Jump to content


Fotografije

Полован Tour/Trekk бајс за 300 евра, помоћ око избора


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
69 odgovora na ovu temu

#21 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 20 May 2019 - 06:15 AM

Па добро, и ти украдени су увежени, нису се волшебно материјализовали овде.  :D Ако ствар стоји у огласима пола године са све сликама, и свиђа ми се, шта ја сад требам да радим, да пре куповине спроводим истрагу о пореклу исте ? Је л' то мој посао, или некога ко за то прима плату ?

 

Схватам твоју аверзију према половним стварима, али не болујемо сви од те болести ...

 

Рецимо, ја сам цело детињство провео у половној гардероби. Буразер од ујака старији две године. Јбг. ко ми је крив што сам се родио касније. Кева ме никад није питала да л' ме то погађа нешто, него ако се буним још добијем и ћушку приде ... :D

 

На крају и ново је ново док је у радњи, чим изађе из радње, постане половно. Ризик при куповини половног увек постоји, ал' код бицикала се барем види да л' су разваљени ил' у коректном стању. Или ако не можеш да погледаш лично јер ти је предалеко, пре него што поручиш погледаш коментаре о продавцу, и тако смањиш тај ризик.

 

Да се разумемо, увек је боља варијанта ново из радње, али ако не можеш да приуштиш себи оно што желиш ново, не видим проблем у томе да пазариш половно а очувано. 


  • 1

#22 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 20 May 2019 - 06:22 AM

Kupovina robe za koju veruješ/pretpostavljaš da je kradena je po meni nemoralno. Kao da si platio nekom da ukrade za tebe.

A koliko znam i krivično je delo.
  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#23 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 20 May 2019 - 06:32 AM

Тако је. Када се очигледно нов бицикл, или стар пар година, продаје по смешној цени, наравно да нешто смрди ... 

 

Ја овде говорим о трекингу старом 10+ година који је истина као нов коштао ~ 1200-300 еура. Ал' то је било пре 10 година, сад вреди толико колико сам га платио, пар стотина. Е сад што је очуван као нов, јбг. то није моја кривица, већ оног ко га је тако очувао ...

 

Ја обећавам да ће остати у таквом стању још дуго, и да ћу га, ако га будем икада продао, продати за још мање него што сам га купио ...

;)


  • 2

#24 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 20 May 2019 - 08:09 AM

Kupovina robe za koju veruješ/pretpostavljaš da je kradena je po meni nemoralno. Kao da si platio nekom da ukrade za tebe.

A koliko znam i krivično je delo.

 

I to i još neke stvari kao na primer, ako kupim takav bicikl, ja hranim sivu ekonomiju, kriminal i ceo taj "biznis". 

Kao posledicu imamo bukvalno gušenje regularnih maloprodaja bicikala i opreme, oni sve teže opstaju i propadaju na kraju.

 

I ono što me posebno iritira je što postoji čitava masa likova koji se bukvalno smeju i sprdaju sa ljudima koji žele i kupuju novo tj legalno. "Hahahahaha vidi Alivio a mogao si XT za te pare druže!" 


  • 1

#25 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 20 May 2019 - 08:32 AM

Хоћеш да кажеш да је само ново легално ?

 

Тај "бизнис" не цвета само због нас који купујемо, већ превасходно због бандитске државе у којој живимо а која бије по ушима како и где стигне, а они којима је посао да спрече увоз и препродају сумњиве робе свој посао не раде. А ми их плаћамо да га раде.

 

И још нешто, наши регуларни произвођачи тј. састављачи бицикала ће се прилагодити или нестати. Просто. Не можеш довека да уваљујеш превазиђену и застарелу технику. Могло је раније док је тржиште било затворено и док није било интернета, али то време је давно прошло ...


  • 2

#26 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 May 2019 - 08:57 AM

Ja sam u procesu kupovine bicikla. Za sada tražim polovan i imam ozbiljnu dilemu pred samim sobom, šta je dovoljna garancija da bicikl nije ukraden? Originalni račun iz prodavnice da, ali šta ako njega nema?
  • 0

#27 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 20 May 2019 - 09:13 AM

Mozes da napravis kupo-prodajni ugovor sa prodavcem, gde on daje garanciju da isti nije ukrade, i da preuzima materijalnu odgovornost u slucaju da jeste.

Pa posle sa tim papirom na sud.


  • 1

#28 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 20 May 2019 - 09:24 AM

Ако је цена нереално ниска, вероватно јесте. Заобиђи. Ако није, пазари.

 

Ако је оглашен, уради принт скрин огласа где се види цена и продавац. Ако поручујеш, сачувај отпремницу где се види цена и продавац. То би требало да буде довољно да оствариш своја права уколико дође до проблема.

 

Потпуну гаранцију да је нешто половно легално, уколико не добијеш и рачун од особе која је то купила који гласи на њено име, као што си и сам рекао, не можеш никада да имаш.

 

Нисам правник, немој ме држати за реч, али знам да у нашем праву постоји институт "савесног купца" и "Bona fide", тј. правило добре намере. Ако се испостави да је оно што си купио ћорнуто, ниси ти крив, тј. не идеш ти у ћорку због тога ...  :mrgreen:

 

У том случају ћеш свеједно остати без бајса, а обештећење ћеш морати да тражиш у парници, тј. на суду ко што рече Bax ...


  • 0

#29 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 20 May 2019 - 12:51 PM

А назив теме би...

"Полован Tour/Trekk бајс за 300 евра, помоћ око избора"

А већ смо стигли до имовинско-правних односа, судова, државног уређења.морала, аутомобила...

Надајмо се да је покретач теме задовољан добијеним одговорима о бициклима.
  • 3

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#30 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 20 May 2019 - 01:04 PM

Sve na stranu, poenta mog posta je bila da za te pare, koje pokretac teme zeli da izdvoji za kupovinu bicikla, moze se kupiti vicikl sa identicnom opremom NOV.
  • 0

#31 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 20 May 2019 - 01:54 PM

Jel ovo zebancija il ja ne kapiram? Cheeers n2:Heristical 


  • 0

#32 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 20 May 2019 - 02:26 PM

Sve na stranu, poenta mog posta je bila da za te pare, koje pokretac teme zeli da izdvoji za kupovinu bicikla, moze se kupiti vicikl sa identicnom opremom NOV.

 

Који друже, дај неки линк, ја не нађох ?


  • 0

#33 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 May 2019 - 03:30 PM

Ako ima nedje NOV bikac sa deore me'anikom za 36 'iljada nek neko postavi link ovde. Ja nikako to da nadjem.

Za te pare ima neka kanta iz Capriola sa kojom se kupac neće mnogo navozati pogotovo ako bude iole malo ozbiljnije vozio.

A i ovde mnogi pošteni a većina vozi ono što se u Srbiji ne prodaje u radnjama.
Legi je pitao koji je polovnjak dobar za 300E pa očekuje odgovor. Ako bude hteo novu kantu iz domaćih radnji onda mu pomoć foruma neće ni trebati. A odličnih primeraka itekako na oglasima ima.
  • 3
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#34 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 20 May 2019 - 03:49 PM

a da lepo objasnite coveku sta bi bicikl od 300 e  , polovan , stanje 9/10 , cist, trebalo da ima i zasto.Na sta da obrati paznju i sl.

 

pa da on sam potrazi sto bi nekako bilo najkorektnije prema svima.

 

Da , odlicnih primeraka ima.


  • 0

#35 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 May 2019 - 03:54 PM

Zna se šta treba da bude uredno.. pogon i kaseta. To je najskuplje.. sve ostalo je jeftinije i teže se haba. Stanje rama se da videti na slikama. Ako se ne vidi onda tog prodavca treba zaobilatiti. Ozbiljni trgovci postave sve na slikama da se jasno vidi i tu dileme nema.
I naravno, uvek je bolje lično pogledati ako prodavac nije poznat po pozitivnim ocenama.
  • 2
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#36 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 20 May 2019 - 08:39 PM

Ako ima nedje NOV bikac sa deore me'anikom za 36 'iljada nek neko postavi link ovde. Ja nikako to da nadjem.
Za te pare ima neka kanta iz Capriola sa kojom se kupac neće mnogo navozati pogotovo ako bude iole malo ozbiljnije vozio.
A i ovde mnogi pošteni a većina vozi ono što se u Srbiji ne prodaje u radnjama.
Legi je pitao koji je polovnjak dobar za 300E pa očekuje odgovor. Ako bude hteo novu kantu iz domaćih radnji onda mu pomoć foruma neće ni trebati. A odličnih primeraka itekako na oglasima ima.

Niko nije spominjao deore, vec alivio/аcera komponete i santur vila. Kolega koji je otvorio temu je odavrao tri bicikla, sa tom opremom tetro draco kocnice 3x8 santur vila ima da se kupi nov bicikl. 300e plus gorivo za 40000din ima takav bicikl da se uzme. Da ne u acujem u jednacinu vreme koje treba da se ode i vidi bajk, plus sto se decko/covek ne razume u tematiku
  • 1

#37 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 20 May 2019 - 08:55 PM

Који друже, дај неки линк, ја не нађох ?


  • 0

#38 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1505 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 20 May 2019 - 11:38 PM

http://probike.rs/po...andzasti?page=2
  • 0

#39 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Postavljeno 20 May 2019 - 11:54 PM

Tu nema ni jedan deo Alivio, Acera je zadnji menjač, ostalo Altus/Tourney. Košta 42000 dinara, MTB je, a ne Trekk koji ima slabije grupe delova u odnosu na MTB u istom cenovnom rangu (Polar Forester Pro i Shadow npr.).


  • 0

#40 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 21 May 2019 - 05:42 AM

Добро, нису тако далеко аливио и ацера/алтус, ја сам турнеј возио десет година на кобри, и то је функционисало ...

 

Али нисам је ни платио 350+ еура, већ око 150, колико се сећам. Полар нисам никада возио, па не бих ни да коментаришем, али видим да овај има ваздух предњу вилу и ахеад прихват исте, што је ОК ... Једино што није трекинг, већ мтб, и док додаш блатобране, пак трегер, крштена светла, јбг. оде цена на 400+

 

Разумем да ново има своју цену, гаранцију, итд. Не могу да кажем ни да је наведени мираге про прецењен, али то нека одлучи онај ко купује. По мени му је једина предност над очуваним половним што може да се пазари на рате ... 


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika