Jump to content


Fotografije

Pravila


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
45 odgovora na ovu temu

#1 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 12 November 2008 - 07:19 PM

12.11.2008 - Postovani forumasi, najljubaznije Vas molimo da se u samoj temi drzite iste. Ukoliko imate potrebu da pitate nesto, ne radite to bilo gde, vec pogledajte u koju grupu spada pitanje. Ukoliko do sada nije pokrenuta takva problematika - pokrenite novu temu u okviru oblasti u koju ista i spada. Na forumu se u poslednje vreme pojavilo dosta "suma", pa je ovo krajnje dobronamerni savet, da se isti ne bi zagusivao nepotrebnim i suvisnim komentarima. Kao sto i sami znate uvek smo bili maksimalno tolerantni - retko kada je neki post ili grupa postova bila brisana a do sada nijedan clan nije banovan, pa da bi sve ostalo kako je i bilo, jos jednom Vas molimo da se drzite osnovnih pravila foruma.

(vecina zna na koje forumase mislimo :wink: )
  • 0

#2 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 12 November 2008 - 07:21 PM

Bitno je da ne idemo previse u "Off", nego ako postoji pitanje onda otvoriti novu temu.
  • 0

#3 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 13 November 2008 - 10:33 AM

Pošto se već svuda po forumu koriste "naša" slova, lepo bi bilo da i u tom obaveštenju na početnoj strani foruma budu korišćena. Na forumu se, izgleda, pojavilo puno zbirova, sabiraka

Na forumu se u poslednje vreme pojavilo dosta "suma"...

ili suma (Σ) :D. No hard feelings, samo bi bilo lepo da sve bude lepo i kulturno, pošto se ovim obaveštenjem tome teži, zar ne?
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#4 Hogar

Hogar
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 November 2008 - 11:09 AM

Апсолутно се слажем. АСКИ - енг. ASCII (American Standard Code for Information Interchange) у слободном преводу ошишана латиница неби смела да се користи [-X :mrgreen: :mrgreen: . Ово се односи на "званичне" стране сајта и на коментаре које пишу администратори. Ми "обични" можемо себи да дозволимо и по коју грешку. :wink: :mrgreen: :D
  • 0

#5 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 13 November 2008 - 11:37 AM

Узгред, не се пише одвојено од глагола а заједно са придевима ;)
  • 0

#6 Hogar

Hogar
  • Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 13 November 2008 - 12:02 PM

Da, da, geška. Ali ima i izuzetaka: nisam, nemoj, neću i nemam, a da ne pominjem trpne glagolske prideve. :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#7 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 13 November 2008 - 01:23 PM

ok ok :D :D

č š ć žnj... potrudiću se ubuduće :wink:
  • 0

#8 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 04 January 2009 - 02:16 PM

Takođe molio bih sve članove da se ne bave politikom na forumu, bilo direktno kroz poruke ili indirektno preko potpisa. Politika nam ovde uopšte nije potrebna, i koliko znam uglavnom nikom ništa dobro nije donela. Ovde smo da se družimo i pričamo o biciklizmu i drugim stvarima koje život čine lepšim.

(pile imaš pp)
  • 0

#9 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 02 August 2020 - 11:36 AM

Na forumu se u poslednje vreme pojavilo dosta "suma", pa je ovo krajnje dobronamerni savet, da se isti ne bi zagusivao nepotrebnim i suvisnim komentarima. Kao sto i sami znate uvek smo bili maksimalno tolerantni

Evo dragi moj Ciklo, dosta "šuma" se pojavilo upravo zbog odsustva svakog pravila.

Sve je ok dok su teme oko bicikala, jer tu je jasno. A čim krene off topic bilo kakva priča u non-bajk podforumima, nastaje haos!

 

Ili brate, nađi vremena napravi neka pravila, bar na kojem jeziku se ovde piše, ili ukini komplet sav off topic i related podforume ili nađi delegiraj 3,4,5 moderatora, nešto da priča ne klizi između anarahije i fašizma... to nema nikakve veze sa tolerancijom. Naprotiv, zna se tačno šta se toleriše a šta ne, i zakonski i kultirno i iz pristojnosti ali bogami i zbog napisanih pravila ovih ovde kojih bi trebalo svi da se drže ali nema nigde da se pročitaju.

 

Ili ovako, da ja ne bih dalje gubio vreme sa "šumom", ajde ti meni lepo obriši onda nalog.

Za neuređene forume nemam nikakvog interesa. Much obliged.


  • 2

#10 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 02 August 2020 - 11:53 AM

Nemoj da si na kraj srca. Ja kada mi dopizdi ohladim se neko vreme i ponovo nastavim po svom. Ebes ga ceo svet je poludeo ,jos sada i ova zaraza, kao da nam visi onaj Damoklov mac  iznad glave (valjda sam ispravno  rekao) pa smo svi frustrirani,jer se ne zna ko nadrlja a ko ne, ako se zarazi,a cinjenica je da je opsti haos po bolnicama,kao da ne postoje druge bolesti.Tako da je za nas bicikliste ovo jedan vid ventila za ispustanje. Ne moze stalno da se prica samo o biciklima,dosadi,sreca da Ciklo dozvoljava neke komentare,kada proceni da preteramo,zakljuca temu i opet ajd, Jovo nanovo. Mislis da ako uvede moderatore da ce situacija biti bolja? Cisto sumnjam,tek ce onda biti protekcije i nepravde.


  • 1

#11 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 02 August 2020 - 12:25 PM

Evo dragi moj Ciklo, dosta "šuma" se pojavilo upravo zbog odsustva svakog pravila.

Sve je ok dok su teme oko bicikala, jer tu je jasno. A čim krene off topic bilo kakva priča u non-bajk podforumima, nastaje haos!

 

Ili brate, nađi vremena napravi neka pravila, bar na kojem jeziku se ovde piše, ili ukini komplet sav off topic i related podforume ili nađi delegiraj 3,4,5 moderatora, nešto da priča ne klizi između anarahije i fašizma... to nema nikakve veze sa tolerancijom. Naprotiv, zna se tačno šta se toleriše a šta ne, i zakonski i kultirno i iz pristojnosti ali bogami i zbog napisanih pravila ovih ovde kojih bi trebalo svi da se drže ali nema nigde da se pročitaju.

 

Ili ovako, da ja ne bih dalje gubio vreme sa "šumom", ajde ti meni lepo obriši onda nalog.

Za neuređene forume nemam nikakvog interesa. Much obliged.

 

Kakva god pravila da se postave, uvek će se naći neko "lukav" da pronađe rupu u njima.

Zato mislim da je, barem kad su forumi u pitanju, najbolje pravilo:

"nemoj biti trol!"

 

Uz potpunu autokratiju moderatora da uređuje kako misli da je dobro.

 

Ako je moderator OK, kao i većina članova, onda će forum biti dobar.

Ako nisu - onda ni najbolja pravila ne pomažu.

 

Što se brisanja naloga & demonstrativnih drama queen odlazaka sa foruma tiče - viđao sam to više puta po forumima do sada.

Uglavnom je tehnički nezgodno brisati postojeći nalog - gubi se nit konverzacije, započete teme i sl.

Dovoljno je samo da se čovek ne prijavljuje/ne posećuje forum više ako želi.

Eventualno da vidi sa administratorom da se taj nalog zaključa, da ne bi neko mogao "hakovati" nalog pa pisati pod tim nickom (ako čovek više ne posećuje i ne proverava).

 

Ipak, mislim da je puno konstruktivnije rešenje da se preskaču teme koje su đubre, uz eventualnu prijavu problematičnih postova/tema administratoru.

Pa ako jedan isti član bude prijavljen od strane 5-10 drugih članova, onda se obično nešto uradi po tom pitanju.

 

Koliko vidim - Recycle bin ima dosta članaka, tako da nije da se ništa ne čisti. Opet - pored uticaja administratora, puno toga je i do članova foruma, tj. zajednice: mi pravimo (sebi) forum dobrim, ili lošim.

 

Upravo zahvaljujući mnogim članovima, sa kojima se naravno ne slažem uvek i po svim pitanjima, za mene je ovaj forum najbolji na temu biciklizma od svih foruma na našem jeziku.


  • 4

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#12 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1818 posts

Postavljeno 02 August 2020 - 01:03 PM

A ima još foruma na temu biciklizma na našem jeziku?
(ja znam samo za hrvatski, ali nije forum, već odeljak u jednom podforumu)
  • 0

#13 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 02 August 2020 - 06:24 PM

 nađi vremena napravi neka pravila, bar na kojem jeziku se ovde piše, ili ukini komplet sav off topic i related podforume ili nađi delegiraj 3,4,5 moderatora, nešto da priča ne klizi između anarahije i fašizma...
 

Ako hoćeš da ti forum bude veseo i demokratičan (u duhu biciklizma :) ), ne možeš da budeš policajac.

 

Uz normalne likove (od kojih svako ima pravo i na povremene ispade :) ), uvek su tu i likovi koji čeznu da u svaku temu ubace svoje tužne preokupacije i u kojima su suvereni (jer o tome diskusije vode na svim forumima, samo ne na onima kojima tematski pripadaju, jer bi se tamo videlo koliko su prazni). A naravno, tu su i trolovi, koji povremeno bljesnu i zgasnu. Ali tu pomoći nema :)

 

Mislim da samo vređanja i političke rasprave treba sklanjati, Ciklo to i radi.

 

A ima i ono - ako ti se tema ne sviđa, ili ako diskusija krene u pogrešnom pravcu, ne pratiš je. Ima ovde dovoljno dragocenosti za pravog biciklistu, cikloturistu, koga god...


  • 9
Homesick for a place you've never been...

#14 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 August 2020 - 08:55 PM

Jedan pd tih likova bio je Noves sa kilometarskim postovima :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#15 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 03 August 2020 - 06:20 AM

Jedan pd tih likova bio je Noves sa kilometarskim postovima :D


Meni lično nedostaje pri3rak. To je bio miner sa integritetom :)
  • 2
Homesick for a place you've never been...

#16 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 03 August 2020 - 08:48 AM

Razumem problem ali opet niti zelim niti je moguce biti policajac na forumu 24/7, niti tako treba.

 

Vredjanjima po bilo kojoj osnovi i politickim raspravama definitino nije mesto na ovom forumu i to ce biti uklonjeno.

 

Argumentovana diskusija je uvek dobrodosla.

 

Ono sto cu raditi je slanje opomene, pa ako opomena ne urodi plodom nalog ce biti na moderaciji neko vreme (sve poruke moraju biti odobrene pre prikazivanja).

 

Takodje ukoliko mi se vise aktivnih forumasa pozali na odredjenog clana, argumentovano, uzecu u obzir stavljanje tog naloga na moderaciju na neko vreme.

 

Sto se tice oftopik diskusija koja se nalaze u za to predvidjenim sekcijama foruma, to je u redu sve dok diskusija tece normalnim tokom bez psovki i vredjanja. Svi mi pored biciklizma imamo i neka druga interesovanja pa zasto ne bi i o tome prodiskutovali, a koga tema ne interesuje jednostavno ne treba da je prati.

 

MTB021 razumem da si ogorcen, ali mislim da su tvoja ocekivanja nesto veca u odnosu na to kako ovaj sajt funkcionise. Ja cu se potruditi da odrzim red koliko je moguce. Mislio sam da cemo uspeti da resimo problem bez moderacije naloga.. Na kraju dana svi mi zajedno nasim pisanjem ili nepisanjem tj. ignorisanjem odredjujemo pravac kojim idemo.


  • 5

#17 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 03 August 2020 - 12:14 PM

Meni lično nedostaje pri3rak. To je bio miner sa integritetom :)

 

Gone... but not forgotten...  :)


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#18 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 21 August 2020 - 08:07 AM


Takodje ukoliko mi se vise aktivnih forumasa pozali na odredjenog clana, argumentovano, uzecu u obzir stavljanje tog naloga na moderaciju na neko vreme.

 

Dobro, pa kako da se bilo ko požali kada sa desne strane na mestu gde je na engleskom pisalo "report" sada piše sjajno prevedeno "izveštaj". Možda bi zgodnije bilo neko "prijavi, obavesti moderatora" ili sl.

 

I za ignoriši korisnika, da mi nije neko rekao gde je sakriveno u opcijama nikada ne bih pronašao, jer ga nema npr kao što je uobičajeno na profilu korisnika, pod dodaj u prijatelje, ignoriši, pošalji ličnu poruku...

 

Nije ovo stvar biti policajac il ne već da li postoji pristojno uređeno online igralište il je kao na ulici sa gomilom ovih što kinje i zlostavljaju, siledžija gde je zakon jačeg i izdržljivijeg. Imaš konkretno nekoliko trollera kojima je izgleda jedina stvar u životu postala da zatrpavaju tvoj forum. Da tvoj, oteli su ti ga i rade šta hoće. Pa eno samo tema o koroni, pa nisam ja jedini, ljudi p*zde od 2-3 lika koji provociraju, miniraju, zadirkuju koga stignu....

 

Zahvalio bih se kolegi kojeg nisam zapamtio ko je, što mi je preporučio ignoriši opciju. Lepo smo opravili problem, sad to ume da izgleda ovako:

 

zYb12hD.png

 

 

 

 

Nije to povremeno "bljesnu i zgasnu" kako to reče @srdjoni..

Postoji sistematska sabotaža i vreme je da se neko pozabavi time, jer ljudi odu, neće da čitaju postove bez informacija, egocentrične tripove, komplekse i razne lične prepiske... Forum trpi to bezvlašće i anarhiju, samo toliko.


  • 1

#19 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 August 2020 - 08:49 AM

Dobro, pa kako da se bilo ko požali kada sa desne strane na mestu gde je na engleskom pisalo "report" sada piše sjajno prevedeno "izveštaj". Možda bi zgodnije bilo neko "prijavi, obavesti moderatora" ili sl.

 

I za ignoriši korisnika, da mi nije neko rekao gde je sakriveno u opcijama nikada ne bih pronašao, jer ga nema npr kao što je uobičajeno na profilu korisnika, pod dodaj u prijatelje, ignoriši, pošalji ličnu poruku...

 

Nije ovo stvar biti policajac il ne već da li postoji pristojno uređeno online igralište il je kao na ulici sa gomilom ovih što kinje i zlostavljaju, siledžija gde je zakon jačeg i izdržljivijeg. Imaš konkretno nekoliko trollera kojima je izgleda jedina stvar u životu postala da zatrpavaju tvoj forum. Da tvoj, oteli su ti ga i rade šta hoće. Pa eno samo tema o koroni, pa nisam ja jedini, ljudi p*zde od 2-3 lika koji provociraju, miniraju, zadirkuju koga stignu....

 

Zahvalio bih se kolegi kojeg nisam zapamtio ko je, što mi je preporučio ignoriši opciju. Lepo smo opravili problem, sad to ume da izgleda ovako:

 

zYb12hD.png

 

 

 

 

Nije to povremeno "bljesnu i zgasnu" kako to reče @srdjoni..

Postoji sistematska sabotaža i vreme je da se neko pozabavi time, jer ljudi odu, neće da čitaju postove bez informacija, egocentrične tripove, komplekse i razne lične prepiske... Forum trpi to bezvlašće i anarhiju, samo toliko.

 

Konkretno primer koji je dat na slici - Dusan011 - milion puta do sad vidim pitanje, a za tim vidim da je dao i odgovor na koji nemam Bog zna šta dodati, ni prigovoriti.

 

Da li se slažem sa svim stavovima? Ne slažem se ni sa svim svojim stavovima od pre godinu dana, a verovatno se ni za godinu dana neću slagati sa svim sadašnjim. :)  To je (valjda?) normalno - čovek se uči dok je živ.

 

Tako da je moj utisak da doprinosi forumu, pogotovo kod tehničkih pitanja/problema i saveta za kupovinu bicikla. Tj. meni deluje da bi bolje bilo da ostane aktivan na forumu, nego da prestane pisati. Opet, siguran sam da ima ljudi koji misle drugačije, kao i da ima onih kojima tvoje, ili moje pisanje deluje kao "bez veze".

 

Stoga bi neko strožije zavođenje reda bilo mač sa dve oštrice - gde podvući crtu? Lično sam uvek pre za pozitivan primer, nego za kazne. Naravno, neke lične uvrede i prozivke su svakako mesto gde (barem ja mislim da) treba podvući crtu, ali sve preko toga je dosta "klizav teren".

 

Inače, najefikasniji način za "borbu" sa trolovima je ignorisanje. Ako većina ljudi na forumu ne nasedne na provokacije, oni sami nestanu.

Na britanskom forumu koji pratim upravo tako rade. Svakih godinu-dve naiđe neki "entuzijasta" i ljudi ga samo izignorišu.  :)

Na američkim i našim forumima, mentalitet koji preovlađuje je valjda nešto drugačiji, pa se ljudi puno više pecaju.

 

Zavisi i od teme, doduše. Postoje diskusije koje su više, ili manje "toksične" - to se lako da preskočiti.

Dok za uživo druženje više biram, na forumu (u pisanoj formi generalno) je veoma lako preskočiti budalaštine, ne oduzimaju baš previše vremena.


  • 3

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#20 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 21 August 2020 - 11:43 AM

О правилима и примени правила је најбоље да одлучује искључиво администратор. У супротном би се форум претворио у поприште субјективизма, с обзиром да постоје они који су склони да сопствено мишљење схватају као мерило. Уместо да прескоче оно што им се не допада, они себи присвајају право да неке друге именују троловима или ометачима, док истовремено нису способни да увиде проблем у свом понашању на форуму, односно да можда и више дају повода да њих неко сматра троловима. Чак говоре и у име других. Такви људи по правилу веома брзо у интернет дискусијама пређу на лични терен, односно што рече неко ,,Ад хоминем”, а онда то исто замерају другоме. Ало ти се тема не допада - заобиђеш. Ако ти се форумаш не допада - запбиђеш. Ако не умеш да издржиш дискусију без преласка на лични терен и квалификација саговорника - заобиђеш.
Мишљења сам да администратор врло добро зна шта ради. Да је мислио да је тема о корони вишак, ваљда је не би допустио.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika