Jump to content


Fotografije

Svaki savet je dobrodsao


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
86 odgovora na ovu temu

#1 Brka22

Brka22
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 03 August 2019 - 06:39 PM

Pozdrav,

Nov sam ovde, a i bajs sam vozio ko klinac (pre 10 godina)

Doslo vreme da se pokrenem malo pa mi pade bicikl na um.

E sad, voziobih po gradu, nista off-road, Bg je u pitanju, ono Ada, 25. maj, Novi bg asfalt u principu.

Imam 0 iskustva sto se tice kupovine tako da trazim savet. 185cm , 95kg, do sad se nisam nesto ineresovao za bicikle pa nemam pojma ni sta da trazim. neki budzet okvirno je oko 200e. Bilo kakva pomoc je dobrodosla :)


  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14603 posts

Postavljeno 03 August 2019 - 11:08 PM

(link), (link), (link) Za tvoju visinu odgovara velicina rama bicikla L ili XL.


  • 0

#3 rekreativac20

rekreativac20
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 04 August 2019 - 09:48 AM

Dobrodosao druze,ako trazis nesto novo za te pare ne verujem da mozes da nadjes nesto dobro, pogledaj nesto polovno
Ako ne vozis van puta i tako to mozes da uzmes bicikl s krutom viljuskom.
  • 0

#4 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 04 August 2019 - 01:21 PM

Treba ti L veličina. Recimo ovo: https://www.2bike.rs...-7#.XUbbOWmxVkw
  • 1

#5 zuci

zuci
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 07 August 2019 - 11:54 PM

Da ne otvaram temu, slična je problematika.

Imam ponudu za jednog polovnog hibrida, pa me interesuje mišljenje nekog iskusnijeg...da li je ovaj ram pukao? Označio sam sumnjivo mesto crvenim krugom.

 

tV7FfWY.jpg


  • 0

#6 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 08 August 2019 - 06:58 AM

Nemoguće je reći na osnovu ove fotke, bar meni.
S druge strane, ramovi ne pucaju na tom mestu tako da ja sumnjam da je pukotina.
  • 1

#7 rekreativac20

rekreativac20
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 08 August 2019 - 07:15 AM

Jel moze neka slika gde se vidi blize taj deo
  • 1

#8 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 08 August 2019 - 08:51 AM

Ponajpre ga je tu odrljao lanac za vezivanje. Ovaj bicikl je oho mator, treba ga videti lično i paziti da ne bude 150 bicikl 200 zamena delova.


  • 1

#9 zuci

zuci
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 08 August 2019 - 11:08 AM

Nemam sliku na kojoj se bolje vidi, a ne bih da idem da lično pregledam ako može ovako da se oceni pošto mi nije baš blizu (a nisam baš ni stručan da lično procenim stanje).

Elem, visok sam 188 pa mi ovako sa slika deluje da bi veličina rama odgovarala...teže mi je ovde naći neki XL hibrid, uglavnom su L i manji.

Malo sam istraživao i mislim da je model iz devedesetih, cr-mo ram što mi odgovara...treba mi ram sa prostorom za šire gume pa mi hibrid više odgovara od drumaša.

Evo još slika koje sam dobio, pa ako neko može da proceni koliko bi to vredelo, značilo bi mi.

 

eOwXAXN.jpg

 

rWxjpr1.jpg

 

a0h0j1o.jpg

 

xN8Pv5Y.jpg

 

Zxe23NG.jpg


  • 0

#10 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 08 August 2019 - 11:26 AM

Evo ovako,

 

ovo ti je neka 58ica, mogao bi da ti prodje sto se visine tice.

Bicikl izgleda kao turing bicikl, ima pripremu za prednju korpicu.

 

Deluje zdravo na prvi pogled.

Postoji realna sansa da je sticna zapekla, tako da nek ti potvrde da nije zapekla.

 

Ovo vredi reda do 70-80 evra, pod  uslovom da nema znacajnije falinke, i ovo je star bajs valjalo bi ga celog pretresti.

 

Univega je nekad bio ozbiljan brend.


  • 1

#11 zuci

zuci
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 08 August 2019 - 11:50 AM

Hvala na brzom i detaljnom odgovoru.

 

I ja sam po slikama kontao da je 58, zato sam se i zakačio za njega. Svi ostali su manji.

Proveriću za šticnu svakako, to je otprilike i jedino što znam. :)

Nego, čuću se s prodavcem danas, da mi detaljnije slika taj označeni deo cevi..pa ako imate predlog šta još da uslika da može da pomogne oko procene stanja ovako preko fotografija?

 

Ceni ga oko 70e.


  • 0

#12 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 08 August 2019 - 02:23 PM

Ja mislim da vredi te pare.
Inače izgleda kao drumaš koji je prebačen na flatbar.
Ram je ogroman, možda čak i 60cm.
  • 1

#13 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 08 August 2019 - 02:31 PM

Drumas nije sigurno to je vise neki Turer(hibrid), kraj 80tih godina.

Ima kanti kocnice, da bi se lakse zaustavio sa teretom.

Mislim da je osteceno mesto od lanca za vezivanje.

 

Deluje kao da je radjeno interno brejzovanje cevi.

 

Na tom markiranom mestu, ramovi ne mogu da puknu(bar ja nisam vide), jedino ako je pretrpeo spoljni udarac

 

Ako ides da ga vidis, pogedaj da li ram ima ulubljenja, provozaj ga bez ruku.

 

vidi tu sticnu jer kad je tako nabiju, otvoren je put vode u ram.

 

TE luftove mozes a i nemoras da gledas, jer to sv etreba lepo otvoriti ocistiti, zameniti potroseno, i to ti je bajs za x godina, jedno sto moze da ga unisti je rdja, ali ti interno brejzivani su masivan celik, prakticno ne moze rdja da ga probije.

 

Nek ti slika recimo zubice pogona, nek ti povuce lanac, da se vidi koliko je istegnut, nek ti slika zadnji menjac od pozadi, i pitaj jel lelujaju tockovi.

 

Po slikama ovo nije preslo nista spec.


  • 2

#14 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 08 August 2019 - 03:21 PM

Ja imam slican bajk i to ti je patnja, ako ne skripi daj vise para i kupi nesto modernije
Sticna 26.4 u Bosni i Hrvatskoj je nisam mogao naci pa sam tokario od 27.2 npr
Canti kocnice da se nastelaju kako treba dobijes blagi nervni slom. Kupis v brake opet kosta. Namontiras pa vezes buzire vezicama jer na ramu nema nosac. Hoces blatobrane uzak ram ne moze stati, nadjes neke da uguras onda tanke cijevi ne pasu one zakacke. Na kraju te kosta 3-4 puta vise od trzisne vrijednosti, jednostavno ne vrijedi te patnje samo ja ti nisam znao kad sam kupovao a nisam htio pitati019b16bb11ff3cea7c7f795ece27171c.jpg

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 2

#15 zuci

zuci
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 08 August 2019 - 04:48 PM

Hvala svima na odgovorima. Kontaktiraću vlasnika da mi slika ovo što je Bax rekao...valjda će hteti da izađe u susret.

 

Bicikl je definitivno hibrid s početka devedesetih, malo sam istraživao na bikeforumu pa se svi slažu oko toga. E sad, ja sam mislio da su te kanti kočnice prednost zbog lakšeg štelovanja, ali eto Veljo kaže drugačije i nemam razloga da ne verujem čoveku. Mislio sam da ih i kače na turere zbog lakšeg održavanja.

Za širinu rama ne znam...mislim da sam našao da može bez problema i 40mm gume...ne planiram da ga teram po divjini pa kontam da bi trebalo bit dovoljno za neku udobniju vožnju.

 

Inače sam uzeo prošle godine drumaša...kontam brz, lagan, taman što mi treba...međutim, ispostavilo se da mi je jako neudoban po ovim drndavim putevima (28mm gume) a i ram sam uzeo premali 54cm pa ne mogu da se namestim ikako. Pa još na sve to, nisam video da mu je pukao ram baš pozadi ispod cica i sad nikome ne mogu da ga prodam.

 

Još se ja satrah da svakome detaljno objasnim stanje bicikla, koliko znam. Svakom šaljem po 20 slika na mejl...a kad god nekog prodavca pitam za detalje njihovog, svi su u fazonu "dodji i zagledaj, ne znam ja ništa".


  • 0

#16 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 08 August 2019 - 06:15 PM

A bicikl je star 30 godina i kosta ko dvije gajbe piva, nece niko da se kune u njega normalno
Canti je sranje, mislim ne koci to nista losije od v ali zabole ledja ako hoces da ih podesis jednako odmaknute i da ne skripe. Fallout je negdje pisao o tome, davno sam citao i on je to tvrdio, ja sam mislio ma sta prica ovaj, kakav tu problem moze biti, medjutim ako nemas 4 ruke patnja je
Moze siroka guma da stane na te ramove, ovo na slici je 700x42, medjutim ne mogu da stanu blatobrani za tu gumu, ja sam sad skinuo te i stavio 700x32 posto ne isplati se prodati pa nek imam bajk za mokru cestu, ono necu ga voziti nego do kafane ali vise mi vrijedi tako nego da ga prodajem

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 1

#17 zuci

zuci
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 08 August 2019 - 06:31 PM

Jasnije. Reci mi kolika je razlika u udobnosti između 42 i 32mm gume na tom tipu bicikla?

Ovo za prodaju stoji da niko neće da se zeza oko jeftinog bicikla. Ali istu stvar sam sretao i kod kupovine automobila. A ja budala kad sam prodavao neke ram pločice po 10ak evra, uzmem da tražim potencijalnoj mušteriji da li odgovara za njegov model ploče.


  • 0

#18 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Postavljeno 08 August 2019 - 06:50 PM

Ne znam, nisam ih jos isprobao na tom biciklu ali je meni taj bicikl bio strasno neudoban i sa 42 gumama. Mogu samo pretpostaviti da je kratak, manji razmak izmedju tockova, stara geometrija, pricali smo o tome u onoj mojoj temi kad sam ja kupovao drugi bicikl. Ovaj drugi bicikl sa 32 gumom je udobniji od starog sa 42 gumom, veci je razmak izmedju tockova, vise si odmaknut od centra tocka, nema tih direktnih nabijanja na sic i volan. Da ne bude da je zbog prednje suspenzije, nije, ja nju zakucam i ona podamnom uopste ne radi, kao da je nema :)
Ne bih ja da te odgovaram samo mi zao da kupis a da ne budes sretan, evo samo jedan primjer, na starom biciklu mi je prosjek bio 19-19.5 km/h, na novom (nije nov neg skoro kupljen) 25-25,5, nije to samo kako vrtis pedale, na losoj cesti taj mali razmak tockova losije upija i usporava te, umara, nervira...

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#19 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 08 August 2019 - 08:58 PM

slikaj mi slike bas tog puknutog drumasa,da vidim staje to.

Sto se tice ovog bajsa i udobnosti, i bajsa i udobnosti,tu ima dosta parametara.
Ja znam oko starih bicikli, prba stvar je velicina, zatim kvaliter celik,zatim tockovi i kvalitet gume,sirina gume mi je na nekom 10 mestu.

Ako ovo ostalo pre sirine gumw ne valja, nema nista od udobnlsti.

Posto vozim uperedo mnogo bicikli, to je moje iskustvo.
  • 0

#20 zuci

zuci
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts

Postavljeno 08 August 2019 - 09:16 PM

Rekao bih da si imao isti problem kao i ja sa ovim 54cm drumašem. Kako god se namestim, trnu ili ruke ili dupe, nema šanse da pređem više od 15km.
Ako je ovaj tvoj stari stvarno 58cm, onda je ovaj moj i veći...geometrija praktično ista, a pogledaj kolika je razlika kod sastava cevi.
 
Pročitao sam tvoju temu i razumem šta mi pričaš, ali ja sam jednostavno limitiran izborom i nešto nemam živaca da čekam jesen da nađem nešto bolje. A iskren da budem, ove novije aluminjske i ne razmatram...kad vidim one varove, dođe mi da nikad ne sednem na njega. 
Vrhunac biciklističke estetike su mi drumaši i tureri iz 80ih...ovo što Bax radi sa svojima...ali toga kod mene nema.
 
gpt1zqJ.jpg
 
@Bax evo slika bicikla i problema. Ako treba, mogu poslati i 20 slika na mejl gde se sve vidi. Meni je jednostavno premali da tu bilo šta sređujem (ako je uopšte i moguće)
 
drBFpnx.jpg
 
amYLexw.jpg
 
 


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika