Jump to content


Fotografije

Pomoć za kupovinu drumaša

Pomoć

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
48 odgovora na ovu temu

#21 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14614 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 02:11 PM

Ove Alpina su udobne i realno dobre patike ali nisu za bicikl, samo za setnju. Lotto ima relativno jeftine a kvalitetne sportske patike/ cipele ali mora biti deblji djon. Imam i gore navedene Alpine i Lotto vozio bicikl u njima pa govorim iz iskustva. Mislim da je Lotto best buy kome trebaju cipele za ravne pedale. Nasao ih u Srbiji za manje od 4000 dinara.


  • 0

#22 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 02:29 PM

Skupa proba, zato mu i pomažemo da se ne zaleti...
Meni su ukrali drumaša (i spasili me muke), ako njemu ne ukradu, moraće da prodaje, menja, ovo-ono...

 

Aha, znači ipak misliš da jesu svi kao ti. Onda ništa.


  • 0

#23 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 02:48 PM

Pozdrav svima. Kako bih vam olakšao malo ću se raspisati. Da krenem od osnovnog, visina 176cm, unutrašnja dužina noge 82cm, trenutna težina 101kg. Pre godinu dana sam operisao slepo crevo, u februaru ove godine polomio desnu nogu na 3 mesta. Inače sam bio fizički aktivan, redovno išao na plivanje (ništa preterano, svaki drugi dan po 1-1.5km). U svakom slučaju zbog gore navedene situacije izgubio sam kondiciju i poprilično se nagojio. Zbog korone nisam mogao da idem u banju pa se oporavljam sam "kod kuće", doktor mi je preporučio vožnju bicikla ili bazen, pošto je korona bazen otpada i ostaje mi vožnja. Drumaši su mi se uvek nekako sviđali pa bih voleo jedan i da kupim. Dakle uzmite u obzir da mi je potreban za oporavak, nikakvi preterani napori, nikakve preterane brzine itd... Ono što sam ja gledao i što se meni svidelo su Visitor Dyscovery F1 (ima ga samo u veličini 58), Capriolo Firebird kog nigde u Srbiji nema i Capriolo Eclipse 4.0. Koliko sam čitao samo Firebird ima malo bolju opremu a ova dva su poprilično basic varijante. Hteo bih da potrošim do 42000rsd i voleo bih da to bude nov, ako nema nov za te pare a da radi posao, i polovan dolazi u obzir. Problem je što se ne razumem i vrlo lako bi neko mogao da mi uvali krš.

 

Teško je naći nov da vredi, naročito za te pare. Mislim da je bolje da se okreneš polovnima, i da računaš u budžet verovatnu zamenu osnovnih potrošnih delova u prvih par meseci - sajle i bužiri, spoljne gume, lanac i kaseta. Najbolje da gledaš nešto sa kompakt ili tripl pogonom da se ne bi opterećivao preterano na usponima, a veličina negde 54-55.


  • 0

#24 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 02:49 PM

Ove Alpina su udobne i realno dobre patike ali nisu za bicikl, samo za setnju. Lotto ima relativno jeftine a kvalitetne sportske patike/ cipele ali mora biti deblji djon. Imam i gore navedene Alpine i Lotto vozio bicikl u njima pa govorim iz iskustva. Mislim da je Lotto best buy kome trebaju cipele za ravne pedale. Nasao ih u Srbiji za manje od 4000 dinara.

Meni ne odgovaraju za setnju, djon je tanak i peta povisena i nekako me vuku "na nos"
S druge strane taj tanki djon je nenormalno tvrd, sto mi isto ne odgovara za setnju al odgovara na biciklu, i kad njegove ripne uhvate pinove, nogu mozes samo da podignes da pusti pedalu, drugacije nikako, moze djon da bude i mokar al nece mrdati nigdje

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#25 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 04:22 PM

Aha, znači ipak misliš da jesu svi kao ti. Onda ništa.


Nisi razumeo... pokušavam(o) da mu svojim iskustvima pomognemo.
Tim konkretnim postom da, ako požuri s izborom i zezne se - imaće problema.
  • 0

#26 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 04:35 PM

:roll:

 

Jesi ti znao da ti ravan volan (s rogovima i par centimetara pene) odgovara više od drumskog pre nego što si ga probao? Čovek je lepo rekao da će svakako probati pre nego što bilo šta kupi, ali ti znaš unapred da će na trekingu da bude "barem udobnija vožnja"? Šta ako te posluša, pa bez probe kupi treking i zezne se? Onda nema problema?


  • 1

#27 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 04:48 PM

Čovek je lepo rekao da će svakako probati pre nego što bilo šta kupi, ali ti znaš unapred...

Jok, nego mu dajem još jednu opciju za probu...
Zato sam ga i pitao zašto želi baš drumaša.
Pa ako je samo zbog toga što mu se više sviđa izgled, da razmotrimo za i protiv...
Nije čovek dete pa da ga ovde neko na brzinu preobrati u izboru.
  • 0

#28 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 04:54 PM

Sad bar ima šta da razmotri. Da je ostalo samo ono što si ti pisao, svelo bi se na "Zašto ne uzmeš treking da ti bude udobnije?" a nemamo pojma šta je za njega udobno.


  • 0

#29 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 05:02 PM

Dobro, izvinjavam se... računao sam da je kao neka činjenica da drumaš nije najudobniji bicikl. Najbrži jeste, neverovatno bi bilo da je i najbrži i najudobniji...
A on je sAm napisao da mu nije cilj nekakva jurnjava.
  • 0

#30 Visal

Visal
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 190 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 05:44 PM

Najudobniji nije. Ali se navikneš. Nakon vožnje me nekad zabole ledja, a i zadnjica ako preteram. Ranije nikako da se naviknem na drumaša, sad nikako na mtb.
  • 0

#31 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 05:52 PM

Zavisi i od vozača i od bicikla. Ne mora drumaš da izgleda isključivo ovako:

tumblr_lsvjm9ezwa1qaythmo1_640.png
  • 1

#32 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 06:22 PM

Neverovatno kako neki uvek znaju bolje nego ti sam, sta je bolje za tebe. Ali ne zato sto je to tebi bolje, nego zato sto je to njima bolje.


  • 0
.

#33 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 06:28 PM

Neverovatno kako neki uvek znaju bolje nego ti sam, sta je bolje za tebe. Ali ne zato sto je to tebi bolje, nego zato sto je to njima bolje.



da ne pišem ponovo isto... :D

Pa to mu je pomoć, pošto mu je argument za kupovinu drumskog da mu se drumaš "nekako sviđa", a sa druge strane ne interesuju ga "nikakve preterane brzine".
Pa ako mu nije do preterane brzine, onda nek mu je barem udobnija vožnja.
Naravno, ja sam mogao i da ćutim i ne javljam se u ovoj temi i ništa.
Ovako će možda da razmisli... računam da post nije na odmet.


  • 0

#34 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 August 2020 - 07:36 PM

Zavisi i od vozača i od bicikla. Ne mora drumaš da izgleda isključivo ovako:

tumblr_lsvjm9ezwa1qaythmo1_640.png

Ćuti tamo, mora! :D n2:Heristical

 

Inače, što se tiče udobnosti, ko misli da su drumaši neudobni, neka dođe na neki veći skup i organizovanu vožnju, gde je 50-100 biciklista većinom drumaša, pa neka pita ljude redom da li im je bicikl neudoban i da li se žale na nešto. Ne verujem da bi ga vozili redovno, po 100-200 km da ih muče leđa zadnjice ruke itd.

Zašto na dugačkim vožnjama dominiraju drumaši ako su tako neudobni..

Na 200-250 km mogu misliti koliko bi me više polomio taj "udobni" treking, jer prvo ima ravan volan, drugo proveo bih mnogo više u sedlu, mnogo je teži sporiji tromiji itd. Ne mogu da zamislim da vozim tolike dužine na bilo mtb, trekingu, hibridu.. a na drumašu mi je kao dobar dan.


  • 0

#35 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 13 August 2020 - 08:31 PM

Svi bicikli su neudobni, neki manje, neki više, pogotovo na dužim vožnjama... :D

*

Drumaš ima takvu geometriju da do izražaja dolazi aerodinamika i brzina. A ako je, pored toga, i udobniji od ostalih bicikala, onda treba svi biciklisti bez zdravstvenih smetnji da voze drumaše i kraj priče. Jer ako je udobniji na duže staze, udobniji je uvek... i na duže, i na kraće.



Meni lično, drumaš je bio neudoban baš zbog volana.
Sad sa hibridom mi je ok, ti sunđeri mi neverovatno mnogo pomažu. Karbon viljuška i šticna, rogovi na volanu i sunđeri na njima i cepaj... :)
Već sam i zaboravio trekingov prednji amortizer i šticnu sa amortizerom.
  • 1

#36 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 14 August 2020 - 07:05 AM

Znači mogao si da rešiš probleme na drumašu debljim keperom, ili onim gel ulošcima ispod kepera, i možda malim podizanjem volana...


  • 0

#37 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 14 August 2020 - 09:43 AM

Ja sam planirao nešto, tako kako je bilo - nije mi bilo zgodno, ali odnesoše ga lopovi...
  • 0

#38 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 14 August 2020 - 11:10 AM

Bas su se "usrecili" ,za nagradu (ili kaznu)ja bi ih naterao da voze po srpskim putevima,da vide sta je sex,ali ajde da ublazim ,po sremskim putevima. O:).  Neee !! Po japanskim putevima u Srbiji-SAMA JAMA.


  • 0

#39 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4276 posts

Postavljeno 14 August 2020 - 11:51 AM

Ala ste pomogli coveku u izboru, svaka cast.


  • 2
.

#40 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 14 August 2020 - 12:31 PM

Takođe i ti, 3 posta si napisao u ovoj temi i nikakve koristi od njih za čoveka, svaka čast...
  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: Pomoć

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika