Jump to content


Fotografije

Devijacija septuma


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
23 odgovora na ovu temu

#1 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 11 August 2019 - 01:41 PM

Ima li neko problem s ovim? Kako rijesavate, ja poslije svake voznje zaglavim laganu upalu grla

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#2 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 11 August 2019 - 04:25 PM

Nikako,u mladosti sam zaradio ali ne toliku kao Miki Djuricic,i zivim sa njom. Isto tako ,ali primetio sam leti da je izrazenija blaga upala grla zato sto valjda vise disem na usta kada vozim bicikl a verovatno i udisem prasinu na ovoj  vrucini, i kada se vise fizicki opetrecujem  malo pocinje promuklost i to su jedini siptomi.

 

U svakom slucaju ako nije velika devijacija mozes da zivis sa njom., A mozes i da smanjis brzinu na biciklu i dises na nos ako  mozes,sto ja sebi zadam kao cilj, ali ne pridrzavam se toga.

 

Cak sam i operisao devijaciju nosa ali  nista mi nije poboljsala protok vazduha kroz nos, bio valjda "dobar" hirurg sa Mega trend diplomom.

 

Ti flasteri za nos sto sam video kod nekih sportista,jer zna neko sta je to i gde ima da se kupe?


  • 0

#3 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 11 August 2019 - 05:08 PM

Sluze da ti nozdrve budu sto otvorenije i omoguce sto veci protok vazduha. Probaj po apotekama, ako znas nekoga iz nekog sportskog kluba, mogli bi oni znati.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0

#4 vladagm

vladagm
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1415 posts

Postavljeno 11 August 2019 - 05:27 PM

Koliko znam, jedino i trajno resenje je hirurskim putem.

Ja sam svoju sansu i probleme iskoristio dok sam bio u vojsci, jos mi ga i malo skratise(mislim na nos)  n2:party-021

Pre toga ceste upale grla, problemi sa disanjem itd...

U danasnje vreme to je prosta i rutinska operacija...


  • 0

#5 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 11 August 2019 - 05:27 PM

Nikako,u mladosti sam zaradio ali ne toliku kao Miki Djuricic,i zivim sa njom. Isto tako ,ali primetio sam leti da je izrazenija blaga upala grla zato sto valjda vise disem na usta kada vozim bicikl a verovatno i udisem prasinu na ovoj vrucini, i kada se vise fizicki opetrecujem malo pocinje promuklost i to su jedini siptomi.

U svakom slucaju ako nije velika devijacija mozes da zivis sa njom., A mozes i da smanjis brzinu na biciklu i dises na nos ako mozes,sto ja sebi zadam kao cilj, ali ne pridrzavam se toga.

Cak sam i operisao devijaciju nosa ali nista mi nije poboljsala protok vazduha kroz nos, bio valjda "dobar" hirurg sa Mega trend diplomom.

Ti flasteri za nos sto sam video kod nekih sportista,jer zna neko sta je to i gde ima da se kupe?

Nudili operaciju al kao ne znaju hoce li biti bolje i ja ne odem, znam par ljudi sto su operisali i sve isto ostalo
Pada mi na pamet da stavim maramu ko bajkeri :)
Ne znam koliko je pametno prilagodajavati tempo nosu, citao sam o tome kad sam poceo dizati tegove, ima ih sto dizu s ispravnim nosem a udisu na usta da se ne pate bez veze
Uglavnom patnja je, kad god vozim grlo najebe

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#6 syncemasters

syncemasters
  • Members
  • PipPipPip
  • 162 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 August 2019 - 05:44 PM

Ja sam ranije imao sličan problem.
Sada je i dalje prisutan, ali nije kao pre.

Odvratan osećaj kada je nos stalno zapušen. Dok sam vozio i malo pojačam tempo imao sam osećaj da ću da se ugušim.


Kada je drugar jednom prilikom išao kod nekog čiče iz Smedereva, krenem i ja kod njega i pogleda on meni vrat i kaže pršljen vratni mi je pomeren i vrati ga na mesto. Prodje 3-4 sata i meni se nos skroz otpuši(i kao da devijacija tj. za nekoga naduta nozdrva) uopšte nije ni postojala.

Kada neko ima problem sa devijacijom, zapušenim nosem zbog alergije...dolazi do taloženja sekreta u sinusnim kanalima i to toliko ume da "upekne" da može vrlo često da se desi da dodje do zujanja u ušima, vrtoglavice itd.

Ja sam po youtube-u trazio razne masaže za sinuse. Prvo naparim lice na bosiljak, pa onda odradim masažu i na kraju sipam kapi od divljeg krastavca.
Au kad to krene da curi iz nosa...
  • 0

"Лажима је све почело"


#7 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 11 August 2019 - 07:13 PM

Nije meni zapusen nos, samo je usko pa ne mogu toliko zraka da uvucem koliko mi treba i onda vucem na usta da namirim

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#8 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 11 August 2019 - 07:40 PM

 

U danasnje vreme to je prosta i rutinska operacija...

I ja sam to u vojsci uradio,ajde da iskoristim,ali nije neko poboljsanje.

 

Rutinska operacija, znas devijacije nosa vec verovatno 50 g. se rade rutinski sa lokalnom anestezijom,ali kada radi sa stemajzlom i cekicem u mozak udara,secam se nekih oci im bile skoro zatvorene i crni podocnjaci posle operacije.


  • 0

#9 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 10 June 2020 - 08:09 AM

Оперисао сам пре осам година, али је остало без неког ефекта. Занимљиво је да сам пре операције причао са неколико људи код којих је успела, па сам стекао утисак да је то увек случај. Оне код којих није успела, као за инат сам срео тек после. Не бих оперисао да сам знао да не мора да да позитиван резултат. Операција јесте рутинска, а ломљење носа се ваљда односи на оне којима обављају и неки естетски захват или има проблем са носном кости. То код мене није био случај.
Елем, пре месец дана наручих ову стварчицу (217 динара) која (као) спречава хркање тако што рашири ноздрве, олакша проток ваздуха па не мора да се зија. Користио сам пар пута и на неким вожњама. Има неког ефекта, али би било боље да је део који спаја спиралице направљен као нека опруга јер се деси да клизи из носа напоље.
C98F3393-6319-4BFE-8443-D2B83558F0AE.jpeg
  • 0

#10 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 10 June 2020 - 09:06 AM

Оперисао 2013 год. Урађена комплетна риносептопластика јер условно девијацији носа, нос буде видно крив у доста случајева. После годину дана девијација отишла у другу страну, не тако трагично али чим се прехладим осетно другачије дишем, уз све то почело је и десно уво да ми се у прехлади изнутра пуни секретом. Предлагали ми опет да оперишем, ал` сад се не дам лако, вероватно ћу и пристати кад баш почне да ми смета ;) За грло користим прополис у спреју са лековитим травама и то могу да похвалим и препоручим. 

 

П.С. Вађење километарске (бар тако делује) газе... То мора да се осети да би се схватило :)


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#11 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 10 June 2020 - 09:33 AM

П.С. Вађење километарске (бар тако делује) газе... То мора да се осети да би се схватило :)


О, да :)
  • 0

#12 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 10 June 2020 - 09:51 AM

Meni je jednom tamponirano bez anestezije, spreda mi tamponirali nazad da krv ne curi u grlo i to bez veze, kasljao sam krv zbog plucne embolije al strucnjaci rekose ma nos krvari i tamponirase :)
#nedajbozenikom :)

Ja nisam rijesio devijaciju, patim se i dalje, sprej za nos prije spavanja kad se sjetim i to je to

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#13 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 10 June 2020 - 11:02 AM

Imao sam lom/naprslinu kosti nosa sa 16 godina. Namestena istog dana nazad natapanjem gaze lokalnom anestezijom i guranjem grubim instrumentom, vrlo gadno i bolno iskustvo jer je anestezija pokrila ceo nos sem kosti, tako da je bilo pomeranje na zivo :) Od tada imam problem sto nemam punu prohodnost obe nozdrve, i to ne strane koja je vizuelno uza, vec nema pravila, cas je jedna prohodnija, cas je druga prohodnija. Prilikom bilo kakve fizicke aktivnosti/napora, nos postaje neupotrebljiv i disem na usta, delimicno zbog slinavljenja delimicno zbog prohodnosti.

 

Nakon raznih prica o neuspelim operacijama, vracanjem problema, nisam siguran da uopste zelim da se upustam u tu pricu, posto se ne razboljevam zbog toga - bar nisam primetio. Imao sam jednom fazu sa grlom gde mi je nekoliko doktora u razlicitim institucijama reklo da je kombinacija krivog nosa i losih krajnika uzrok stalne gusobolje, jedan strucnjak mi je cak rekao i da izvadim krajnike... Da bi se ispostavilo da je sve bilo zbog zuba koji se pokvario u nicanju (osmica), kad sam ga izvadio odjednom vise nema problema sa grlom.

 

Ono sto je zanimljivo jeste da kad god odem na more, nos komplet profunkcionise tj prohodnost bude znacajno bolja, skoro kao pre povrede. Vazuh pun joda, sta li je, ne znam.


  • 0

#14 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 10 June 2020 - 11:05 AM

Meni je jednom tamponirano bez anestezije, spreda mi tamponirali nazad da krv ne curi u grlo i to bez veze, kasljao sam krv zbog plucne embolije al strucnjaci rekose ma nos krvari i tamponirase :)
#nedajbozenikom :)
Ja nisam rijesio devijaciju, patim se i dalje, sprej za nos prije spavanja kad se sjetim i to je to
Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

И мени поновили тампонирање јер је прокрварило после пар дана. Девијација остала, можда 5-10% боље. Додуше предлагали и естетску уз ломљење носа, али сам то одбио и не кајем се иако зијам и даље. Не користим спреј јер знам неке који су развили навику па не могу без тога. Могу да дишем на нос, осим приликом физичких сктивности када ми је потребно више ваздуха. Ноћу, наравно, зијање и суво грло :)
  • 0

#15 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 10 June 2020 - 11:06 AM

Eto prodje godina,od onomad se nesto promenilo sto se tice devijacije nosa, sta? Pa rekumbent bicikl je odlicna stvar,rastereti onaj zgureni polozaj na biciklu gde se nos fizicki  malo zacepi i jos ko ima devijaciju ,strasno. Ona plastika stto pokazuje Omega je dobra ako je devijacija  nosa na kraju,kod mene je na sredini,dobro disem jedino kada povucem obraz prstom,znaci negde na sredini nosa.. Tako da imam isto onu nemogucnost udisanja dovoljne kolicine vazduha kroz nos kao Veljo, na obicnom biciklu cim je malo jaci tempo,i nadoknadjujem na usta 
Ali kada vozim bent ,i kod najveceg naprezanja mogu da disem na nos celo vreme.Polulezeci polozaj je bar meni resio problem vecite blage upale grla,jer vozim redovno i zimi.,iako sam primetio da mi leti vise smeta  stalno disanje na usta valjda zbog prasine.

 

Sto se tice tih sprejeva,toga se plasim zbog mogucnosti zavisnosti organizma, znam da obicno na kapima pise max. 5 dana upotrebiti.

 

To sa hrkanjem,mislim imao sam devijaciju i kada sam bio mlad, pa niisam hrkao toliko,nego sto sam stariji vise hrcem,suva usta nocu. Moj otac nije imao devijaciju pa je testerisao samo tako,to je nasledno.Zato ja i moja skvo vec odavno ne spavamo u istoj sobi,ona hrce za sebe a ja isto tako.


  • 0

#16 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3352 posts

Postavljeno 10 June 2020 - 11:06 AM

Imao sam lom/naprslinu kosti nosa sa 16 godina. Namestena istog dana nazad natapanjem gaze lokalnom anestezijom i guranjem grubim instrumentom, vrlo gadno i bolno iskustvo jer je anestezija pokrila ceo nos sem kosti, tako da je bilo pomeranje na zivo :) Od tada imam problem sto nemam punu prohodnost obe nozdrve, i to ne strane koja je vizuelno uza, vec nema pravila, cas je jedna prohodnija, cas je druga prohodnija. Prilikom bilo kakve fizicke aktivnosti/napora, nos postaje neupotrebljiv i disem na usta, delimicno zbog slinavljenja delimicno zbog prohodnosti.
 
Nakon raznih prica o neuspelim operacijama, vracanjem problema, nisam siguran da uopste zelim da se upustam u tu pricu, posto se ne razboljevam zbog toga - bar nisam primetio. Imao sam jednom fazu sa grlom gde mi je nekoliko doktora u razlicitim institucijama reklo da je kombinacija krivog nosa i losih krajnika uzrok stalne gusobolje, jedan strucnjak mi je cak rekao i da izvadim krajnike... Da bi se ispostavilo da je sve bilo zbog zuba koji se pokvario u nicanju (osmica), kad sam ga izvadio odjednom vise nema problema sa grlom.
 
Ono sto je zanimljivo jeste da kad god odem na more, nos komplet profunkcionise tj prohodnost bude znacajno bolja, skoro kao pre povrede. Vazuh pun joda, sta li je, ne znam.

То за море је тачно, помаже веома
  • 0

#17 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 10 June 2020 - 11:14 AM

Pa uzmes onaj sprej sa morskom vodom :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#18 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 10 June 2020 - 11:28 AM

Mene je godinama bolela cesto glava,odem ne more ,prestane,vratim se kuci ,za nekoliko meseci opet isto,na more opet,ode para i para,pa pocnu i aritmije. Ostavim cigarete zbog neke operacije.Odjednom nema ni glavobolje ni aritmija,ali ne odmah nego posle 1-2 godine. Tako i sa  zacepljenim nosom,mogu tu da budu uzrrok osim devijacije i alergije u kombinaciji.


  • 0

#19 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 10 June 2020 - 11:37 AM

Kod mene su normalne nozdrve samo unutra nesto stisnuto kao nateklo, i to u obe nozdrve, sprej to prosiri. U jeku ove korone sam prvi put imao upalu sinusa onu pravu da pola glave otpada od bolova, vilice, zubi, sve boli i kupim taj sprej, jbg pomaze, mogao sam zaspati kad prosirim inace nije bilo spavanja

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#20 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 10 June 2020 - 12:11 PM

Kod mene su normalne nozdrve samo unutra nesto stisnuto kao nateklo, i to u obe nozdrve, sprej to prosiri. U jeku ove korone sam prvi put imao upalu sinusa onu pravu da pola glave otpada od bolova, vilice, zubi, sve boli i kupim taj sprej, jbg pomaze, mogao sam zaspati kad prosirim inace nije bilo spavanja

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

 

 

Мени понекад у прехлади отекне лева носница. По савету лекара користим спреј назонекс да смањим оток, има ефекта. Јест кортико, ал шта данас није.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika