Jump to content


Fotografije

Pomoć pri prvoj kupovini

kupovina posao city/trekking goran vesić

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
42 odgovora na ovu temu

#1 Grljush

Grljush
  • Members
  • Pip
  • 14 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 April 2019 - 07:05 PM

Pozdrav ljudi,

Zovem se Slobodan i iz Beograda sam.
Planiram već neko vrijeme da kupim bajs kojim bih se transportovao do posla iz dva razloga:
1. hoću da smršam i da se mentalno/fizički relaksiram
2. počeo sam sve više i više da mrzim GSP, hvala gužvama i Goranu Vesiću na tome.

Posao mi nije uopšte daleko, nekih 3.5 km, i u povratku bih imao malu uzbrdicu (put Karaburma - centar grada - Karaburma).
Moje proporcije su 191 cm, 95-97 kg (sve zavisi dal se mjerim ujutru il uveče hah).
Cijena do koje bih išao je 200€ (može i 250 ako je baš dobra ponuda).
Naravno, računam da ću morati da kupim dobar lokot i ugradim blatobrane i svijetlo ako bajs to već nema...
Takođe, važno je napomenuti da živim na 4 spratu u zgradi bez lifta i nemam garažu, tako da bih svaki dan posle posla nosio bajs na terasu, tako da je bitno da ne bude težak ko kamen.

E sad, gledam već neko vrijeme i nove i polovne bajseve i ovo su neki modeli koji su mi zapali na oko:
Novi:
http://planetbike.rs...lack-red/47560/
http://probike.rs/bi...rice&order=ASC 
http://probike.rs/bi...price&order=ASC

i, sramota me reći i ovaj: https://www.capriolo...tboy-plavo-2016
(samo zato što je lagan al pitanje je dal bih na njega mogao blatobrane da ugradim)

Polovni:
https://www.2bike.rs...za-visoke-osobe
https://www.2bike.rs...e-extra-popust 

Sa polovnima je uglavnom caka što bih morao da zapalim za Smederevo ili Pančevo da kupim bajs, tako da je pitanje dal se isplati?

Eto toliko od mene, hvala unaprijed na pomoći.

Svako dobro.
 


  • 0

#2 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14590 posts

Postavljeno 06 April 2019 - 08:29 PM

Idi do Panceva polovni Kalkhoff Blackwood. Jedan lokot ti nece sacuvati bicikl, tri razlicita sistema zastite... mozda. Najbolje je da ga uneses tamo gde si zaposlen da ti bude stalno na vidiku.


  • 1

#3 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 April 2019 - 08:30 PM

Capriolo Sunrise prijatelju super služi, opširnije:

https://www.bikegrem...dugorocni-test/

 

Preporučio bih veći budžet i da se u startu kupi kvalitetniji bajs, sa boljim delovima. 400 e za novi, a 300 za polovan, da bude manje izraubovan da tako kažem (ali videti napomenu na kraju). Kod bajseva sa Shimano nablama (konus/šolja ležajevi, a ne "industrijski"), nable često budu oštećene usled neadekvatnog održavanja, pa se može računati da će relativno brzo dobiti luft, landarati sve više, do konačne zamene. Nekad za par hiljada km, nekad kraće - nekad i 10+ hiljada (ako se ima sreće).

 

Ako je prostor na knap, vredi razmotriti i MTB sa točkovima od 26" - nešto mesta zauzima zbog manjih točkova - bude za nekih 10 cm kraći od bajsa za istu visinu vozača, a sa točkovima većeg prečnika. Staviti ćelavije gume za gradsku vožnju i to je to.

 

 

Napomena:

Možda i bolja varijanta je uzeti što jeftiniji polovan, da se stekne iskustvo i vidi šta tačno čoveku odgovara, a šta ne, pa da se zna pri kupovini narednog bajsa.

Druga prednost ovog rešenja je što će se pri kasnijoj prodaji, na jeftinom polovnom manje izgubiti.

Potencijalni rizik je, ako bajs bude u baš lošem stanju, da bicikl traži puno ulaganja kako bi uopšte bio u voznom stanju.

 

Drugim rečima, kako god da se okreneš, dupe ti je pozadi.  :)

Teško je naći nešto dobro, a na budžetu. Uz to, ako se nema iskustva, velika je verovatnoća da prvi bajs neće biti baš idealan izbor. Svi imamo različite ukuse i prioritete, tako da je teško za nekog drugog reći: "e, ovakav treba da uzmeš". Ja sam pokušao napraviti nešto automatizovano, ovde:

 

https://www.bikegrem...a-moje-potrebe/


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#4 Grljush

Grljush
  • Members
  • Pip
  • 14 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 April 2019 - 10:27 PM

FalloutBoy, hvala puno na opsežnom komentaru!
Tvoj sajt/blog je jako detaljan i iščitao sam gotovo sve savjete/preporuke, a popunio sam i automatski savjetnik za izbor vrste bicikla i ispalo mi je da mi treba najviše gradski pa onda sklapajući.
 

 

Capriolo Sunrise prijatelju super služi, opširnije:

 

https://www.bikegrem...dugorocni-test/

To je ok, ionako sam planirao da odvezem bicikl na servis/pregled odmah posle kupovine, korisno je znati na šta treba obratiti pažnju kod ovog modela, ako se odlučim za njega.
 

 

Napomena:

Možda i bolja varijanta je uzeti što jeftiniji polovan, da se stekne iskustvo i vidi šta tačno čoveku odgovara, a šta ne, pa da se zna pri kupovini narednog bajsa.

Druga prednost ovog rešenja je što će se pri kasnijoj prodaji, na jeftinom polovnom manje izgubiti.

Potencijalni rizik je, ako bajs bude u baš lošem stanju, da bicikl traži puno ulaganja kako bi uopšte bio u voznom stanju.

Onda je po tebi ok da uzmem polovan bajk za oko 200€ u nekoj city varijanti (kao što je onaj Kalkhoff koji sam okačio u prvom postu)? Bolje nego da kupujem novi Capriolo Sunrise ili bilo koji u toj klasi?
Ako pregledam bajs po onom uputstvu sa tvog sajta i vidim da ima neke nedostatke možda bih mogao i da mu spustim cijenu za onoliko koliko bi me popravka izašla pa onda i ne izgubim toliko u konačnom bilansu.

@Dusan011
Hvala na preporuci, drago mi je da misliš da vrijedi tih para. 
 

 

 

Jedan lokot ti nece sacuvati bicikl, tri razlicita sistema zastite... mozda. Najbolje je da ga uneses tamo gde si zaposlen da ti bude stalno na vidiku.

Nisam ni mislio samo jedan da imam, već bih se služio nekom varijantom od onih koje je FalloutBoy opisao na sajtu (lanac + sajla + katanci) ili već nešto slično i ne mislim da uštedim na tome. Mogao bih i da ga unesem u kancelariju, imamo neku terasu koja se ne koristi i gdje bih mogao da ga ostavim.

Nego, pade mi i na pamet da bih možda morao da kupim i kacigu.
Jel to obavezno, kakav je zakon po tom pitanju?
Koliko da računam da i tu moram para da dam?

 


  • 0

#5 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 06 April 2019 - 10:41 PM

Kaciga nije obavezna. Meni se za skoro 4 banke bicikliranja nije desio ni jedan pad na glavu i ne nosim je gotovo nikad (ne znači da neće, a i ne ponašam se kao da nije :)  ).

Tako da je to po meni stvar lične procene. Kad udariš glavom, bolje da je kaciga na njoj.  :)

Imam neku drumašku, "Cannondale" - mislim da model više ne postoji. Bila je oko 100 evra ali sam upecao neki popust. Udobna, lagana, ne nosim je praktično nikad (samo na grupnim vožnjama s drumašima). Mislim da je cena za dobre, udobne i lagane "ne-jeftina" i dalje.

 

Za cene popravki sam stavio okvirno u članku za pregled polovnog bajsa pre kupovine:

https://www.bikegrem...lovnog-bicikla/

 

Za servis u BG bih preporučio kolegu Grbića sa foruma - svi kojima sam ga do sad preporučio su bili prezadovoljni (mogu samo dodati da njega prvog pitam kad negde zapnem :)  ).

 

Što se kupovine tiče, stvarno nisam pametan da kažem šta je za tebe najbolje.

Taj Kalkoff AKO je u dobrom stanju, onda nije loša kupovina. Mane:

Amortizer - traži održavanje, polovan u dobrom stanju i dobrog kvaliteta je skup, a ram pravljen za amort se ne može "opremiti" običnom viljuškom - biće prekratka.

Amort u šticni je po meni loša stvar jer menja rastojanje od pedala u toku vožnje. Opet, ima ko to obožava. Različiti smo.
Dinamo u prednjoj glavi je super praktična stvar - samo ako je sve u dobrom stanju i radi.

Ostalo je manje-više OK, pogotovo za taj budžet, po mom mišljenju. Eventualno gledati neki sa 8 brzina pozadi, tj. sa freehub-om, umesto freewheel-a - pošto je onda osovina bolje oslonjena na ležajeve i manje se napreže - što pomaže ako je vozač teži od 80 kila.

 

Cene ne komentarišem iz principa - ne pratim ih aktivno, loš sam trgovac i ne volim trgovati. Uvek uputim ljude na pretragu cene takvog novog, zatim pregled i procenu koliko koštaju eventualne popravke na biciklu (ako ima delova koji su za zamenu), pa da sami procene da li se to njima isplati, ili ne. Srećom, na forumu ima dosta članova, od kojih su neki puno pametniji po ovom pitanju, tako da verujem da će u roku od nekoliko dana biti još dobrih saveta.

 

 

P.S. taj Kalkoff je klasa city bajsa, a preklopni bicikl je zgodan jer staje u lift. :)  Tako da je kompjutOr pristojno odradio posao. Barem po mom mišljenju.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#6 Grljush

Grljush
  • Members
  • Pip
  • 14 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 April 2019 - 08:52 AM

Kaciga nije obavezna. Meni se za skoro 4 banke bicikliranja nije desio ni jedan pad na glavu i ne nosim je gotovo nikad (ne znači da neće, a i ne ponašam se kao da nije :)  ).

Tako da je to po meni stvar lične procene. Kad udariš glavom, bolje da je kaciga na njoj.  :)

Imam neku drumašku, "Cannondale" - mislim da model više ne postoji. Bila je oko 100 evra ali sam upecao neki popust. Udobna, lagana, ne nosim je praktično nikad (samo na grupnim vožnjama s drumašima). Mislim da je cena za dobre, udobne i lagane "ne-jeftina" i dalje.

Kul, znači trošak manje, bar za sad :)
 

 

Za cene popravki sam stavio okvirno u članku za pregled polovnog bajsa pre kupovine:

https://www.bikegrem...lovnog-bicikla/

Da, vidio sam. Baš bih te cijene iskoristio za spuštanje cijene ako bi potencijalni polovni bajs koji kupujem imao neke popravljive nedostatke. 
 

Za servis u BG bih preporučio kolegu Grbića sa foruma - svi kojima sam ga do sad preporučio su bili prezadovoljni (mogu samo dodati da njega prvog pitam kad negde zapnem :)  ).

Hvala na preporuci, taman bi mi bila i super vježba da zapalim do Zemuna na servis :) 
Za ostalo sitno valjda su mi okej neki lokalni servis što sam snimio u Višnjičkoj a možda i Moj Bicikl u Pere Ćetkovića.

 

 

Što se kupovine tiče, stvarno nisam pametan da kažem šta je za tebe najbolje.

Taj Kalkoff AKO je u dobrom stanju, onda nije loša kupovina. Mane:

Amortizer - traži održavanje, polovan u dobrom stanju i dobrog kvaliteta je skup, a ram pravljen za amort se ne može "opremiti" običnom viljuškom - biće prekratka.

Amort u šticni je po meni loša stvar jer menja rastojanje od pedala u toku vožnje. Opet, ima ko to obožava. Različiti smo.
Dinamo u prednjoj glavi je super praktična stvar - samo ako je sve u dobrom stanju i radi.

Ostalo je manje-više OK, pogotovo za taj budžet, po mom mišljenju. Eventualno gledati neki sa 8 brzina pozadi, tj. sa freehub-om, umesto freewheel-a - pošto je onda osovina bolje oslonjena na ležajeve i manje se napreže - što pomaže ako je vozač teži od 80 kila.

 

Cene ne komentarišem iz principa - ne pratim ih aktivno, loš sam trgovac i ne volim trgovati. Uvek uputim ljude na pretragu cene takvog novog, zatim pregled i procenu koliko koštaju eventualne popravke na biciklu (ako ima delova koji su za zamenu), pa da sami procene da li se to njima isplati, ili ne. Srećom, na forumu ima dosta članova, od kojih su neki puno pametniji po ovom pitanju, tako da verujem da će u roku od nekoliko dana biti još dobrih saveta.

 

 

P.S. taj Kalkoff je klasa city bajsa, a preklopni bicikl je zgodan jer staje u lift. :)  Tako da je kompjutOr pristojno odradio posao. Barem po mom mišljenju.

Po ovome što si rekao čini mi se da baš i ne preporučuješ Kalkoff (tj izgleda mi da ima više mana nego prednosti :D )
Pogotovo mi znači ovaj komentar o freehub-u, zbog kilaže.

Nije mi toliko ni bitan komentar na cijenu, pošto sam vidio da se bicikli koji bi trebalo da imaju dobre djelove kao što je onaj Avenue Airbase XXL (tiagra mjenjač, diskovi itd) (https://www.2bike.rs...ze-extra-popust) izađu baš jeftino.
Čuo sam za tog Delboya da nabavlja bajsove za koje nije plaćen porez na kontejnere pa je onda tako jeftino, štatijaznam. 

Šta bi rekao na sledeće "ulove" sa kupujemprodajem:

https://www.kupujemp...0-1554624768263

https://www.kupujemp...0-1554623322042

https://www.kupujemp...0-1554623170677
(na ovom mi se ne sviđa što ima šiftere na ručicama, valjda to nije skupo zamijeniti)

Takođe, šta bi rekao za ovaj bicikl:
http://planetbike.rs...RT-black/49202/

Hvala puno na odgovorima, pošto sam totalni n00b, puno mi znači bilo kakva stručna pomoć.

Sportski pozdrav  n2:compy


  • 0

#7 Tw1XteR

Tw1XteR
  • Members
  • PipPip
  • 33 posts
  • LocationDorćol

Postavljeno 07 April 2019 - 11:29 AM

i, sramota me reći i ovaj: https://www.capriolo...tboy-plavo-2016
(samo zato što je lagan al pitanje je dal bih na njega mogao blatobrane da ugradim)
 

 

I ja planiram da uskoro kupim novi bajs i ovaj model bih potpuno prevideo da ga nisi link-ovao (hvala ti n2:thumbsup), jer uopste nisam gledao single speed modele, vec samo MTB-ove. Bajs bih vozio samo po asfaltu, tako da mi MTB i nije potreban, a posto mi je i budzet ogranicen na 200-250€, ne bih ni mogao da kupim neki sa kvalitetn(ij)om opremom. Tako da mislim da mi je najbolja opcija da uzmem flip-flop fixija, i ne razmisljam o ulaganju u servisiranje i/ili zamenu opreme. ;)


  • 1

#8 Grljush

Grljush
  • Members
  • Pip
  • 14 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 April 2019 - 08:34 PM

I ja planiram da uskoro kupim novi bajs i ovaj model bih potpuno prevideo da ga nisi link-ovao (hvala ti n2:thumbsup), jer uopste nisam gledao single speed modele, vec samo MTB-ove. Bajs bih vozio samo po asfaltu, tako da mi MTB i nije potreban, a posto mi je i budzet ogranicen na 200-250€, ne bih ni mogao da kupim neki sa kvalitetn(ij)om opremom. Tako da mislim da mi je najbolja opcija da uzmem flip-flop fixija, i ne razmisljam o ulaganju u servisiranje i/ili zamenu opreme. ;)

Nema na čemu, Tw1Xter. Imaš i na yt neki mini test ovog bajsa 
Kontam da, ako mi ga ne bi ukrali na prvom ćošku, vjerovatno bih se skršio s njim negdje, ali ko zna.
Što ga više gledam sve više mislim da nije za mene, sigurno bih se iznervirao posle nekog vremena i odlučio da ga prodam...
Jer, šta znam, ne može tako lagan bajs sa čeličnim ramom da bude toliko dobar...

Za sad sam u rascjepu što se tiče odluke šta da uzmem tako da se nadam još nekoj pomoći od forumaša, jer sam prilično zagrijan da pazarim bajs do sledećeg vikenda najkasnije.


  • 0

#9 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8883 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 08 April 2019 - 05:47 AM

Ovaj od odabranih mi se najviše dopada:

 

https://www.kupujemp...-75993980-1.htm


  • 2

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#10 Grljush

Grljush
  • Members
  • Pip
  • 14 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 April 2019 - 03:13 PM

Ovaj od odabranih mi se najviše dopada:

https://www.kupujemp...-75993980-1.htm

Hvala Falloutboy, taj će i biti, ako me sreća posluži da ga ugrabim na vrijeme :D

Poslato s moga Samsunga preko Tapatalka
  • 0

#11 Grljush

Grljush
  • Members
  • Pip
  • 14 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 April 2019 - 08:54 PM

Čini mi se da dugujem jedan post koji će možda pomoći neiskusnijim kupcima polovnih bicikala kao što sam to ja.

Naime, zaputih se do Nove Pazove jednog oblačnog subotnjeg dana da pazarim biciklo.
Naoružao sam se informacijama sa bloga FalloutBoya i riješio da provjerim sve, i najmanju sitnicu.
Međutim, ono što nisam pročitao a posle na bajsu ni provjerio, bio je cio jedan post o lancima i pogonima, što će se na kraju pokazati i ključnim.

Odem da probam bicikl, provjerim sve kako treba. Činilo mi se da prednji točak malo šeta, ali nisam bio siguran. Ostalo mi je sve izgledalo kako treba, ram nije imao oštećenja, pukotina, ništa, žbice su bile ok, kočnice su bile dobre, izgledalo mi je da je patrona ok, sve mi je ličilo kao da je na mjestu. Kad sam sjeo da ga vozim, brzine su se dobro prebacivale, i činilo mi se da je par puta kad sam prebacio nešto kao malo preskočilo ali opet nisam mogao da znam šta je u pitanju. Prodavac je naravno bio ujedno i "majstor" koji me je ubjeđivao da je biciklo u odličnom stanju i da ga samo vozim, da ne treba da ga vozim kod drugog majstora da mi neko "uzima pare", da on može sve da mi sredi ako treba nešto da se sredi itd itd... To me je malo onespokojilo, ali pošto mi je bajs legao, odlučim da ga odvezem, pravac Batajnica do Beovoza, pa Beograd. 

Već posle par kilometara sam primjetio kako lanac "preskoči" čim ga malo olabavim i jače krenem.
Htio sam da se vratim, ali rekoh sebi "nema veze" sigurno nije ništa baš toliko strašno.
Svoju sumnju sam proslijedio porukom prodavcu koji mi je objasnio kako vjerovatno nisam dobro prebacio brzinu, tj. treba da prebacim jednu više ili jednu niže. 
Kasnije sam primjetio da je to u vožnji sve gore i gore, i par puta me je u vožnji u Beogradu gotovo natjeralo i da padnem.
Malo je reći da se svo krckanje na bajsu samo počelo otkrivati kako sam ga više vozio.

Odvezem ga kod Grbića par dana nakon toga, i Grbić onako iz topa: treba mijenjati patronu, kasetu, pogon i lanac.
Prednji točak radi osmice, a pošto je dinama u njemu Shimano, ne može se ništa uraditi. Ostalo je tu izgledalo manje-više OK...
Tu ja odlučim da nategnem malo ovog prodavca tako što ću da mu objasnim kakvo je stanje, kažem mu da mi pokloni ili pogon, kasetu ili lanac, ili vraćam bajs a on meni pare. On je tu ispao dosta korektan, pitao me šta da mi da, ja kažem lanac, jer ne umijem da pregovaram, i bude da će mi dati lanac. 
Odem da kupim sve ove djelove za koje mi je Grbić poslao linkove, plus par nekih sitnica od opreme što sam htio da ugradim, platim to na rate, barem tu da ne zglajzam, dodam to Grbiću, još me i dovezao do grada, hvala mu na tome.
Lovim prodavca za lanac, tu smo se nešto kao natezali malo, htio je da mu vratim bajs a on meni pare, nije mu se sviđalo kako sam nepovjerljiv, ali na kraju mi da lanac i sve se izgladilo.

Kako je Grbić krenuo da radi bajs, počele da se otvaraju nove rupe.
Zadnja nabla:
lH1FIrK.jpg
Frihab je bio sjeban, Grbić je na kraju otvarao, nešto mijenjao, ne znam ni sam šta je bilo, evo kako je izgledao :
TVthWZe.jpg

Šolje viljuške su isto bile u problemu, i to mi je uspio srediti jer je imao djelove:
uaL5TuP.jpg
5B1DYNn.jpg

Uglavnom posle njegovog rada bajs nije mogao bolje da ide sem da sam mu još promijenio i točkove.
Sad mi se može desiti da mi frihab zaglavi pa da vozim bajs kao fixie... Ventili na gumama su mi auto, tako da i gume u dogledno vrijeme treba da mijenjam...

U svakom slučaju, meni se bajs sad dopada, leži mi dobro, dobro ide, nije mnogo težak da ga dižem uz stepenice...

Volio bih napisati da imam samo preporuke za Grbića, stvarno je majstor koji odmah procijeni i kaže dal se isplati il ne, radi odlično i tačan je, a još je i povoljan.
Tako da je on moj serviser od sad nadalje pa ubuduće, šta god da mi treba voziću kod njega.

Ovog "majstora" što mi je prodao bajs neću linkovati, nije on kriv što mu se zalomio ovako truo bajs na prodaju, a ispao je korektan što se tiče komunikacije.

Eto, koga ne mrzi da pročita, da mu bude nauk šta može da se desi ako se kupuje polovan bajs nepripremljeno i neiskusno.
Svako dobro.
 


  • 5

#12 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 28 April 2019 - 07:13 AM

Klikćem po ovim linkovima iznad, i svi rade, sem jednog. Ispod njega je izgleda bajs koji je sada tvoj. Kud se dede sunce mu ... ? :D

 

Jesam čitao i ovu temu, ali ne pamtim baš najbolje, a baš bih voleo da znam koji je bajs u pitanju.

 

Još nešto, ne bih da prozivam bilo koga, pogotovo što je prodavac na kraju ispao korektan kako reče, al' mislim da ipak ne bi bilo zgoreg da se i on spomene. Kako bi neko drugi zainteresovan prilikom kupovine od njega obratio malo više pažnje na stvari na koje ti nisi ? Mislim, ne bih da kvarim majstor-Grbiću posao, časti mi ... :D


  • 3

#13 Grljush

Grljush
  • Members
  • Pip
  • 14 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 April 2019 - 07:48 AM

Klikćem po ovim linkovima iznad, i svi rade, sem jednog. Ispod njega je izgleda bajs koji je sada tvoj. Kud se dede sunce mu ... ? :D

Jesam čitao i ovu temu, ali ne pamtim baš najbolje, a baš bih voleo da znam koji je bajs u pitanju.

Još nešto, ne bih da prozivam bilo koga, pogotovo što je prodavac na kraju ispao korektan kako reče, al' mislim da ipak ne bi bilo zgoreg da se i on spomene. Kako bi neko drugi zainteresovan prilikom kupovine od njega obratio malo više pažnje na stvari na koje ti nisi ? Mislim, ne bih da kvarim majstor-Grbiću posao, časti mi ... :D

Evo ga moj bajs -
Hercules Rocco Lite ram i vila, lula XLC Comp, Deore prednji i srednji mjenjač, zadnji SLX, pogon, patrona i kaseta Acera, kočnice Shimano v-brake, sjedište Selle Royal s gelom, felne Vuelta, gume Shwalbe Marathon Plus, ostale sitnice Cateye (brzinomjer, zvonce, treptalica), prednje svijetlo Basta Sprint Steady (ne baš savršeno al radi posao), nogara no-name ;D (ne vidi se na ovoj slici, ugrađena naknadno). Od zaštite koristim Abus katanac/bravu i gledam da uzmem još neku sajlu...

Prodavac je Aleksandar (https://www.kupujemp...-svi-oglasi.htm), i kontam da je običan prodavac koji se nešto malo razumije u bicikla te ih još i "popravlja", i ko njega kao kod svakog prodavca važi zlatno pravilo : dobiješ ono što vidiš... Tako da ga ne bih povlačio po blatu, nije me ništa prevario, izašao mi je u susret, mogao sam odmah da mu vratim bicikl i to je kul, ja sam izabrao da uložim u njega jer sam mislio da vrijedi, dal sam se prevario, vrijeme će pokazati.

Srećan Uskrs svima, veliki pozdrav. 47afc4641d6e944700d18fdf050c816d.jpg

Poslato s moga Samsunga preko Tapatalka
  • 2

#14 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 April 2019 - 09:29 AM

Kako je išla komunikacija, da li je izbegavao poruke na kupujem prodajem?

Ne razumem kako neko trguje od 2014. a nema niti jednu ocenu.


  • 0

#15 Grljush

Grljush
  • Members
  • Pip
  • 14 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 April 2019 - 09:38 AM

Kako je išla komunikacija, da li je izbegavao poruke na kupujem prodajem?

Ne razumem kako neko trguje od 2014. a nema niti jednu ocenu.

Preko SMS-a i poziva je išlo sve, nisam mu ostavljao ocjenu na KP, ne znam ni kako to ide, da budem iskren, a ne bih mu ni ostavio nikakvu ocjenu...


  • 0

#16 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4653 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 April 2019 - 12:53 PM

Uvek se prvo pošalje kp poruka. Ako ih prodavac izbegava već sve hoće telefonom, to je red flag.


  • 2

#17 mmax001

mmax001
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 233 posts
  • LocationБеоград

Postavljeno 28 April 2019 - 02:29 PM

To je tačno.

Sent from my E5823 using Tapatalk
  • 0

#18 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Postavljeno 28 April 2019 - 04:56 PM

Prednji točak radi osmice, a pošto je dinama u njemu Shimano, ne može se ništa uraditi. 




 

Jesi li to sam zakljucio,ili ti je to neko rekao.Mislim zasto ne moze da se u krajnjem slucaju ako je unistena felna,promeni samo ona. 


  • 0

#19 Grljush

Grljush
  • Members
  • Pip
  • 14 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 April 2019 - 05:07 PM

Jesi li to sam zakljucio,ili ti je to neko rekao.Mislim zasto ne moze da se u krajnjem slucaju ako je unistena felna,promeni samo ona.

to mi je Grbić rekao. može se promijeniti felna ali ne može se točak ispravljati jer mora dinama da se odlemi i nešto da se tu budži, a to niko ne radi osim neko u Novom Sadu, pa mi nije baš stalo da idem do tamo zbog toga. U krajnjem slučaju nije problem promijeniti prednji točak zbog toga a zadnji zbog frihaba...

Poslato s moga Samsunga preko Tapatalka
  • 0

#20 FaitNes

FaitNes
  • Members
  • Pip
  • 26 posts

Postavljeno 28 April 2019 - 07:30 PM

Da ne otvoram temu da li je ovo dobra kupovina za 200e 

 

http://images2.image...31208029424.jpg

 

i takodje sta mislite o ovoj bicikli ? po 145e hvala

 

http://images2.image...61208031974.jpg


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: kupovina, posao, city/trekking, goran vesić

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika