Jump to content


Fotografije

Gume


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
66 odgovora na ovu temu

#41 fudimenti

fudimenti
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 26 February 2020 - 09:47 AM

Nije najbolje poređenje al da probam: može fudbal da se igra i u dubokim patikama i ama baš ništa da ti se ne desi ali nije to to.
S druge strane, ja idem na posao sa drumasem na posao (canyon endurace točkovi mavic aksium) sa svojih 120kg i nisam imao problema, nisam točkove morao da dotežem i sl. Da li bi mi bio bolji city/treking? Da ali u stanu ima mesta samo za jedan bicikl i ćeif cijenu nema
My 2c

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
  • 2

#42 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 26 February 2020 - 10:08 AM

Vidi pametnicu, zna sta je siber.Svaka ti necast n2:Heristical A znas li sta su : strapajzle,blajbingeri, fecfice,kaplmaher,lazbaher, nitnciger,levi, i desnii cekic,ajde pametnice, gukni golube O:) Osecam po mirisu mokrace da je to visa matematika za tebe O:)

Pandorina kutija,daj ne lupajte.Ne! treba da odgovaramo na nekoga ko prvi i poslednji put otvori neku temu

IgorN@. Znas na koga me podsecas, na onog Sofronija iz crtanog filma , onog pevca. O:)

Zašto bi čoveče mirisao ičiju mokraću? To je životinjski čin, koji je uspravni čovek davno prevazišao.
Znam šta je i šiber i šubler, ali i dalje ne znam kako tražiš biciklistu njima, sem ako ne gurneš glavu kroz šiber kao čeku pa posmatraš u vožnji. Ali to je opasno i nepromišljeno, nadam se da ne radiš to u saobraćaju, jer si veliki zagovornik bezbednosti u istom.

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
  • 0

#43 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 February 2020 - 10:32 AM

Otišli svi u off kao i obično :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#44 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 26 February 2020 - 10:36 AM

Čovjek pitao za gume a došli do šibera
Prodaj šubler kupi šiber.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
  • 0

#45 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 February 2020 - 10:36 AM

Pobijam tezu da su MTB teski 15-20 kg.

Od moja 3 zadnja svaki je bio ispod 15 kg

 

Svi ste graknuli na Mireka jer je covjek rekao da je MTB jaci i cvrsci od drumasa koji je takodjer cvrst. Sta je tu neistinito? Ko je iskomleksiran? 

To je naravno opet na citaocu da procijeni n2:give_rose

Mirek je pozitivan lik ovdje, covjek ima svoju zivotnu filozofiju i prelazi ogromnu kilometrazu to sto neki svog ljubimca ne mogu ili ne smiju iznjeti van i provozat kad je snijeg , kisa ili led to je njihov problem. Mirek nema taj problem, on izadje van i vozi. 

 

Pa pitaj čoveka konkretno koliko je težak njegov..

Ne priča se ovde o vožnji skupih mtb-ova sa tanjenim ramovima, odličnom mehanikom i suspenzijom, po šumi za šta su i namenjeni, nego o vožnji teških običnih mtb sa debelim gumetinama po asfaltu.

Zatim, vrati se na početak teme i pogledaj ko je prvi graknuo i napisao veliki post u tri pasusa. :D Najbitnije, nije napisao kao što kažeš da je mtb jači i čvrći nego tvrdio da su drumaši krhki. Otuda i prozivke i zaebancija. :D Kako se ti krhki točkovi ne slome kada Martyn Ashton radi salto na betonu? Misliš da je uradio onaj perfektan salto iz prve? Nego ko zna koliko pokušaja.. Proučite pozadinu tog starog poznatog videa (a ima mnogo sličnih), mnogi tako istripovani tipovi su pitali "koliko je ramova i točkova slomljeno za snimanje tog videa" odgovor je, "samo jedna probušena guma".

 

Mene boli uvo da se raspravljam na forumu ovde sam iz razonode i sprdnje :D samo kažem, o takvim stvarima relevantni su da pričaju samo oni koji to voze, i to ozbiljno. Sve drugo je lupetanje.

Velike kilometraže i vožnje u lošim uslovima su uvek za respekt, ali to ne znači automatski zvanje stručnjaka o biciklima, kada se menjaju lanci, mehanika, zbog čega itd, kako treba da radi ispravna mehanika.. kako izgleda drumska vožnja, ko sve vozi drumaše zimi, koja je to količina ljudi, koliko su to redovne vožnje, koje kilometraže, koja količina uspona, koji tempo (nekima nezamisliv)  na kojim temperaturama (ranije pisano da je to nemoguće) i to voze bez kamašni itd. I ne ugroze svoje zdravlje. :D Ja se lagano obučem a izgledam natrontan pored njih na vožnjama. Na stravi pršti cele zime, ali to je kao neka paralelna dimenzija, različiti tipovi vozača se ne mogu sresti različite su i rute. Na pozantim rutama sve vrvi od biciklista, i ogromna većina su drumaši.

To što možda nema drumaša negde po selima i lošim putevima, nije zbog tih loših puteva nego zato što ruta nije privlačna. Kada je ruta lepa drumaši itekako piče i po putevima sa kraterima, kaldrmi, makadamu pa i zemljanom utabanom putu. I ne raspadaju se. Sigurno ne siđemo i ne guramo.

Neko je spominjao i ivičnjake, ko ne vozi taj tip bicikla verovatno misli da trebaš sići pa ga preneti. :D

 

Da ,pogotovo tockovi,nisu krhki uopste, jesu krhki kako nisu krhki, ajde malo ozbiljnosti,drumasi su stvoreni za brzinu i za relativno kvalitetne puteve,i sve je podredjeno tome,iako ne shvatam nekog rekreativca koji se ne bavi profesionalnim biciklizmom,tu patolosku zabrinutost za  tezinu bicikla.U stvari shvatam ali necu da osudjujem,svako ima svoje bubice. 

 

Uostalom ja vozim cele zime i nocu i danju ,i uglavnom preko zime vise vidim obicne ljude koji idu na posao obicnim biciklovima,ili rekreativce koji cuvaju zdravlje na MTB ili trekinzima,gde ste vi koji vozite drumase?,ne moze Vas covek ni siberom (nonijusom)  pronaci  O:) .A pogotovo na losim putevima,videti drumasa je misaona imenica i leti.I to je CINJENICA jer sam svakog dana na putu,nemam razloga da lazem.


  • 0

#46 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 26 February 2020 - 10:52 AM

Zašto bi čoveče mirisao ičiju mokraću? To je životinjski čin, koji je uspravni čovek davno prevazišao.
Znam šta je i šiber i šubler, ali i dalje ne znam kako tražiš biciklistu njima, sem ako ne gurneš glavu kroz šiber kao čeku pa posmatraš u vožnji. Ali to je opasno i nepromišljeno, nadam se da ne radiš to u saobraćaju, jer si veliki zagovornik bezbednosti u istom.

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока

Ajde sada opet jedno pitanjce. Vozis bicikl ,ides gore na nadvoznjak na pola puta ti pukne lanac na biciklu,kocnice ti otkazu. Sta ces da uradis kada te to zajebe? Ajde gukni golubice.

 

@Gadjane ti jos malo pa roman mrzi me vec i da citam. Drumski bicikl je za drum i stvoren je za brzinu. Kao i formula1 , treba li da ti jos objasnjavam poentu.Da li je krhka formula? Kaze se pametnom coveku dve reci dosta. 


  • 0

#47 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 February 2020 - 11:20 AM

Pa ja te pitam, kako se svi mi nas gomila, desetine koje znam da redovno voze ne raspadamo? Kad smo krhki :D I kako se nije raspao posle onog salta? :D


  • 0

#48 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 26 February 2020 - 11:25 AM

Ja procitah :) sve do rijeci. Ne mrzi me citati. Nekad nije problem ubjediti druge , problem je ubjediti sebe.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
  • 0

#49 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 26 February 2020 - 11:27 AM

https://digitalnelan...life-23700.html


  • 1

#50 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 26 February 2020 - 11:29 AM

Gadjan@Covek je pitao da li su drumski bicikli krhki,ja tvrdim ne  toliko da su krhki  nego preciznije da su krhkiji od ostalih tipova bicikala. Pa u krajnjem slucaju ti napr. vidis negativno nesto u vecoj tezini bicikla,meni to ne smeta misli sta god hoces,nisam iskompleksiran da bi se nervirao za beznacajne stvari. Radujem se svakom novom danu zato sto sam ziv i zdrav se vratio prethodnog dana iz voznje. I ko je rekao da ste vi koji vozite drumase krhki,ne lupaj ko maksim po diviziji O:)


  • 0

#51 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 26 February 2020 - 11:33 AM

Opet ponavljam, nije drumas slab, to moze biti samo subjektivan osjecaj. Mnogo je jaci nego sto djeluje , ljudi voze kilometre i kilometre, padaju, udaraju ... i nista se ne desi.
Takodjer u zivo sam vidajo MTBajkere koji skacu sa 2-3 m visine i nastave danje voziti. Jos nisam vidjeo uzivo da neko radi salto sa drumasem. Moram se vise druziti sa njima izgleda.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
  • 0

#52 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 26 February 2020 - 11:37 AM

Ajde sada opet jedno pitanjce. Vozis bicikl ,ides gore na nadvoznjak na pola puta ti pukne lanac na biciklu,kocnice ti otkazu. Sta ces da uradis kada te to zajebe? Ajde gukni golubice.

 

@Gadjane ti jos malo pa roman mrzi me vec i da citam. Drumski bicikl je za drum i stvoren je za brzinu. Kao i formula1 , treba li da ti jos objasnjavam poentu.Da li je krhka formula? Kaze se pametnom coveku dve reci dosta. 

 

Ako nije retoričko pitanje, da okrenem volan udesno da bih zadnjim krajem koristeći gravitaciju nizbrdo sišao s puta. 

Moje pitanje nije bilo retoričko, samo da znaš, voleo bih da čujem odgovor.

Što se tiče izdržljivosti drumskih točkova, vozim Reynolds karbonske točkove, s 25mm gumama, sem menjanja lagera u prednjem točku prošle godine (komad je nešto oko 300 dinara 2 u prednjem točku, 2 u zadnjem i 2 u freehubu) nikakvih problema nisam imao za sada. Ove točkove imam 3 god, uzeo sam ih polovne. Sem redovnih vožnji koristim ga i kao svakodnevni bicikl, nekad do posla po NBG, do teretane, s klincem čak i na pecanje. Jedini problem mi je sto ga često vozim bez sprinterica pa su pedale neudobne u običnim patikama ili papučama.


  • 0

#53 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 26 February 2020 - 12:03 PM

Opet ponavljam, nije drumas slab, to moze biti samo subjektivan osjecaj. Mnogo je jaci nego sto djeluje , ljudi voze kilometre i kilometre, padaju, udaraju ... i nista se ne desi.
Takodjer u zivo sam vidajo MTBajkere koji skacu sa 2-3 m visine i nastave danje voziti. Jos nisam vidjeo uzivo da neko radi salto sa drumasem. Moram se vise druziti sa njima izgleda.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

Ma da, salto sa drumasem,  kada vidim ponekad bicikliste koji voze drumske biciklove,sve utegnuto ,bicikl i odeca na njima,imam osecaj da se ne bi kap vode zadrzala na njima. Internet trpi  sve,to ne znaci da je to pravilo. Kada je tako, neka neko onda kaze: Ja redovno vozim drumski bicikl po planini  skacem sa njime i pravim salto. Sa tim se jos niko ovde nije hvalio, normalno zato sto ga voze kao i kako treba da se vozi jer je zato i namenjen. Oni ne mogu da prihvate da je razlika naici na udarnu rupu sa MTB ili trekingom,pogotovo kod vecih brzina. Tu su aktivni uglavnom vozaci drumskih bicikala i zato dolazi do rasprave.

 

Marvas@ Ajde drugo lakse pitanje-Da li moze NOCNI cuvar da dobije penziju ako je umro danju.


  • 0

#54 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 February 2020 - 12:06 PM

Pa u krajnjem slucaju ti napr. vidis negativno nesto u vecoj tezini bicikla,meni to ne smeta misli sta god hoces

Pa drugo je kad nekom ne smeta to ne znači da nije negativno, a jako je negativno. :D

 

Jos nisam vidjeo uzivo da neko radi salto sa drumasem. Moram se vise druziti sa njima izgleda.

 

Pa i ne priča se ovde o vožnji po šumi i kamenjaru za šta je mtb. Priča se o vožnji po putevima, gde uvek ima i lošijih, i Mirek koji to ne vozi, uči nas većinu kako to nije za to, kako je neudobno, loše i krhko. :D kaže čovek vozi na posao junački a gde su drumaši, ne može ih čovek ni nonijusom pronaći. Pa lol n2:hahaha

A za salto znači misliš da je namešten, izmontiran, fejk video? Pošto nisi video Ashtona uživo mora da je fejk. :D I gle zamisli na tom biciklu su upravo oni točkovi koje Mirek pominje, karbonski krhki. Ali ja to sve razumem, ljudi koji to ne voze naravno da im tako izgleda.

Na mojoj Kobri od 15 kg debelog čelika se pre iskrivio ram, dropout, šticna, kuka.. jer je sve krš materijal, gvožđurija. Na tankom alu drumašu mi se nikad nije iskrivilo ništa! A gazi se sto puta muškije.

 

 

Da ,pogotovo tockovi,nisu krhki uopste, jesu krhki kako nisu krhki, ajde malo ozbiljnosti,drumasi su stvoreni za brzinu i za relativno kvalitetne puteve,i sve je podredjeno tome,iako ne shvatam nekog rekreativca koji se ne bavi profesionalnim biciklizmom,tu patolosku zabrinutost za  tezinu bicikla.U stvari shvatam ali necu da osudjujem,svako ima svoje bubice

 

Uostalom ja vozim cele zime i nocu i danju ,i uglavnom preko zime vise vidim obicne ljude koji idu na posao obicnim biciklovima,ili rekreativce koji cuvaju zdravlje na MTB ili trekinzima,gde ste vi koji vozite drumase?,ne moze Vas covek ni siberom (nonijusom)  pronaci  O:) .A pogotovo na losim putevima,videti drumasa je misaona imenica i leti.I to je CINJENICA jer sam svakog dana na putu,nemam razloga da lazem.Sada, uvek postoji izuzetak,ali to nista ne znaci.

:D


  • 0

#55 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 26 February 2020 - 12:36 PM

Valjda se kaže biciklima a ne biciklovima u množini.
  • 0

#56 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 26 February 2020 - 12:37 PM

.
  • 0

#57 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 26 February 2020 - 12:37 PM

 Gadjan@Ajde ne pricaj.Mtb bicikli i treking bicikli  po konstrukciji su jaci nego drumski bicikli, i to je CINJENICA.Daj mi tvog drumasa da  ga provozam 50km tu gde ja vozim  pa da vidimo stanje bicikla, pa ces videti da pricas nebuloze.Ili zajedno da predjemo ti na drumasu a ja na mom trekingu jednu udarnu rupu pri brzini 30 km/h pa da vidimo sta ce biti. Znas ti vrlo dobro, samo se pravis .....,kako da kazem? znas sta sam hteo da kazem

 

Sire gume su sire i ne mogu se meriti sa uzanim gumama ni u snovima ,ali izgleda da mogu u glavama nekih ovde.


  • 0

#58 marvas

marvas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationBeograd/Surcin

Postavljeno 26 February 2020 - 12:39 PM

Marvas@ Ajde drugo lakse pitanje-Da li moze NOCNI cuvar da dobije penziju ako je umro danju.

 

Ajde idi u neki poljski wc pa miriši tuđ urin da se malo smiriš :D

 

@Milan777 bicikl je imenica muškog roda, tako da je množina biciklima.


  • 1

#59 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 26 February 2020 - 12:44 PM

Apsolutno.
  • 0

#60 Markoris

Markoris
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 244 posts

Postavljeno 26 February 2020 - 12:46 PM

Ne mislim da je salto namjesten al mislim kada bi prosjecan drumas to pokusao uraditi da bi slomio i sebe i bicikl. Ne zato sto je bajk krhak i los biciklista, nego zato sto bajk nije namjenjen za te stvari.
Moj MTB je namjenjen za skokove do 60 cm visine i proizvodjac garantuje da se neces povrediti usled pucanja bickla.
Mislim da ni jedan proizvodjac ne garantuje za drumasa takve stvari.
Mozda se varam, ispravite me.
Mnoge ekstremne stvari se mogu uraditi i sa najvecim skulama od bicikla ako ih voze profesionalci.

https://youtu.be/_2_nDekAyZY


Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika