Jump to content


Fotografije
- - - - -

FRUKA GORA -TURA BICIKLOM -JEZERSKA TURA


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
38 odgovora na ovu temu

#1 cdragan

cdragan
  • Members
  • PipPipPip
  • 140 posts
  • Locationfruska gora

Postavljeno 25 April 2021 - 04:12 AM

Divna ruta.Kada dođete na Zmajevac na Fruskoj gori ,videcete tablu na kojoj je opisana tura koju morate proci.Ja sam je malo prilagodio sebi ali obavezno pređite ovu rutu.

 

 

 

https://youtu.be/XAv6S1rbMHE

 

 

biciklisticka-razglednica-prevoz-u-doba-korone-15.jpg


  • 4

#2 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 25 April 2021 - 01:38 PM

Moj kraj i rodni grad Ruma :)


  • 0

#3 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Postavljeno 26 April 2021 - 07:52 PM

Hvala na predlogu. Mislim da ovo stvarno vredi proći. Za nas koji nismo u blizini sigurno bi imalo smisla da kampujemo ili odsednemo u nekom od planinarskih domova, posebno zbog ovog kruga od 76km. Pitam se da li ima neki trek ove rute da se prostudira pre samog dolaska ili je dovoljno oslanjati se samo na mapu na tabli?


  • 0

#4 markhizio

markhizio
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts
  • LocationRuma

Postavljeno 26 April 2021 - 10:16 PM

Hvala na predlogu. Mislim da ovo stvarno vredi proći. Za nas koji nismo u blizini sigurno bi imalo smisla da kampujemo ili odsednemo u nekom od planinarskih domova, posebno zbog ovog kruga od 76km. Pitam se da li ima neki trek ove rute da se prostudira pre samog dolaska ili je dovoljno oslanjati se samo na mapu na tabli?

 

Ima, ubelezio sam je na svom profilu na Stravi: https://www.strava.com/routes/18007079

 

http://www.srembike....e/jezerska-ruta


  • 0

#5 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 26 April 2021 - 10:16 PM

Divna ruta.Kada dođete na Zmajevac na Fruskoj gori ,videcete tablu na kojoj je opisana tura koju morate proci.Ja sam je malo prilagodio sebi ali obavezno pređite ovu rutu.

 

 

 

https://youtu.be/XAv6S1rbMHE

 

 

attachicon.gifbiciklisticka-razglednica-prevoz-u-doba-korone-15.jpg

 

Divno. Uživanje je pogledati. Pokazala sam drugarima Vaše video zapise. Možete li mi predložiti najopušteniji put kojim se može stići od Beograda do Fruške gore biciklom? Išlo bi nas dvoje, troje. Nije nam važno da idemo brzo, nego da uživamo u vožnji. Rado bismo vozili manje promentnim putevima i trotoarom, kada je moguće. Možemo da pređemo taj put u dva dana, da noćimo u nekom smeštaju. Nismo svi u kondiciji da u cugu pređemo ceo put.


  • 0

#6 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Postavljeno 26 April 2021 - 11:17 PM

Ima, ubelezio sam je na svom profilu na Stravi: https://www.strava.com/routes/18007079

 

http://www.srembike....e/jezerska-ruta

 

Hvala. Značiće.

 

Divno. Uživanje je pogledati. Pokazala sam drugarima Vaše video zapise. Možete li mi predložiti najopušteniji put kojim se može stići od Beograda do Fruške gore biciklom? Išlo bi nas dvoje, troje. Nije nam važno da idemo brzo, nego da uživamo u vožnji. Rado bismo vozili manje promentnim putevima i trotoarom, kada je moguće. Možemo da pređemo taj put u dva dana, da noćimo u nekom smeštaju. Nismo svi u kondiciji da u cugu pređemo ceo put.

 

Ako vozite van puteva, na vrhu nasipa pored Dunava ima put do Novog Sada od Bg. Nema automobila, samo šuma. Nasip kojim sam ja išao počinje čim se pređe Pančevac pa levo. Na nekim delovima mora se odvojiti od nasipa da se pređe ušće Tise u Dunav, tada se ide do Titela i prelazi most na Tisi tamo, pa vraća na nasip uz Dunav. Sa ove bliže strane (desna strane Dunava bliža Bgd-u) ne znam kako je, ima više sela i puteva, nisam išao do sada.


  • 0

#7 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 26 April 2021 - 11:24 PM

Divno, hvala Vam. Koliko Vam je trebalo vremenski i kojom prosečnom brzinom? Može li to u jednom danu za ispodprosečne rekreativce ili je bolje da negde prenoćimo pa nastavimo sutradan? Ima li neki smeštaj na toj ruti?


  • 0

#8 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Postavljeno 27 April 2021 - 07:15 AM

Na delu kojim sam ja išao nisam video nikakav smeštaj osim ako ne računaš po neko selo usput. Rešenje je šator. Ima oko 110km vožnje van puta. Računajte da je van puta teže nego na putu, logično. Brzina bude 15km/h. U jednom danu ako se krene ujutro ovo može da se pređe, zatim noćenje u NS, pa sutradan povratak. Ali mi nije jasno šta znači ispodprosečni rekreativac? Ako to znači neko ko par puta godišnje sedne na bicikl, onda bih se bolje spremio za vožnju van puta od 110km da se to sve ne bi pretvorilo u loš osećaj. Ja se zanosim mišlju da odem i da se vratim ove godine u istom danu vozeći van puta. Osim što mora jako rano da se pođe, verovatno se u takvim slučajevima i ujutro i uveče (noću) vozi po mrklom mraku nasipa. Pričaju ljudi da to i nije toliko bezbedno zbog divljih svinja koje prelaze nasip i idu da piju vodu i valjaju se u blatu. Posebno može biti opasno ako imaju prasiće, pa se naleti na njih.


  • 0

#9 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 27 April 2021 - 07:51 AM

Hvala puno. Baš nam znači Vaše iskustvo. Ispodprosečni rekreativci su mi oni koji voze dnevno nekih 15-tak km (do posla, pijaca) još sporije od tih 15 km/h. Ponekad uspeju da izvuku 40 km u danu a posle narednih dana ne mogu da mrdnu od upale mišića. To smo mi.


  • 2

#10 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 April 2021 - 09:14 AM

Hvala puno. Baš nam znači Vaše iskustvo. Ispodprosečni rekreativci su mi oni koji voze dnevno nekih 15-tak km (do posla, pijaca) još sporije od tih 15 km/h. Ponekad uspeju da izvuku 40 km u danu a posle narednih dana ne mogu da mrdnu od upale mišića. To smo mi.


U tom slučaju zaboravi na 110km vožnje van puta. Vožnja nasipom nije teška ali se konstantno moraju vrteti pedale. Čim stanu noge stane i bicikl.
Ako želiš manje prometnim putem idi od Batajnice ka Starim Banovcima i Slankamenu i dalje ka Čortanovcima. Predješ put za NS i nastaviš preko Krušedola na Frušku. Tuda je dosta prijatnije nego glavnim putem za NS.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#11 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 27 April 2021 - 09:23 AM

U tom slučaju zaboravi na 110km vožnje van puta. Vožnja nasipom nije teška ali se konstantno moraju vrteti pedale. Čim stanu noge stane i bicikl.
Ako želiš manje prometnim putem idi od Batajnice ka Starim Banovcima i Slankamenu i dalje ka Čortanovcima. Predješ put za NS i nastaviš preko Krušedola na Frušku. Tuda je dosta prijatnije nego glavnim putem za NS.

Управо сам хтео ово да предложим. Од Бановаца до Сурдука, даље до Сланкамена па преко Крчедина и Бешке до Чортановаца. Једини евентуални проблем је успон из Чортановаца до Банстола. Све остало је пријатна вожња.
  • 0

#12 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 27 April 2021 - 12:15 PM

@Petarl, @chamade, @omega - hvala puno. Divno. Preneću drugarima :)


  • 0

#13 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14611 posts

Postavljeno 27 April 2021 - 01:45 PM

@Suncokret   Pesice vozom do Novog Sada pa tamo iznajmite bicikl a mozda i vodica (link). Ukoliko vec ne praktikujete preporucujem pesacenje po Kosutnjaku umesto voznje bicikla.


  • 0

#14 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3351 posts

Postavljeno 27 April 2021 - 03:01 PM

Пићенце у Башти пустолова у Бановцима, кафани Малиган у Сурдуку, кафеу Офсајд у Бешки :)
  • 1

#15 velocipede

velocipede
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 27 April 2021 - 05:40 PM

Da se upišem i ja posle 7 godina :)

 

Predlog za vožnju od Batajnice do Fruške Gore:

 

Batajnica - Nova Pazova (par km na kojem jeste gust saobraćaj)

Nova Pazova - Stara Pazova - biciklistička staza odvojena od glavnog puta

Stara Pazova - Golubinci - Putinci - ulaz u Žarkovac - oko 16 km - (put St. Pazova - Ruma) - na izlasku iz Stare Pazove je saobraćaj u prekidu zbog radova na nadvožnjaku i biće bar još nekoliko meseci u prekidu, pa ne bi trebalo na ovom putu da bude značajan broj automobila

ulaz  u Žarkovac - jezero Dobrodol - asfalt,  slab saobraćaj, jedva da ga ima

jezero Dobrodol - selo Šatrinci - put pokraj jezera Šatrinci (može da se svrati do jezera, put je oko 200- 300 metara od jezera) - Krušedol selo - asfalt, slab saobraćaj, jedva da ga ima

dalje postoji opcija za uspon (oko 3.5 km) do puta ka Iriškom vencu ili manji uspon do Iriga i dalje ka Vrdniku (izbegao bih put od Iriga do Iriškog venca)

Čini mi se da je ovo kraći put nego dunavskom rutom, a ne bi trebalo da ima mnogo saobraćaja, posebno sad kad je zatvoren put St. Pazova - Ruma

 

edit: samo treba proveriti da li je moguće zaobići radove negde, tj. da li postoji mogućnost da se bezbedno biciklom pređe pruga u zoni radova


  • 0

#16 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 27 April 2021 - 07:08 PM

Divno. Uživanje je pogledati. Pokazala sam drugarima Vaše video zapise. Možete li mi predložiti najopušteniji put kojim se može stići od Beograda do Fruške gore biciklom? Išlo bi nas dvoje, troje. Nije nam važno da idemo brzo, nego da uživamo u vožnji. Rado bismo vozili manje promentnim putevima i trotoarom, kada je moguće. Možemo da pređemo taj put u dva dana, da noćimo u nekom smeštaju. Nismo svi u kondiciji da u cugu pređemo ceo put.

 

Voz ili vozilo. Bez šale, po ovom što si napisala, vas pola će biti mrtvo dok ste još u beogradskom ataru. Nasip nije nimalo naivan iako je ravan, truckav je i obrastao na mnogo mesta (tj vozi se teško ili jedva), a vi dok skrenete sa nasipa negde do smeštaja, to vam je još jedna prosečna dnevna tura prosečnog člana ekipe. Trebaće vam 5 dana. Nemojte sebi upropastiti ljubav prema biciklizmu, prebacite se do lokacije (koja je bilo gde na 100 km od Beograda, ne mora FG) i uživajte u praznim lokalnim putevima. Ili bar jedan dan probajte da stignete do padinjaka i nazad nasipom, pa ćete videti ko je gde.


  • 1

#17 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 27 April 2021 - 10:34 PM

Hvala svima na savetima. :) Poslušaću Dušan011 i mixitron, da nam ne bi vožnja ostala u ružnom sećanju. 

Ako nekad budemo u boljoj kondiciji, pročitaću ponovo sve predloge.

Radujem se da vidim neki novi video sa vožnje :)


  • 0

#18 Yankeeserbia

Yankeeserbia
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 30 April 2021 - 06:46 PM

Поздрав, да се надовежем на пар питања, возови не саобраћају за Нс већ од Батајнице до Шида, а најбезболније за НС је да идете возом до Руме па на Врдник само је ту и најтежи успон, ради се пут Стара Пазова Голубинци па и ту рачунајте преношење бајсева преко пруге. Језера су супер, само иђају и табле које наводе али воде кроз њиве, поготово од Јарковачког до Марадичког језера па зна бити блатњаво
  • 0

#19 Suncokret

Suncokret
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationLeva obala Save

Postavljeno 30 April 2021 - 11:05 PM

Yankeeserbia, Hvala puno.
  • 0

#20 starcha

starcha
  • Members
  • PipPipPip
  • 77 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 May 2021 - 07:38 AM

Поздрав, да се надовежем на пар питања, возови не саобраћају за Нс већ од Батајнице до Шида, а најбезболније за НС је да идете возом до Руме па на Врдник само је ту и најтежи успон, ради се пут Стара Пазова Голубинци па и ту рачунајте преношење бајсева преко пруге. Језера су супер, само иђају и табле које наводе али воде кроз њиве, поготово од Јарковачког до Марадичког језера па зна бити блатњаво

 

Prosao juce sa gumama 700x35 bilo ok. mada naravno to zavisi od padavina, ali je ok na par mesta samo ostali tragovi traktora


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika