Jump to content


Fotografije

Razne LED lampe, sve o njima


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
4289 odgovora na ovu temu

#121 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 04 February 2010 - 02:33 PM

Meni još može da presudi što mi je Capriolo više usput od Planeta - svako malo idem do grada, preko Brankovog - čas posla se spustim do Zagrebačke


Sinoc video slucajno na sajtu. :arrow:

Planet Bike
Novi Beograd
Bulevar Arsenija Čarnojevića 95 A
Tel. 011-314-8399

mada, već imam CatEye bljeskalicu pozadi i brzinomer; sad mogu sve da kompletiram :P


Isti slucaj, tako da ce verovatno pasti Cateye. :mrgreen: A i nacin montaze mi se mLogo svidja. \:D/

Sad gledam, Triled koristi 3 AA baterije; i svetli do 120h (verovatno trepćući)... okreni obrni, trajaće mi set baterija do sledeće godine - koliko vozim po mraku :)


Kupis punjive baterije i miran si. Mozes i da se dzekiras, pa da ti je uvek u constant flash modu. :lol:
  • 0

#122 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3830 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 04 February 2010 - 02:44 PM

Da, imate planet u Futuri na NBGDu. Preko puta Arene, sa druge strane autoputa. Tamo smo vozili trenazere.
  • 0

#123 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 04 February 2010 - 04:15 PM

Ako sada nije skuplji sigma triled ti je solidan za te pare :)

Evo malo cena, iz Capriola (Sigma) i Planetbikea (CatEye):

181116 SVETLA-SIGMA ILLUX PR.LAMPA 3L 1,074.00
181200 SVETLA-SIGMA PR.LAMPA HALOGEN 1,041.00
181205 SVETLO-SIGMA TRILED PR.LAMPA 1,214.00
181210 SVETLO-SIGMA BLADE PR.LAMPA 1,173.00

Od ovih mi se cini da je triled najnaj.Imao sam ga i generalno bio zadovoljan njime.Svetiljka je upravo ono sto tebi treba daklem da te primete, ne zaskacu panduri i da vidis konture bic staze (mada se na NBg sve staze vide i bez svetla na bajsu al ajd :D ) ...

Ono sto mi je na njoj smeto je povrsina koja se nekako lako zamascuje pa od mat vremenom postane sjajna i pocne ruznjikavo da izgleda, kao i to sto prevazilazi neke moje estetske pojmove velicine za bljaskalicu.

Sada imam Cateye HL-EL410 koji drzim u torbici ispod sedista a po potrebi montiram, jer ne volim guzvu na kormanu.Ta svetiljka mnogo lepse sveti od Sigme ali samo kada su baterije sveze tj. kada nemaju neko vreme rada.Posle je nekako sva prosecna, a nije da ne srkne bateriju.

E sad i ja razmisljam o novoj, jer sam par puta mrak sacekao ispred Vrcina i bljeskalica mi nije bila mnogo prijatno resenje :D
  • 0
Postavljena slika

#124 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 February 2010 - 10:56 AM

Vozi li neko na forumu neka ozbiljnija svetla, halogene ili HID. Ima li tako nešto kod nas da se nabavi i po kojim cenama? Ja bih voleo da to baš svetli a ne samo mene da vide, treba mi za potpuni mrak i loše puteve (na selu). Pretpostavljam i ako ima, da je prilično skupo. Možda da se nešto napravi/nabudži, to je već moj fah :), ukoliko bi se mogli nabaviti delovi/materijal.
Ne nađem ništa na forumu, svi voze neke bljeskalice, ni za ovu HL-EL530 što imam mi search ništa ne izbacuje. Ona ima neverovatan snop i daleko baca, ali na blizinu nije dovoljno da bi se videle rupeške na putevima. Mene interesuje poređenje s njom, recimo ona CatEye sa 5 dioda, možda da uzmem još jednu takvu, možda ona na blizinu daje više svetlosti... Na nekom sajtu sam gledao testove (slike) onih snažnijih lampi sa podosta vati i u poređenju s njima, i najjače LED lampe su ko sveća u odnosu na reflektor :mrgreen: .
  • 0

#125 skylimit

skylimit
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 February 2010 - 11:14 AM

Kad vec spomenu HL-EL530, jel ti imas problema sa ucvrscivanjem? Ja moram stalno da dotezem onaj tockic jer nece da drzi dobro.
  • 0
-

#126 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 05 February 2010 - 11:19 AM

@ Gadjan - Tebi treba nesto poput misinog setup-a? 8)

http://cikloberza.co... ... etna#p1000
  • 0

#127 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 05 February 2010 - 11:27 AM

http://www.cateye.co... ... 081009.pdf

Ovo je međusobno poređenje CatEye modela, sa njihovog sajta - može da ti pruži neku sliku šta je koliko jače ili slabije od tvog svetla.
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#128 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 05 February 2010 - 02:41 PM

Možda da se nešto napravi/nabudži, to je već moj fah :), ukoliko bi se mogli nabaviti delovi/materijal.

To se ceni :mrgreen:. Gotove HID lampe za biciklo ne verujem da mogu da se nađu kod nas, a i ako se nađe nešto gotovo koštaće k'o Sv. Petra kajgana :D.

Znači, jedino što nam preostaje je DIY. I šta je meni palo na pamet: pošto su kompleti Xenon (HID) sijalica za automobile postali veoma jeftini (kreću od 50e za set) može da se uzme jedan kompet H3 sijalica i komplet maglenki za auto sa buvljaka (u njih ide H3).
Video sam baš zgodne maglenke, kružnog su oblika, a i nisu velike, u prečniku možda 6-7cm. Doduše, nisam pitao koliko koštaju, ali proveriću, pa ako nisu skupe uzeo bi koji komad da vidim kako raspoređuju svetlo, i ako je odgovarajuće, onda ništa lakše nego kupiti Xenon komplet i ubaciti unutra sijalicu.

Te automobilske sijalice troše oko 35W, a trebale bi da svetle jače nego 55-60W halogena sijalica. Zamisli toliku snagu na volanu? :D Ne daj Bože da staviš par takvih. :mrgreen:
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#129 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 05 February 2010 - 03:17 PM

Ali čime napajaš takvu sijalicu; i koliko dugo može da svetli?
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#130 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 05 February 2010 - 03:23 PM

Zavisi koliko novca imaš, od najjeftinijh i najtežih akumulatora (SLA, olovni), preko Ni-Cd i Ni-Mh baterija do skupih i laganih Li-Ion baterija. U mom slučaju idem na najjeftinije :D. Imam 12V 4,5Ah olovni akumulator, i sa njim bi jedna Xenon sijalica trebala da svetli 60 do 90 minuta, zavisi od toga u kakvom je stanju akumulator.
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#131 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 February 2010 - 03:39 PM

a koliki je to akumulator i imaš li neki link za druge vrste napajanja?
  • 0

#132 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 05 February 2010 - 04:14 PM

Akumulator je veliki i težak (ŠxVxD, 70x100x90mm, oko 1kg), ali poenta DIY je valjda jeftino da ispadne? Težina mi nije bitna jer vozim čisto iz uživanja, pa sad ako ću malo više da se pomučim - pa šta? :)

E sad, možeš ti da uzmeš i Ni-Mh baterije, one su dosta lakše, ali ne trostruko, koliko je razlika u ceni između SLA i Ni-Mh. Akumulator kao moj je cca 1.500 din, a Ni-Mh paket sličnog kapaciteta ne može da se uzme bez 4.000 dinara.
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#133 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 February 2010 - 05:08 PM

kada bi to moglo da se upakuje u nešto prečnika bidona bilo bi extra...
  • 0

#134 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 05 February 2010 - 05:23 PM

Jedanaest komada Ni-Mh baterija veličine C može da se smesti u bidon od 700ml. Evo kako to izgleda gotovo napravljeno, ali nije problem da se napravi ovako nešto od običnih baterija.
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#135 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 February 2010 - 05:54 PM

to je prava stvar! samo je cena malo golicljiva :roll:
  • 0

#136 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 05 February 2010 - 05:59 PM

Cena je kao što sam i reko, tolika :). Da ne pričamo tek koliko košta Li-Ion paket ;).
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#137 Darkman

Darkman
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1333 posts
  • LocationBeograd, NBG

Postavljeno 05 February 2010 - 06:43 PM

Cena je kao što sam i reko, tolika :). Da ne pričamo tek koliko košta Li-Ion paket ;).


To bi moglo da se napravi i sa AA NiMh punjivim baterijama. Samo, ili da se ide na manji kapacitet; ili na duplo veću količinu baterija... Npr, Triax 2800mAh 4kom 1000din; 12kom (treba ti 11 baterija za 13,2V) je 3.000din. Ili, da napraviš 2 pakovanja po 11, pa da ih paralelno vežeš (valjda paralelno; struja i ja se nikad nismo lepo družili :D) i dobiješ 5600mAh; a 22 AA baterije mogu da stanu u bidon bez problema. Naravno, za početak tri treba 6k din za baterije + "bidon" + neki sistem za punjenje ove skalamerije...

Što se tiče Li baterija, zaista su skupe :) Evo npr za RC avione, 14,8V 3500mAh, samo 400g teška - 8.000din...
http://www.svebateri... ... egorije=32


Lepo sutra uzmem neko svetlo kod Kineza za 150din+100din 2 AA baterije i vozi miško :D
  • 0
22km u 2012 :P Cilj: diploma :D Do kraja: diplomski...
256km u 2011.
1592km u 2010.
1987km u 2009.

#138 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 05 February 2010 - 09:15 PM

Punjenje bi tu bilo malo problematično, pošto Ni-Mh mogu da se pune samo redno vezane, ali ne i paralelno. Onda bi morao da napraviš dva zasebna kola sa po 11 baterija unutar bidona, pa da ih puniš odvojeno, a onda bi na pola punjenja bidona trebao da budeš tu negde da prešaltaš punjač na drugo kolo.

A još jedan od faktora koji nije zanemarljiv je samopražnjenje baterija, koje je oko 1% kapaciteta dnevno za Ni-Mh. E pa onda ako imaš dva puta više baterija, onda bidon sa 22 AA baterija gubi duplo više kapaciteta na dnevnom nivou nego 11 C baterija ;).
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#139 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 05 February 2010 - 09:23 PM

Problem oko napajanja? Ovo bi moglo da pomogne. 8) Necu kacim nista na bajs sto prelazi konzumaciju od 2 baterije. :)
  • 0

#140 bozik

bozik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts
  • LocationGornji Milanovac

Postavljeno 06 February 2010 - 12:06 AM

Ako nekog zanima, ovde ima još upoređenja raznih lampi.



ima li to gde da se kupi kod nas :D

ja se bas pre mesec ipo napalio, kupio od kineza lampu sa 12 ili 14 led-a i stavio kvalitetne baterije sija brutalno xD

jes kineska ali uradjena od aluminijuma, anodizirano crveno, fensi obrada a lagana :)
a kosta 150 dindzi :D

ima li gde da se kupi npr ko ono sto je na Jugicu, mislim da baca bas puno, tj sa jacim diodama :)
  • 0
GO RIDE!!!!




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika