Jump to content


Fotografije

Pomoc oko kupovine drumaša & carine


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
157 odgovora na ovu temu

#81 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 April 2020 - 04:15 PM

Nešto mi se čini da je možda najbolje da sklopiš bajs od komponenti koje ti odgovaraju i sa veličinom koja ti odgovara, ako već znaš specifično šta te zanima.
  • 1
The sea, the sea

#82 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 08 April 2020 - 04:42 PM

Iskreno ne bih znao to da sam izvedem. Izgleda da je pozeljno biti i solidan mehanicar, ko se ozbiljno bavi drumskim biciklizmom. Iskren da budem, nemam ni koga da me uputi, pa osecam i kad bih probao "uradi sam tutorijale", iz sve pomoc foruma, napravio najduzu temu i opet bih uprskao nesto ili promasio neki deo

Dogovorio sam se sa vlasnikom Willer Mortirola, koji je izgleda 55x55 cm (ima lulu 120) da ga sutra probam, pa putujem za Novi Sad. A danas dosao iz Beograda. Pa ako ni taj ne bude odgovarao zauvek dizem ruke od 55 i 56cm bicikala. 3 sam probao od 56, sutra cu jedan od valjda 55-55.5.

Odustacu od nabavke bicikla ili cu bataliti nabavku bicikla do 600 evra i sacekacu mesec dana pa cu traziti nesto od 800-1000 evra.
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#83 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 08 April 2020 - 05:20 PM

Ako budes sklapao bicikl, ako nisi siguran sta radis, onda moras samo naci dobrog majstora koji ce to precizno, pedantno i strucno da odradi. Ako si blize Novom Sadu mogu slobodno da ti preporucim kolegu Fallouta, a ako si blize BG-u, onda to mora biti Grbic. Cuo sam da su obojica doktori zanata s tim da sa Falloutom i redovno saradjujem i mogu da kazem da je jedan strucan, pedantan, pazljiv i strastven majstor za bicikle. S njim nema promasaja.

Ako budes sklapao bajs ja bih ti preporucio da uzmes celu grupu u kompletu i da ne uzimas rasparene delove, tako ces biti najsigurniji da je jedno sa drugim najkompatibilnije, i obrati paznju da to ne bude npr jedan model grupe ali razlicite generacije kombinovane.

S tim da koliko sam skontao, tebi kod bajsa najvise ram igra ulogu, a ako budes kupovao zasebno delove da sklapas bajs, kako da budes siguran da ce ti ram 100% odgovarati ako ga prethodno nisi probao na potpuno sklopljenom biciklu?

Bice da je tvoja opcija da dometnes jos malo para pa da prosiris izbor ustvari najbolja. I taman kad to uradis odmah ce naleteti neka 54-ka za 500-600 eura kao iz snova. ;)
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#84 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 02 May 2020 - 10:23 AM

Naleteo sam na ovaj bajs.

https://www.2bike.rs...-2#.Xq1I0nPRY0M

Mislite li ovako odokativno da je vredan razmatranja ? Realno oprema mi je overkill, ne deluje mi previse skupo. Iako bi mi vise pasovao 10faz, makar i Tiagra. Niza cena + nemam iskustva sa Campagnolom. (Ne znam zasto mi Campo grupe deluju mnogo lepse od Shimana).

Da li je vredan manje-vise odokativno u 600e ? Pricao sam sa covekom, par ogrebotina. A navozao sam se, a Kikinda je ipak u Vojvodini, gde sam i ja.

Da li neko mozda ima iskustva sa ovim modelom ? Nahvalise ga na Bike Radaru i Ju Tjubu kao "best buy" ispod 1000e (doduse tamo je identican model samo Shimano 105).

Ili jos cekati koju nedelju ? Dosta ljudi kazu da je losa ponuda i potraznja, ali da ce se popraviti.

Pitam za ovaj bajs zato sto imam da dam tih 600e (fiksno je), ali da mi ne ostane ni za zvaku, sto se biciklizma tice, ako me razumete.
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#85 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 May 2020 - 10:53 AM

Huh... Lep je odista, mada je to jaka cena za alu bajs. Campa je malo skup za održavanje, ali i to možeš da zameniš u nekom momentu, ako te ne mrzi... Mislim da će presuditi probna vožnja, takav bajs može baš da oduševi i prevagne u odnosu na 'mane', a može i da te ostavi ravnodušnim ili još gore, da te nažulja. Po meni, vredi probati.
  • 1
The sea, the sea

#86 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 02 May 2020 - 11:01 AM

Da, zelim malo da se konsultujem i sa vama forumasima.

Velika razlika u odnosu na dan kad sam pokrenuo temu je ta sto sam zbog ovog glupog vandrednog stanja ostao bez posla. Pa kirija, racuni, idu, a zivi se od ustedjevine.

Ja sam imao ideju u glavi da uzmem 1 dobar drumas koji ce me sluziti godinama. Da se ozbiljnije posvetim, jer zbog licnih stvari ne vozim skoro 3 godine ozbiljno. A hteo sam i da kupim neki obican tipa trek za po gradu i offroad po ravnici.

Sad mi na ideju pada cak i ciklokros bajs. Tipa ovaj Stevens Namur, ako bi covek skinuo cenu.

Sto se tice drumasa, ako vec lupim 72000 voleo bih da valja. Zato mi znace saveti. Ja sam zaista se trudio da sam nalazim bajseve, neke sam i obisao.

A citao sam i druge teme "pomoc oko kupovine". Video sam da su ljudi kupovali za male pare recimo Fuji Roudbax Pro koji mi se jako dopada za 400e svega. No ja sad nemam neki izbor veliki. Pocinjem da se pitam da li da uzmem neki ciklokros, da cekam bolja vremena ili da uradim sto bi se u Texas Hold Emu reklo "All in", pa sta bude.

Zao mi je sto ovaj bajs nije 500e. Da mi ostane bar "za bidone, gumu i pumpu" (zargon). Mozda i ovako nije skup, ali zbog gubitka posla dajem ceo moguci budzet, ali doslovno ceo. Pitam se da li je vredno toga i da li je iko bio u ovakvom iskusenju.
  • 1
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#87 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 02 May 2020 - 02:59 PM

Taj Canyon Endurance je odlican bicik. Ako se dobro secam, ram mu je tezak svega oko 1400gr, sto ce reci nekoliko stotina grana vise od karbonskih, ali zato cena prihvatljiva. U pitanju je ram prve klase koji je tanjen gde treba i koliko treba (trostruko), taperovan vrat vile za vecu krutos head tuba i bolju upravljivost. Semi sloping endurance ram, pogodan bas za celodnevna jahanja bajsa ali sam siguran i za "momacko" pedalanje jakim tempom kad zatreba. Pored ovakvog alu rama, prosecan korisnik tesko da ce pozeleti karbonski, sem ako mu bas svaki gram nije bitan ili eventualno taj neki dizajn i profil cevi rama. To ti kazem jer sam ja svojevremeno jurio da nabavim nekog karbonca ali kada mi je iskrsla prilika da uzmem Caad10, i kada sam probao taj bicikl shvatio sam da mi od toga nista bolje ne treba.

Dalje Campa Athena je vrhunska grupa. Na oko ti je lepsa od Shimana jer su italijani pravi majstori dizajna. To se vidi kako u dizajniranju odece, automobila (Maserati, Ferari, Alfa) pa tako i na biciklima. Sve je stvar ukusa ali Campa ima poseban smek. Tu grupu Athena nisam nikad probao ali klasican dokaz Campy kvaliteta je za mene recimo Veloce devetofazna grupa od pre 15 godina. Moja zena ga ima na svom bajsu i to radi kao svajcarski sat, a prebacivanje brzina je tako odsecno, glasno i mehanicki nekako snazno i ubedljivo. Nije kao kod Shimana gde je sve prefinjeno i tiho. Kocnice kod te Veloce grupe rade tipa kao neka malo starija shimano Ultegra, izbacuju sa sedista kako zabadaju. A to je sve kod neke low end grupe. Ova athena je neka visa medium klasa, kvalitet je sigurno kao shimanova ultegra klasa a izgled posebno lep, neobican, perverzija.

Campy ima svoje lose strane svakako. A to da nista od delova Shimana i srama nije sa Campijem kompatibilno. Odlucis li se za italijane, moraces cak i sajle za Campy da nabavljas, toliko su posebno. Kasete i lanci nisu jeftini za jedanaestofaz ni kod jedne grupe, kod Campe su najskuplje ali i najduze traju. No to je manji problem. Veci je sto se u Srbiji teze nabavljaju. Ali ako se odlucis za ovu grupu ja cu ti kad budem dolazio u Srbiju besplatno doneti sta god ti treba od Campija.

Taj bajs po meni vredi tih para, eventualno kad bi hteo da spusti za 50 do 100 eura bilo bi super, ali i ovo nije losa cena. Vidi se da bajk nije mnogo vozen i na njemu je i daje aktuealna grupa.

A da li treba zadnju kintu da dajes na bajs, na to pitanje samo ti znas odgovor. Ja da sam na tvom mestu, svakako ne bih. Ima daleko bitnijih stvari u zivotu od bicikla ili bilo koje materijalne stvari...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#88 fudimenti

fudimenti
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Postavljeno 02 May 2020 - 03:15 PM

Vidi, ja imam isti ram, mislim isto godište ali sa 105 grupom i vrlo sam zadovoljan. Nisam nikada vozio Campagniolo opremu i tu pojma nemam. Točkovi trpe sve, kako teži su ali i ja sam. Idem na posao sa njim jer mi je na poslu sigurno i na vidiku. Sad, ja sam iz PG i nemamo tramvaje i šine, ali rupa imamo, bogu hvala. Za sad bez problema

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
  • 0

#89 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 02 May 2020 - 04:01 PM

Hvala puno. Ponudicu coveku 550 (vec jesam), ne zato sto ne mislim da to toliko vredi, vec zato sto sam da izvinete u .... Da su bolje okolnosti ne bih ni cenkao. Videcu sta ce covek reci. Ako mi da za 550e idem u Kikindu, jer ja nisam neki genije. Verovali ili ne mnogi ljudi mi je (prodavci) pomoglo. Dobio sam dosta saveta i svima im hvala iako nece ovo neki ni procitati. Cenim svaku pomoc. Eto trudim se. Ne nipodistavam coveku cenu, odmah mu nahvalih bajs. Mozda uspem, mozda ne, javicu - uvek iskreno. A hvala i svima Vama, koji ste mi na ovaj ili onaj nacin pomogli.

Oftopic - neki misle da smo mi koji gulimo cenu 50-100e preprodavci. Ama nismo. Neki mozda i jesu. Ja za sebe mogu reci da zelim bajs za VISE GODINA. Osim ne daj Boze da bas bas bas nesto ne stima sto cu i navesti.

Tesko je u ovoj 2020 naci bajs. Smatram da je bilo lakse prethodnih. Javicu da li sam uspeo dobiti ovaj bajs za 550 ili nisam. No u svakom slucaju, ma sta bilo ne krivim prodavca. Cak i ja laik, guglajuci shvatam da to vredi toliko. Ako ne uspem, ne znam. Mozda cu pitati opet za misljenje (zaista znaci), a mozda snizim kriterijume, a mozde i ne uzmem nista.

Hvala svima, koji su mi dali delic znanja. I u temi i van teme. Npr (necu nikad reci imena), 2 coveka su me spasila od kupovine 2 otpada. Neizmerno im hvala. I ovo ne kazem olako. Ljudi su mi izasli u susret.

Uzgred hvala svima vama forumasima, koji nama na ovaj ili onaj, pozitivan ili negativan nacin, zelite na kraju ipak dobro. Ja to cenim, a verujem da i drugi to rade. Javljam se sta je bilo sa ovim bajsem.
  • 3
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#90 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 02 May 2020 - 04:37 PM

Vezano za Canyon Endurace Al. Sad sam precesljao cene po oglasima ovde u DE, i cene polovnih se krecu od minimum 600 do cak preko 1000e u zavisnosti od opreme na bajsu. Nov iz prodavnice sa Tiagrom 4700 je na akciji bio 999 eura, a ako uzmemo u obzir da je Campagnolo Athena grupa na nivou Ultegre ako ne i jos malo bolja, znaci da nov sigurno nije bio ispod 1300, moguce i vise. Prema tome, za bicikl 2 do 3 godine star koji je lepo ocuvan, to je dobra cena.

Ne zaboravi samo da dobro pregledas ram, pogotovo oko pogona, chain staya, sve moguce cevi da potrazis neko eventualno ulubljenje ili naprslinu. Tu nemoj zuriti i uzmi vremena koliko god ti treba. Ako nista od toga ne nadjes, bajs je bomba.

Srecno!
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#91 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 02 May 2020 - 05:04 PM

Slazem se. Nisam toliko patio od grupe, ipak sam amater. Vlasnik nije skinuo ni evro.

Tako da molim moderatora/admina, da zatvori temu. Teska srca, odustajem od kupovine bajsa. I ono malo sto mi se svidjalo je otislo, zbog slabe ponude. A izgleda veca potraznja.

Odustajem trenutno od kupovine drumasa. Nisam uspeo skinuti cenu nista. Ne krivim coveka. Nikoga.

Odustajem od kupovine. Ako se ikada predomislim i bude bolje, javicu se. Za sada nisam nista nasao, nije dobro vreme ni za mene, verovatno ni za druge. Tako da ne mogu da dam sve sto imam za bajs (600e), a ispod toga mi (licno) sve "ruzno".

Hvala svima na savetima, svestan sam da neki moraju da zarade, neki da izgube, no nevezano, nisam nista nasao, hvala svima na pomoci i def odustajem od kupovine drumasa do 600e. Batalio sam. Posebno u ovo vreme.

Mnogo mi je zao, ali nije ovo jeftin "sport".
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#92 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 02 May 2020 - 06:05 PM

Dacu ti jedan predlog uzevsi u obzir tvoju zelju za dobrim bajsom, ali i ogranicenost finansijama. Kupovina novog bicikla ne mora uvek da znaci nabavku kompletnog bajsa. Takodje imas i opciju da polako, u skladu sa trenutnim finansijskim stanjem, nabavljas deo po deo, bio nov ili polovan, pocevsi od rama, pa nadalje. Sklapao bi ga donekle sam, a delom majstor, ili da sve komponente das nekom proverenom majstoru da ih on sklopi. Na taj nacin bi dobio bajs koji je u poptunosti prilagodjen tvojim potrebama, mogucnostima i afinitetima, do zadnjeg srafa. To bi potrajalo neko vreme i uglavnom zavisi od toga koliko mozes da se pruzis u datom momentu, ali na kraju bi bio vrlo zadovoljan, u to budi siguran. Lepo je kad mozes da biras svaki deo zasebno, jer odabiru svakog pojedinacnog dela mozes pokloniti posebnu paznju, da na kraju kad se kompletira bajs, on bude do zadnjeg dela ono sto si zeleo. Razmisli i o toj opciji, jeste nesto vise jebade, ali je itekako vredno toga..


  • 1

#93 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 02 May 2020 - 08:09 PM

Nije ti los predlog Mire, ali za to sto mu predlazes treba dosta vremena da se nadju bas svi delovi koji odgovaraju i da se to sve uklopi u konacan bicikl, a kako sam skontao covek zeli da sto pre sedne da vozi bicikl, a kad je bolje vreme za to nego sad kad je stiglo prolece?

A to me dovodi do jedne kontradiktorne cinjenice. Covek ne moze da plati punu cenu bajsa i zato odustaje od njega. To razumem. Medjutim ne razumem da je zbog toga resio da kompletno digne ruke od voznje bicikla, jer neko kome se zaista vozi bicikl i ima zelju da sto pre sedne na njega, nije mu toliko bitno koliko bicikl ima godina ili brzina, sve dok zadovoljava neke osnovne kriterijume i dok je mehanicki potpuno ispravan.
Zalis se da nema velicina za tebe, ja sam malopre pregledao oglase na cikloberzi, i nasao sam jedno 3, 4 bajsa u cenovnom rasponu od 280 do 450 eura u velicini koja ti odgovara. Ok, mozda su to bicikli desetak godina stari i mozda imaju na kaseti deset ili manje brzina, ali zar je ta jedna brzina ili par godina stariji a ocuvan bicikl, dovoljno za tebe da potpuno dignes ruke od rekreacije kojom navodno zelis da se bavis.

I da kupis jeftiniji bajs ako trenutno nisi u situaciji da kupis bolji, pa neces se vencati sa njim. Vozis ga sezonu, dve i kad skupis kintu prodas ga i uzmes nesto bolje ili samo apgrejdujes postojeci bajs. Ono sto je bitno jeste to da imas nesto da vozis, da se tockovi i pedale okrecu, da je vetar u kosi a osmeh na licu. Nije toliko bitno sta pise na ramu i koliko ima godina a jos manje koliko ima brzina.

Iz sveha toga zakljucujem da, sto neko pre mene rece, trazis bajs a molis Boga da ga ne nadjes. I ko god da je to napisao, u pravu je....
  • 5

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#94 nikolap

nikolap
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Postavljeno 02 May 2020 - 08:15 PM

Da ta opcija jeste "najlepsa" ali je slobodno cu reci i najskuplja u 99% slucajeva. Istina je nesto losija ponuda...ima svega 20 bicikala (mislim na drumase) koji su ok u odnosu cena-kvalitet ali opet ali opet mozda nesto jeste ok za cenu od 1500 evra i povoljno je ali je za neke pa i za mene slobodno mogu reci nedostizna. Zaista je realno da se za 600 evra kupi dobar drumas ne za takmicenja mozda... (jer za to samo tockovi kostaju vise :) ) ali za neku rekreativu trebalo bi da da. Moj savet kolegi je da ne zuri...problem je verovatno sto bi svi da kupimo bicikl na prolece a i ako razmisljamo o prodaju to cinimo u neku poznu jesen. Dakle neka saceka neka bude uporan i siguran sam da ce za taj novac naci sasvim pristojan bajs. Takodje za te pare ja bih trazio recimo bajs sa 105 novijom shimano grupom nesto je malo teza od ultegre sto rekreativcima zaista ne znaci nista a razlika u ceni je poprilicna. Ima jedan zanimljiv gravel na cikloberzi u 105 opremi lep kao lutka, na oko nov kao iz radnje...cena 650 e...iskren da budem tu do 600e ja bih njega uzeo kada bih kupovao. Jeste da nije cist drumas ali razlika je samo malo u jacim tockovima i nesto jacem ramu sto svakako ne skodi za nase puteve, bajs ima takodje i uljane disk kocnice, i da, 2x11 je.

Послато са SM-N950F помоћу Тапатока
  • 0

#95 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1367 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 May 2020 - 08:52 PM

Nije ti los predlog Mire, ali za to sto mu predlazes treba dosta vremena da se nadju bas svi delovi koji odgovaraju i da se to sve uklopi u konacan bicikl, a kako sam skontao covek zeli da sto pre sedne da vozi bicikl, a kad je bolje vreme za to nego sad kad je stiglo prolece?
A to me dovodi do jedne kontradiktorne cinjenice. Covek ne moze da plati punu cenu bajsa i zato odustaje od njega. To razumem. Medjutim ne razumem da je zbog toga resio da kompletno digne ruke od voznje bicikla, jer neko kome se zaista vozi bicikl i ima zelju da sto pre sedne na njega, nije mu toliko bitno koliko bicikl ima godina ili brzina, sve dok zadovoljava neke osnovne kriterijume i dok je mehanicki potpuno ispravan.
Zalis se da nema velicina za tebe, ja sam malopre pregledao oglase na cikloberzi, i nasao sam jedno 3, 4 bajsa u cenovnom rasponu od 280 do 450 eura u velicini koja ti odgovara. Ok, mozda su to bicikli desetak godina stari i mozda imaju na kaseti deset ili manje brzina, ali zar je ta jedna brzina ili par godina stariji a ocuvan bicikl, dovoljno za tebe da potpuno dignes ruke od rekreacije kojom navodno zelis da se bavis.
I da kupis jeftiniji bajs ako trenutno nisi u situaciji da kupis bolji, pa neces se vencati sa njim. Vozis ga sezonu, dve i kad skupis kintu prodas ga i uzmes nesto bolje ili samo apgrejdujes postojeci bajs. Ono sto je bitno jeste to da imas nesto da vozis, da se tockovi i pedale okrecu, da je vetar u kosi a osmeh na licu. Nije toliko bitno sta pise na ramu i koliko ima godina a jos manje koliko ima brzina.
Iz sveha toga zakljucujem da, sto neko pre mene rece, trazis bajs a molis Boga da ga ne nadjes. I ko god da je to napisao, u pravu je....


Moj prvi drumaš je bio stari alu fuji 8s tourney grupa, kupljen za nekih 200€ sa popravkama da bi se doveo u vozno stanje (nove sajle, bužiri, gume, popravka šiftera), navozah se onoliko sa njim, zamenih ga sa doplatom od nekih 150€ za specialized sa starom ultegrom, još više vožnje jer sam se već navukao. Trenutno vozim entry trek koji sam sklopio od rama koji mi odgovara i delova sa specializeda, stavio novije točkove, a nedavno se počastih i novijom grupom... Sve u rasponu od 3-4 godine, sve vreme vozim i uživam (i ložim se, naravno), ma koliko se palio na bolje delove i apgrejde, ne dozvoljavam da me to spreči u voženju bajsa kakav god da je trenutno. Tvoj savet je baš na mestu - kupi šta ti je doatupno, vozi, uči, treniraj, noge su bitnije od broja zupčanika, a i to će doći na svoje vremenom!
  • 1
The sea, the sea

#96 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 02 May 2020 - 09:17 PM

Apsolutno. Bolje je voziti bilo kakav ispravan bajs, nego ne voziti nista. Do sredine prosle godine vozio sam 7faz neku celicanu od 12-13 kg bez ikakvog kompleksa, dok nisam skupio pare za nesto modernije. Sad je ta celicana postala bajs za do prodavnice i vozikanje po gradu, ali se nijednog trenutka ne bih razmisljao da opet sa njom vozim duze voznje, kada bih na to bio prinudjen. Ko voli da se vozi, uzivace i u alu bajsu sa claris ili sora grupom, dokle god je bajs ispravan, a tako nesto se moze naci i za, lupam napamet, 250-300e. Za nekoga ko tek ulazi u svet biciklizma, uopste nije neophodan neki high class bajs, najbitnije je da se vozi.


  • 1

#97 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 May 2020 - 11:56 PM

Ja bih dodao da je ovaj oglas nepotpun. Bajs je izdaleka slikan, ne vidi se ni u kakvom je stanju bajs konkretno. 

Ipak 600 eura nije mala cifra da bi se islo na rec "sve savrseno funkcionise".

Previsoka je cena, iskreno. Clanovi sa ovog foruma su prodavali karbonce za 550-600 eur sa duplo boljim grupama od ovog Campagnola sa kojim se ne bi usrecio kod nas.


  • 0

"Лажима је све почело"


#98 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 03 May 2020 - 02:35 AM

Hvala svima na odgovoru i razumem. Nisam skroz odustao od biciklizma, vec od kupovine drumasa. A i izgubio sam zivce vec par meseci. Obilazi ovaj, onaj... Cekacu vreme kad se normalizuje stanje u drzavi. Verujte da ja ja ne patim od grupe. Cak sam za Canyon rekao da mi je grupa overkill, jer nisam vozio nikad 11faz. Meni je 10ka puna kapa. Makar bila to Tiagra 4700.

Caka je da sam ja imao vec prilicno dobar drumas, sa Ultegra 2x10 grupom, karbonca, koji je sad nemoguce naci ni za 200e vise. A nije ogrebotinu imao. Ja sam manje vise trazio nesto sto sam vec imao. Ne uspevam da nadjem vec par meseci nista ili moram da upadnem u cenovni rang za koji sad ne mogu da se ispruzim. Posebno zbog posla.

A nije tu samo bajs. Od pedala, rasvete, pumpe, ciklo, odece itd moram uracunati 100e minimum. Zato bataljujem dalje trazenje. Lose vreme. Videcu kad prodje ovaj dzumbus od zatvora.

Ne odustajem od biciklizma, odlazem ga. Vozicu radi kondicije matoru specijalku, a sta ce biti kasnije videcu. Oticu mozda jos da vidim ovaj Canyon i to je to.
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#99 rhythmking

rhythmking
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPip
  • 545 posts

Postavljeno 03 May 2020 - 05:42 AM

Ja ne mogu da nadjem ono sto hocu godinama i ne samo ovde nego pratim oglase i okolnih zemalja
  • 0

#100 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 03 May 2020 - 07:52 AM

Ja bih dodao da je ovaj oglas nepotpun. Bajs je izdaleka slikan, ne vidi se ni u kakvom je stanju bajs konkretno. 
Ipak 600 eura nije mala cifra da bi se islo na rec "sve savrseno funkcionise".
Previsoka je cena, iskreno. Clanovi sa ovog foruma su prodavali karbonce za 550-600 eur sa duplo boljim grupama od ovog Campagnola sa kojim se ne bi usrecio kod nas.



Nije previsoka cena, realno gledano. Zato i jesam naveo za koliko para se ovakvi bicikli prodaju u inostranstvu, legalni, nekradeni i verovatno sa racunom od kupovine.
Campa Athena je kao sto rekoh grupa koja je minimum dobra kao Ultegra, a verovatno i bolja i funkcionalnija ( palcem se kod ove grupe jednim potezom menja 3 brzine dole sto ni kod jedne shimano grupe nije slucaj)

Cena ovakvog novog bicikla, to jest bilo kakvog sa ovom grupom je poprilicno visoka i ovakva grupa se stavlja na high end ramove bilo da su od karbona ili od aluminijuma. Sama polovna grupa kosta oko 500 eura. Dakle po tebi onda ram, tockovi i ostale komponente koje se uklapaju u ovu cenu ne vrede 100e?

To sto smi navikli da kupujemo i prodajemo izvozane, starije karbonske ramove sa poluprofi opremom sumnjivog porekla za kojima na zapadu verovatno neki nesrecni vlasnik place je jedna stvar. Realne cene su sasvim druga.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford





1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika