Jump to content


Fotografije

Through axle to quick release adapter za zadnju nablu?

adapter quick release through axle free wheel nabla zadnja glava

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4 odgovora na ovu temu

#1 VukMorski

VukMorski
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 14 August 2020 - 07:31 PM

Pozdrav,

 

potreban mi je adapter za zadnju glavu, naime glava je "trough axle" 12mm, a ram za "quick release", da li neko zna gde može da se kupi?

 

Hvala unapred


  • 0

#2 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 15 August 2020 - 06:12 PM

potreban mi je adapter za zadnju glavu, naime glava je "trough axle" 12mm, a ram za "quick release", da li neko zna gde može da se kupi?

 

koja je glava u pitanju?

Razne (zadnje) glave imaju razlicite konstrukcije tako da u zavisnosti od konstrukcije glave postoje i razna resenja.

 

Ovaj model sa desne strane mi deluje onako...univerzalan i kao da bi mogao da ti pomogne,

deblji deo utaknes u rupu na glavi,tanki šeširić ne dozvoljava da upadne previse duboko

a ostanu da vire krajevi (spoljnog) precnika 10mm sa rupom za QR:

from TA to QR Adapters.jpg


  • 0

#3 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 August 2020 - 07:11 PM

Ja sam noob za ove stvari, da li su sve 12mm TA široke 142mm (ili i više kod MTB), a QR 135mm? Da li TA može da stane u drop out rama?
  • 0

#4 VukMorski

VukMorski
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 15 August 2020 - 07:23 PM

koja je glava u pitanju?

Razne (zadnje) glave imaju razlicite konstrukcije tako da u zavisnosti od konstrukcije glave postoje i razna resenja.

 

Ovaj model sa desne strane mi deluje onako...univerzalan i kao da bi mogao da ti pomogne,

deblji deo utaknes u rupu na glavi,tanki šeširić ne dozvoljava da upadne previse duboko

a ostanu da vire krajevi (spoljnog) precnika 10mm sa rupom za QR:

attachicon.giffrom TA to QR Adapters.jpg

 

Da, da to je to, da li ima negde da se kupi?


  • 0

#5 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 15 August 2020 - 10:59 PM

TA je vrsta vezivanja tocka i kuke (dropouta) na prednjoj ili zadnjoj vili. Proizvodi se u raznim precnicima i duzinama osovina a obe dimenzije treba da se uklope da bi tocak i vila/ram odgovarali jedno za drugo.
  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: adapter, quick release, through axle, free wheel, nabla, zadnja, glava

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika