Jump to content


Fotografije

Pomoc oko kupovine drumaša & carine


  • Ova tema je zaključana Ova tema je zaključana
157 odgovora na ovu temu

#1 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 26 December 2019 - 08:50 PM

Poštovanje za ceo forum. Žao mi je što započinjem temu pitanjem, ali tako to biva. U poslednje vreme bilo je više sličnih tema, mislio sam da se nadovežem, ali možda je bolje ovako. Bavim se biciklizmom solidno dugo. Iako zadnje 3 godine nisam mogao da vozim. Zadnjih 6 meseci veoma pratim cikloberza oglase.


Neko ce reci da sam probirljiv, ali nisam nasao nista sto mislim da vredi te cene. Naime visok sam 177 cm, pa sam se fokusirao na visinu gornje cevi od 54 cm. S' obzirom da živim u okolini Sombora, većina oglasa je znatno južnije od mene.

Gde je nastao problem ? Moj neki krajnji budzet je 550-600 evra. U teoriji mogao bih da potrosim vise, ali nisam siguran da je vredno toga. Naime pre 4 godine sam ja i kupio i prodao kasnije da ne kažem novog karbonca sa Ultegrom 2x10 za svega 420 evra.

Danas mi je da nadjem bicikl koji mi prija za oko (moderniji ramovi, ne mora biti karbon), u M velicini (udobnost mi je bitna), da ima barem Tiagru/105 2x10 gotovo nemoguca misija. Pritom cene biciklova su prilicno vece nego pre par godina i bez uvrede ima mnogo preprodavaca. Doduse neko mora da zivi i od toga, ali sigurno necu dati 500 evra za izhgeban bajs koji ima Soru 3x9. Pa me zanima da li su to cene bicikala drasticno skocile ili se to meni cini ? Isto tako vidim manje-vise iste prodavce. Jednog iz Temerina sam i obisao, a stanje na slikama i uzivo je bilo nebo i zemlja.

Posto ne uspevam da u Srbiji nadjem za mene adekvatan bicikl i posto subjektivno mislim da su cene nabildovane, a ponuda prilično loša, okrenuo sam se stranim sajtovima. Imam neku rodbinu u inostranstvu, pa sam gledao oglase po Nemackoj, Austriji i Svajcarskoj. Bio sam iskreno odusevljen ponudom polovnjaka. Posto ne zurim sa polovinom i imam fore do Aprila da kupim nesto, razmisljao sam da uvezem stranca.

Pa zanima me kakva su vasa iskustva sa uvozom polovnjaka ? Koji je najlaksi nacin i najjeftiniji da prevezem bajs ? Posto cenim da ce me drzava Srbija dobro oderati. Sad kad pogledam sta se sve prodaje i zasta se traze pare ne mogu da prezalim moj ex bajs.

Da li je bolja varijanta po pitanju carine da ih prenese rodbina ili da ja odem u Nemacku ? Znam da ce me ta varijanta ispasti 20-30% skuplje, ali bar cu imati ono sto trazim. Ponuda ovde je izuzetno siromasna, posto tesko je pogoditi opremu, boju, dimenzije. Da li uvoz uopste isplativ ? Nameravam da kupim bajs na duge staze, pa mi je izuzetno vazno da kupim da valja, a ne samo da bih kupio. Hvala na vremenu
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#2 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 December 2019 - 09:43 PM

Manje se opterećuj grupom, više gledaj stanje rama, točkova i grupe (koja god da je na bajsu).
Sora je sasvim solidna grupa, nikako za potcenjivanje.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#3 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 December 2019 - 09:49 PM

Neka ga rodbina doveze do 10 km pre granice, nađite se tamo, sedi na bajs u likri, provezi kroz neku prašinu da se ne sija mnogo, nagazi malo jače do granice, da se lepo oznojiš i pređi granicu gurajući bajs. Iz okoline Sombora si, nije problem otići biciklom do Mađarske, vraćaš se sa vožnje...
  • 0

#4 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 26 December 2019 - 10:04 PM

Hvala na odgovoru Fallout. Vozio sam trekinge 2 drumasa, pa ipak preferiram 10faz. Isto tako po ravnici mi ne treba napred triple. Sora nije losa, ali njena preciznost je po mom osecaju bila na nivou Claris grupe. Sa druge strane novija Tiagra 10faz i 105 su bile daleko bolje. Ne potcenjujem Soru, no nista ispod novije Tiagre ili starije 105ice ne bih uzimao.

Mozda zato sto sam vec navikao. Sa ostatkom posta se slazem i to mi je bitnije. Pokusavam da nadjem koji ce na duze vreme zadovoljiti moje apetite, mora biti cev gornja 53/54, ne mora biti karbon, ne patim da je bicikl brutalno lak. Kila gore, dole mi ne igra ulogu na ture od 100km.

Caka je sto su po mom misljenju cene naduvane. Ako se nesto i pojavilo, brzo je otislo ili je imalo skrivenu manu. Godinama pratim oglase i promenio sam nekoliko bicikala, ali cene i ponuda su nekako najgore u poslednjih godinu, dve. Najvise me zanima koliko bi me ispala otprilike carina i koji je najbolji nacin uvoza ? Cenim da i ovi preprodavci ih donose preko grane.

Jedino sto preko grane postoje hiljade bicikala da ti duša ište, a ne par komada kao u Srbiji "da ti baš legnu"
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#5 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 December 2019 - 07:19 AM

Za ravnicu je u principu dovoljan jedan lančanik napred, ali ponuda polovnih je takva kakva je, nisu dodatni lančanici svaki po 100 kila. :)

 

Dobro naštelovane grupe, već od Claris klase su iz mog iskustva veoma precizne.

 

Čak bih rekao da su stare 105 i Ultegra (10-fazne) manje precizne od Clarisa, na primer (i od novih 11-faznih), zbog toga što se kod starog Shimano drumskog 10-faza vuče veoma malo sajle po jednoj promeni brzine, pa svaka nesavršenost bužira i sajle dolazi više do izražaja.

 

Masa bicikla kada se vozi po ravnom nije toliko presudna svakako.

 

Cene nove opreme, delova i bicikala su visoke, proizvođači i prodavci žele da zarade, plaćaju sponzorstva i sve ostalo.

Što se odražava i na cenu polovnih, naravno. 

Nekoliko godina stari polovni bicikli u cenovnom rangu od 500 i više evra koštaju obično u pola cene novih.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#6 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 28 December 2019 - 04:35 PM

Hteo bih da pitam clanove da li ovaj bajs odokatuvno vredi 380e ?

https://www.2bike.rs...le#.XgeDGB7TU0N

Ili je bolje cekati nesto bolje ? Jedino mi se ne svidja Triple, ali ponuda je siromasna do 600e, a problem ubosti i M ram. Pitam i zbog toga, posto vlasnik trazi avansnu uplatu 3000 din unapred Postnetom.
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#7 Zorzo

Zorzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 186 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 December 2019 - 08:35 AM

Ја сам јесенас ишао у ЦГ и носио сам бајс у колима,на уласку у ЦГ цариник није ни гледао док му ја нисам рекао да носим бајс и да ли треба да га пријављујем. Само га је погледао кроз стакло и рекао да не треба ништа, то је лични пртљаг. Тако је исто било у повратку у Србију. Е сад како је на граници са Мађарском, то је питање...
  • 1

#8 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 29 December 2019 - 09:02 AM

Hteo bih da pitam clanove da li ovaj bajs odokatuvno vredi 380e ?
https://www.2bike.rs...le#.XgeDGB7TU0N
Ili je bolje cekati nesto bolje ? Jedino mi se ne svidja Triple, ali ponuda je siromasna do 600e, a problem ubosti i M ram. Pitam i zbog toga, posto vlasnik trazi avansnu uplatu 3000 din unapred Postnetom.



Odokativno ne.

Na ovom biciklu je, ako se ne varam Shimano 105 5600, grupa stara više od 10 godina. Ovakav ram bi trebalo standardno da ima karbonsku vilu ali to ovde nije slučaj. Pogledaj varove na spojevima cevi. Nisu dodatno obruseni sto govori u prilog tome da to nije nikakav ram vise klase, a nema ni taperovan vrat vile. Boje su po meni sasvim obicne i nista wau a i taj korman mi deluje nekako nezgrapno i cudovisno. Ceo bajs je po mom nekom misljenju neartikulisan i siguran sam da za 400 eura moze da se pazari, uz malo strpljenja, bolji bicikl.
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#9 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 29 December 2019 - 09:28 AM

Ne znam koliko ti je problem da odes do Loznice da pogledas ovaj bicikl ali meni na oko deluje super, pouzdana i razumno lagana grupa, korektni tockovi i karbonski ram. Mislim da je skroz na mestu ponuda

https://www.2bike.rs...on#.XghxER61I0M
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#10 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 29 December 2019 - 01:48 PM

Hvala Smasher. Odustao sam od kupovine. Ovu Meridu sam zapazio i zaista mi se dopada. U jednom pravcu je 250 KM. I kad naleti nesto lepo, nesto "skripi". Probao sam ram od 56 cm i osecao sam se istegljeno. Pa sam zapeo baš na 54 cm. To znam pouzdano da je za mene. Znam da geometrije varijaju. Mislim da bih uzalud isao toliki put.

Onaj bajs mi se i nije nesto dopao, plus ne volim triple, ali "očaj". Nastaviću i dalje da tražim, pa ću pitati za savet ako zaškripi.
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#11 miree

miree
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 460 posts

Postavljeno 29 December 2019 - 02:31 PM

Sto ne bi razmislio o tome da uzmes posebno ram, tockove, ostale delove, pa da sklopis bajs ? Tako svakom segmentu mozes da poklonis posebnu paznju, a i da ubacis neki nov deo, tipa sajle, buziri, sic, lanac, kaseta, srednja glava, sta god... U tom slucaju bi mogao da narucis za male pare i karbon iz kine koji nije los, tipa volan, sticna... Istina je da treba vremena, ali ovaj zimski period je pravi za to, a i zadovoljstvo je svakako vece nego da kupis kompletan bicikl. Takodje bi sa takvim bajsom bilo manje neprijatnih iznenadjenja jer bi znao da si svakom segmentu pristupio ozbiljno u smislu montaze, stelovanja i sl.


  • 1

#12 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3197 posts

Postavljeno 29 December 2019 - 03:18 PM

Kupovina zasebno svih komponenata pa onda sklapanje bicikla može lako da bude i dvosekli mač. Iznad svega se isplati samo onda kada vozač baš tačno zna šta želi i kakve mu komponente odgovaraju, od šticne, lule, volana pa sve do pogonskog sklopa i opreme, dužine kurbli, prenosa, itd... Pa čak i tada to pojedinačno sklapanje izađe uglavnom skuplje nego da se kupi ceo bicikl. Tome takođe treba dodati činjenicu da to izađe još skuplje ako vozač nije vičan mehanici i ako bicikl ne bi sklapao sam, nego bi dao nekome da to uradi za njega. Tu imamo dva problema. Prvi je što stvarno stručnih majstora koji imaju i znanje i alat da sklope od nule i naprave mehanički perfektan bajs sve što nije ponika i običan gradski bicikl nema mnogo, a pod broj dva i ako takvog majstora nađe, sklapanje celog bajsa dobar majstor će pošteno i lepo i naplatiti, shodno svom znanju i iskustvu. Tako da po meni sklapanje bajsa od nule i nije uvek najrentabilnije rešenje.

 

 

Što se tvoje visine od 177 tiče, trebalo bi i da možeš da voziš 56. Ok, osećaš se razapeto i to je bitna stvar. Imaju u vidu da je ta Merida sa oglasa neka granica između dve veličina, od kurble do šticne 54, a onda horizontalna cev 56. Međutim, deluje mi je da je ta lula na njoj bar 110 mm, što će reći možeš samo staviti lulu dva centimetra kraću i to će napraviti ogromnu razliku. Nemoj pogrešno da shvatiš moj savet. Ne želim da apelujem na to da kupiš bicikl koji ti je prevelik, ali se često može desiti da ako kupiš bicikl koji je za dlaku veći nego što bi bilo idealno, malo kraća lula će u potpunosti rešiti problem a neće narušti upravljivost bicikla, a i obrnuto. Na manjem bajsu se takođe može staviti malo duža lula da se vozač dovede u idealnu poziciju.

 

Što se te Meride tiče, to jeste model odokativno star oko 5 godina, ali po stanju rama i opreme ja bih rekao da nije mnogo vožen, verovatno tek rekreativno. Ovakvi bicikli se preko prodaju za minimum 700, često i 800 eura bez cenjkanja. Prema tome, ako ti je za prevoz frka, probaj da nađeš nekog ko bi te odbacio kolima do tamo a da mu platiš čorbu. Vredi se iscimati za dobar bicikl, jer je to  ipak mašina za koju ako se ispostavi da je dobra, sit ćeš se sa njom navozati i biće ti drago što si se pomučio na početku.


  • 3

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#13 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 29 December 2019 - 03:39 PM

Hvala na komentarima. Merida mi se vizuelno veoma dopada i da je u 54 cm, da bih je verovatno uzeo. Zaista sam probao nekoliko modela sa 56 cm. Mogu da vozim, ali imam problema sa ledjima. Pocnu i ruke da mi trnu, kao da mi stane dotok krvi.

Sto se tice toga da sam sklopim bicikl, to bi mozda bila zabavna avantura. No moram biti iskren i reci da nisam kompetentan da to izvedem. Malo sam listao forum i razne teme, mogu reci da ovde ima fantasticnih poznavaoca bici tehnike. Ja naspram njih - nemam pojma. Mislim da bih ubio forum sa temom "Uradi sam" . Najvise sto znam je da nastelujem menjac (i to su me ucili), da promenim gumu i podmazem/ocistim lanac
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#14 dux

dux
  • Members
  • PipPip
  • 35 posts

Postavljeno 29 December 2019 - 06:34 PM

Pročitaj ovo, mislim da će ti koristiti.

https://www.2bike.rs...n-drumski-bike/


  • 0

#15 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 08 February 2020 - 08:36 PM

Pozdrav opet Načitao sam se tema i tema i sve manje znam . Pomno pratim oglase.

Dopada mi se ovaj bajs. Mogao bih otici cak i licno da ga vidim. E sad pitanje je, guglajuci nasao sam da je ram iz 2009 godine.

https://www.2bike.rs...2c#.Xj8YVB7TU0M

Bajs mi deluje ok na prvu loptu, ali vlasnik ga ipak daje "golog", plus su kako kaze kaseta i lanac na pola puta. Da li vredi da se cimam za ovo ? U prevodu ne ocekujem da mi neko poklanja bajs, ali da li odokativno vredi ovih para ?

Ili da budem uporan i cekam da se sjati malo vise modela kako se blizi prolece ? Ponuda je i dalje ocajna. Vala nista da mi se dopada do 600e nisam nasao, sem mozda ovog. I to vizuelno. Kakav je uzivo pojma nemam. Zanima me da li gledajuci pocetnu cenu + moguca ulaganja vredi li se cimati da idem za NS ? Manje/vise gorivo i vreme.

Nego znam da ovde ima iskusnih forumasa. Vidim da je nedavno prodat isti primerak za 200e nize, sa doduse Sora klasom
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#16 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 February 2020 - 10:40 PM

Lepo izgleda ali ja mislim da je to puno para za alu bajk i tog godišta. Jeste Bianchi, dobar brand.. ali mislim da možeš bolje da pazariš, i ako je u perfekt stanju sve deluje mi puno para. Ali neka ti kažu i druge kolege šta misle. Ako ti se sviđa probaj i da se pogodiš.

Iako odlična, stara je to grupa, točkovi su najosnovniji najjeftiniji, a 550e nije malo novca.

Primera radi, ja sam kupio ovo:

 

https://www.2bike.rs...-10#entry185897

 

Još u leto davne 2015 za samo 370 eura. Fuji Roubaix Pro slično godište kao taj Bianchi (2008). Točkovi ista klasa, grupa jeste mešana ali ram i sve u izuzetnom stanju bilo, šamaraljke bez ogrebotinice bile, lanac kaseta pogon kao novi. Sit sam se navozao od onda i dušu mu izvadio, zaslužan je što sam postao dosta bolji biciklista. Šamaraljke prednji menjač kočnice i lanac 6600, zadnji menjač 6700, pogon R600.

 

Da skratim, ja bih aluminijumske gledao za manje para (ili za te pare a nešto mlađe sa mlađom grupom) ili bih dodao nešto love i već gledao karbonce..


  • 1

#17 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 08 February 2020 - 11:06 PM

Svaka cast na kupovini. Iskreno ekstra ti je bajs. Plus vizuealno mi se dopada. Ma ne mogu da nadjem nista, zaista preturam oglase, vrte se jedni te isti. I ja sam pretpostavljao da puno trazi, ali ponuda ocaj :-(

Nista, cekam dalje (ako docekam). Mozda ja nisam upucen, ali kao da su cene skocile. Pre je bila daleko bolja i realnija ponuda.

https://www.2bike.rs...r2#.Xj8-sR7TU0M

Ovaj bi isto mogao da prodje, ali cekam da saznam cenu. Poslao sam upit.

Edit: 700e. Listam net : 560-650$ u istom stanju.

Subjektivno slabo da mi se ista dopada u ovom cenovnom rangu. A eto buljim bec pola godine...
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#18 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 February 2020 - 12:30 AM

Ma biće.. ne verujem da ne može da se nađe, solidna je to svota da se ima neki izbor. Do duše ne pratim šta ima po oglasima od aluminijumskih, samo povremeno bacim pogled ali filtrirano samo karbonce.


  • 0

#19 Avangard

Avangard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts

Postavljeno 09 February 2020 - 08:36 AM

Stavio sam cenovni rang do 600e. Pokazuje mi 7 stranica, od kojih vise od 5 su isti oglasi kao pre pola godine, mnogo antikviteta. Iskreno bio bih srecan da naletim na onakav kao tvoj. Em mi lep na oko, em cena bas okej. No nastavicu da pratim. Nesto je jaca ponuda iznad 700 evra, ali to mi je puno da dajem trenutno za bajs. No, hajde dugo je prolece, a pokusacu i da skidam cene, nema druge, pa sta bude.
  • 0
Sve će proći. Ali, kakva je to utjeha? Proći će i radost, proći će i ljubav, proći će i život. Zar je nada u tome da sve prođe?

Mesa Selimović, The Fortress

#20 IgorMiletic

IgorMiletic
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 09 February 2020 - 05:54 PM

Skup je Bianchi, mene je moj dosta jeftinije izasao, a mislim da sam ga “realno” platio. 7479F641-A0EF-485F-89E1-85278F3ACED5.jpeg
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika