Jump to content

Fotografije

Covid-19 - Sport i trening nakon oporavka, posledice

covid-19corona oporavak posledice SARS-CoV-2

• Molimo uloguj se da bi odgovorio
23 odgovora na ovu temu

#21 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts

Postavljeno 01 January 2021 - 12:14 AM

Doktori sada mnogo više znaju o ovome nego na početku. Treba ići kod dr čim čovek oseti slabost,molim vas, za ovu bolest je bitan svaki sat ranije doći zbog moguće upale pluća i daljih komplikaja ako se zapusti.
  • 0

#22 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 823 posts

Postavljeno 01 January 2021 - 07:04 AM

Moja majka se u isto vrijeme razbolila kao i ja, posto je prosvjetni radnik njoj su radili pcr test (iz nekog razloga za medicinu, prosvjetu i policiju ima pcr a za nas drugog reda nema), bila pozitivna. 14 dana izolacije i antibiotika, poslije toga slikanje pluca, oba plucna krila "ima nesto", pulmolog propisuje doksiciklin i eno vec skoro mjesec pije i ne popravlja joj se stanje. Mislim ok je sve al ona kze da ima upalu pluca koja je ne prolazi jer je takav nalaz. Ona vjeruje u sistem i slusa sta joj se kaze, s njom ne vrijedi dalje pricati o tom. Medjutim svako ima identican nalaz i terapiju pa su ljudi otisli raditi ct privatno. Po privtnom ct-u pluca su im normalna a po drzavnom rendgenu zapaljenje oba krila, e sad ko kome vise vjeruje...

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#23 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 402 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 01 January 2021 - 07:24 AM

U medicini se skoro svi ograđuju to nije bitno.

Ono što ja zaključujem iz teksta je da se plaše komplikacija kao što je miokardotis(upala srčanog mišića), upale pluća i embolije (nastanka krvnog ugruška u samom krvnom sudu (skoro uvek su to vene) i njegovo dalje kretanje . Ono što nisam video je od labaratorije D-dimer (parametar koji pokazuje sklonost ka nastanku trombose). Razumem raditi troponin ali on se luči iz mišića srca po nastanku zaglušenja karotida i u suštini je pokazatelj srčane ishemije i/ili srčanog infarkta (mislim, malo je kasno).

Jedno pitanje Veljo, majka ti je dobila antibiotike (sem što oni moraju da se piju u tačno vreme, ne malo kasnije (bolje je preskočiti celo dozu od toga da bude uzeta 1 ili 2 sata kasnije)) da li je rađen biogram i antibiogram?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

#24 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 823 posts

Postavljeno 01 January 2021 - 10:40 AM

Nije radjeno nista sem slikanja pluca, i to doktora ne vidis nit cujes, on pogleda sliku i propise antibiotik, ne saslusa te kako se osjecas, meni to nije normalno

Ne znam da se uopste rade ti testovi kod nas, prije par godina sam ja za boreliozu primao mjesec dana 2x dnevno ceftriakson pa pio 2 mjeseca doksiciklin i jos nakon pauze 2 mjeseca azaran, to tako ovde ide. Kad bi i bili testovi ko bi to stigao vremenski i finansijski...

Licno ja se bojim samo embolija, imao sam ih nekoliko puta neke 3-4 godine zaredom, uvijek u pu pu pu ovo doba, vec 5-6 godina se ne javljaju. I bez ovog sranja po bolnicama su bile zajebane, sad bi moglo biti fatalno, brrrrr

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika