Jump to content


Fotografije

Trnjenje prstiju na rukama


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
52 odgovora na ovu temu

#41 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 29 August 2019 - 05:38 AM

Na drumašu nema mesta "luksuzu" i mnogo udovoljavaju sebi. Možda ga zato i volimo, mi koji ga volimo :)
  • 0

#42 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 29 August 2019 - 08:16 AM

Jedno je "luksuz", drugo je nepotrebno trpeti neudobnosti i bolove koji mogu da ostave trajne posledice.


  • 2

#43 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 29 August 2019 - 09:25 AM

Nema tu univerzalnog riješenja.Svi smo priča za sebe a kad se dođe u neke godine to se još multiplicira.Meni je trnula lijeva šaka na jednom MTB prije 10 tak godina i nisam uspio to da otklonim. Kasnije sam promijenio dosta bajkova, zadnje 2 sezone 90 procenata drumaš, za zimu imam treking sa hidraulikom i maratonkama. Ove sezone do sada skoro 5000. I nakon više od 200km siđem s bicikla i ništa me ne boli ili koči.Imao sam problem da me koči i precijeca neki nerv iza lijevog ramena. malo eksperimentisao sa sicem i nagibom istog. Lule od 80, 100, 120 i uspio sam da podesim da je to skoro nestalo. Kažem skoro jer ponekad krene al malo se razmrdam i nestane. Vjerovatno je i do mene, šasija popušta.

Največa greška je bila što sam sic na drumašu ostavljao previše nagnut napred, jer se automatski dobija bolja pozicija. I dosta ljudi to radi ali zato težina ide na ruke. Sad je ravan  i tek sad vidim kakvu sam grešku pravio.Tako da jedino pametno riješenje je  da poneseš imbuse i u toku vožnje eksperimentišeš jer se rezultati vide tek nakon par desetina km. Nakon nekog vremena vidjećeš šta ti najviše odgovara. Sa kilometrima jačaju i mišići i to je u principu najbolje riješenje.


  • 1

#44 koya

koya
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 01 September 2019 - 11:14 AM

Ako će pomoći... Fine rezultate sam postigao podešavajući "NAGIB" sica. Skroz vodoravno, pa malo u nazad. Al objasnih... ali shvatićete, No, mislim da je posle 2, 3 sata, normalno da malo utrne. Meni jw dovoljno par sekundi da spustim ruku sa volana i cepaj dalje. A ima i ono, kada se navozaš jedno par hiljada km, sve prestaje da boli. Srećno sa  rešavanjem...


  • 0

#45 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 01 September 2019 - 06:33 PM

Pročitao sam sve predloge i na jednoj vožnji od 70km sam kombinovao. Ono što sam zapazio je da je u pitanju dugotrajno naslanjanje na koren šake sa unutrašnje strane i put sa krupnijom granulacijom asfalta gde znatno volan vibrira (a gume blizu 8 bari) i tada mi je počeo navedeni osećaj. Mislim da sam preko 80% ustanovio da je to. Hvala svima koji su pomagali.
  • 1

#46 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 01 September 2019 - 09:44 PM

Zato sam ja presao sa 28mm na 32mm pa 42mm gume. Ranije su me ubijale vibracije, mnogo mi je smetalo i sve vise sa godinama. Sad sam se preporodio i vozim voše nego ikada. Ranije sam bio kao na tronošcu, sad je kao fotelja.
  • 0

#47 Leopard

Leopard
  • Members
  • PipPipPip
  • 91 posts

Postavljeno 01 September 2019 - 11:09 PM

Svaka čast kad vozite na tolikom pritisku, meni je pretvrdo čim pređem 2 bara, mada vozim MTB, ali ovde mislim na asfalt.
  • 0

#48 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 02 September 2019 - 05:38 AM

Obično je 7.5 bara a guma je 23mm (naravno drumaš). Sve je bilo u redu dok nisam došao do nekih 20km gore opisanog asfalta gde je sve to uzrokovalo takvu reakciju uz takođe opisani hvat. Propratitiću situaciju koja može biti za nauk i drugima.
  • 0

#49 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 02 September 2019 - 08:04 AM

Koliko si težak? Moguće da možeš da voziš bez problema i manje od 7 bara, naročito u prednjoj gumi.

 

 

Svaka čast kad vozite na tolikom pritisku, meni je pretvrdo čim pređem 2 bara, mada vozim MTB, ali ovde mislim na asfalt.

 

Širina gume je bitan faktor, ako dve gume različite širine napumpaš na isti pritisak, šira će biti tvrđa. Prosta fizika - sila je površina puta pritisak, a šira guma ima veću površinu.


  • 0

#50 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 02 September 2019 - 08:16 AM

82kg sam težak. Znam da bi mogao i pritisak od 7 bara (gume Continental grand sport race 23mm - preporuka proizvođača 7.5 bara) pogotovo gde put nije baš dobar, kakvi su uglavnom naši putevi a dosta ljudi i uvek vozi taj pritisak. Uvek duvam na isti pritisak obe gume nisam još pokušao prednju na manje, navikao tako, mada ima smisla prednju i malo manje.


  • 0

#51 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 02 September 2019 - 08:30 AM

Taj njihov preporučeni pritisak ne znači ništa kad ne ide po težini vozača. Ako ti se zadnja ne buši na 7,5 bara, meni deluje da prednja sigurno može na 7, pa i niže. Subjektivno će osećaj biti kao da je bicikl sporiji, ali to je prvenstveno zbog manje osetnih vibracija pod rukom što u stvari i želiš da postigneš.


  • 0

#52 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 02 September 2019 - 08:37 AM

И ја сам мало скептичан према препорукама призвођача. Када сам сервисирао виљушку, рекоше ми да су те препоруке, према мојој тежини, да буде много тврђа. Ја им рекао да подесе тако, да пробам. Утисак је био као да возим круту виљушку и истог дана сам је подесио на мекше, како мени одговара. Мислим да су те препоруке, поготово код неке специфичне/скупе опреме, увек за трке и за неки терен који је произвођач замислио. И за возача од 10-25 година. :) Ок да се почне од препорука, али није урезано у камену. Пробаш и видиш да ли ти одговара. И на резанцима пише да се кувају 5-8 минута, али мени су добри тек после 15-20. (није баш поређење, више илустрација)


  • 0

#53 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 02 September 2019 - 08:39 AM

Da u pravu si, razmišljao sam o tome a takođe i o tom subjektivnom osećaju jer sam sa 8 bara na početku prešao na sadašnjih 7,5 bara i bio je pun pogodak. Evo već oko 7000 km vozim zadnju bez bušenja gume, za koju hiljadu se mora i menjati (čim nestane jedna od dve rupice na gaznoj površini ili bar počinje da nestaje). Tim gumama sam baš prezadovoljan. Ići će malo pritisak prednje ka dole, postepeno, pa ćemo videti. 

 

Što se tiče preporuka proizvodjača (za ovu gumu je maksimalni 8.5 bara a preporučeni 7.5 bara) ja sam ih shvatio kao tehničku stvar a ne nametanje, bolje sam oceniti kako kome odgovara i šta želi da postigne.


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika