Jump to content


Fotografije

Gume


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
66 odgovora na ovu temu

#21 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 February 2020 - 03:52 PM

Lepi su to bicikli ali jednostavno nekom ne odgovaraju za voznju.

Kome ne odgovara? Jednom biciklisti, a na tog jednog ide gomila drugih kome odgovara. :D

 

Kakve su to prohromske žbice? :D


  • 0

#22 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 25 February 2020 - 04:01 PM

Evo ovako ,ocigledno ne mozete shvatiti poentu price. Koji je bolji motocikl,Harley Davidson ili neki Kawasaki napr K9 sta ja znam. Sve ima svoju namenu i afinitete coveka. Zasto vozaci drumskih bicikala cim neko pomene nesto ,se nadju uvredjeni. Lepi su to bicikli ali jednostavno nekom ne odgovaraju za voznju.Tu su i godine u pitanju,da li hoces da juris 300km/h jer te sama konstrukcija motora vuce ka brzini,ili Herliku 80/h aber ziher ,i gledas okoliinu i uzivas.

Ne moze niko da me uveri da napr neki vrhunski tocak od 500E sa 8 zbica ili karbonski moze da bude jaci od nekog MTb duplozidnog tocka sa 36 prohromskih zbica i sirokim gumama ,pogotovo na nasim putevima punim rupa. I sada zamislite naletis na udarnu rupu sa takvim biciklom.
Kaze kolega Vidak da drumski bicikl moze da se vozi po makadamu,to niko ne osporava,ali po koju cenu,pa idi ti malo Vidak do Beske napr. od centra prema Cortanovcima,tamo je makadam ima da te protrese makadam tako da ces izbegavati zauvek takav put,jer jenostavno drumas nije za to. Jos ako ispod sebe imas makinu od 1000E da kako da ne ,normalno je da se takva makina cuva.

Ma jok niko se ne ljuti kad pomenes drumasa, u negativnoj konotaciji nego zivis u pogresnom uverenju i pricas o necemu sto ne poznajes.
Ali jbg tvrdoglav si covek pa me mrzi da ti objasnjavam.

Imas pogresnu sliku u glavi i to se leci jedino tako što sednes da provozas nekog dobrog drumasa u likri i sprintericama pa mozemo da pricamo dalje...


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 3

#23 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 February 2020 - 04:38 PM

I da provoza, nije to dovoljno. Ja kad sam prvi put seo 2015 za malo da ga ne kupim koliko mi je bio nezgodan položaj. Naviknut na mtb a drumaš bio katastrofalno podešen (za moje proporcije i želje). Sreća pa sam prelomio na pravu stranu. Za par dana kao da sam rođen na njemu.

Potrebna je forma da bi se videlo i osetilo šta drumaš može, kako izgleda brza vožnja, koliko je udoban i ugodan za celodnevnu vožnju (to najviše ne mogu da shvate, neka prvo voze 200-300 km u cugu i na drumašu i na 15-20 kg bajsu sa teškim točkovima i udobnim gumetinama pa da vidiš osećaj posle vožnje, umor, i razliku u vremenu u sedlu), osećaj na spustu, u krivinama, osećaj moći letenja uzbrdo u odnosu na sve drugo, osećaj vožnje laganog bicikla, monstruozno ubrzavanje, sprint itd itd.


  • 0

#24 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 25 February 2020 - 04:53 PM



I da provoza, nije to dovoljno. Ja kad sam prvi put seo 2015 za malo da ga ne kupim koliko mi je bio nezgodan položaj. Naviknut na mtb a drumaš bio katastrofalno podešen (za moje proporcije i želje). Sreća pa sam prelomio na pravu stranu. Za par dana kao da sam rođen na njemu.
Potrebna je forma da bi se videlo i osetilo šta drumaš može, kako izgleda brza vožnja, koliko je udoban i ugodan za celodnevnu vožnju (to najviše ne mogu da shvate, neka prvo voze 200-300 km u cugu i na drumašu i na 15-20 kg bajsu sa teškim točkovima i udobnim gumetinama pa da vidiš osećaj posle vožnje, umor, i razliku u vremenu u sedlu), osećaj na spustu, u krivinama, osećaj moći letenja uzbrdo u odnosu na sve drugo, osećaj vožnje laganog bicikla, monstruozno ubrzavanje, sprint itd itd.


U potpunosti se slazem osim u toj kilazi MTB , moj je full suspension tezak 12.6 sve sa droperom.
Kazu da je drumas mnogo udobniji, znam dosta mtb vozaca koji su kad su usli u pozne godine presli na road bajk. Tako da cu vjerovatno i ja kad omatorim preci na drumasa.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
  • 0

#25 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 25 February 2020 - 05:33 PM

Većina drumaša koje znam su rekreativci koji ne idu biciklom na posao, nabavke po gradu i slično.
I ja sam jedan od njih i na bicikl sednem kad hoću da vozim. Noću izbegavam, po kiši i snegu ne vozim osim ako me kiša zatekne. Zbog toga nemam potrebu da vozim običan bicikl niti da trpam blatobrane na moj bic.
Za posao i ostale obaveze tu je auto.
Tu je razlika izmedju drumskih i ostalih vozača.

 

Сваки цига свога коња хвали ... ;) Мени је Бицикл основно превозно средство, ауто палим само кад морам нешто/неког негде да превезем, или кад кренем негде даље ван града ... Ал' ја живим у паланку, где је све близу, да сам у већем граду вероватно бих чешће возио ауто ...

 

По "граду" возим "грацки" са дебелим балонкама (60/559), ваљда се воде као полу-слик, јер ми није битна брзина већ удобност. Велики балон значи да се пумпају на мањи притисак, за моју масу довољно је око 2 бара, па је вожња по разваљеним и раскопаним путевима какви су овде мање непријатна ...

 

На брдском су ми такође дебеле балонке, додуше мало мање од горе споменутих (55/559), али наравно крампонке ... Греота је трошити крампоне по асфалту, крампони су за блато, камењар, шуму ...

 

Друмаша никад нисам ни пробао, па не бих о њему ...


  • 0

#26 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 25 February 2020 - 05:37 PM



Uostalom ja vozim cele zime i nocu i danju ,i uglavnom preko zime vise vidim obicne ljude koji idu na posao obicnim biciklovima,ili rekreativce koji cuvaju zdravlje na MTB ili trekinzima,gde ste vi koji vozite drumase?,ne moze Vas covek ni siberom (nonijusom) pronaci O:) .


Šiber je rupa u krovu kola, nekad sa staklenim a nekad metalnim poklopcem a nonijus (šubler) ili na srpskom pomično kljunasto merilo, alat za precizni merenje. Kako bi time tražio ikoga?



Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
  • 1

#27 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 25 February 2020 - 05:39 PM

'Оћеш да кажеш да шублер нема шибер ? emoji16.png


  • 1

#28 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 25 February 2020 - 05:49 PM

У мом градићу има дружина мтб бициклиста који у животу нису били на овом форуму. Само возе своју причу. Има и двојица друмаша рекреативаца којих такође нема на форуму. Они исто цепају своју вожњу. Ту је и моја маленкост. По граду сам скоро нон-стоп на бајсу, а има ме и на горуму :) ја исто возим своје - средње туре и уживам колико могу. Нико се ни са ком не препире око тога шта је боље. Важно је да се вози :)
  • 3

#29 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 25 February 2020 - 06:40 PM

У мом градићу има дружина мтб бициклиста који у животу нису били на овом форуму. Само возе своју причу. Има и двојица друмаша рекреативаца којих такође нема на форуму. Они исто цепају своју вожњу. Ту је и моја маленкост. По граду сам скоро нон-стоп на бајсу, а има ме и на горуму :) ја исто возим своје - средње туре и уживам колико могу. Нико се ни са ком не препире око тога шта је боље. Важно је да се вози :)

ne boj se, bili su..samo ne smeju da priznaju :)


  • 0

#30 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 25 February 2020 - 06:45 PM

Ne moze niko da me uveri...

znamo :)

 

...da napr neki vrhunski tocak od 500E sa 8 zbica ili karbonski moze da bude jaci od nekog MTb duplozidnog tocka sa 36 prohromskih zbica i sirokim gumama...

msm da to niko (sem tebe) i nije ni pomenuo?!?!? 


  • 1

#31 vladapile

vladapile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 475 posts
  • LocationBrus

Postavljeno 25 February 2020 - 07:11 PM

Zdravo ljudi imam rubena gume sa kramponima za teren, kad bi stavio gume za asvalt jel bi dobio na ubrzanju ili krajnjoj brzini.

 

Jel osetna razlika i jel vredi preci na gume za asvalt? 

Стави гуме за асфалт и пичи. Вреди...


  • 2

cycling is life, that's why I pedal ...


#32 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 25 February 2020 - 07:23 PM

Стави гуме за асфалт и пичи. Вреди...

To mu je najpametnije

 

Mada ipak je mozda bolje da kupi drumasa jer vozi samo asfalt a voli brzinu.

Samo mu drumasi djeluju krhki pa je ekipa tu da ga uvjerimo da nisu  n2:1012[1]

Znaci, da proda svoj MTB vjerovatno doda jos novca i kupi drumasa a onda kad zapne opet ovdje po savjet  n2:hahaha


  • 0

#33 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 25 February 2020 - 07:42 PM

... moj je full suspension tezak 12.6 sve sa droperom.

nek si ti samo svoj pokazao...

a sve ostalo je

 

...  n2:1012[1]

 


  • 1

#34 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 February 2020 - 08:52 PM

 
По "граду" возим "грацки" са дебелим балонкама (60/559), ваљда се воде као полу-слик, јер ми није битна брзина већ удобност. Велики балон значи да се пумпају на мањи притисак, за моју масу довољно је око 2 бара, па је вожња по разваљеним и раскопаним путевима какви су овде мање непријатна ...



'el to onaj što sam ga probao prošle godine? Ako jeste, taj je do jajaaa :)
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#35 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 26 February 2020 - 06:16 AM

Да, да, управо тај ! Празник за грбину напаћену, а такође и простата-френдли ...  n2:1097[1]

 

@BlackDriver, vladapile је пмсм (имхо) дао најсмисленији одговор, тури неке ћелаве, и гас !


  • 0

#36 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 26 February 2020 - 07:57 AM

nek si ti samo svoj pokazao...

a sve ostalo je

Izvinjavam se trebao sam tvoj bajk da pokazem.

 

Forum valjda i sluzi da se pokaze sta , ko , kako, zasto..itd

Na citaocu je da procijeni koliko je relevantan neciji odgovor i dal ce poslusati negov savjet. 

Pobijam tezu da su MTB teski 15-20 kg.

Od moja 3 zadnja svaki je bio ispod 15 kg

 

Svi ste graknuli na Mireka jer je covjek rekao da je MTB jaci i cvrsci od drumasa koji je takodjer cvrst. Sta je tu neistinito? Ko je iskomleksiran? 

To je naravno opet na citaocu da procijeni n2:give_rose

Mirek je pozitivan lik ovdje, covjek ima svoju zivotnu filozofiju i prelazi ogromnu kilometrazu to sto neki svog ljubimca ne mogu ili ne smiju iznjeti van i provozat kad je snijeg , kisa ili led to je njihov problem. Mirek nema taj problem, on izadje van i vozi. 

 

Sve je krenulo od toga kad je covjek pitao  dal ce ici brze i bolje ako uzme za svoj MTB gume za asfalt n2:Heristical

odgovor je bio... ici ces brze i bolje ako predjes na drumasa... bas divno


  • 0

#37 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 26 February 2020 - 08:28 AM

Priznajem, kriv sam, nisam ni trebao da predlazem drugi tip bicikla, otvorio sam pandorinu kutiju :)

 

To je bio dobronameran predlog iz moje perspektive voznje mtb-a na asfaltu preko 10000km sa gumama za asfalt, sto sam radio jer mi se nije uzimao drugi bicikl za onih 10% kilometraze van asfalta... MTB na asfaltu je dobar za sine, ivicnjake tj prelaze sa staze na asfalt i obrnuto, sahtove, slivnike itd, da ne mora mnogo da se razmislja o gumama, vec samo pun gas. Sa ovom pamecu itekako bih izabrao nesto drugo za asfalt da i dalje mogu da vozim klasican bicikl.


  • 0

#38 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 February 2020 - 08:44 AM

Meni se svidŽa onaj Sajkotikov Mercedes.. sa tim bih ja putovao onako, s' merakom.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#39 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 26 February 2020 - 09:47 AM

Dule
Ma kakva pandorina kutija. Pricamo, zezamo se. Svi smo mi braca na 2 tocka. Ili to bar ja tako vidim.
Tvoj savjet je bio 100% na mjestu. Ako neko vozi samo asfalt naravno da je bolje da ima drumasa. Al sta je tu je.

Ja np. zivim okruzen predivnim planinama, imam extra uslove za super MTB voznje i volim MTB. Al isto tako ne mrzim drumase jer volim bicikla generalno.



Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
  • 0

#40 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 26 February 2020 - 09:47 AM

Šiber je rupa u krovu kola, nekad sa staklenim a nekad metalnim poklopce a nonijus (šubler) ili na srpskom pomično kljunasto merilo, alat za precizni merenje. Kako bi time tražio ikoga?



Послато са SM-G950F помоћу Тапатока

Vidi pametnicu, zna sta je siber.Svaka ti necast n2:Heristical A znas li sta su : strapajzle,blajbingeri, fecfice,kaplmaher,lazbaher, nitnciger,levi, i desnii cekic,ajde pametnice, gukni golube O:) Osecam po mirisu mokrace da je to visa matematika za tebe O:)

 

Pandorina kutija,daj ne lupajte.Ne! treba samo da odgovaramo na pitanja nekoga ko prvi i poslednji put otvori neku temu 

 

IgorN@. Znas na koga me podsecas, na onog Sofronija iz crtanog filma , onog pevca. O:)


  • 2




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika