Jump to content


Fotografije

Trnjenje prstiju na rukama


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
52 odgovora na ovu temu

#21 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 27 August 2019 - 10:59 AM

Ne možeš da se miriš sa situacijom. POZICIJA, POZICIJA, POZICIJA.

Pošto su samo vrhovi prstiju najverovatnije imaš preveliki pritisak na karpalni tunel (koren šake - sredina).
Da li sediš ispred kompjutera dosta i da li imaš sličan problem korišćenjem miša?
Moje mišljenje (skroz je napamet) da se oslanjaš previše na ruke (predaleko postavljen volan).

Sent from SM-N9005
  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#22 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 August 2019 - 11:02 AM

Ljudi se često, kada imaju takav problem, previše fokusiraju na korman. Priča počinje od sedla - kao što sam pisao:

 

https://www.bikegrem...u-bike-fitting/

 

Tek onda dolazi na red podešavanje kormana:

 

https://www.bikegrem...umskog-kormana/

 

Na kraju eksperimentisanje sa različitim trakama kormana, pa zatim i rukavice.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#23 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 27 August 2019 - 11:14 AM

Evo ovako, u polozaju u kojem se nalazis, treba da budes u mogucnosti da sklonis ruke sa volana, i da ne krenes da padas u napred.
Tek kad se to desi, rasteretices ruke, nisi dobro namesten na biciklu.

Da, u ovoj "akrobaciji" :) padam napred.
Ima stvarno dobrih predloga kolege, sada polako u analizu.
  • 0

#24 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 27 August 2019 - 11:18 AM

Mozda ne preterano koristan savet, ali ako nista ne pomogne (kreni od pozicije), razmatraj rekumbent. Ja nisam hteo dugo da se pomirim sa cinjenicom da mi klasican bajs ne odgovara, sad se polako mirim, jer ne zelim da odustanem od pedalanja. Svakako prvo probaj savete koje su ti dali ljudi ovde. Meni je jedno vreme veliki ram pravio problem sa rukama jer sam se previse naginjao da bih dohvatio korman, pa su dosta trnule.

Kao sto Serbian_SPIRIT rece, nikako nemoj da se miris sa situacijom vec trazi resenje.


  • 0

#25 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1883 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 August 2019 - 11:26 AM

И ја прво типујем на положај/бицикл. Нисам имао таквих проблема (бар не изражених) док нисам променио корман. Имао сам рајзер 4 цм, али онда (као ни касније) нисам могао да нађем ништа преко 2. И од тада ми је свака вожња убиствена - леђа и шаке. Поред тога, имам проблема и са раменима, па је дуга вожња баш проблем. А и даље нема +4 кормана (да ваља и одговара, а кошта нормално). :(


  • 0

#26 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 27 August 2019 - 11:27 AM

Ljudi se često, kada imaju takav problem, previše fokusiraju na korman. Priča počinje od sedla - kao što sam pisao:

https://www.bikegrem...u-bike-fitting/

Tek onda dolazi na red podešavanje kormana:

https://www.bikegrem...umskog-kormana/

Na kraju eksperimentisanje sa različitim trakama kormana, pa zatim i rukavice.

U sušti treba da se šteluju oba istovremeno.

Pošto padaš napred da previše se oslanjaš na ruke. Možeš da gurneš sedište na napred (ako može), da skratiš lulu (tačnije uzmeš kraću). Svaka promena na volanu/sedištu će uzrokovati promenu cele tvoje pozicije.
Inače imaš u Srbiji (znam za dva u Beogradu) gde može da se uradi bike-fitting (što košta) ali može da pomogne dosta. A ako imaš uređaje (kameru za početak) možeš da skineš kinovea-u program (Freeware /besplatan je) i da pokušaš da napraviš poziciju koja bi ti bila najpogodnija.

Sent from SM-N9005
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#27 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 August 2019 - 11:30 AM

U sušti treba da se šteluju oba istovremeno.

Pošto padaš napred da previše se oslanjaš na ruke. Možeš da gurneš sedište na napred (ako može), da skratiš lulu (tačnije uzmeš kraću). Svaka promena na volanu/sedištu će uzrokovati promenu cele tvoje pozicije.
Inače imaš u Srbiji (znam za dva u Beogradu) gde može da se uradi bike-fitting (što košta) ali može da pomogne dosta. A ako imaš uređaje (kameru za početak) možeš da skineš kinovea-u program (Freeware /besplatan je) i da pokušaš da napraviš poziciju koja bi ti bila najpogodnija.

Sent from SM-N9005

 

Pomeranje sedla unapred još više povećava pritisak na ruke. Sve sam lepo napisao, korak po korak, samo treba pročitati.  :)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#28 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 27 August 2019 - 11:36 AM

Kako povećava pritisak na ruke ako kratiš reach? Postaješ ispravljeniji i prenosiš težinu na sedište. Onda mu ni kratka lula neodgovara jer mu opet krati hvat (tačnije razmak između volana i sedišta).

Sent from SM-N9005
  • 1

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#29 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 27 August 2019 - 11:45 AM

bikefit.png


  • 0

#30 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 27 August 2019 - 01:06 PM

Opet ta pozicija sica napred/nazad ne moze biti univerzalna

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#31 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 August 2019 - 02:23 PM

Kako povećava pritisak na ruke ako kratiš reach? Postaješ ispravljeniji i prenosiš težinu na sedište. Onda mu ni kratka lula neodgovara jer mu opet krati hvat (tačnije razmak između volana i sedišta).

Sent from SM-N9005

 

Pomeri sedlo max. ka napred pa proveri.

 

Onda na linku koji postavih pročitaj zašto je tako - ako te zanima.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#32 FredPeric

FredPeric
  • Members
  • PipPip
  • 57 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 27 August 2019 - 03:20 PM

Meni su kod dužih vožnji(30+km) prsti trnuli na ravnom volanu, zbog pritiska, dok nisam stavio rogove..Činjenica je da u najvećem broju slučajeva prsti trnu zbog pritiska težine trupa na ruke..Kod ekstremnijih stanja javljaju se tegobe koje se opisuju kao sindrom karpalnog tunela kod pritiska na n.medianus(palac, kažiprst, srednji prst) ili n.ulnarisa, javlja se trnjenje i bol u podlaktu sa spoljnje strane i trnjenje domalog i malog prsta..
  • 0

#33 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 August 2019 - 03:26 PM

n.ulnarisa, javlja se trnjenje i bol u podlaktu sa spoljnje strane i trnjenje domalog i malog prsta..

3 nedelje posle vožnje od 120 km, mali se oporavio, domali je i dalje sumnjiv :) vraćam rogiće :)

 

Hvala na informaciji :)


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#34 FredPeric

FredPeric
  • Members
  • PipPip
  • 57 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 27 August 2019 - 03:38 PM

Još sam ja 'u struci'(fizioterapeut), al' samo za druge ljude, za sebe sam fizio u teoriji (ili ti- uništavam samog sebe u praksi)...:)))
Danas je u eri interneta to sve vrlo dostupno i lako objašnjivo.Generalno, čovek je jako ranjiv, recimo nervno tkivo nema sposobnost regeneracije(to vrv mnogi znaju) pa treba biti jako oprezan, u pogledu prevencije pre svega(istezanje, jačanje mišića, položaj tela pri fiz.akt.)
Mali off na temu ranjivosti: malo pre čovek me iz kola gleda kreće se prvom i ide da me sruši sa bajsa, ovde u kraju i pri tome troje ljudi sa tri različite pozicije(koji me usput poznaju) gledaju tu situaciju i ne veruju, kao ni ja šta gledaju..sreća da sam mu pobegao, počeo da vičem a on po gasu...Bože kalkih mediokriteta ima..
  • 1

#35 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 27 August 2019 - 03:50 PM

Sad mi pade napamet pa da napisem.
Nekada davno sam imao trnjenje u sakama i nakon montaze Ergon gripova sve je prestalo. Tako da probaj ako mozes Ergon gripove GP1, meni su tada rešili problem.
  • 0

#36 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 27 August 2019 - 05:25 PM

Mislim da je drumas u pitanju tako da mu ergon ne pomaze
Ti ergonomski jesu dobri al za neke standardne sake, nama s velikim sakama dio dlana ide preko gripa ili van ili unutra
Meni opet to djeluje normalno da mu nakon 2h i jace malo utrnu prsti, pa da skine volan i lezi i krevetu drzeci ga morali bi malo utrnuti za 2h

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#37 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2431 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 27 August 2019 - 05:31 PM

 nama s velikim sakama dio dlana ide preko gripa ili van ili unutra
 

Ergon imaš u tri veličine...


  • 0
Homesick for a place you've never been...

#38 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 27 August 2019 - 05:37 PM

Vidio sam al nisu bas isplativi kupovati ne probavajuci, kupio sam jedne polovne bili maleni, onda kupim neke kineske kopije, meetlocks, veci al opet tijesni, fali nijansa goloj saci da stane
Meni najvise pasu rogovi i taj polozaj, sad nesto razmisljam da kupim onaj volan s integrisanim rogovima, nije leptir, nego ima samo tu krivinu kao rogovi, tu bi moralo biti prostora za premjestanje saka u razlicite polozaje... Cisto neki polovan da i to probam mada tesko da tu bude srece, cirkulacija je takva kakva je al eto da se probava nesto

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#39 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 27 August 2019 - 07:07 PM

Kad spomenuste rogove - meni je to pod obavezno za duze voznje, samo radi promene polozaja ruke. Da vozim bez, pitanje dal bi bilo bez trnjenja. Kad idem u offroad skinem i to je to.
  • 0

#40 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 28 August 2019 - 08:54 PM

Rogovi su pomoćno sredstvo ali nije rešenje. Treba ti bolja pozicija tačnije tvvoja pozicija.

Sent from SM-N9005
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika