Jump to content


Fotografije

Polar Shadow


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
63 odgovora na ovu temu

#21 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 932 posts

Postavljeno 14 June 2020 - 09:15 PM

XL (1.88cm moja visina). To mi je najudobniji položaj za vožnju. Dovoljan da se prstima oslonim na zemlju i da mi noga bude ispružena na pedali

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#22 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 14 June 2020 - 09:16 PM

Ne bih ni ja skidao nalepnice, pride si bar malo uocljiviji u saobracaju. Ja se isto sit navozah sa altusom, samo kocnice su lose posle nekoliko jakih kocenja vise ne hvataju kako treba, tako da podrzavam promenu na m6000 (ako dobro vidim). Neka dobro sluzi :)
  • 0

#23 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 14 June 2020 - 09:25 PM

@Nesoni

Aha 188 a XL onda je to ok.
Ujedno je i kolega Darko180,dobio odgovor.Za visinu 193 jos 1cm. da izvuce sticnu i mozda duza lula i trebalo bi da mu odgovara.

@Dule0911

M6000 su kocnice i razlika se oseti,doduse jos su stari rotori,kad dodju neki serije 6x bice prava stvar.
  • 0

#24 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 14 June 2020 - 09:59 PM

Još jedno zapažanje sa moje strane.

 

 

 

Kontam ja da su deblje gume udobnije, ali ja lično nikad ne bih stavljao gume deblje od 30 ili maksimum 32mm jer će bajs izgubiti i na brzini i agilnosti a i dobiće dosta  i na težini. Guma od 32mm je itekako udobna ako je od nekog krštenog proizvođača i bar neke srednje klase. Ovaj bajs je prevashodno namenjen sa asfalt, asfalt lošijeg kvaliteta i blaži off road. Kome treba da sa njim skače po ivičnjacima, trotoarima, niskim stepeništima i slično, neće problem rešiti debelim gumama. Tu posao bolje radi mtb....


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#25 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 15 June 2020 - 04:11 AM

Imam 28 u kutiji,uzete za Scotta,mogu da probam.

Za ostalo si u pravu.Nije ovo bajs za skakanje i akanje,niti ga ja koristim za tako nesto.
  • 0

#26 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 15 June 2020 - 05:41 AM

Dobar utisak nekoga ko je ovim bajsom zadovoljan. Ocit primer da nije pod moranje da sve bude xtr ili xt a da pri tome sasvim dobro odradjuje posao.
Inace, sve je stvar ukusa ali ja bih ostavio te plave detalje, jer bas oni razbijaju crnu monotoniju bajsa. Meni je skroz crni bajs totalno off, podseca me na one svapske posle ratne celicane. No naravno o ukusima ne vredi tupiti...

Pa nije dok se ne proba xt i xtr,ja kad bih iz dacie presao na bmw vrv bih je gurnuo s mosta, ne bih mogao da kazem da odlicno zavrsava posao kad se posle 50km vratim slomljen iz nje,jer se prosto u ovome ne radi o ukusu nego o traktoru i peru poredjenju
  • 0

#27 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 15 June 2020 - 06:12 AM

Jeste, vratiš se slomljen jer ti je nazad  Altus a ne XT. Samo taj Altus je daleko sličniji XT-u od pre 10-tak godina. A takav vozi još većina ovde i hvali se da ima XT.

 
  • 6

#28 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 15 June 2020 - 07:02 AM

Ja u toku ovog mog skromnog biciklistickog iskustva, gotovo nikad nisam primetio da me je neka grupa ucinila brzim i boljim na biciklu, niti da me je neka druga slomila. Vise su me lomili usponi kad sam nespreman i duge voznje kad nemam kondicije. a vozio sam svasta.
  • 4

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#29 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1395 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 June 2020 - 07:31 AM

Pffff pa ti si neiskusan, ne radi se to tako. Kada si spor i loše ti ide kriva je mehanika, a kada si brz onda je to zato što si opak biciklista.

Takođe, kada nemaš čime drugo da se hvališ a ti se do'vatiš mehanike (naravno, zato što si odličan biciklista pa imaš skupu grupu) pa udariš po tome, jer svi sa nečim nižim će da crknu od zavisti, ili u neznanju umru vozeći krš.


  • 6

#30 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 932 posts

Postavljeno 15 June 2020 - 08:12 AM

Zoki a koje bi gume za mene preporučio? Bojim se da tvoj Continental nije previše drumski orijentisan. Dominantna mi je vožnja po lošem asfaltu ali dosta vozim i po utabanim stazama Košutnjaka a na putu ka poslu (primarna namena) prolazim preko kaldrme, zemlje u parku, kamenčića i često stakla (pored buvljaka). Naravno, želim veću udobnost i brzinu sa novim gumama uz cenu koja može da varira neznatno više u odnosu na tvoju sport contact gumu..ili misliš da mi tvoj model gume završava posao. Hvala

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#31 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 15 June 2020 - 02:06 PM

@Nesoni

Ja sam sa ovim gumama zadovoljan,stoji da na mokroj podlozi moras biti obazriv da ne proklizaju i da zbog sirine nemoze svaki blatobran da se namontira.

E sad dali ovaj model ili neki drugi na tebije da odlucis.

Tu su i iskusnije kolege pa ce dati neki predlog.
  • 0

#32 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 15 June 2020 - 03:56 PM

Jeste, vratiš se slomljen jer ti je nazad  Altus a ne XT. Samo taj Altus je daleko sličniji XT-u od pre 10-tak godina. A takav vozi još većina ovde i hvali se da ima XT.


Radi se o brendu koji ugradjuje traktor delove kao sto su capriolo,polar,boxer,booster,delta i ostala sranja koja se kupuju na kilo za izdavanje ili deci da ih izakaju za mesec dana
  • 0

#33 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 15 June 2020 - 05:54 PM

O kom brendu konkretno pises?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#34 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 15 June 2020 - 07:01 PM

Pise nabrojao sam daj masti na volju,uzmes najbolji njihov bicikl i sta dobijes,deore max sa svim ostalim krs delovima od vile do tockova,ja takve kante ne uzimam ni slucajno za poredjenje sa brendovima koji imaju klasu skupih bicikala sa xt i xtr grupama,reba-fox vile,xt-dt swiss tockovi,zato sto su njihovi najgori bicikli bolji od najboljih nabrojanih
  • 0

#35 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 15 June 2020 - 08:23 PM

@Rhythmking

 

 

 

Ok, poštujem svačije mišljenje.

 

Nego, koliko si dugo imao tog Polara Shadow, koliko si uspeo kilometara da napraviš sa njim, i po kakvim terenima? Jesi imao nekih kvarova, problema koji nisu mogli da se reše i tome slično?


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#36 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 07:44 AM

I ne rece ti nama, Kralju ritma, koje je tvoje konkretno iskustvo sa Polar Shadow biciklom?

Sudeci po tome da te ima na forumu svaki dan a da nas nisi udostojio odgovora, pretpostavljam nikakvo. Pretpostavljam i da ovaj bicikl nikad nisi ni video uzivo a kamoli seo na njega, ali unapred znas da je to krs krseva i da naravno, po milioniti put ponavljas kako nista sto nije Shimano XT i XTR ne moze da se nazove biciklom.

No najmanji problem je tvoje misljenje. Problem je sto kad god neko negde pomene bilo kakav bicikl, ti se u apsolutno svakoj temi pojavis da blatis, trolujes, ismevas i podcenjujes bilo kakav bicikl koji nema pomenutu opremu, potpuno zanemraujuci cinjenicu da nisu svacije potrebe za biciklom iste kao i da nemaju svi iste prioritete prilikom odabira bicikla.

I ova tema naravno nije bila izuzetak, dakle i po ovoj si morao da se pokakis. Molio bih te da to vise ne radis a svoje bicikle sa xt i xtr, Reba vilama, DT Swiss cudima i moodima zadrzis za sebe i da shvatis da nisu svakome potrebni podjednako kao sto su tebi.
Hvala na razumevanju za koje sam siguran da ce poboljsati kvalitet ovog foruma...
  • 10

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#37 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 08:56 AM

Jest malo zastranio :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#38 zoksi

zoksi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 277 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 11:44 AM

Resih da probam,kad vec imam mogucnost,continental ultra sport III sirine 28.IMG_20200617_124102.jpg IMG_20200617_124111.jpg

Utisak posle prve krace voznje.
Odlicne.
Bajs je brzi,agilniji,lakse se pedalira.
Sto se udobnosti tice nevidim neku razliku.
Malo mi je ruzniji sada sa tanjim gumama.
  • 0

#39 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 932 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 11:54 AM

Slažem se. Sport contact mnogo lepše. Ja ću verovatno za mene da naručim Conti RIDE City, našao sam malo jeftinije preko "Jakov sistem" nego u PB-u.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#40 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 17 June 2020 - 12:39 PM

Meni ni sa ovim tanjim gumama ne izgleda lose. Svakako da je ram namenjen za nesto deblju gumu, ali kao sto si i sam rekao, bicikl je sa ovim gumama svakako brzi, ne samo zbog sirine same gume nego i zbog manje tezine.

Ako budes sto cesce i sto duze vozio bajs van grada, po brdima i sto dalje od kuce, sve ces vise biti zahvalan ovim tanjim gumama koje ce ti dozvoliti da po asfaltu ides brze i sa manjim otporom kotrljanja. Ako pak, ne daj Boze, bajs bude sluzio samo od tacke A do tacke B po gradu onda ces pozeleti deblje. Tako bar moje iskustvo kaze. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika