Jump to content


Fotografije

Svaki savet je dobrodsao


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
86 odgovora na ovu temu

#61 zuci

zuci
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 30 August 2019 - 03:17 PM

Evo da se javim opet. Rešio sam se starog pa ću sad aktivnije da se uključim u biranje novog.

 

Znači ovako. Definitivno nisam odustao ni od 26, pošto vidim da smatrate da mojih 188cm tu nije limitirajući faktor. Kod ovog starog mi je (na stranu što sam promašio veličinu i što je napukao) smetalo i to što ram ne dozvoljava puno šire gume od 28mm kolike su bile...mogle bi da se uglave 32mm, ali bi ostalo tako malo lufta da ne bi smeo ni da pomislim da se popnem na trotoar, a to mi onda skroz nepraktično. Išao je on ko metak...brz, lagan...ali to uživanje važi samo po ravnom asfaltu. I stvarno nikad nisam vozio ništa brže, prosto te vuče da ga teraš što jače. Ali kad moram da se vijam po gradu  ispucalim trotoarima i lošim ulicama, odbija bubrege. Držao sam gume malo izduvane da ublažim problem, ali opet nije to to. Možda bi rešio cicem s federima, ali zbog stanja i promašene veličine mi se nije dalo da se zezam.

 

Sad kontam da bi mi neki treking ili hibrid više legao.

 

Meni su lično ti stari čelični ramovi s mufovima najlepši, ove alu cevčuge su mi grozne.

 

Nešto kao onaj Baxov Panasonic recimo. Ili da častim čoveka s dve tepsije ribe da mi nađe. :)

Ne znam odakle ih vadi. Kod mene na piku ako i ima nešto slično, cena je višestruko veća. 


  • 0

#62 zuci

zuci
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 03 September 2019 - 07:43 PM

Išao sam da pogledam onaj beli Univega sa prve strane, ali sam zaboravio mobilni pa nisam imao čime da slikam.

Stanje je ovako:

 

- ram nije pukao (ono ispod cica je neka ogrebotina kojih ima tu i tamo)

- šticna nije zapekla (izvlači se fino, malo ima rđe)

- malo sam ga provozao i udobniji mi je od starog drumaša (nisam baš mogao da ga odvozam 15ak km da ocenim bolje)

- brzine šalta ok

- kočnice su problem, ne znam koliki (jedna zapinje za felnu, druga škripi...vidi se da nisu naštelovane i pretpostavljam da se moraju menjati i one sajle)

- točkovi manje-više pravi (nisu baš skroz, pa pretpostavljam da se može ispraviti)

 

Koliko bi otprilike koštale intervencije servisiranja kočnica i točkova (ako je potrebno), da znam koliko da ponudim?

 

(Ne vidim opciju da editujem prethodni post, pa sam morao novi)


  • 0

#63 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 03 September 2019 - 08:38 PM

Ako radiš sam ne košta ništa. Bar te kočnice nije neka filozofija naštelovati mada neki i od tog prave nauku..U krajnjem slučaju podmaži sajle i malo ih raspusti dok ne naučiš centrirati točak. Ako kreneš u zamjenu sajli, vjerovatno ćeš morati i neki bužir, pa onda kliješta za sječenje istih tako da nakupi se za bajs od 50e.


  • 1

#64 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 03 September 2019 - 08:47 PM

Fora je da mene to nista ne kosta, jer imam veliku rezervu delova, i otprilike svaki bajs dovedem u skoro fabricko stanje, ili bolje. Ako ne umes da sredis bajs, onda taj staro bajs ce ti biti glavobolja. Jedino da je bas u dobrom stanju, ali to se odmah vidi da je bajs dugo lagerovan...


Sent from my LG-E988 using Tapatalk
  • 1

#65 zuci

zuci
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 03 September 2019 - 08:50 PM

Ja sam ne znam ništa. Zato i pitah koliko to otprilike košta da se sredi, da znam ima li svrhe upuštati se.

Problem mi je i što je ovo jedan od dva bajsa koja sam našao ovde u veličini da bi teoretski mogla da mi odgovara, a taj drugi je neka šklopocija koja škripi na sve strane. Zato ga i nisam postavljao kao opciju. 


  • 0

#66 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 03 September 2019 - 08:53 PM

Uzmes pa se naucis :)

Sent from my LG-E988 using Tapatalk
  • 1

#67 zuci

zuci
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 03 September 2019 - 08:56 PM

Zezaj. Da si bliže, tebe bih angažovao. ;)


  • 0

#68 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 03 September 2019 - 09:07 PM

Pa stvarno, i ja sam placao centriranje tockova do pre 3,4 godine, pa malo pomalo i covek savlada sta ga zanima.
Inace ovde centroraju tocak za 300rsd, ali to onako upitmo bude, ako je los tocak.


Sent from my LG-E988 using Tapatalk
  • 1

#69 zuci

zuci
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 03 September 2019 - 09:13 PM

Mislio sam da ponudim 50e, pa mi onda nije problem platit majstoru još 15-20 da sredi te kočnice i točkove ako su cene takve.

Ali ne bih baš da dam još 50 na sređivanje. Bar ne odmah.

Biće tu vremenom i farbanje rama i verovatno još nekih sitnica...verovatno zamena lule, kormana, guma. Ali bih za početak da imam funkcionalan bajs.


  • 0

#70 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 287 posts

Postavljeno 03 September 2019 - 09:57 PM

Zamjena kormana, lule i gomile sitnih dijelova vrlo brzo prevaziđe cijenu kupljenog krša.Posebno ako i sam kažeš da ne znaš ništa o tome i da sve moraš da plaćaš majstoru. Druga je stvar ako već radiš neki tringe trange iz tog domena, s godinama se nakupi toga u garaži al da to radiš već bi imao kršten bajs. Zato doteraj u vozno stanje i vozi. Kad nabiješ koju hiljadarku  usput ćeš i da naučiš bar te sitne popravke. I još štošta.


  • 1

#71 zuci

zuci
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 03 September 2019 - 10:21 PM

Otprilike je to i neki plan.

Lulu i korman sam pominjao čisto zbog podešavanja položaja, jer ću tek pri prvoj dužoj vožnji otkriti koliko mi ovi postojeći (ne)odgovaraju.

Na prvu loptu je udobniji od prethodnika. Ostalo o tom potom.


  • 0

#72 FredPeric

FredPeric
  • Members
  • PipPip
  • 57 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 05 September 2019 - 05:55 PM

Da li se isplati kupiti ovako nešto
https://www.kupujemp...91977-oglas.htm
Ili da uradim servis na svom buciklu: kaseta, lanac, sajle i bužiri(oko 5500 sa rukama)..ostalo dobro: capriolo adrenalin 3x7 shimano turney...
  • 0

#73 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14628 posts

Postavljeno 05 September 2019 - 06:20 PM

Ja bih uradio servis ako si ostalim zadovoljan. Mada bi mogao malo da se potrudis i sam to zamenis, bolje da ucis na starom biciklu sa jeftinijim delovima. Ko zna mozda se u tebi krije talenat za mehanicara bicikala...


  • 1

#74 FredPeric

FredPeric
  • Members
  • PipPip
  • 57 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 05 September 2019 - 06:50 PM

Jesam, realno dovoljan mi je ovaj moj a sam da radim ne bi se baš upuštao, hvala Dule na komplimentu(zajebanciji)..:)))
  • 0

#75 Ludisha

Ludisha
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 258 posts
  • LocationObrenovac

Postavljeno 05 September 2019 - 06:51 PM

Pitanje koliko ces i u taj da ulozis, nije da je nov bajs a i delovi na njemu takodje. Bajs je lepo opran pred slikanje, pitanje gde sve skripi i sta je od delova dotrajalo.


  • 1

#76 FredPeric

FredPeric
  • Members
  • PipPip
  • 57 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 06 September 2019 - 10:38 AM

Da li je primetna razlika u performansama ako bi sa gume 26x1.95 prešao na 26x1.75..?


  • 0

#77 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 06 September 2019 - 11:07 AM

Citiracu pesmu od Balasevica: "princip je isti, sve su ostalo nijanse" O:)  O:)  O:)

 

Nadam se da sam ti odgovorio.


  • 1

#78 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14628 posts

Postavljeno 06 September 2019 - 11:10 AM

Prvo ti trebaju gume bez krampona, to najvise doprinosi olaksanju okretanja pedala. Kod MTB je nezgodno to sto ima krut ram pogotovo zadnju viljusku pa kad stavis pozadi tanku gumu bude truckavo i neudobno. Ako imas amortizer napred mozes da probas Duletov© setup pozadi debela >2.0 napred tanka <1.5.

Mislim da bi vise primetio razliku izmedju jeftine i skupe gume nego izmedju 1.95 i 1.75 ali prvo moras da nabavis gume bez krampona bilo jeftine ili skupe ako vec nisi.


  • 1

#79 FredPeric

FredPeric
  • Members
  • PipPip
  • 57 posts
  • LocationZemun

Postavljeno 06 September 2019 - 12:35 PM

Hvala Dule !

 

i Mirek naravno !:)


  • 0

#80 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 06 September 2019 - 01:19 PM

Ja bih ti preporučio da kupiš bilo koju gumu pristojnog brenda, bez žice i bez krampona, slik varijanta. 

Tako ćeš osetiti najveću razliku, Ne znači ništa, naprotiv, da kupiš uže gume a da su neki tuč, masivne.


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika