Jump to content


Fotografije

Polar Shadow


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
63 odgovora na ovu temu

#41 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 04:11 PM

@Smasher

A sto kolega"ne daj boze"?
  • 0

#42 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 06:16 PM

I ne rece ti nama, Kralju ritma, koje je tvoje konkretno iskustvo sa Polar Shadow biciklom?
Sudeci po tome da te ima na forumu svaki dan a da nas nisi udostojio odgovora, pretpostavljam nikakvo. Pretpostavljam i da ovaj bicikl nikad nisi ni video uzivo a kamoli seo na njega, ali unapred znas da je to krs krseva i da naravno, po milioniti put ponavljas kako nista sto nije Shimano XT i XTR ne moze da se nazove biciklom.
No najmanji problem je tvoje misljenje. Problem je sto kad god neko negde pomene bilo kakav bicikl, ti se u apsolutno svakoj temi pojavis da blatis, trolujes, ismevas i podcenjujes bilo kakav bicikl koji nema pomenutu opremu, potpuno zanemraujuci cinjenicu da nisu svacije potrebe za biciklom iste kao i da nemaju svi iste prioritete prilikom odabira bicikla.
I ova tema naravno nije bila izuzetak, dakle i po ovoj si morao da se pokakis. Molio bih te da to vise ne radis a svoje bicikle sa xt i xtr, Reba vilama, DT Swiss cudima i moodima zadrzis za sebe i da shvatis da nisu svakome potrebni podjednako kao sto su tebi.
Hvala na razumevanju za koje sam siguran da ce poboljsati kvalitet ovog foruma...

Evo ga jos 1 wanna be psiholog,naravno da nemam iskustva s takvim traktorima, valjda sam naucio nesto za ove godine voznje i trgovine,da mi das tako nesto na poklon da moram da vozim odbio bih , e al vidi bar nesto pozitivno u ovom tvom proseravanju,znas kad me pomenes da ces dobiti neki lajk,bravo uspeo si u zivotu
  • 1

#43 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 07:16 PM

Na svakom forumu (satovi, automobili, noževi) itd uvek isto. Svuda se nađu likovi koji vrcaju od nadmenosti i mudrosti. Na žalost u manjini su oni koji pokušavaju da edukuju činjenicama, konstruktivnim dijalogom, razumeju vreme u kome živimo, različite mogućnosti, strasti i želje itd.

Moje potrebe i moje uživanje je potpuno i sa Polar traktorom. Mojih 20-30 km dnevno u proseku mi pruža neizmerno zadovoljstvo i sreću.  A to je na kraju ono što se računa i što je jedino važno.Na žalost, nemam vremena za duže/ veće vožnje, porodične, poslovne i ostale obaveze mi ne daju dovoljno vremena da se tome posvetim.  Da li misliš da je meni potreban karbon, Sram XX itd ?   Da li misliš da su tvoje potrebe, želje i mogućnosti, u stvari potrebe, želje i mogućnosti svih oko tebe..  Malo vetra u kosi, koja mušica u ustima, malo ću naučiti nešto o bajsevima, koji dijalog sa ponekim pajserom ili zanimljivim likom i to je to. Mala sporedna stvar na svetu zbog koje se osećam dobro. 

By the way, po inženjerskim rešenjima i konstukciji, nameni i upotrebljivosti, traktor je na mnogo višem tehničkom nivou od npr. automobila

Na kraju želim ti najbolji bajs na svetu. Samo ti ne želim da misliš da će ti zbog bajsa biti veća kitica u krevetu sa devojkom/ženom/dečkom što god....

Pozdrav od Traktor Toma


  • 8

#44 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 07:32 PM

Izvinjavam se za poslednju rečenicu. Ljutnja....

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 4

#45 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 17 June 2020 - 08:25 PM

xt majka, ja ispod xtr ne sedam na bicikl, a kada vidim nedaj boze neki bajk sa acera zadnjim menjacem ja predjem ulicu.
U zdravlju da teras ovaj polar - traktor i da se nauzivss u voznji. Ovde ne shvafaju pojedinci da nije biciklizam sve na svetu, i da jednostavno neko kupi bajk da se peovoza krug dva i da je time zadovoljan. Svaki bajk je dobar ako se vozi i ako uzivas u voznji na njemu, sve ostalo je proseravanje. Niko ovde nema hleba od voznje bicikla (da voznje ne od preprodaje) da bi mu pola sekunde na 1km bilo bitno.
  • 6

#46 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 08:56 PM

Ako ako svaki ciga svog konja hvali samo cepajte
  • 1

#47 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 09:58 PM

@Smasher

A sto kolega"ne daj boze"?

Pa to sam napisao u smislu toga da ne daj Bože da tvom biciklu postane osnovna namena samo da se prevezeš od tačke A do tačke B, jer mislim da bicikl pruža najveće zadovoljstvo ne onda kada ga voziš da bi njime završio neku obavezu (što takođe ima svoju čar), nego onda kada te ponese strast prema biciklizmu, pa svaki momenat svog slobodnog vremena želiš da provedeš na biciklu, pedalajući sve više i sve dalje. To je ono što sam hteo da kažem. Da bajs ne bude samo puko prevozno sredstvo, nego i sredstvo rekreacije i uživanja.....


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#48 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 18 June 2020 - 04:03 AM

Apsolutno si u pravu.
Scott se polagano sklapa.Tako da kada bude gotov,Polar ostaje za poso i zavrsavanje obaveza.
  • 0

#49 pjano

pjano
  • Members
  • PipPip
  • 42 posts

Postavljeno 13 August 2021 - 05:32 PM

Koje su dimenzije rama koji imas u cm ?


  • 0

#50 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 13 August 2021 - 05:55 PM

XL,58cm
  • 0

#51 pjano

pjano
  • Members
  • PipPip
  • 42 posts

Postavljeno 14 August 2021 - 05:53 PM

XL,58cm

 

Hvala ... znaci vertikalmna je 58cm, a horizontalna ? 

 

Neko prodaje isti velicina (vertikalna) 52 a duzine 56 a ne zna koja je velicina M, L, XL ? 

Znaci ovo bi trebalo da je neka M. Prosto mi neverovatno da nigde nisu napisali velicinu na ramu :)


  • 0

#52 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 14 August 2021 - 06:07 PM

Od sredine pogona do selne je 54cm.

Ovaj model Polara se prodavao samo u L i XL velicini koliko ja znam.
  • 0

#53 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 14 August 2021 - 06:15 PM

Hvala ... znaci vertikalmna je 58cm, a horizontalna ? 
 
Neko prodaje isti velicina (vertikalna) 52 a duzine 56 a ne zna koja je velicina M, L, XL ? 
Znaci ovo bi trebalo da je neka M. Prosto mi neverovatno da nigde nisu napisali velicinu na ramu :)

Ne 58cm je horizontalna ili Top Tube.
  • 0

#54 pjano

pjano
  • Members
  • PipPip
  • 42 posts

Postavljeno 14 August 2021 - 09:49 PM

Ne 58cm je horizontalna ili Top Tube.

 

Hvala najlepse


  • 0

#55 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 15 August 2021 - 05:31 AM

Ako smem da se umešam... Nemam ovaj bicikl ali sam imao više biciklova sa tzv. Sloping geometrijom kao što je to slučaj sa ovim. Kod ovakvih ramova visina rama odnosno dužina od sredine pogona do šelne sedišta vam ne govori skoro ništa i može biti od 50 do 54 cm a da to ne utiče znatno na veličinu rama. Zbog tog naglog kosog pada i ugla između sedalne i horizontalne cevi, treba meriti isključivo dužinu top tube-a od šelne šticne do sredine head tube-a. I to meriti tako da metar ne legne na top tube nego da bude pod pravim uglom u odnosu na zemlju. Tako se dobiju efektivne, tačne mere na osnovu kojih to možemo da uporedimo sa nekim tradicionalnim geometrijama da bismo skontali kakva nam je veličina potrebna.
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#56 pjano

pjano
  • Members
  • PipPip
  • 42 posts

Postavljeno 18 August 2021 - 02:56 PM

Ako smem da se umešam... Nemam ovaj bicikl ali sam imao više biciklova sa tzv. Sloping geometrijom kao što je to slučaj sa ovim. Kod ovakvih ramova visina rama odnosno dužina od sredine pogona do šelne sedišta vam ne govori skoro ništa i može biti od 50 do 54 cm a da to ne utiče znatno na veličinu rama. Zbog tog naglog kosog pada i ugla između sedalne i horizontalne cevi, treba meriti isključivo dužinu top tube-a od šelne šticne do sredine head tube-a. I to meriti tako da metar ne legne na top tube nego da bude pod pravim uglom u odnosu na zemlju. Tako se dobiju efektivne, tačne mere na osnovu kojih to možemo da uporedimo sa nekim tradicionalnim geometrijama da bismo skontali kakva nam je veličina potrebna.

Hvala


  • 0

#57 jaksa

jaksa
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 10 July 2022 - 05:53 PM

Moj brat ima ovaj bicikl. Veoma je zadovoljan  i  ne smetaju mu traktor delovi.


  • 0

#58 Vojo_93

Vojo_93
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 09 June 2023 - 03:40 PM

Polar Shadow model koji se u zadnje vreme sve cesce pominje i predlaze zainteresovanima za kupovinu novog traking/city bajsa.
Kupljen jesenas,na onom lepom snizenju u planetu.Dvoumio sam se izmedju njega i Scott Scalea RC.
Elem,pazarim ja njega i krenem iz radnje ka kuci.
Hmm,vrtim pedale i psujem samog sebe i planet i polar i sve zivo i sta mi je ovo djubre trebalo.Nelazem nista bukvalno je tako bilo.Pitam samo sebe dali je moguce da duplo skuplji bajs od Capriolo levela 9.0 bude ovako neudoban?
attachicon.gifIMG_20191016_162901.jpgattachicon.gifIMG_20191016_163622.jpgattachicon.gifIMG_20191016_163617.jpg


Pozdrav. Je l ovaj model ima nazad da se postavi paktreger za bisage ili korpu?
  • 0

#59 BikerDiCattaro

BikerDiCattaro
  • Members
  • Pip
  • 19 posts

Postavljeno 29 July 2023 - 03:23 PM

Zdravo svima. Vozim polar shadow drugu godinu. Uz promjenu sjedala dobio sam prilicno na udobnosti. Ono sto me zanima,tj.o cemu razmisljam (vise hipoteticki, jer ne znam cijenu kostanja) je zamjena opreme, mjenjackih sklopova. Naime, zapao me je model sa kineskom ltwoo opremom, i na ubjedjivanje prodavca nisam htio da mijenjam za neki drugi model bicikla jer sam o ovom citao pozitivne utiske, prvenstveno na ovoj temi. Sad mene zanima koliko bi kostala (ugrubo) zamjena mjenjackih djelova za altus (ili neki bolji), koliko je to generalno lako izvodivo, i da li bi dobio nesto u komforu voznje. Ono sto primjecujem sa ovom opremom je onako grubo i neprecizno saltovanje. Nisam nikad probao nista bolje pa mozda i ne znam sta ocekivati. S obzirom da ne vozim puno, vjerovatno mi se to ne bi ni isplatilo, ali eto...volim da razmisljam

Sent from my DN2103 using Tapatalk
  • 0

#60 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 July 2023 - 04:39 PM

Možda prvo da probaš da odvezeš bajs kod nekog valjanog majstora da ti našteluje menjače, to je mnogo jeftinija opcija od kupovine novih delova, a vrlo lako može da drastično unapredi 'komfor' tojest šaltanje.
  • 3
The sea, the sea




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika