Jump to content


Fotografije

Konsultacije oko kupovine drumaša


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
77 odgovora na ovu temu

#21 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 March 2020 - 11:56 AM

Pa mislim uporedi samo s ovim.. znam da je ram broj manji nego samo kao primer.. Neću da kažem nebo i zemlja ali ogromna razlika u svemu.

 

https://www.2bike.rs...ndale-caad-12-1


  • 0

#22 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 March 2020 - 12:04 PM

Da da video sam ovaj među prvima, ali eto ram je manji na žalost. Da li je to svetlosna varka ili ram izgleda kao da je malo ulubljen na top tube-u na polovini negde bliže malo ka luli?


  • 0

#23 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 March 2020 - 12:12 PM

Ne bih znao. Moguće.

Samo kažem, 500e je već ozbiljna svota novca, pa karbonci već kreću od 600-700 tako da starudije tu svtarno nemaju šta da traže.

Na ovom bajsu je top alu ram, cenjen i hvaljen (jako lagan, moderno interno rutiranje bužira), jak brend, sjajna moderna grupa gde sve radi lepše i bolje od starog, mlađi moderni točkovi, novije lepše očuvanije. Sve u svemu nije za poređenje. Da nema to (eventualno) ulubljenje i da je 54-56 mislim da bi već otišao.

Naići će dobar bajs, samo strpljivo. Ove 10-15 god stare, ja nemam ništa protiv njih, i ja bih uzeo ali za osetno manje para.


  • 0

#24 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 March 2020 - 12:27 PM

Hvala na komentaru Gadjan, veoma mi je ovaj post bio od pomoći, prvenstveno jer si mi potvrdio da razmišljam u pravom smeru jer sam bio nekog sličnog mišljenja.

 

Svakako, oglase proveravam redovno, stranica je non stop uključena i samo se rifrešuje :D Strpljenja mora biti pravi bajs da se izabere jer iako kažu nikad ne reci nikad, nisam od onih koji često menjaju bajseve već jednom kada kupim onaj pravi, koji mi se jako svideo priraste mi za srce i voziću ga ko zna koliko bez razmišljanja o prodaji tog i uzimanju drugog. 

 

Vremena svakako sada ima, pa će se pratiti :)


  • 0

#25 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 March 2020 - 02:30 PM

https://www.2bike.rs...-8#.XoNThogzaUk

 

Oglas je izgleda opet aktivan. Neko mišljenje, meni se baš izdvaja među ostalim oglasima.


  • 0

#26 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 March 2020 - 02:47 PM

Ja ne znam oko ovog modela, i Wilija uopšte, neka ti upućenije kolege pomognu. Ali generalni savet, proguglaj o modelu, godište težinu. Svakako kvalitetan bicikl nema sumnje. Ako ti se sviđa pitaj za cenu, pogađaj, idi gledaj probaj ga.

 

Ja nemam vremena, samo sam brzinski pokušao da nađem isti model, ne znam koje je godiše. Mislim da je ovo taj, lik kaže da je 7.5 kg bez pedala što je jako fino ako je istina, mada pitanje je.

 

https://www.gumtree....rolo/1237427057


  • 0

#27 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 March 2020 - 02:55 PM

Lep bajs, zaista. Točkovi nisu za teškaše, ali može to i da se menja... Malo je jača cena za matori alu bajs, možda opravdana, ako je u dobrom stanju i ukoliko nema ulaganja. Još jedan od mnogih koji bih rado uzeo u razmatranje, da nisam zaglavljen na dečijim brojevima n2:smiley_bike

 

@Gadjan To je taj 'mortirolo', verovatno ima razlike u težini jer je taj S.


  • 0
The sea, the sea

#28 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 March 2020 - 03:10 PM

Rekao bih i ja da je malo stariji model, bar po onome što izguglah. Da je lep, skockan, jeste, svakako u tom cenovnom rangu na oglasima u vrhu što se tiče ponude. Ukoliko bih uzimao išlo bi to sigurno kurirskim službama s obzirom da je sad situacija takva kakva je, a kurirske službe još rade.

 

A i ja našao kada ću da uzimam bajs n2:sorry

 

Još jedno zahvaljujem na svim odgovorima!


  • 0

#29 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 31 March 2020 - 03:11 PM

Reklo bi se da je ram godište 2004 +/- 1. Skandijum sa karbonskom zadnjom vilom. To je prelazni period kada su mnogi vrhunski trkački bicikli bili od legura aluminijuma (uključujući ove skandijumske), tako da nema sumnje da je kvalitet na nivou, proverena geometrija i težina dobra koliko već može da bude od tih materijala.


  • 1

#30 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 March 2020 - 04:04 PM

Aha vidiš nisam znao da je skandijum. Onda naravno može biti ta težina.


  • 0

#31 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 01 April 2020 - 08:16 PM

Samo da dodam. Ja sam se dugo dopisivao sa blasnikom Wiliera. Ja sam hteo da ga kupim. Fora je sto vlasnik nije znao da li je M ili L, da bih ekstremnim guglanjem po Italiji saznao da je L. Vlasnik je visok kao i ti 180 cm. Ja sam visok 177. Mislim da je meni taj bajs veliki. Ja sam zapeo iskljucivo za 54 cm. Uglavnom u pitanju je Wilier Mortirolo (star oko 17 godina).

Oprema je kataloska, Fulcrum 7 kao pogon je fabricki, kao i Dura Ace ostatak opreme. Tockovi su menjani.

Ja sam dugooooooo hteo da ga uzmem, ne patim od karbona, ali nisam hteo da rizikujem sa velicinom rama. To me i sputava, jer za 177 je obicno idealan M (ima prostora), nego da sam na pocetku tkzv L (55-56). Ti si 180 cm i mnogo je veca ponuda L bicikala.

Ne znam da li ovaj bajs vredi te pare, moze se naci dosta novije (nemam srece sa dimenzijama grrrrr), ali da je bajs lep - lep je.
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#32 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 April 2020 - 08:39 PM

Samo da dodam. Ja sam se dugo dopisivao sa blasnikom Wiliera. Ja sam hteo da ga kupim. Fora je sto vlasnik nije znao da li je M ili L, da bih ekstremnim guglanjem po Italiji saznao da je L. Vlasnik je visok kao i ti 180 cm. Ja sam visok 177. Mislim da je meni taj bajs veliki. Ja sam zapeo iskljucivo za 54 cm. Uglavnom u pitanju je Wilier Mortirolo (star oko 17 godina).



Postoji naprava koja košta 150-200 din i zove se "metar". I ona će vlasniku nepogrešivo reći koliki je ram tako da nema potrebe za silnim guglanjem.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#33 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 01 April 2020 - 08:42 PM

Postoji. Bilo je konfuzno. Zato sam guglao. Kad nadjem 2 identicna bajsa (npr 54 i 56 u istoj boji), vidi se po ramu da li je M ili L. Tako sam i zakljucio. Posto u konsultacijama je variralo od 54 do 56, sto meni nikako nije isto. Pa nisam hteo da rizikujem. A iskreno tesko je bilo i naci chart size za taj model. Srecom video sam na ramu "Mortirolo", pa krenuo od 2004 do "na ovamo...."
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#34 ChemiR

ChemiR
  • Members
  • 4 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 09 April 2020 - 05:45 AM

Поздрав свима,

 

Шта мислите о овом?

https://www.2bike.rs...ce#.Xo6oqMj7TIX


  • 0

#35 ChemiR

ChemiR
  • Members
  • 4 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 09 April 2020 - 07:14 AM

За око 1500км годишње.

 

 

Молим модератора да споји са претходним постом ово.


  • 0

#36 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 09 April 2020 - 09:37 AM

Upitna geometrija rama, verovatno cevi nisu nigde tanjene niti hidroformirane sto utice na udobnost i upravljivost. Najniza Shimanova klasa menjaca koja OK radi ali je teska, plus nema samaraljke nego najjeftinije menjace koji su robusni ali komplikovani za rukovanje prilikom bilo kakve sportsko-rekreativne voznje. Kineski tockovi i verovatno nedovoljno jake kocnice. Za te pare nije los od tacke A do B, ali za rekreativne voznje, cim malo vise i duze pocnes da vozis bajs, pozeleces da imas nesto bolje. Moj savet je dodaj jos 100e i kupi malo pristojniji bajs kojim ces duze vremena biti zadovoljan...
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#37 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 May 2020 - 10:40 AM

Vidim u drugoj temi da se kolega Avangard namuči, pola godine tražio i da na kraju nije našao ono što mu odgovara... Sam pratim oglase trenutno nekih mesec i po, možda i duže, čak sam i temu pokrenuo, i rekao bih da je trenutno slaba ponuda. Sigurno je da je zbog ovog korona stanja. Dokle će biti tako pitanje je. A lepi dani dolaze. Pa mi je palo na pamet (videh i par istih bajseva sa računom na oglasima) možda se na duže neke staze isplati uzeti nov bajs. Ono što mi je zapalo za oko je https://planetbike.r...ra-cd18-13.html .

 

Ono što takođe stoji je da je kod nas u odnosu na inostranstvo užasna ponuda novih bajseva, posebno drumaša. Takođe i preskupa, za naše standarde. Takođe svestan sam da na ovom bajsu je sora, da je devetofaz, i da je na njemu,u sve sem rama neka niža srednja klasa, da se najvećim delom plaća brend i to šareno Scott na njemu. Ali ono što je plus je što je jelte nov i iz radnje (račun i ostalo) što trenutno nije mala stvar kada se vidi šta sve poturaju na oglasima (plus čekati da izađe to što odgovara), što može na neke rate da se iscepka i sa ovim popustom (bio do PB danas i raspitao se) pa bi ova cifra mogla i bezbolnije da se pregrmi. Ta mehanika što je na njemu terala bi se dok se ne pojede, posle bi išlo nešto bolje naravno, neka 105 ili Ultegra, bolji točkovi to bi išlo vremenom jedno po jedno, to je dug posao. Razmišljao sam i ram samo da kupim oko (350e) pa da krpim sam bajs ali zbog posla nemam vremena za tu priču a i u stanu sam od 40kv jedino bajs da uselim a sebe iselim (he he). U Pančevo kod mojih taj posao da prebacim, trajalo bi do sledeće godine u ovo vreme i ne bih verovatno završio..

 

Svakako ne žurim sa kupovinom, ali ne bih ni da bacim pare, bilo da je polovno ili novo. Da li je neko kojim slučajem imao priliku da provoza ovaj bajs, da li ste mišljenja da se isplati pazariti uzevši sve u obzir što sam napisao? 


  • 0

#38 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 04 May 2020 - 10:56 AM

Namucio sam se i to mnogo. Nisam ja toliko zahtevan, a zelim kao i ti bajs na duzi period. Zelim da uzivam u bajsu, a ne samo radi forme. Ja sam ovaj bicikl vozio. Mislim da se prodaje i jedan polovan na cikloberzi. Ne znam da li se isplati, to je vise za iskusnije kolege. Mogu ti reci 2 stvari kao laik. Bajs deluje "cvrsto" i komforno. I licno - uzasne su mu boje uzivo. Ali to je stvar ukusa. Kolega srecno sa bajsom. A nazalost ova godina je bas losa. Kakvih sam se lomova nagledao uzivo ne bi verovao. Ovaj zadnji Canyon mi otisao na nerve. Pogon kao da su ga vukli po autoputu satima. Cudim se kako je moguce da toliko skrljas bajs. Naucno me zanima. Bio izderan i da dam 600e na to ? Ma kakvi. Uglavnom srecno. Razumem muke. Ponuda je blago receno siromasna. A i cene su fine. Za sta ljudi traze pare Boze me sacuvaj. Aj da je to ocuvano pa da razumem. Neke sam nazvao "lomine". Ni za poklon mi ne bi trebali.
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#39 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 May 2020 - 11:01 AM

Da li je neko kojim slučajem imao priliku da provoza ovaj bajs

Pola Beograda je imalo priliku da provoza taj ram tj voze ga :D jako ih je puno. I moj ram čeka da ga napakujem samo nikako da počnem. Ja sam ga uzeo na berzi malo vožen.


  • 1

#40 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 May 2020 - 11:09 AM

Pa da. Eto, ono što me privlači je što je full karbonac, iz radnje uredno, i naravno plus na rate sa uračunatim popustom. Da nema mogućnosti na rate teško da bi dao 92k u komadu. Skoro 800e.

 

Mehanika ko mehanika, zameniće se vremenom. Na sajtu stoji da imaju samo S i XL veličine, međutim devojka iz PB mi reče da mogu naručiti svoju veličinu koja mi odgovara.

 

Ima dva ili tri adicta na oglasima, čak i sa računima, ali nisu moje veličine nažalost... Na slikama (uživo ne sa sajta) deluje ok, meni lepo šta znam.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika