Jump to content


Fotografije

Corona anyone...?


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
2027 odgovora na ovu temu

#681 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 April 2020 - 10:57 PM

A virus je inače aktivan samo noću, od 17h do 5 ujutru i samo tada se širi i prenosi bliskim kontaktom? :D Ovako preko dana ne? Kad ljudi nagrnu (zbog bespotrebnog izazivanja panike) da se snabdevaju jer ne veruju državi i političarima koji lažu čim zinu. Ja i razumem ljude kad su gomilali brašno šećer ulje itd, sećanja su još sveža.

Znači policijski čas je najzaslužniji po tebi?

Nije možda to što nema koncerata, utakmica itd, što ne rade škole, javni prevoz, tržni centri, kafići.. sve ono što su dugo odbijali da zatvore (zna se i zašto). Jesu govorili da nema potrebe da se zatvaraju škole?

Jel za širenje virusa kriva nekolicina "neposlušnih" građana koji su se drznuli da promole nos iz podruma ili nesposobna država? Kamo testiranje onih koji su ušli u zemlju? Odakle je došao virus? Nisu ga biciklisti doneli.

 

UgQwpth.jpg

 

 

A za Vuhan, nisam pratio detaljno jer nemam vremena i interesovanja ali ne bih nikom ja ništa olako verovao, nisam bio lično da vidim stanje.

Koliko znam prvo su ćutali i pokušali da prikriju i zataškaju, meni to dovoljno govori. Tako da i brojke mogu svi da šteluju kako im odgovara.


  • 3

#682 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 09 April 2020 - 11:12 PM

A virus je inače aktivan samo noću, od 17h do 5 ujutru i samo tada se širi i prenosi bliskim kontaktom? :D Ovako preko dana ne? Kad ljudi nagrnu (zbog bespotrebnog izazivanja panike) da se snabdevaju jer ne veruju državi i političarima koji lažu čim zinu. Ja i razumem ljude kad su gomilali brašno šećer ulje itd, sećanja su još sveža.

Znači policijski čas je najzaslužniji po tebi?

Nije možda to što nema koncerata, utakmica itd, što ne rade škole, javni prevoz, tržni centri, kafići.. sve ono što su dugo odbijali da zatvore (zna se i zašto). Jesu govorili da nema potrebe da se zatvaraju škole?

Jel za širenje virusa kriva nekolicina "neposlušnih" građana koji su se drznuli da promole nos iz podruma ili nesposobna država? Kamo testiranje onih koji su ušli u zemlju? Odakle je došao virus? Nisu ga biciklisti doneli.

 

UgQwpth.jpg

 

 

A za Vuhan, nisam pratio detaljno jer nemam vremena i interesovanja ali ne bih nikom ja ništa olako verovao, nisam bio lično da vidim stanje.

Koliko znam prvo su ćutali i pokušali da prikriju i zataškaju, meni to dovoljno govori. Tako da i brojke mogu svi da šteluju kako im odgovara.

 

Veoma interesantan uvid


  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#683 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3361 posts

Postavljeno 09 April 2020 - 11:50 PM

Brojke su tako "male" zato sto je uveden policijski cas. Ne razumete, nema nasa drzava, u stvari nema nijedna u svetu dovoljno kreveta i medicinskog osoblja da neguje ODJEDNOM 10000 obolelih od korone plus da leci ostalo stanovnistvo od ostalih bolesti. Zato stalno govore zele da uspore, razvuku, isprave krivu... Jedini nacin za to je usporeno prenosenje virusa, a virus se prenosi bliskim kontaktom, znaci onemoguciti bliske kontakte u nasem slucaju sa odredjenim procentom nedisciplinovanog stanovnistva = policijski cas. Ovako po brojkama koje vidim iz Njujorka procenat smrtnosti kod njih je 4% to je isti onaj Njujork koji su zapadoljupci do pre nekoliko dana predstavljali kao demokratiju gde se ljudi slobodno setaju i nema policijskog casa. Moze i London kao primer... U Vuhanu su uspeli da u oblasti od 60 miliona ljudi imaju samo 4000 umrlih.


Бројке су тако мале јер су сразмерне опасности. Није полицијски час свуда, заправо, само је код нас
  • 0

#684 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3361 posts

Postavljeno 09 April 2020 - 11:50 PM

Brojke su tako "male" zato sto je uveden policijski cas. Ne razumete, nema nasa drzava, u stvari nema nijedna u svetu dovoljno kreveta i medicinskog osoblja da neguje ODJEDNOM 10000 obolelih od korone plus da leci ostalo stanovnistvo od ostalih bolesti. Zato stalno govore zele da uspore, razvuku, isprave krivu... Jedini nacin za to je usporeno prenosenje virusa, a virus se prenosi bliskim kontaktom, znaci onemoguciti bliske kontakte u nasem slucaju sa odredjenim procentom nedisciplinovanog stanovnistva = policijski cas. Ovako po brojkama koje vidim iz Njujorka procenat smrtnosti kod njih je 4% to je isti onaj Njujork koji su zapadoljupci do pre nekoliko dana predstavljali kao demokratiju gde se ljudi slobodno setaju i nema policijskog casa. Moze i London kao primer... U Vuhanu su uspeli da u oblasti od 60 miliona ljudi imaju samo 4000 umrlih.


Бројке су тако мале јер су сразмерне опасности. Није полицијски час свуда, заправо, само је код нас
  • 0

#685 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14644 posts

Postavljeno 10 April 2020 - 12:28 AM

@Gadjan   Pa ne mogu da idu na utakmice, koncerte, kafice kada je policijski cas. Naravno da je za sirenje virusa kriva nekolicina koji su imali kontakte. Eno u Italiji sve krenulo od utakmice pa se prelilo na Spaniju. Kod nas virus dosao iz Milana, Lugana bili ljudi u shopingu, na skijanju. Posle valjda isli da se hvale po komsiluku sta su kupili iako su trebali da se samoizoluju bez policijskog casa. Zatvorili su valjda svi skole po Evropi, tesko je maloj deci objasniti sta je to virus i da moraju da paze da ne zaraze druge.

@omega   Ako ti ne vidis da je policijski cas takodje u Italiji, Spaniji, Francuskoj... tesko je u povrsinski velikim zemljama uvesti policijski cas na celoj teritoriji pa stavljaju gradove u karantin. Kod nas jos toga nema.

 

"The Paris daytime jogging ban followed a sunny weekend marked by large groups of people running and walking in the city, despite police controls that include fines for violating the lockdown." - jel' vam ovo poznato, samo sto su kulturni ovi sa zapada pa nisu palili travu. Kako se prevodi ova rec lockdown?


  • 2

#686 StivenBre

StivenBre
  • Members
  • PipPipPip
  • 92 posts
  • LocationBor

Postavljeno 10 April 2020 - 05:58 AM

U Boru preko noci kao pecurke nikli 32 slucaja zarazenih a do juce je situacija "pod kontrolom" bila, po recima predsednika opstine. Komsinica sa sprata radi u hitnoj i juce je sretnem i pitam sta se desava tamo. Kaze zena da je na poslu cirkus, one za koje se sumnja da su zarazeni, vracaju kuci da sede u izolaciji jer ovde nemamo poseban objekat pripremljen. Ako zaraze svoje ukucane, zaraze jbg. Mnogo vise zarazenih i umrlih ali ne smeju na tv-u da objave javno.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
  • 3

#687 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 10 April 2020 - 07:42 AM

Nemam pojma da li je samo meni očigledno ili je samo obična glupost još jedna u nizu, ali masovno stojanje u redovima i guranje u usko dozvoljenim terminima za snabdevanje osnovnim namirnicama, jednostavno *poništava* efekat sedenja kod kuće i izolacije i vanrednog stanja, policijskog časa itd. To što se ljudi ne mešaju stalno kao obično nego onako užurbano i unezvereno ko će prvi šta da zgrabi pa da sedi kući zaključan danima kao izolovan, ja ne znam zaista kako bih to opisao a da ne budem vulgarno iskren prema onima kojima ovakve ideje padaju na pamet... 😠
  • 0

#688 StivenBre

StivenBre
  • Members
  • PipPipPip
  • 92 posts
  • LocationBor

Postavljeno 10 April 2020 - 07:50 AM

@MTB021 E to nikome nije jasno ali jednostvano ljudi moraju u nabavku sa nadom da nece od nekog pokupiti virus cekajuci u redu

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
  • 0

#689 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14644 posts

Postavljeno 10 April 2020 - 07:57 AM

@StivenBre   Potrudi se da napises proverene podatke, za izjave tipa "Mnogo vise zarazenih i umrlih ali ne smeju na tv-u da objave javno." moze da se desi ta te poseti policija za tehnoliski kriminal zbog sirenja panike.


  • 1

#690 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 10 April 2020 - 08:12 AM

 

@omega  Evo korekcije korona virus je dosao spolja i u Hrvatsku i u Srbiju, koliko je ljudi spolja uslo sa virusom u Hrvatsku a koliko u Srbiju. Ako je kod njih usao 1 a kod nas 100 onda je normalno ocekivati veci broj zarazenih kod nas. Ako pogledas isti je odnos zarazenih i umrlih naprimer da je kod njih 20% zarazenih umesto 10% smrtnost bi bila 2.8% umesto 1.4%, dakle 20% zarazenih 2.8% smrtnost, u poredjenju sa nama 17% zarazenih 2.5% smrtnost veoma slicno.

https://www.facebook...0634313297/?t=2


  • 1

#691 StivenBre

StivenBre
  • Members
  • PipPipPip
  • 92 posts
  • LocationBor

Postavljeno 10 April 2020 - 08:35 AM

@StivenBre Potrudi se da napises proverene podatke, za izjave tipa "Mnogo vise zarazenih i umrlih ali ne smeju na tv-u da objave javno." moze da se desi ta te poseti policija za tehnoliski kriminal zbog sirenja panike.

Ako me ne uhapse zbog online sirenja panike onda hoce sigurno zbog zapustene brade, jos ja crnobanjast...original migrant. Pa kad mi zakucaju na vrata "Dobar d...o hello sir, hmmm where are you from???"

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
  • 0

#692 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 April 2020 - 09:03 AM

@Gadjan   Pa ne mogu da idu na utakmice, koncerte, kafice kada je policijski cas.

 

Šta se tebi toliko sviđa u tom policijskom času pa ga tako hvališ? :D

Kako da idu na utakmice koncerte i u kafiće pobogu kad je sve to zatvoreno i zabranjena javna okupljanja, to nema veze jedno s drugim. Ali je to trebalo ranije, zna se šta je bitnije.

Jedino što policijski čas sprečava je okupljanje omladine po parkićima uveče. :D


  • 0

#693 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14644 posts

Postavljeno 10 April 2020 - 09:04 AM

@Zoranue031   Ne znam sto mene citira, ja samo odgovorio procentima na procente clana omege, al' ajde...


  • 0

#694 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14644 posts

Postavljeno 10 April 2020 - 09:07 AM

@Gadjan   Pa sta ti predlazes umesto toga posto je lako kritikovati, kako bi ti sprecio sirenje korona virusa posto je ocigledno da ti je znanje po tom pitanju vece od Kona i ostalih na celu kriznog staba. Doktori, magistri sa iskustvom ali evo Gadjana, "hold my beer" sto kazu u vicevima. Policijski cas je super kad treba suzbiti sirenje virusa jer ne moze da bude kao u Italiji i Spaniji posle fudbalske utakmice, znas kako Srbi vole fudbal kao i ovi pomenuti. Sta bi ti radio od 17 do 05 da recimo nema policijskog casa, kako bi provodio slobodno vreme sa svojim drugovima a da na sirite korona virus?


  • 2

#695 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 10 April 2020 - 09:25 AM


  • 0

#696 Zoranue031

Zoranue031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 192 posts

Postavljeno 10 April 2020 - 10:23 AM

Ma ja kad videh toliko cifri, setih se


  • 0

#697 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14644 posts

Postavljeno 10 April 2020 - 10:28 AM

Ja mislio ti volis cifre, ono kako belezis koliko koji deo na tvom biciklu predje kilometara.


  • 2

#698 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 10 April 2020 - 11:03 AM

Napokon i malo dobrih vesti: https://www.telegrap...s-german-study/

 

Ne mogu da pronađem tekst u originalu, na nemačkom jeziku. Umesto toga ovo: https://www.youtube....h?v=dRE_60zyeB8. Ovo je mišljenje nemačkog virusologa: https://www.youtube....h?v=VnrHamW8OXQ

 

U svakom slučaju, Nemci su zatvorili gradić Heinsberg, koji je na početku bio epicentar zaraze. Odradili su antigen testiranja (antigen testiranje ukazuje na prisustvo virusa) i testiranja na prisustvo antitela, koje pokazuje da je osoba u nekom trenutku  preležala virus i stekla imunitet. Uzorak je bio reprezentativan, 1000 građana pomenutog grada. Od tih hiljadu građana, ispostavilo se da je čak 15 procenata imalo antitela, odnosno da je već preležalo virus. To je čak tri puta više od onoga što se pretpostavljalo pre nego što se krenulo u istarživanje.

 

Zaključak naučnika, na osnovu ovih rezultata, da je stopa smrtnosti od korona virusa znatno niža od trenutnih procenata, i da iznosi 0.37% od ukupnog broja inficiranih. Dakle, nekoliko puta niža od trenutne stope smrtnosti, koja je prema Džon Hopkins Univerzitetu negde oko 2%.

 

Paralelno sa ovom studijom, radi se i druga studija u Italiji, gde su po istom principu, zatvorili gradić od dve hiljade stavnika i krenuli u testiranje svih građana. Rezultati se očekuju u narednih par nedelja.


  • 2

#699 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14644 posts

Postavljeno 10 April 2020 - 11:36 AM

Eno u Italiji neki gradic blizu epicentra nijedan zarazeni, tamo je procenat 0.00000000000000000000000000% Znaci kad uporedis ova dva gradica Italijani su neunistivi.


  • 1

#700 leopoldbloom

leopoldbloom
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 10 April 2020 - 12:47 PM

Hajnzberg nije gradić, već grad od 40000 stanovnika. Dakle, otprilike veličine Požarevca. Testiran je dakle svaki 40 stanovnik grada, dakle radi se o reprezentativnom uzorku. Grad je odabran, jer je na početku epidemije bio žarište. Kada su ga zatvorili, imali su i inficirane i mrtve. Ne znam kakve to veze ima sa mestom u blizini Bergama. Italijani ne sprovode istraživanje u tom mestu, već u drugom mestu, gde ima i inficiranih i zaraženih.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika