Jump to content


Fotografije

Web kupovina - iskustva


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
75 odgovora na ovu temu

#61 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 14 December 2022 - 08:18 PM

Nisu ništa naplatili osim pregleda.

super :)


  • 0

#62 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 December 2022 - 08:39 PM

Negde sam pročitao objašnjenje da ako je vrednost pošiljke bez poštarine manja od 50 evra, onda se ne plaća carina (ali u teoriji se plaća PDV, u praksi ne uvek).
Ako je vrednost pošiljke veća od 50 evra, onda se plaća i carina i PDV i u osnovicu za obračun ulazi i poštarina.
Ne znam da li je istina, poručujte na svoj rizik.

Ono što još treba uzeti u obzir je da računica od 32% dažbina za vrednost preko 50 evra plus nešto sitno (par stotina dinara) važi ako paket stiže poštom.
Ako imate "sreće" da vam paket pošalju nekom od ekspres službi UPS, DPD, DHL ekspres...), postoji mogućnost da ćete morati da platite njihovu "uslugu špedicije" što ume da bude skuplje i od dažbina koje platite (baš davno su meni hteli da naplate oko 40 evra za paket koji je bio slične vrednosti, nisam hteo da prihvatim i paket se vratio).
  • 0

#63 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14609 posts

Postavljeno 14 December 2022 - 08:52 PM

(link)


  • 1

#64 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Postavljeno 14 December 2022 - 09:22 PM

Negde sam pročitao objašnjenje da ako je vrednost pošiljke bez poštarine manja od 50 evra, onda se ne plaća carina (ali u teoriji se plaća PDV, u praksi ne uvek).
Ako je vrednost pošiljke veća od 50 evra, onda se plaća i carina i PDV i u osnovicu za obračun ulazi i poštarina.
Ne znam da li je istina, poručujte na svoj rizik.

Ono što još treba uzeti u obzir je da računica od 32% dažbina za vrednost preko 50 evra plus nešto sitno (par stotina dinara) važi ako paket stiže poštom.
Ako imate "sreće" da vam paket pošalju nekom od ekspres službi UPS, DPD, DHL ekspres...), postoji mogućnost da ćete morati da platite njihovu "uslugu špedicije" što ume da bude skuplje i od dažbina koje platite (baš davno su meni hteli da naplate oko 40 evra za paket koji je bio slične vrednosti, nisam hteo da prihvatim i paket se vratio).

 

Šta se desilo sa tvojim novcem kojim si platio paket pošto se on vratio kada si odbio da plaćaš dodatne troškove špedicije? Pretpostavljam da ti niko nije ništa vratio, zar ne?

 

(link)

 

Odlične informacije na jednom mestu na temu koja nas muči par poslednjih decenija od kako postoji internet i online kupovina. Našli su ovi naši iz carine nekoga da opiše detaljno proceduru carinjenja za naručivanje iz inostranstva posle više od 20 godina. Bravo.

 

super :)

 

Imao sam sreće izgleda. Ali bio sam spreman da platim tih dodatnih 30%. Jedino nisam bio spreman da platim špeditera ako se oni nakaleme. Međutim prošle i ove godine bila je tema ovde o bike24 ovde i navodno oni šalju DHL-om ali samo do srpske granice, ali ne i do samog korisnika, tako da nema naplate od strane špeditera. To je jedini razlog zašto sam naručio. 


  • 0

#65 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 December 2022 - 09:34 PM

DHL je nemačka pošta (obična). DHL express je kurirska služba (kao kod nas post ekspres).
Kad sam odbio primanje paketa, vratio se prodavcu koji mi je vratio pare. Većinom svi to rade, jedino ne vrate poštarinu (neki vrate i to, neki odbiju neki procenat, ali uglavnom na zapadu svi vraćaju).
  • 1

#66 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5457 posts

Postavljeno 14 December 2022 - 09:51 PM

...Ono što još treba uzeti u obzir je da računica od 32% dažbina za vrednost preko 50 evra plus nešto sitno (par stotina dinara) važi ako paket stiže poštom.
Ako imate "sreće" da vam paket pošalju nekom od ekspres službi UPS, DPD, DHL ekspres...), postoji mogućnost da ćete morati da platite njihovu "uslugu špedicije" što ume da bude skuplje i od dažbina koje platite (baš davno su meni hteli da naplate oko 40 evra za paket koji je bio slične vrednosti, nisam hteo da prihvatim i paket se vratio).

manji paketi koji stizu kurirskim sluzbama stizu "zbirno" tako da uvoznik (kurirska sluzba) uvozi sve đuture, - kao npr,  farmerice LEVIS - komada 100, farmerice WRANGLER - komada 20 itd... tipa "paketi za privatna lica tezine 200g, komada 100, paketi za privatna lica tezina 500g - komada 20), odjedared. Nakon toga se radi "razdvajajnje" posiljki, tako da svaki paketic pojedinacno dobija svoje "naimenovanje" u JCI - jedinstvenoj carinskoj ispravi (tj. dokumentu kao npr zahtevu) po kojoj se carini. To razdvajanje naplacuje carina po svakom "naimenovanju" tj svakom paketicu/primaocu. Bar je tako bilo kada sam se time zanimao, pre mnogo godina. Problem je sto to zna da potraje, a kurirske sluzbe znaju da iznajme magacine na najskupljim mestima/magacinima jer je njima tako (blize) zgodnije, npr DHL express posiljke se lageruju na Aerodormu u BGD i naplacuje se dnevno lezarina, koja je mnogo veca nego u zeleznickim magacinima Transpeda, sto se naravno prenosi na primaoca posiljke. A veeeeliki problem moze da nastane kada jedan od gomile paketica iz nekog razloga ne moze da se ocarini, pa se ceka da se resi situacija sa tim jednom paketom a troskovi se gomilaju za sve! I to se sve svodi pod "usluge spedicije" a zapravo su njihovi troskovi koji su deo njihove usluge.


  • 2

#67 MarkL

MarkL
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 19 December 2022 - 11:21 AM

Da i to se dešava i meni se desilo baš negde u periodu sredine oktobra do sredine Novembra ove godine ali posle toga sam imao još jednu porudžbinu i naplatili su 33%. Jedino da mislim da je bio neko ili nov na carini ili mu se nije radilo pa smo imali sreće da ne naplate carinu i dažbine. Samo su nalepili oslobođen od carine. Ali sve u svemu očekuj 33% da platiš na ukupan iznos a kad kažem ukupan mislim i da uračunaš slanje jer naši to gledaju isto kao i sam proizvod koji si kupio nažalost. A propo teme da ne naplaćuju carinu na pošiljku ispod €50 da to je istina, ali opet važna stavka samo u slučaju ako celokupna vrednost pošiljke zajedno sa cenom slanja izađe ispod €50. Pa čak i tad je pošalju na carinu ali naplate samo otvaranje nekih 300 dinara. Čim je pošiljka sa slanjem preko 50 evra onda očekuj naplatu od 33% sem ako nemaš sreće taj dan i naplate ti samo 300 dinara ali to je vrlo vrlo retko. Jedino kad mi se desilo par puta da mi nisu naplatili carinu je kad sam naručio iz Amerike pa likovi sa carine nisu znali odakle je pa napisali Kina i onda mi naplatili samo otvaranje nekih 100-200dinara. Ali i to su savladali jer kad sam zadnji put iz Amerike naručio sve su uredno naplatili svih 33% (PDV + carina, otvaranje, zatvaranje itd..). Isto ako naručuješ iz neke zemlje koja ne naplaćuje u evrima ili američkim dolarima nego neka druga valuta manje vrednosti dešava se da naši na carini budu lenji ili ih ne zanima da malo bolje pogledaju, pa naplate dažbine na evre ili američke dolare i onda tomizađe mnogo više nego što je trebalo pa moraš da se cimaš da se žališ itd..
  • 0

#68 MarkL

MarkL
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 19 December 2022 - 11:34 AM

Da još pomenem DHL i UPS iitd.. ako je pošiljka od DHL ili UPS oni naplaćuju njihovu uslugu posebno za otvaranje nekih 3000din. Ja sam na pošiljku od 10000din, nažalost platio još 6300din otrpilike. Znači 33% plus 3000 gospodi iz DHL-a. To je kad direktno šalje DHL. Razlika sa situacijom Bike24 oni kažu DHL servis i jeste tako ali to je njihov najeftiniji servis koji DHL koristi usluge pošte za slanje. To znam jer sam dugo živeo preko. I zato pošiljke sa Bike24 i ako kaže da je DHL neće stići u ruke našem DHL-u i time neće biti naplate od dodatnih 3000din koje DHL naplaćuje. Slična priča je i Fedex i UPS u Srbiji.
  • 0

#69 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 22 December 2022 - 06:08 AM

... Razlika sa situacijom Bike24 oni kažu DHL servis i jeste tako ali to je njihov najeftiniji servis koji DHL koristi usluge pošte za slanje...

Deutsche Post i DHL su pod istim krovom, zato je trenutno DHL/Deutsche Post isto za interno slanje po EU. Ne znam da li paketi koji idu preko DP/DHL-a u Srbiju idu na špediciju od srpske pošte ili na špediciju DHL-a.


Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#70 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 December 2022 - 07:35 AM

Deutsche Post i DHL su pod istim krovom, zato je trenutno DHL/Deutsche Post isto za interno slanje po EU. Ne znam da li paketi koji idu preko DP/DHL-a u Srbiju idu na špediciju od srpske pošte ili na špediciju DHL-a.


Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Ne, te pakete koji su od Deutche post i nemačkog DHL-a (znači nemačke nacionalne pošte) od srpske granice preuzima Pošta Srbije, a ako je paket od DHL International onda ga preuzima u Srbiji DHL International.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#71 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 459 posts

Postavljeno 22 December 2022 - 11:59 AM

Mislim da je tu razlika i koji se vid shippinga odabere - Deutche Post/DHL standardni shipping, što je po Nemačkoj 4-5 eur za ove sitnije stvari, preuzima Pošta Srbije. DHL Express shipping radi DHL. E sad ono što je dobra stvar je što čak i standardni shipping ima tracking, pa kad zaglavi negde kod nas u Pošti ili na carini može da se prati, ja sam tako za sprinterice, vidim stoji 5-6 dana, onda kao se promenilo da je stiglo u moju lokalnu Poštu, ali još 2-3 dana ne donosi poštar ništa, čak ni ono obaveštenje da pokupim. Odem ja u Poštu da vidim o čemu se radi našta će službenica "pa da, tu je paket, čekao bi vas on tu još 7 dana"... sreća pa me neko obavestio o tome :)


  • 0

#72 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 22 December 2022 - 04:26 PM



Ne, te pakete koji su od Deutche post i nemačkog DHL-a (znači nemačke nacionalne pošte) od srpske granice preuzima Pošta Srbije, a ako je paket od DHL International onda ga preuzima u Srbiji DHL International.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


DHL i DHL EXPRESS su ista firma i pod krovom su od Deutche Post-a (manje više od skoro). Deutche Post nije promenio ime od kako je kupio DHL. Ne postoji odvojeno DHL od DHL EXPRESS ali postoje različite vrste usluga. DHL EXPRESS je brza kurirska služba koja radi internacionalno.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#73 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 December 2022 - 05:12 PM

DHL i DHL EXPRESS su ista firma i pod krovom su od Deutche Post-a (manje više od skoro). Deutche Post nije promenio ime od kako je kupio DHL. Ne postoji odvojeno DHL od DHL EXPRESS ali postoje različite vrste usluga. DHL EXPRESS je brza kurirska služba koja radi internacionalno.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Ja sam ti objasnio kako funkcioniše kad naručiš nešto iz prodavnice u Nemačkoj preko dhl iz Nemačke za Srbiju. U Srbiju na adresu ti donosi poštar iz Srpske pošte a ne Dhl kurir.
Dhl donosi robu do granice a carinjenje i dostava u Srbiji ide preko pošte Srbije.
Ako se naručuje recimo iz drugih zemalja a dostava je preko Dhl onda je procedura drugačija i sve ide preko Dhl-a.
Naravno da i oz Nemačke može da se naruči tako da sve ide preko Dhl i u Srbiji ali to znatno povećava troškove dostave.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#74 Petarl

Petarl
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 198 posts

Postavljeno 22 December 2022 - 05:58 PM

Odlična tema trenutno, dosta toga razjašnjava. Hvala svima. Baš zahvaljujući nekim ljudima ovde i ranijim diskusijama sam se i odlučio za bike24.de da bih izbegao posebne troškove špedicije (tako kako je objasniio Vidak).

 

A da li znate još neku online prodavnicu koja šalje na sličan način kao bike24.de (DHL do granice pa posle pošta Srbije)?


  • 0

#75 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 935 posts

Postavljeno 22 December 2022 - 06:18 PM

Odlična tema trenutno, dosta toga razjašnjava. Hvala svima. Baš zahvaljujući nekim ljudima ovde i ranijim diskusijama sam se i odlučio za bike24.de da bih izbegao posebne troškove špedicije (tako kako je objasniio Vidak).

A da li znate još neku online prodavnicu koja šalje na sličan način kao bike24.de (DHL do granice pa posle pošta Srbije)?

https://www.bike-discount.de/en

Na isti način. DHL Preda Pošti a onda ti pošta posle mesec/dva isporuči papirić da te u lokalnom post officu čeka tvoj paketić. Tu na licu mesta saznaš i da li ima/kolike su dažbine (carina, PDV)
Na ovom sajtu su troškovi isporuke 19,99 evra za Srbiju pa ti se ne isplati za sitne stvari nego za više njih da bi razložio troškove shippinga

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#76 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4571 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 22 December 2022 - 08:13 PM

Odlična tema trenutno, dosta toga razjašnjava. Hvala svima. Baš zahvaljujući nekim ljudima ovde i ranijim diskusijama sam se i odlučio za bike24.de da bih izbegao posebne troškove špedicije (tako kako je objasniio Vidak).

A da li znate još neku online prodavnicu koja šalje na sličan način kao bike24.de (DHL do granice pa posle pošta Srbije)?

Recimo https://www.bike-components.de/


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika