Jump to content

Fotografije

Kako napumpati presta gumu problem

• Molimo uloguj se da bi odgovorio
30 odgovora na ovu temu

#21 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8500 posts

Postavljeno 16 April 2019 - 03:57 PM

Pretpostavljam da znas da se kod presta ventila prvo odvrne taj zavrtanj na vrhu, zatim se kratko pritisne iglica ventila na dole da izadje malo vazduha a potom se stavi pumpa i pocne sa pumpanjem. Da glava ne dihtuje ne bi mogao da postignes pritisak u telu pumpe da ne mozes da gurnes rucku.

Auto ventil je zakon...

• 1

#22 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • 8500 posts

Postavljeno 16 April 2019 - 04:00 PM

Kad smo vec kod presta ventila...

• 0

#23 lowzyyy

lowzyyy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 248 posts

Postavljeno 16 April 2019 - 04:01 PM

Mislim na valve core :
dce0b3c93420804509e4356b93fac76c.png

Taj deo nije bio zategnut dovoljno. Sad sam ga pritegao i pokusacu da monitram tocak, pa da vidimo hoce li postici pritisak koji je zadovoljavajuc

Edit: vidim da si postavio klip, ali ja imam neki kineski alat za lanac koji je uzi od jezgra ventila.
Srecom imam ovo0a42fd75d0a4f31e8d952dc66c330df9.jpg
  • 0

#24 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • 8500 posts

Postavljeno 16 April 2019 - 04:04 PM

Znam za to, ali da li znas da treba da odvrnes vrh ventila da bi vazduh uopste mogao da udje u gumu? Onaj zavrtanj iznad tog dela obelezenog zelenom bojom.

• 0

#25 lowzyyy

lowzyyy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 248 posts

Postavljeno 16 April 2019 - 04:05 PM

Namestim na mod za presta, stavim pumpu na odvrnut ventil, zabravim pumpu i mozda jednom upumpa vazduh i nece.

• 0

#26 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • 8500 posts

Postavljeno 16 April 2019 - 04:10 PM

Onda jedino da ventil ne udje dovoljno duboko u glavu pumpe pa gumica u glavi pumpe blokira ulaz vazduha kroz ventil.

• 2

#27 GoranZemun

GoranZemun
  • Members
  • PipPipPip
  • 72 posts

Postavljeno 16 April 2019 - 05:00 PM

Imam istu pumpu normalno pumpa presta ventil.

• 0

#28 mixitron

mixitron
  • Members
  • 5333 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 16 April 2019 - 09:41 PM

/odgovor na post sa prethodne strane, ništa novo nisam rekao/

• 0

#29 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 632 posts

Postavljeno Juče, 03:39 AM

Pretpostavljam da znas da se kod presta ventila prvo odvrne taj zavrtanj na vrhu, zatim se kratko pritisne iglica ventila na dole da izadje malo vazduha a potom se stavi pumpa i pocne sa pumpanjem. Da glava ne dihtuje ne bi mogao da postignes pritisak u telu pumpe da ne mozes da gurnes rucku.

Auto ventil je zakon...

I moje mišljenje da je praktičnije, ne moramo napisati bolje, ali praktičnije auto ventil. Šteta što nema i drumskih sa auto ventilom kod nas u prodaji, a moža i uopšte. Felne drumske širine 16-19 ladno mogu da imaju otvore prečnika za auto ventile...

• 0

#30 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • 8500 posts

Postavljeno Juče, 03:49 AM

Problem sa auto ventilom nastaje kod dubljih V felni za drumase, uglavnom se zato i proizvode iskljucivo sa presta ventilima.

• 0

#31 bockokg

bockokg
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 632 posts

Postavljeno Juče, 08:31 PM

Nekada nisu bile dublje felne ali su bile uske, 13mm. Sada uglavnom ređe sem za takmičare (takmičari valjda njih koriste zbog mase, gume i td mada su vrv tabulari kod njih) a uopšteno građanstvo uglavnom ide na 16-19mm. Ali ok, ipak je to sve rešeno da se Presta pumpa bez problema. Druga je priča što smo mi društvo čiji pojedinac jedva priušti sebi da kupi pušmu od reda 20e a koja će vršiti posao. Meni bi auto odgovarao samo zbog pumpanja na benzinskim pumpama. Volim da se provozam po gradu i svratim dopumpam gumu bez problema...ali dobro...

Video sam kod vulkanizera, crevo koje je mnogo nekako kruto, direkt se navlači na presta, te je širine (prečnik), navučeš ga preko preste do felne bez problema a ovamo na drugom kraju je imao metalnu cev na koju se navlači to kruto crevo a ta metalna cev ide u crevo kompresora. Pumpa bez gubitaka, 5-7 sec...ili od creva za kamion za kočnice, pa onaj mesingani završetak na kraju se okrati na pola i hvata prestu bez gubitaka...ali sve to nije za poneti...

• 0

1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika