Jump to content


Fotografije

Konsultacije oko kupovine drumaša


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
77 odgovora na ovu temu

#1 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 March 2020 - 02:52 PM

Prvo da pozdravim sve forumaše i nove i stare, neki me znaju, neki ne, duže vreme me nije bilo, prestao sam i bajs da vozim, bilo kako bilo, sad bih da se vratim u sedlo. Neko vreme već razmišljam da uzmem nov bajs, imam onaj moj mtb u Pančevu kući kod roditelja i njega vozim povremeno off road kada sam tamo, odem do Dunava uglavnom, po nasipu ali to bude jednom do dva puta mesečno. Svakako ovaj mtb pazarih pre 10 godina, kao da mi je okraćao (svakako sam i ja nabacio 20-25kg ništa strašno n2:naughty ), pa rekoh treba mi sveža krv, nova mašina, i odlučih biće drumaš, s obzirom da ću ovde po Bg-u voziti 100% asfalt, a i mtb već imam.

 

E sad, u slobodno vreme vrtim ja teme, čitam, gledam i podsećam se (pola sam zaboravio više ne znam da uporedim klase sram i shimano sramota n2:Heristical ) nemam nameru nikoga ovde da smaram da umesto mene prevrće oglase i traži (to je posebno uživanje dok biraš svoj novi bajs), već eto čisto ponekad kad okačim meni zanimljiv oglas pa da sa kolegama koji voze drumaše prodiskutujem malo, vrv će oni nešto videti što ja nisam ili reći nešto što ja ne znam. Naravno, pričamo o bajsevima sa oglasa, ne novim iz prodavnice. Ne tražim posebno nabudženu mašinu, nikakvog profi trkača za treninge, već pristojnog drumaša kojim ću moći da pičim po gradu i odem do Pančeva jednom nedeljno. Cena da kažemo oko 500e.

Po https://www.ebicycle...ols/frame-sizer reče mi da mi je drumaš od 54-55cm prava veličina. Visok sam oko 180cm (počeo sam da se smanjujem i širim). 

 

E sad, uzevši u obzir trenutnu situaciju takva je kakva je, nije ništa hitno, ionako nigde ne mrdamo, moj neki plan da ako pazarim bajs u narednih mesec do dva biće sasvim fino, znači negde do juna pa da imam celo leto da jurim okolo. Opet, videćemo.

 

Eto za početak, jedan koji mi se svideo sa oglasa: https://www.2bike.rs...-8#.XoHzS4gzaUl

 

Svaki komentar je dobrodošao.

 

Živi bili i čuvajte se! Pozdrav!

 

 


  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 30 March 2020 - 04:35 PM

Vidim da si napisao da gledas polovan bicikl ali ne da mi djavo mira, imas Drag Master Pro nov za 48000 dinara velicina rama 55cm 2x8 Shimano Claris R2000 barem tako pise, mozda je dovoljan za pocetak...  (link) (link)


  • 0

#3 suboticanin

suboticanin
  • Members
  • PipPip
  • 66 posts

Postavljeno 30 March 2020 - 04:53 PM

Ja prodajem cube za 250, ali cu ti prodati za 500 ako bas toliko zelis da izdvojis.20200330_185307.jpg

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
  • 0

#4 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 March 2020 - 07:22 PM

Eto, da li je prošlo 10min kako sam otvorio temu i okačio oglas onog Wiliera, izgleda da je prodat a oglas skinut. Oglas je inače juče postavljen. Moraju se oglasi konstantno pratiti i reagovati brzo. Sećam se MTB kada sam kupovao, pobegla su mi tri bajsa dok nisam ovaj moj kupio 10min po objavljivanju oglasa. Izgleda da će tako i sada biti :)

 

@Dusan011 Svakako i novi dolaze u obzir, iskreno zaboravio sam DRAG bicikle, sećam se davno da smo diskutovali ovde mtb bajseve ovog proizvoiđača. Ovaj drumaš u najmanju ruku izgleda lepo.

 

@suboticanin bookmark-ovao sam oglas, svakako će biti u razmatranju.

 

Lepo je podsetiti se koliko je dobar osećaj kada tražiš novi bajs za sebe :D


  • 0

#5 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 30 March 2020 - 07:50 PM

"izgleda da je prodat a oglas skinut"  Nisam strucnjak za trziste bicikala u doba karantina sirom sveta ali mislim da ces se nacekati za polovan... barem dok ne prodje korona.


  • 0

#6 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 March 2020 - 07:55 PM

U to ne sumnjam.. Svakako se prate oglasi pa ću videti kako stvari stoje, nigde nije žurba bar za sad.

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
  • 0

#7 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 March 2020 - 07:55 PM

^^

Zašto? Pa nismo zatočeni u kuće.

Ja juče prodao ram, došao čovek iz drugog grada.


  • 0

#8 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 30 March 2020 - 07:57 PM

Pa treba "novi" polovni da dodju preko granice... Znas kako vec to ide "leva ruka desni dzep"...


  • 0

#9 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 March 2020 - 08:13 PM

Pravda za polovne. :D Kakvi bre Drag Clarisi i slično.. :mrgreen:

Treba da bude podvozan, a ne nešto neprovereno. :D


  • 1

#10 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 30 March 2020 - 08:19 PM

Pa Drag je bugarski a Bugarska je u NATO. Ne prima se u NATO bilo sta neprovereno.


  • 0

#11 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 March 2020 - 08:55 PM

Ne bih vozio ni btwin drumaša, a kamo li polar, capriolo.. pa samim tim ni drag. :D

I to dekatlon čak nudi solidan odnos uloženo dobijeno (za razliku od ovih) pa bih ga opet zaobišao. : )


  • 0

#12 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 30 March 2020 - 09:55 PM

Ti sto vise novca zaradis to ti veci karakter :) Uskoro ces prestati i cesmovacu da pijes, vec neku perije, fidzi...


  • 2

#13 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 March 2020 - 10:17 PM

Ne, baš obrnuto, posle tri godine pijenja prolom i vrnjci, vratio sam se kompletno na česmovaču.

 

Ma mtb mogu da prođu ti brendovi, ali drumaše ne umeju da sklope. :D


  • 0

#14 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14517 posts

Postavljeno 30 March 2020 - 10:26 PM

"Ne, baš obrnuto, posle tri godine pijenja prolom i vrnjci, vratio sam se kompletno na česmovaču."

Aaaa, znaci jos malo da se istutnjas pa se vracas na capriolo :)


  • 0

#15 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 30 March 2020 - 10:30 PM

https://www.2bike.rs...imo-tiagra-2018
  • 1

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#16 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 31 March 2020 - 04:14 AM

Ne, baš obrnuto, posle tri godine pijenja prolom i vrnjci, vratio sam se kompletno na česmovaču.

 

Pa nije ni cudo kada si  pisao svakih pola sata ako si stvano pio vrnjci vodu.Velika je razlika izmedju vrnjci vode i vrnjackog vrela. I tri godine ti je trebalo da to uklaviris? O:)


  • 0

#17 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 March 2020 - 10:20 AM

+1

Samo jedan primer, znači tako nešto.

Onog bugarina kad bi posle hteo da prodaš ne bi mogao da dobiješ ništa. : )


  • 0

#18 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 March 2020 - 11:03 AM

Pozdrav @grbic i @Gadjan.

 

Kao što Gadjan reče tako nešto, to je jedan primer. Ja sam našao još nekoliko:

 

Mislim da je stariji bajk, ali sam ram mi se dosta sviđa

https://www.2bike.rs...55#.XoLiGYgzaUk

 

 

https://www.2bike.rs...-1#.XoMb5ogzaUk

 

i eventualno 

 

https://www.2bike.rs...on#.XoMhKIgzaUl

 

Meni na izbor bicikla dosta utiče vizuelni utisak koji bajs ostavi na mene, tek naknadno gledam mehaniku cenu i ostalo. Ali svakako nešto poput ovoga što je grbic predložio.

 

Još jednom zahvaljujem kolegama na učešću u temi.


  • 0

#19 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 March 2020 - 11:26 AM

Taj prvi caad4 je po meni lep ali skup, mnogo je to staro.

 

edit

I drugi ok, ali skup, 500 eur puno po meni za tako staru grupu. Ram ne znam kakav je i koliko težak. Za te pare može sjajan bajs da se uzme, ti matori nemaju šta da traže.


  • 0

#20 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 31 March 2020 - 11:51 AM

Pa da, svestan sam ja da su to bajsevi sa starijom grupom. Taj canondale R800 mi je zapao za oko em što mi je lep em što je cena pristupačnija (400e), ali vidi se da je grupa stara. Plus je i naravno što je ovde u BGu zbog čitave ove situacije. Ali eto..

 

PS. Ne jurim bajs da striktno bude sa karbon vilom, može u ful alu da bude, ali da je prvenstveno u skladu sa cenom to što kažeš.  

 

Eto, rekao bih da je ovo za sada interesantno na oglasima, svakako ću pratiti još pa ako nešto izleti mora se biti brz :)


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika