Jump to content


Fotografije

Breveti po belom svetu


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
363 odgovora na ovu temu

#181 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 463 posts

Postavljeno 01 July 2021 - 10:51 AM

Svi podaci koji su potrebni za analiziranje nalaze se u GPX fajlu koji je izvučen iz neke od aplikacija za snimanje, Garmina i sličnih uredjaja sa kojima je snimljena cela vožnja.

 

Na to sam upravo i mislio, ne na GPX fajl koji je ruta, tj koji se napravi prilikom kreiranja rute, nego na ovaj snimljen tokom trke gde beleži svakog pojedinačnog učesnika, gde smo mi pratili Miću u realnom vremenu. Sigurno to postoji i kao neki export slično kao kad exportuješ vožnju iz Strave. Čak i na njihovom sajtu  stoji da možeš da imaš "Postrace analytics", sad ne znam šta to tačno podrazumeva ali mi deluje da bi trebalo da ima podatke bar slične ostalim aplikacijama. 

 

Kažem karton mi ima smisla, i zbog ovoga što ti kažeš da tehnika može da otkaže. Ali prosto mi nema smisla da mu se Mića kune da je bio na toj i toj pumpi kad ovaj organizator svakako ima ceo trek :) Tehnički da mu se potrošila baterija telefona, što smo videli da je ovde sasvim moguća bila situacija, ne bi mogao ni da se slika pored pumpe, morao bi da juri neki paprini trag, pečat, fiskalni račun i sl, a to sigurno nije lako ako si u sred noći negde u nedođiji. 


  • 0

#182 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 July 2021 - 12:13 PM

Može da se eksportuje GPX ali organizator trasu obilazi automobilom pasu ti podaci prilično beskorisni za učesnike. Ako želiš da vidiš štate čeka na celoj ruti kompletnu statistiku imaš na Ride With Gps. Dedneš za komp i sve lepo prostudiraš uz kafu.
A Mića i nije napravio neku veliku grešku. Jeste promašio pumpu pa se slikao kod pogrešne u blizini i to se bez ikakvih problema može prihvatiti kao važeća kontrolna tačka.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#183 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 463 posts

Postavljeno 01 July 2021 - 12:36 PM

Mislim da se sve vreme ne razumemo - ti pričaš o treku koji organizator pravi pred trku, koji je ili od neke ranije trke ili je obišao kolima i sl. Ja pričam o konkretnim trekovima koje organizator sada ima pojedinačno za Miću, za tog što je završio prvi, za onog Tibora, za svakog od 8 učesnika koliko je bilo. Na osnovu tih uređaja za praćenje koje su im podelili i koji tome i služe. 


  • 0

#184 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 July 2021 - 01:57 PM

Aha, nismo se razumeli. Ako ta aplikacija ima opciju kreiranja i deljenja snimljene vožnje u GPX fajl onda može da pošalje Mići mejlom.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#185 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 01 July 2021 - 02:38 PM

I mene zanima ovo. Kakvo je stanje organizma kad se prekine vožnja posle 40ak sati motanja i napravi se pauza od 4-5 sati?


Pa bude čovek ukočen od glave do pete, tetura se... i tako. :D
Ja obično ujutro očistim i podmažem lanac, pojedem nešto i krenem lagano.
Onda navratim u neku prodavnicu i kupim malo više hrane, da sam makar do popodne miran.
Za par sati sve bude kao da nije ni bilo pauze.

Ali sigurno je, ako neko nije dovoljno motivisan, da je jutro odličan termin za odustajanje. :)




Prvo stvarno svaka čast i na vožnji i na detaljnom izveštaju, uživanje je čitati, samo tako nastavi! 
 
E sad imam jedno tehničko pitanje koje možda kao neko ko nikada nije vozio ovakve stvari možda bude smešno ali me ovo zaintrigiralo:
 

 
Kapiram da karton sa pečatima za brevet je neka stvar tradicije, naravno proističe iz ranijih vremena kada je to bio i jedini način, ali koliko sam shvatio postalo je uobičajeno da u ovakvim slučajevima može i da se slika lokacija sa biciklistom. Ali ako već čovek ima celokupan trek vožnje (čak u realnom vremenu), zar onda slikanje pumpe nije prosto tehnološki prevaziđeno?
 
A drugo pitanje povezano s time i s time što kažeš da ti je crkla Strava/RWGPS zar ne može naknadno da vam organizator obezbedi neki GPX fajl iz tog sistema za praćenje pa da uvezete u aplikaciju da imate sve podatke?


Da, baš sam hteo da ga pitam da li ima snimak vožnje, ali stalno zaboravljam. (sad ću)

Da, ti kartoni su pomalo stvar tradicije, kao i roadbook, koji niko ne čita, ali organizator mora da ga podeli učesnicima. Verovatno neće još dugo živeti...

Inače, on te fotografije nije posle ni tražio, osim one prve, prvog dana. Džabe smo slikali.
Kad sam mu na cilju tražio olovku da upišem vremena u karton, on je rekao da će on da upiše.
  • 0

#186 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 July 2021 - 03:28 PM

Pa bude čovek ukočen od glave do pete, tetura se... i tako. :D
Ja obično ujutro očistim i podmažem lanac, pojedem nešto i krenem lagano.
Onda navratim u neku prodavnicu i kupim malo više hrane, da sam makar do popodne miran.
Za par sati sve bude kao da nije ni bilo pauze.
Ali sigurno je, ako neko nije dovoljno motivisan, da je jutro odličan termin za odustajanje. :)



Još kad te vide kažu "vidi onog narkosa na biciklu, uradio se maksimalno".
A ne znaju da imaš u nogama 500-nak km u cugu :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#187 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 01 July 2021 - 03:41 PM

Tako je na cilju PBP stigao jedan deda, sigurno je imao barem 70 god, sačekala ga ćerka da ga izljubi, on stao, sišao sa bicikla i malo se zateturao, kad da će pasti, a "publika" na cilju "ooooouuu....".

A ja sam se samo osmehnuo u sebi, jer znam da se on ne tetura zato što je mrtav umoran ili šta, nego se ukočio od 90-satno istog položaja tela.
  • 0

#188 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 01 July 2021 - 04:54 PM

Jbt... Deda od 70 dina mota bajs 90 sati a ja odmotam 3 sata bez pauze pa mislim da sam bitan. Gde li sam usput izgubio kompas?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#189 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 July 2021 - 05:05 PM

Jbt... Deda od 70 dina mota bajs 90 sati a ja odmotam 3 sata bez pauze pa mislim da sam bitan. Gde li sam usput izgubio kompas?


Ima u Kragujevcu deda Braca, 73-74 godine.. otres'o me kao slinu na prethodnom Lazarevačkom brevetu. Samo sam gledao kako odmiče
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#190 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 01 July 2021 - 05:22 PM

Ne možete da se takmičite sa dedama koji ništa drugo u životu ne rade sem što voze bajs. 


  • 3
.

#191 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 01 July 2021 - 07:02 PM

Ima do toga što Žare kaže, a bogami ja već odavno ne verujem u bajke. Rokaju se svi svim i svačim, što ne bi i deke? Da je dostupno, jeste, više nego ikad ranije.


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#192 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 July 2021 - 08:46 PM

Ne rokaju se nego su ceo životu u sportu i u treningu.


  • 0

#193 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4414 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 July 2021 - 08:49 PM

Ne rokaju se nego su ceo životu u sportu i u treningu.


Teško da može neko u 70+ da mota više i jače od nekog 30-godišnjaka a da se ne trpa sa nekom hemijom.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#194 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 July 2021 - 09:06 PM

Pa od kojeg 30-togodišnjaka mota jače? A da jednako količinski voze. Ne računa se naravno neko ko vozika i nije u formi, onda ti džabe i 20god i sva mladost.


  • 1

#195 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 01 July 2021 - 09:09 PM

Pre 2 nedelje mi je na Maze-u čovek objašnjavao kako su 2 doze Depoa nedeljno ništa, da je to sada anti age doza.
Taj to radi u kasnim 30im/ranim 40im i sigurno neće stati kad bude stariji.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
  • 0

#196 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 02 July 2021 - 04:15 AM

[quote name="Gadjan" post="271724" timestamp="1625172369"]Ne rokaju se nego su ceo životu u sportu i u treningu.[/quote

Ima mnogo tih starijih što su u poznim godinama u "top formi" a počeli da voze bajs tek od pre nekoliko godina. Daleko od toga da ceo život treniraju.

U svakom slučaju nek veruje ko u šta želi, tako je najbolje. :)
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#197 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4279 posts

Postavljeno 02 July 2021 - 01:51 PM

Pa od kojeg 30-togodišnjaka mota jače? 

 

A koji 30-togodišnjak ima vremena da vozi svaki dan 150 km? Imaš li ti predstavu koje kilomteraže prelaze te dede? Ono što neki ovde prelaze pa pišu reportaže o tome, dede prelaze svaki dan. 

 

Naravno da deda od 70 godina neće biti jači a ni brži na brdu od nekog 30-togodišnjaka ali će za razliku od njega da vozi nekoliko puta dužu kilometražu i tu kilometražu će mnogo lakše da podnese jer je vozi svaki dan. A možemo mi da pričamo šta hoćemo ali 100 ili 150 km svaki dan ili 4-5 puta nedeljno je ozbiljna kilometraža za bilo koje godine.


  • 1
.

#198 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 02 July 2021 - 03:08 PM

Kad porastem biću deda. :)
  • 3

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#199 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 02 July 2021 - 04:53 PM

:) :) :)
Kakav si kralj!
  • 1

#200 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 02 July 2021 - 07:14 PM

Zapravo, dede su kraljevi.

Bez zezanja, lepo je znati da je biciklizam jedan od retkih sportova u kojem čovek može u kasnijem dobu života da ozbiljnije zagazi u rekreativne vode a da mu to ne smeta zdravlju, i da mu čak naprotiv, pomaže.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika