U cenama prevoza postoje i brzi vozovi https://www.srbvoz.rs/cene-prevoza/ ali ne mogu da vidim kada polaze ti brzi vozovi...

Da li neko ima mapu Srbije sa linijama vozova i mestima koje povezuju, to jest železničku mrežu putničkog saobraćaja u grafičkoj formi? Mislim da bi se tako najbolje mogle planirati ture u kojima je uključen i voz. Dosta je konfuzna situacija sa železničkim saobraćajem trenutno...

Hvala puno unapred!

Sada sam zbunjen... Prošle godine kad sam gledao i putovao bilo je više vozova na toj relaciji Bgd-Šid. Ne znam dal to ima veze sa letnjim i zimskim redom vožnje. Čudno je da saobraća samo jedan voz, a vidim da je najavljen i prekid saobraćaja zbog rekonstrukcije šina.

Ne pratim trenutni raspored vozova za Valjevo, to mi je rodni grad inače, ali nije neobično da neki vozovi saobraćaju samo do Valjeva. Najsigurnije je proveriti na sajtu od stanice do stanice, to bi trebalo da je pouzdana informacija.

Inače, svi vozovi koji imaju oznaku bicikle su dostupni, to su noviji vagoni. Karte se kupuju na stanici pred polazak, nema onlajn koliko znam. Brzi vozovi ne putuju brže, samo ne staju na svim stanicama, zato je vreme putovanja slično vremenski.

Moje iskustvo kombinovanja putovanja vozom i bajsom je baš pozitivno.

Послато са Pixel 4a помоћу Тапатока
  • 2

#28 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 May 2021 - 09:19 AM

Od svih polazaka ka Valjevu i nazad do BG jedan polazak ide samo do Valjeva i nazad ka BG (povratak negde oko 15h). Svi ostali idu do Prijepolja.
Vreme putovanja BG-VA je 1,30h ili manje ako preskače pojedine stanice. Kod svih polazaka predvidjeno je unošenje bicikla sa naplatom od 100 din. Treba obratiti pažnju na povratak iz Valjeva ka Beogradu nedeljom ili poslednjeg dana nekog praznika jer je voz pun. Jednom sam bicikl držao uspravno pored vrata a jednom sam ostao na stanici jer je voz bio toliko pun pa su ljudi stajali u WC-u. Tad sam morao pozvati druga da iz BG dodje po mene. Zato je najbolje tim danima loviti voz kom je polazna tačka Valjevo jer tad iz VA kreće prazan. Sve posle njega je rizično za unošenje bicikla.
  • 3
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#29 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Postavljeno 02 May 2021 - 09:33 AM

Hvala vam na komentarima i preporukama. :)

 

Još uvek lovim trenutno aktuelnu železničku kartu Srbije.

 

Inače za Šid trenutno nema vozova, bar po Srbija Voz sajtu.

 

Ja sam planirao da stignem vozom do Valjeva noseći bajk pa onda odatle na Bobiju. Ima 50km do Bobije.

 

Zanima me da li bih mogao produžiti iz Valjeva vozom još malo prema Užicu, da izbegnem saobraćaj, do stanice u Leskovicama pa onda preko Povlena do spomenika Živanu Đurđeviću odakle lako stižem do Bobije i sela Donji Savkovići? Da li je neko probao?

 

E sad zanosim se i da vozim isključivo biciklom iz Pančeva do Bobije, 160km. Nikada nisam vozio Ibarskom i koliko je bezbedno... mada vozio sam putevima i pre samo ni jedan se nije zvao Ibarska. Vozio bih BG-Žarkovo-Lajkovac pa posle standardno za Valjevo i Bobiju. Ima li neka manje prometna varijanta za Valjevo od Bg?


  • 0

#30 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 02 May 2021 - 09:59 AM

Do Valjeva nikako Ibarskom, ni u ludilu. Ja sam puno puta išao Bgd-Va i nazad, sigurno desetak različitih varijacija kuda sve može, ali nikad Ibarskom. Najlakše i najkraće je preko Obrenovca i Uba, pa na Karaulu do Va. To je ovo na Stravi: https://strava.app.link/fBUdtyXAVfbScreenshot_20210502-115621~2.jpg

Послато са Pixel 4a помоћу Тапатока
  • 2

#31 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 May 2021 - 11:09 AM

Obrenovac - Ub - Popučke ka Valjevu
  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#32 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Postavljeno 02 May 2021 - 11:43 AM

Hvala još jednom na informaciji i na mapi. Prebacio sam u gpx u GoogleMaps što mi je primarno za navigaciju i pogledao na satelitu kako izgleda. Izgleda mi kao miran put u odnosu na Ibarsku. Ti putem ću i ići jer nema potrebe da eksperimentišem pored vas koji ste sve to istestirali do sada.


  • 1

#33 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 02 May 2021 - 12:21 PM

Nećeš pogrešiti, sve je ravno do Uba, brzo se vozi, a od Uba do Valjeva imaš deonicu sa jako lepim predelima, uz malo brda, ali potpuno bez saobraćaja.

Što se tiče Fruške gore, kad već delim rute i kad već nema voza, evo kuda je zgodno ići do Vrdnika (ima oko 80km ravnog asfalta): https://strava.app.link/T54GiLHKVfb

Kao što sam već napisao, mi smo od Vrdnika produžili grebenom do voza.Screenshot_20210502-141222.jpg

Послато са Pixel 4a помоћу Тапатока
  • 1

#34 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 May 2021 - 03:11 PM

Hvala još jednom na informaciji i na mapi. Prebacio sam u gpx u GoogleMaps što mi je primarno za navigaciju i pogledao na satelitu kako izgleda. Izgleda mi kao miran put u odnosu na Ibarsku. Ti putem ću i ići jer nema potrebe da eksperimentišem pored vas koji ste sve to istestirali do sada.


Od Uba preko Babine luke, nemoj da okreneš naSlovac gde je prometnije.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#35 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Postavljeno 02 May 2021 - 04:49 PM

Bez brige, držaću se sigurne luke, Babine luke :D


  • 0

#36 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 02 May 2021 - 09:01 PM

Hvala vam na komentarima i preporukama. :)

Još uvek lovim trenutno aktuelnu železničku kartu Srbije.

Inače za Šid trenutno nema vozova, bar po Srbija Voz sajtu.

Ja sam planirao da stignem vozom do Valjeva noseći bajk pa onda odatle na Bobiju. Ima 50km do Bobije.

Zanima me da li bih mogao produžiti iz Valjeva vozom još malo prema Užicu, da izbegnem saobraćaj, do stanice u Leskovicama pa onda preko Povlena do spomenika Živanu Đurđeviću odakle lako stižem do Bobije i sela Donji Savkovići? Da li je neko probao?

E sad zanosim se i da vozim isključivo biciklom iz Pančeva do Bobije, 160km. Nikada nisam vozio Ibarskom i koliko je bezbedno... mada vozio sam putevima i pre samo ni jedan se nije zvao Ibarska. Vozio bih BG-Žarkovo-Lajkovac pa posle standardno za Valjevo i Bobiju. Ima li neka manje prometna varijanta za Valjevo od Bg?

Ima iz Zemuna vozova prema Šidu, preko Rume i S. Mitrovice samo ukucaj kao početnu stanicu Zemun.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#37 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 03 May 2021 - 07:40 AM

U pravu si, samo što je u pitanju stanica Batajnica, ne Zemun. Piše na sajtu železnice da se radi rekonstrukcija pruge između Batajnice i Beograda do kraja maja. Nakon toga bi vozovi valjda trebalo da saobraćaju kao i ranije.

Послато са Pixel 4a помоћу Тапатока
  • 0

#38 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 03 May 2021 - 10:56 AM

U pravu si, samo što je u pitanju stanica Batajnica, ne Zemun. Piše na sajtu železnice da se radi rekonstrukcija pruge između Batajnice i Beograda do kraja maja. Nakon toga bi vozovi valjda trebalo da saobraćaju kao i ranije.

Послато са Pixel 4a помоћу Тапатока

Pa da, kaže mi ortak da samo prvi voz neki oko 5h ujutru ide iz Zemuna jer kreće iz depoa, ovi svi iz Bataje kreću.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#39 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 13 July 2021 - 11:32 AM

Fruška Gora je od kada su presvukli novi asfalt definitivno postala raj za bicikliste. Zadnji put sam išao krajem marta, par dana pre nego što sam imao pad. Išao sam od Kaća do Novog Sada, preko Duginog mosta odmah desno pa uz Dunav do Kamenice i prema Beočinu. Posle sam se odvojio levo za uspon na Zmajevac, najozloglašeniji na celoj FG. Doduše nije uspon uopšte toliko zaeban koliko zadnjih kilometar i po tog uspona. Kad sam se popeo gore skrenuo sam levo i išao celom dužinom puta nekih desetak kilometara sve dok nisam izbio na skretanje za Karlovce levo, takoreći na Banstol. Tih deset kilometara puta mi je nešto najlepše što sam video u vojvodini. Asfalt kao staklo a konstantno gore dole bez mnogo saobraćaja u debeloj hladovini od drveća. Nakon spusta ka Karlovcima tu počinje košmar do Novog Sada jer je put u ne baš sjajnom stanju, uz to asfalt ne preterano širok i dosta opterećen saobraćajem. Uz povratak do Kaća bila je to tura od nekih 80-tak kilometara i nazvao bih je otprilike jednom od najuzbudljivijih u našoj nam ravnoj Vojvodini. Jedva čekam opet, ako Bog da u septembru.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika