Jump to content


Fotografije

mixitron ([MTB] + [trekking])


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
152 odgovora na ovu temu

#1 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 13 November 2008 - 01:59 PM

Ram: Mitteldeutsche Fahrradwerke: Al okvir, zadnja vila Cr/Mo

Ogibljenja: Manitou axel elite 100 mm i K5 kinezara.

Prenos: SRAM X-7/ X-Gen, lanac i kaseta SRAM petica

Pogon: Shimano tourney 42-32-22 i Shimano SPD 505.

Točkovi: Grunert disc runner i Quando disk nable, 36H. Teški ko tuč i neuništivi.

Gume:
f. Ritchey Speedmax 2.0
r. Michelin country trail

Kočenje Avid BB5-SD7

Vozačevo mesto: selle smp trk čeka da se stavi na Ritchey šticnu. Na slici fabričko sedište sa trekkera

Resto noname.

Attached Thumbnails

  • mtb-cberza.jpg

  • 0

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 13 November 2008 - 02:03 PM

Trekker

Ram Scott sportster P6, čelična vila

Brzine: prerađen na 9faz (parralax nabla, 9faz kaseta, Deore komande i zadnji, LX prednji menjač)

Truvativ X-flow pogon + UN-26 110 mm patron (menjano da bude uže), Shimano 520 spd pedale.

Klješta kočnica - tektro

Od lule do rogova - Ritchey/pro/wcs

Selle Smp Trk sedište i neka na*rkana SCOTT šticna stavljena nakon što se stara iskrivila (na slici fabrička šticna i Selle Royal ethos)

Nova kuka menjača :P

Zadnji točak je trenutno poluhavarisan (videti red iznad :mrgreen: )

Attached Thumbnails

  • ScottP6.jpg

  • 0

#3 Biodiesel

Biodiesel
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 771 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 November 2008 - 02:07 PM

Meni se mnogo sviđa ovaj full-sus. Gde si ga nabavio i ako nije tajna koliko je plaćen... :?:
  • 0
Bože mili, čuda velikoga!
Kad se ćaše po zemlji Srbiji,
po Srbiji zemlji da prevrne
i da druga postane sudija,...

o__
_.>/ _
(_) \(_)

#4 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 13 November 2008 - 02:16 PM

Sviđa ti se kad je dokrpljivan do mile volje :D U originalu je došao s nekim beslovesnim RST-om, Deore komandama (preseljene na treker) i 'ukrasnim' promax diskovima, a plaćen je 160E. Zadnji menjač sam uzeo od Miše (to je neuništivo), komande preko oglasa, a $ve o$talo je iz radnje.

Vrlo slični/isti bajkovi mogu da se nađu u Partizanu, samo imaju nalepnice McKenzie. Bajk je inače težak skoro 20 kg, nije za slabačke - sreo sam prvog vlasnika, on se divio kako mogu da ga vozim 35 po ravnom i tvrdio da to nije za na Avalu, tako da sam je preskočio i teram ga ekskluzivno po planinama rodnog kraja, kad sam tamo :D

Hteo sam da uvalim ortaku da mi doturi jednog AM Marzocchija iz US za sitne pare (stari model), ali plan je propao, pa sam završio na axelu. Osećam da bi sa AM2 bio neuništiva allmountain mašina.
Nadam se da nađem zadnji amort sa lockom, mnogo se snage rasipa uzbrdo...

More of the same na http://mixitron.foto...t/c1550318.html i http://mixitron.foto...t/c1507268.html
  • 0

#5 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 13 November 2008 - 02:21 PM

Dobra kombinacija kocnica na full-sys bajsu. Rucke SD7 i BB5 diskovi. To se tesko da razvaliti. :D
Uh, 35km sa tom tezinom bajka, svaka cast!
  • 0

#6 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 13 November 2008 - 02:24 PM

Diskovi vole da se redovno ugađaju (tj. volim da ima do po' dlake zazora), a ručke će da me nadžive. Naravno, bilo je trenutaka kad su mi ruke otpadale i kad sam plakao za hidraulikom i kočenjem s pola malog prsta...

Mislim da sam išao 44-45 max... ali to je bolesno i traje koju stotinu metara. S njim je 23-25 ihahaj brzina krstarenja.
Negde u rano proleće, kad sam ga poslednji put vozio oko Ade, sretnem dečkića koji trenira drum, zagleda me, vidi idem brzo, pa me pita: "Izvinite, a što vozite u tako niskom stepenu prenosa"? :D :D :D Odabrao sam "forsiram kadencu" kao odgovor :lol:
  • 0

#7 Hogar

Hogar
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 November 2008 - 12:27 PM

Ovaj Scott mi je zapao za oko. Moram da ga imam. Mixitron, reci mi gde ga čuvas :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , ili ako neko zna, ko ga prodaje nek viče. n:character0071
  • 0

#8 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 20 November 2008 - 02:20 PM

Mixitron, reci mi gde ga čuvas


Pored ormarića s Postavljena slika :mrgreen:

Verovatno ga ima u Planetu - bilo ga je - ali mu je cena da padneš u nesvest, preko 30...
  • 0

#9 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 November 2008 - 05:16 PM

Mixi, treking je prva liga! =D>
  • 0
Postavljena slika

#10 MarkoD

MarkoD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationBGD

Postavljeno 12 January 2009 - 02:07 PM

Interesantna kobinacija "brzina" na ovom Skotu,menjac moli za milost? :( Koliko masina moze da razvije?
  • 0

#11 svetaz

svetaz
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 626 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 January 2009 - 02:12 PM

Interesantna kobinacija "brzina" na ovom Skotu,menjac moli za milost? :( Koliko masina moze da razvije?

Postavljena slika
A šta ti kao ne znaš koliko mož da razvije??? :D
  • 0
supertheoryofsupereverything:)

#12 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 13 January 2009 - 12:03 AM

Interesantna kobinacija "brzina" na ovom Skotu,menjac moli za milost? :( Koliko masina moze da razvije?


S novim lancem je bolje, taj sam bio pametan pa skratio.
A to je inace atipicna kombinacija za leteci start. U vreme slikanja sam jos ispitivao sta bajk moze :)

Moze da razvije do mile volje i nazad, ako me sluzi mozak isao je oko 49-50 bez zavetrine na koju stotinu metara.
  • 0

#13 markoni6

markoni6
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 248 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 06 February 2009 - 11:46 PM

Mixi, reci mi za avid bb5!! Jel preporucujes?? :D posto hocu da stavim napred disc, pa razmisljam sta :?: , a vidim ti peglas bb5. . . ne znam da li da uzmem njih ili bb7 . . . cak sam razmisljo o hidraulici, ali to ce malo da saceka. . . [-X
  • 0

#14 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 07 February 2009 - 07:41 AM

Prosle godine sam imao bb5 prednju kocnicu a nazad v brejk mogu reci da je uopste mnogo superiornije resenje nego v brejk klesta napred i bb5 moze jako lepo da koci mada je bb7 ubedljiviji!
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#15 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 08 February 2009 - 09:46 PM

Nisam probao sedmicu nigde, ali pošto vidim da koristi veće pakne, verovatno ima i veću snagu kočenja ako je sve drugo isto kao na petici. Sad, spram para 5 ili 7 :)

Nigde me nije izdala, mada sam na nekim vrlo strmim putevima pokrivenim 'planinskom rizlom' (kamenčine k'o pesnica) kukao zbog podlaktice, valja vući sajlu 5-6 minuta u bloku. Javlja mi se da ni sedmica neće bolje.
  • 0

#16 Hari

Hari
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1921 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 August 2009 - 06:03 PM

Malo sa Garija da predjem na Mixa.

Dokaz: n:fighting0027

Foto-0005.jpg
  • 0

#17 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 27 August 2009 - 07:03 PM

Cek, pa Mixi vozi trotockasa? :mrgreen:

p.s. Hari vas posmatra (u pozadini muzika iz Zone sumraka ^^)
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#18 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 27 August 2009 - 07:07 PM

Trenutno bogme vozim tortočkaša jerbo je prednji točak na trekeru završio zgužvan k'o ubivena zmija, a gelere da i ne pominjemo.
Inače se nahvatasmo na avalskom, dok je Hari sprintao za nekim biciklistima i jednom devojkom među njima :oops:

Za one koji su u rebusu otkud ja s 3 točka na avalskom - oter'o auto na servis (ima jedan dobar maestro u BP) a bicikl mi univerzalno sredstvo povratka odozgo + vukao taj točak kod Profe u nadi da ima nešto od njega...
  • 0

#19 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 02 September 2009 - 12:05 AM

Završio sam s prepakivanjem delova na novi ram. Ostaje da se reši

- nova šticna, ovo je 31,6 moja je 27,x (imam običnog Ritchey-a, pa ako neko oće se đora za nešto u klasi većeg prečnika, a ako ne onda je uskoro prodajem za 10€ :P)

- nov prednji menjač - SMORIO SAM SE K'O ZMAJ - sad znam zašto se X-gen onako čudno ponašao poslednjih meseci #-o #-o #-o #-o Otkinuo se jedan držač osovine prstena i to se videlo tek kad sam ga skinuo pa je imao prostora da otpadne :-/ Beh.

Inače, bajk sad nenormalno, ali nenormalno, ali neeeeenormalno dobro izgleda - i LAKŠI je ohoho - iskušenje da se sad uzmu nekakvi lagani točkovi i dual air amort bi nadjačalo mnoge :P

Fotke čim izađe na prvu vožnju.
  • 0

#20 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 02 September 2009 - 01:18 AM

Uvek se desi da je potrebno jos maaaalko love dodati, na sve troskove, pa da konacno bude tip-top. #-o
Jedva cekam slikice! :D
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika