Jump to content


Fotografije

GERBER vintage

campagnolo vintae colmbus

  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
48 odgovora na ovu temu

#21 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 27 September 2018 - 08:07 PM

Probaj nije tesko, za pocetak koristi tanju lozu od nekw stare jakne npr.
Samo taj polozaj ti je bas prenaglasen, ne znam koliko si visok. Ako ti je sticna adekvatno podesena, ond ce lula morati da ti bude ogromna da bi ih uravnotezio. Probaj malo da vizis, pa da vidimo kako ce to sake proci, neki lagani test, je da u viznji popustis ruke, ne bo trebalo da padas u napred :)
  • 0

#22 mkostov

mkostov
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 08 October 2018 - 08:22 AM

Probaj nije tesko, za pocetak koristi tanju lozu od nekw stare jakne npr.
Samo taj polozaj ti je bas prenaglasen, ne znam koliko si visok. Ako ti je sticna adekvatno podesena, ond ce lula morati da ti bude ogromna da bi ih uravnotezio. Probaj malo da vizis, pa da vidimo kako ce to sake proci, neki lagani test, je da u viznji popustis ruke, ne bo trebalo da padas u napred :)

Evo me opet Bax :)
Batalio sam lepljenje i farbanje za 1500 din sam pazario selle turbo , kupio sam minoura nosace, kada sam ga uzeo jedan je bio takav, ali slomljen :/
Burzire kocnica sam spakovao ispod trake volana i sad mi je nekako preglednije.5950f5be13d5eea6e6d58a531e03b167.jpg72d68814144c73ff67d905c25f782257.jpg6b766efa441e6665065e769d6c7943ae.jpge69486f42cd735d2bdd3bac610c9473b.jpga97c8e456b102fd87639e9a0816776d4.jpg

Sent from my 6058D using Tapatalk
  • 0

#23 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 08 October 2018 - 10:26 AM

Lep sic, prva liga, sad vadljenje lule, i podizanje.

 

Evo ga primer kako je jedan sican ram ,razvucen za malo viseg vozaca.

 

20181006_123712.jpg


  • 0

#24 mkostov

mkostov
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 08 October 2018 - 10:56 AM

nisam ni obratio paznju koliko je lula dole...pa  ja da izvucem lulu jos minimum 5cm?


  • 0

#25 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 08 October 2018 - 12:43 PM

Obicno lula ima neki marker, dokle je bezbedno da se izvuce, svakako ne treba zanemariti tu preporuku, jer moze da dodje do pucanja vrata viljuske, ako se pretera....


  • 0

#26 mkostov

mkostov
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 08 October 2018 - 02:47 PM

Obicno lula ima neki marker, dokle je bezbedno da se izvuce, svakako ne treba zanemariti tu preporuku, jer moze da dodje do pucanja vrata viljuske, ako se pretera....

Nista, onda wd, poluga i udri :)

Sent from my 6058D using Tapatalk
  • 0

#27 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 08 October 2018 - 05:20 PM

...Burzire kocnica sam spakovao ispod trake volana i sad mi je nekako preglednije...

kako si spakovao buzire ispod? Koliko sam primetio rucice kocnica (non-aero) nisu predvidjene za takvu montazu?


  • 0

#28 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 08 October 2018 - 05:30 PM

skoro celom duzinom cevi je boja unistena, ali ram je zdrav i nisam primetio da puca farba...

boja..farba..to je valjda isto...mozda se nisam dobro izrazio kad sam rekao *puca*,,.

mslio sam da se u komadima, listicima odvaja sa podloge, tj sa hromiranih cevi.

Ne ovoj fotki mi se cini da se ispred mufa koji se koristi za spajanje sedalne i vodoravne cevi

odvojio jedan takav listic a jos napred prema upravljacu ovi tamni detalji mi deluju kao rupe pd korozije

ali ako ti kazes da si sve pregledao i da nema takvih ostecenja meni je drago

jer je ram/bicikl zaista jedan...stari ali i dalje pravi dragulj :)

gerber.jpg


  • 0

#29 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 08 October 2018 - 06:07 PM

Ima tih nekih serija ruckica koje podrzavaju oba tipa rutiranja.
  • 0

#30 mkostov

mkostov
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 08 October 2018 - 11:00 PM

Ima tih nekih serija ruckica koje podrzavaju oba tipa rutiranja.

Ovo je 3 ili 4 generacija rucica za dellta celjusti i one podrzavaju oba tipa rutiranja...ako sam dobro skapirao

Sent from my 6058D using Tapatalk
  • 0

#31 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 09 October 2018 - 07:31 AM

Ima tu jedan zajeb, ako rutiras ispod traka, onda si smanjio mogucnost da izvuces lulu, bice prekratki kablovi...


  • 0

#32 mkostov

mkostov
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 09 October 2018 - 07:50 AM

Jao daa, ali to samo za prednju kocnicu, zadnja bi trebala da bude ok...ma samo da izvucem lulu, ovo je manji problem

Sent from my 6058D using Tapatalk
  • 0

#33 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 09 October 2018 - 08:10 AM

Ako imas stegu, objasnio sam ti koji je sistem, zagrizes krunu viljuske, izmedju dve daske u stegu, skines volan, i koristis neki ravan volan kao polugu(alternativa je da navuces cev na samu lulu, ali onda je verovatnoca ostecenja lule velika), gurnes samo vrsak u lulu i polako levo desno dok se ne pokrene, ako se i malo pomera, resices stvar samo strpljivo cimkas dok ne popustu i zalivas sa wd40.

 

Inace sve te spojeeve kad odvojis, obavezno se namaze mast pre nove montaze da ne zapeknu ponovo.


  • 0

#34 mkostov

mkostov
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 09 October 2018 - 08:25 AM

Razumem te, nego nisam pokusavao....sutra kupujem wd i da resim to..ako negde zapnem, cucemo se :)

Sent from my 6058D using Tapatalk
  • 0

#35 mkostov

mkostov
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 09 October 2018 - 08:32 AM

Ne znam zasto ali trebao sam ranije da slikam....jel moze ovako da ostaned3d2e5d2e51c103c6ad244413179d2fb.jpg0cc5a9c29cd7d980bd7b09dbdfd40501.jpg

Sent from my 6058D using Tapatalk
  • 0

#36 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 09 October 2018 - 12:42 PM

Ovo je vec perforirajuca korozija, ako zelis da ulazes, onda na peskiranje, pa lakiranje ili plastofikaciju. Peskiranje i pladtifikacija su oko 20 evra u BG, opali se i lak preko plastike.
Ako bi sam da saniras, onda lepo skins taj trulex lak gde je podklobicio, pa onda metalnom cetkom ocistis do cistog metala. Potom osnovna farba za metal, potom neka u boji rama za zakrpu.
  • 0

#37 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5452 posts

Postavljeno 09 October 2018 - 06:08 PM

...Ako bi sam da saniras, onda lepo skins taj trulex lak gde je podklobicio, pa onda metalnom cetkom ocistis do cistog metala. Potom osnovna farba za metal, potom neka u boji rama za zakrpu.

ja bih tako..nije nov da treba da izgleda kao nov...bas mu to sto se vidi da je koriscen daje neki smek koji se meni dopada :)


  • 0

#38 mkostov

mkostov
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 09 October 2018 - 06:11 PM

A ako bih ga ostavio ovako?
Samo da vremenon ne krene korozija da pravi rupe po njemu?

Sent from my 6058D using Tapatalk
  • 0

#39 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 09 October 2018 - 06:46 PM

Korozija u vodi jede oko 1mm debljine celika za 10 godina.

Znaci to je najgora opcija.

 

Korozije npr nema tamo gde je suva klima,  jako zavisi od vlage.

 

Kod tebe je uznapredovala, mozda znoj ili kisa.

 

Ne bih ostavio ove rupice svakako, generalno ovo se lako skine sa celcnom cetkom.

 

Prvo svakako vadi lulu, pre bilo cega ostaloga.

 

Najgore mi je bio zahvacen Record Ace

 

Ali oni su inace bili slabi na koroziju, neki celici vise vole da trule.

 

Njega sam pre 2 godine peskirao i plastificirao, i sve je u najboljem redu.

 

JApanska Koga koju imam je bila u uzasnom stanju, bila je u nekom Ambaru godinama.

 

Njega sam samo cistio i lakirao lakom ya niokte, i njemu se nist ne desava vec par godina.

Jos jedan Peueot je bio dosta zahvacen isto ociscen i lak za nokte posle.

 

Uglavnom ako je boja probila i razlistala to skinem, i ocistim do golog metala, posle lak za nokte, mada je bolja bazna boja pa lak, jer ona sprecava dalju koroziju.

 

Generalno na Gerberu taj deo je sa donje strane, tako da malo laka za nokte nece da bode oci.

 

 

Vidi se i dole pored pogona jos jedna yona koja je zahvacena.

 

Uradi sad tako, vozi ga sezonu, ako ti se bas svidi, rasklopi peskiraj, vec kako se odlucis.


  • 0

#40 mkostov

mkostov
  • Members
  • PipPip
  • 32 posts

Postavljeno 09 October 2018 - 10:22 PM

uradicu kao sto si mi rekao, kad zavrsim s lulom...pa ima na pra mesta gde se vidi korozija i sve mi se vise cini da je zreo za plastificiranje.

 

samo kod nas u Nisu, ne znam koliko kvalitetno mogu da odrade plastificiranje, imaju samo par boja i to je to :/


  • 0





Also tagged with one or more of these keywords: campagnolo, vintae, colmbus

0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika