Jump to content


Fotografije

Полован Tour/Trekk бајс за 300 евра, помоћ око избора


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
69 odgovora na ovu temu

#41 zoran031

zoran031
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 392 posts
  • LocationUzice

Postavljeno 21 May 2019 - 06:34 AM

Dokon,pa i ja da se nadovežem. 

 

 Ako bude hteo novu kantu iz domaćih radnji onda mu pomoć foruma neće ni trebati. .

Eto moja kanta, kupljena nova, pre 7 godina. Ja se navozah, minimalna ulaganja, jbg, kad mora nešto da se menja, zamenim. Koštala me oko 250 eura, prešla skoro 77.000 km. Sad po tvom, ja sam se zahebao. Jeftin lanac, jeftine gume, neki acera menjači, jeftina viljuška, felne. Ma sve u svemu sviranje ...... I stvarno sve neki stručnjaci, bolje ti je ovo od onog, beži od novog, ova oprema je bolja. Filozofija vožnje bicikle, po meni je, hoćeš voziš ili nećeš. 


  • 0

  5926 km u pola 2012    15605 km u 2013   11674 km u 2014   11858 km u 2015   7577 km u 2016   5423 km u 2017   prebačeno 12000 km u 2018

 

Da citiram profesora:

-Ovce moje budite u vinkli, evo mene stižem na bicikli


#42 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 May 2019 - 06:53 AM

Evo, npr ovaj.. malo jača cena od navedenog budžeta.. i vredi dodati
https://www.2bike.rs...xl#.XOOf8Ri4SDY

Uvek se može pronaći nešto dobro za pristojnu sumu.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#43 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 21 May 2019 - 07:37 AM

Evo, npr ovaj.. malo jača cena od navedenog budžeta.. i vredi dodati
https://www.2bike.rs...xl#.XOOf8Ri4SDY

Uvek se može pronaći nešto dobro za pristojnu sumu.

 

...ne samo taj.Kad sam reko da je ponuda dobra mislio sam da je dobra u ovom momentu.U kategoriji gde su treking i turing bicikli sam posle 10 oglasa naleto na bikac koji je odlicna ponuda za 300 e.Vrlo cesto moze malo nize.

Turing bajk je jedno treking drugo.Nema mnogo razlike ali je ima.Treba da vidis sta ti od opreme treba na bajsu a sta ne.

 

i na kraju krajeva , dal  tu ima neke velike filozofije.

 

Na netu ima toliko informacija i svemu i svacemu na svim jezicima da moz da budes ekspert u bilo kojoj oblasti a da nikad pitanjce na ni jednom forumu ne postavis.

 

Uvek ce biti ljudi koji ce radije kupiti nov bicikl a i nas koji na sve to gledamo malo drugacije.

 

Skoro sam sedeo u drustvu jednog bajkera koji je bio clan tima jednog poznatog svetskog tima pa kad sam cuo koliko i zasto mu je svaki delic vazan znao  sam da nista u stvari ne znam.

 

Nije mi ni vazno rekreativac sam kao i ti.

 

Ja sam ti privatnom porukom napisao sta sam uradio pa sad za te pare imam bajk koji je odlican.

 

Napisao si da nemas vremena za to sto je u redu.

 

Onda kupi onakav kakav sam ja kupio za 240 e , full dior , ram taman , 9/10, suplji dior pogon , renomirani prozivodjac.

 

Od Deore pa na gore fensi feeling na bajku , opusteno izadjes iz grada , pedalas , ne mislis mu.

 

Nisam se trudio oko pretrage , brzo sam ga naso.

 

Srecno sa kupovinom


  • 0

#44 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 21 May 2019 - 08:43 AM

Kad se ispostuju neki osnovni zakoni prirode - fizike , mehanike onda je bikac uzivanje i na njemu je sve moguce.

 

 

 

https://www.youtube....h?v=bSCLtx1iUcw


  • 0

#45 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 21 May 2019 - 11:45 AM

Dokon,pa i ja da se nadovežem. 

 

Eto moja kanta, kupljena nova, pre 7 godina. Ja se navozah, minimalna ulaganja, jbg, kad mora nešto da se menja, zamenim. Koštala me oko 250 eura, prešla skoro 77.000 km. Sad po tvom, ja sam se zahebao. Jeftin lanac, jeftine gume, neki acera menjači, jeftina viljuška, felne. Ma sve u svemu sviranje ...... I stvarno sve neki stručnjaci, bolje ti je ovo od onog, beži od novog, ova oprema je bolja. Filozofija vožnje bicikle, po meni je, hoćeš voziš ili nećeš. 

 

Свака теби част, ал' не може свако бити Зоран ;)

 

У праву си 100% да је за уживање у вожњи бицикла потпуно довољан најпростији, најефтинији, са основном опремом. Ово не говорим да бих ти повлађивао, већ као деценијски јахач кобре   8)

 

Е сад, као што знамо, довољан је довољан, а постоји и добар, па врло добар, итд.


  • 0

#46 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 21 May 2019 - 02:08 PM

Ima tu logike kada se bicikl uporedjuje sa kantom, to je kao cistacica, hoce li pod da bude cistiji ako koristi pozlacenu kantu?
  • 1

#47 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 21 May 2019 - 02:10 PM

Не, али позлаћена канта лепше сија, и бићеш увек примећен/a док бришеш под !  ;)


  • 0

#48 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 21 May 2019 - 02:12 PM

E, to ima sada vise veze sa gradjanstvom.
  • 0

#49 Tw1XteR

Tw1XteR
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts
  • LocationDorćol

Postavljeno 21 May 2019 - 02:23 PM

Ili malograđanstvom. ;)
  • 0

#50 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 21 May 2019 - 02:25 PM

Ја сам из малог града, волим да сија ...  n2:1097[1]


  • 1

#51 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 21 May 2019 - 03:47 PM

Ja sam u procesu kupovine bicikla. Za sada tražim polovan i imam ozbiljnu dilemu pred samim sobom, šta je dovoljna garancija da bicikl nije ukraden? Originalni račun iz prodavnice da, ali šta ako njega nema?

 

Nemaš garanciju da bicikl nije ukraden. Da li bi se j* da tražiš od prodavca serijski broj rama da bi u SUP-u dobio potvrdu da se taj ram ne vodi kao ukraden? I da li bi ti to prodavac dao? I kako bi te u muriji gledali da dođeš s takvim zahtevom?

 

Eno ti ga moj MTB, imam ga 10 godina i svaki deo na njemu je izašao iz prodavnice i do mene stigao sa pakovanjem (a račune sam sigurno 1. čuvao 2. dobio ako sam deo uzeo prego oglasa, lol). OSIM rama, koji je bio nov ali nn porekla. Možda je ukraden iz obijene prodavnice, možda je nestao sa proizvodne trake, možda ko zna šta - a možda je skroz čist. I sad ja rešim da prodam bajs, ti se pojaviš i tražiš da ti potpišem da je sve na tom biciklu 100% legalno. Ma važi.


  • 0

#52 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 21 May 2019 - 04:13 PM

cek cek , ja kupio polovan bicikl od prodavca koji ima registrovanu radnju za servis bicikala.

 

Trazio sam neku vrstu garancije i dobio racun na kom stoji ime radnje , pecat i tacno ime bicikle .

 

Na netu vidim da radnja postoji .

 

Serijskog broja bicikle na racunu nema ?

 

Imam sve screensotove razgovora i dogovora za prodavcem , sliku bajka kod njega pa kod mene zapakovanog.

 

Vredi li nesto papir koji imam i sve ostalo.Mogu li to da iznesem kao dokaz ?


  • 0

#53 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 21 May 2019 - 04:52 PM

Молим да уђе у записник да је канта била позлаћена !  :mrgreen:


  • 2

#54 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4412 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 May 2019 - 05:16 PM

Молим да уђе у записник да је канта била позлаћена !  :mrgreen:


Ima u tome nešto što se zove merak.
  • 1
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#55 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 May 2019 - 05:18 PM

cek cek , ja kupio polovan bicikl od prodavca koji ima registrovanu radnju za servis bicikala.

 

Trazio sam neku vrstu garancije i dobio racun na kom stoji ime radnje , pecat i tacno ime bicikle .

 

Na netu vidim da radnja postoji .

 

Serijskog broja bicikle na racunu nema ?

 

Imam sve screensotove razgovora i dogovora za prodavcem , sliku bajka kod njega pa kod mene zapakovanog.

 

Vredi li nesto papir koji imam i sve ostalo.Mogu li to da iznesem kao dokaz ?

 

Ako na racunu pise serijski broj rama koji se poklapa sa onim na ramu koji si od njega uzeo, onda vredi.

Mada, s obzirom na cinjenicu da pricamo o nasoj panduraciji i pravosudju, realno i tada je ipak vaznije cija "tetka iz Kanade" je jaca, if ju nou vot aj min.


  • 0

#56 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 21 May 2019 - 05:20 PM

Ljudi,kada se sve sabere,bicikl kupis za 300E vozis se godinama,ajde i ako ti je neko uvalio nesto rastelovano,sve se moze popraviti,znaci najvaznije je gledati RAM da nije ostecen ,nije to neka bas kapitalna investicija. Pa jedan obican plivajuci zamajac sa zamenom na  mecki 500 E ,pa ti vidi,a koliku korist mislim zdravstvenu i zadovoljstvo nudi bicikl, neuporedivo vecu od automobila,pa moze covek da ima i onaj Bugati Vernom ili maserati sve je toi gomila gvozdja bez goriva.

 

Tako gledam na You Tube- 400Km/h pa kojoj budali to treba?


  • 1

#57 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 21 May 2019 - 05:21 PM

Vredi li nesto papir koji imam i sve ostalo.Mogu li to da iznesem kao dokaz ?

 

Advokati verovatno sanjaju ljude kao što si ti. Bez serijskog broja, to je samo bicikl isti kao taj sa slike. Možda baš taj, a možda deseti po redu, kod tebe ili kod njega. Pa tvoja protiv njegove.

 

Ali šansa da te ikad iko drka za neunikatni bicikl koji nije u svemirskoj opremi je... mršava. Ako ti to nešto znači. Dovoljno puta sam prelazio granu sa biciklom / biciklima ili na njemu da mogu da se pozovem na statistiku.

 

Jedini koji se *ikad* bacao oko bajka je carinik koji mi je tražio račun za trekera (koga imam 100 godina) kao dokaz da ga nisam kupio preko. Ugasio se na prvi pomen odlaska na internet da vidimo slike mene sa tim bajkom na očigledno domaćim lokacijama.


  • 0

#58 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 21 May 2019 - 05:24 PM

Молим да уђе у записник да је канта била позлаћена !  :mrgreen:

 

Al' si pametan. A koliko je debela pozlata, a?


  • 1

#59 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8886 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 21 May 2019 - 05:31 PM

Ima tu logike kada se bicikl uporedjuje sa kantom, to je kao cistacica, hoce li pod da bude cistiji ako koristi pozlacenu kantu?

 

Ja to poredim sa jugom, golfom i ferarijem.

 

Jugo - ide ali se kvari - lako i jeftino održavanje, samo često - tu spadaju razni kineski proizvodi i najniža klasa Shimana.

Golf - ide, retko se kvari, lako i jeftino održava - Shimano Alivio, Acera, Deore, Claris, Sora, Tiagra.

Ferari - kad ide, ide super, ali je skup za održavanje i nije izdržljiv kao golf - viša klasa opreme i moderne novine (elektronski menjači, hidraulična suspenzija, hidraučične kočnice...).

 

Gruba analogija - ne važi uvek za sve komponente, ali generalno da.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#60 Lizard

Lizard
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 320 posts
  • LocationNis

Postavljeno 21 May 2019 - 05:44 PM

Advokati verovatno sanjaju ljude kao što si ti. Bez serijskog broja, to je samo bicikl isti kao taj sa slike. Možda baš taj, a možda deseti po redu, kod tebe ili kod njega. Pa tvoja protiv njegove.

 


 

 

 

 

 

 

Znam , zato sam pitao.

 

Napisao sam da na racunu serijskog broja nema.

 

Na molbu  "Gospodine , kad vec saljete racun pa napisite mi i serijski broj" dobijam odgovor "znate , hteo bih ja ali se stvarno lose vidi"

 

Bilo mi je cudno.

 

Gledam sad , ne mogu da verujem , fabricki je utisnut s. broj u ram pa radjena farba preko.Sloj je toliko debeo da svaku trecu cifru mozda mogu da pogodim , ostale nikako.


  • 1




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika